Čištění interiéru

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
roza
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 126
Registrován: stř zář 23, 2009 6:23 pm
Bydliště: Praha

Čištění interiéru

Příspěvek od roza »

Pánové, nikde jsem to tu nenašel, tak jsem si dovolil založit nové vlákno.

Již delší dobu uvažuji nad nutností velké čistky interiéru, žel jedná se o interiér kožený světlý, a tak mám obavit se do toho pustit přípravky na čištění alá Tesco.
Máte nějaké tipy či doporučení na firmu, jenž se třeba konkrétně kůží a její renovací zabývá, samozřejmě ve stylu "hodně muziky za málo peněz"? Případně nějaké další tipy na renovaci plastů, údržbu gum. těsnění kolem oken a dveří apod. ? Samotného mě třeba překvapilo, jak málo lidí použije silikonový olej na těsnění kolem dveří a jsou velmi překvapeni, když přimrznou dveře :-)
Když už hrabat, tak všema čtyřma.

Subaru Outback 3.0 AT MY04
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Čištění interiéru

Příspěvek od Slavek_xxx »

Mne to dela bratranek, ma firmu na cisteni interieru. Je sice v Telci, ale ma i mobilni cistici zarizeni a casto je v Praze. Kontakt:
http://www.kmmycicentrum.cz/
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
roza
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 126
Registrován: stř zář 23, 2009 6:23 pm
Bydliště: Praha

Re: Čištění interiéru

Příspěvek od roza »

Jj, díky. Koukal jsem na ten odkaz. Jen k tý kůži tam má psané čištění a nikoliv, což je můj případ :839: , spíše renovace. Viděl jsem teda na netu i firmu, která koberečky přestříká nějakou barvou a praskliny v kůži dokonce vytmelí a nabarví, jenže z toho mám vcelku obavy :655:
Když už hrabat, tak všema čtyřma.

Subaru Outback 3.0 AT MY04
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21950
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Čištění interiéru

Příspěvek od HonzaCZ »

S tou renovací kůže máš pravdu, existuje na to takový přípravek, který zatáhne praskliny a dají se s ním opravit i větší odřené plochy. Akorát to je všechno, co o tom vím - že to existuje - kdysi mi o tom básnil kamarád, co dělal na ruční myčce.
Ale stejně je potřeba před použitím tu kuži pečlivě vydrbat.

Na plasty stačí sprej na číštění plastů, je toho mraky. Já mám vyzkoušenej Teroson - Cockpit Spray , na okna Teroson - Intenzivní čistič oken a na tkaniny, koberečky Teroson - Pěnový čistič interiéru... Zejména ten poslední je parádní věc - když jsem s ním čistil poprvé ještě Sierru, tak jsem nevěřil tomu, co špíny v čalounění je :713:
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
SAM
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: ned led 30, 2011 1:13 am
Jméno a příjmení: Jirka Nykl
Bydliště: Chrášťany

Re: Čištění interiéru

Příspěvek od SAM »

Ahoj,
nedavno bylo na nejakem slevovem webu akce na cisteni zde: http://www.autodoktor.cz/ , jelikoz jsem mel auto cerstve koupene nechal jsem otika vycistit komplet vcetne ozonu a klimy atd... a musim rict ze fakt supper, kuze (hlobkove cisteni a impregnace) a svetly interier je tak o dva stupne svetlejsi, vydechy klimy ciste koberec vytepovany atd atd. muzu jedine doporucit, diky voucherum me to stalo cca 1000 kc a bylo tam tak 4-5 hodin :) normalni cena je asi 2200 rikal... pantata
Brejk
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: pát bře 04, 2011 6:55 pm
Jméno a příjmení: Honza

Re: Čištění interiéru

Příspěvek od Brejk »

Ahoj, pokud je to jeste aktualni, nebo bude aktualni, cistime Subaru pro AWD (www.awd.cz), samozřejmě včetně kožených, takže zkušeností máme dost. Kompletní nabídka na www.CisteniInterieruAut.cz
pro členy subaru klubu 10% sleva, stačí se o ni přihlásit :o)
Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2494
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Re: Čištění interiéru

Příspěvek od Subaru4ever »

HonzaCZ píše:a na tkaniny, koberečky Teroson - Pěnový čistič interiéru... Zejména ten poslední je parádní věc - když jsem s ním čistil poprvé ještě Sierru, tak jsem nevěřil tomu, co špíny v čalounění je :713:
Honzo, napsal bys mi prosím, jakou cca plochu touhle jednou lahvičkou vyčistíš? A nastínil bys mi prosím přesný postup čištění? Budu pucovat minimálně všechny koberce v celém Leonovi, protože jsou jako prase, a rád bych i všechna sedadla. Trochu se ale bojím, aby to ten světlý plyš dobře snesl :655:

Ovšem nechat si udělat kompletní mokré čištění za 900 Kč mi přijde s ohledem na časovou úsporu možná i levnější :845: . Ovšem bojím se, aby mi něco v Leonkovi nezničili :baseball: ... takže bych si to přeci jen raději vyšúroval sám :811:
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
Uživatelský avatar
nasticka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3540
Registrován: stř říj 12, 2011 8:00 pm
Jméno a příjmení: Stanislava Kopcová
Bydliště: Václavice

Re: Čištění interiéru

Příspěvek od nasticka »

Prosím poraďte čím důkladně vyčistit a hlavně odsmradit látkové čalounění sedaček i takový ten "chlupatý" tapec v autě. Kluk mi včera pozvracel půl auta. Hrubé nečistoty byly odstraněny vodou, ale je to vpité v látce a ten smrad je vražedný. Předem díky.

N.
Forester SG 2.0XT - SíGr
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Čištění interiéru

Příspěvek od Slavek_xxx »

nasticka> to znam, nastesti ve starym outback je na dverich kozenka a na sedackach kuze. A detska sedacka sla vyprat.
Byt tebou bych zajel nekam, kde profesionalne cisteji interiery a za hodku az dve to maji spigl nygl...
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Čištění interiéru

Příspěvek od Kolben »

Já kdyz si nablil pri sve vlastni svatbe do sveho vlastniho BMW tak sem to pak odvezl do cistirny. Stalo to 3500,- kc, ale byli to profici. Ani nemukli. :-)))) Auto se mi vratilo jako nové!!!! Bez zápachu a fleků.
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Čištění interiéru

Příspěvek od Slavek_xxx »

Kolben> na tvy svatbe bych chtel byt ::-DDD: :657:
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
nasticka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3540
Registrován: stř říj 12, 2011 8:00 pm
Jméno a příjmení: Stanislava Kopcová
Bydliště: Václavice

Re: Čištění interiéru

Příspěvek od nasticka »

Čistírna u nás není, jedině v Praze. Nemám úplně čas to tam odvézt. A hlavně bych tu cestu nespíš nepřežila :-D Myslela jsem, že bych to teď akutně nějak vymastila sama a až pojedu fo Prahy, tak to dala profíkům k důkladnému dočištění.
Kolbene, tys musel mít velmi bujarou svatbu. :-)

N.
Forester SG 2.0XT - SíGr
tomitaFRS
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 102
Registrován: sob říj 03, 2015 10:09 pm

Re: Čištění interiéru

Příspěvek od tomitaFRS »

Ja si kdysi v nemecku kopil tohle:

Obrázek

Je to takova cihlicka ze specialni peny ktera jemne borusi povrch. Zkousel jsem to u outbacku na uplne zamrdanem calouneni dveri, odstrani uplne vsechno..staci jen jemne navlhcit. :)
Na leskle povrchy bych ovsem daval bacha..(jelikoz to brousi) u kuze jen jemne..pak necim osetrit.
Outback H6 M/T, 2010 Outback 2.5 CVT, FXT 03
Uživatelský avatar
JackL
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 570
Registrován: úte zář 23, 2014 5:20 pm
Jméno a příjmení: Jakub Loskot
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění interiéru

Příspěvek od JackL »

A já taky jednu radu. Skrz zkorodovanou hadičku od nádrže se dostal benzin do koberce na podlaze (zadní místo za řidičem). Interiér je pokaždé cítit po benzinu, čím to vzít, aby to z toho koberce vytáhlo? :)
Nechci to přebít jiným smradem, chci to odstranit.

Jako benzin mi voní, ale tohle je moc... ::-DD:
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2231
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: Čištění interiéru

Příspěvek od Levap »

Koukni se u firmy porzelack. Mam od mich par veci a jsou super.

Odesláno z mého Lenovo S650 pomocí Tapatalk
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“