Legacy BLE - topenie/vetranie

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
Uživatelský avatar
burgerboy
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 138
Registrován: pon pro 05, 2016 1:50 pm
Jméno a příjmení: Kristian
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Legacy BLE - topenie/vetranie

Příspěvek od burgerboy »

Ahoj, nestretol sa náhodou niekto s problémom s topením/vetraním v BL/BP Legacy/Outbacku? Mám taký problém u mojej MY2007, že pod stredovou konzolou prúdi strašne teplý vzduch. Hore, na sklo a na nohy prúdi presne to čo mám nastavené, ale po chvíľke jazdenia prúdi dosť teplý vzduch pod stredovou konzolou, dozadu do zadných výdychov. Dotykom z boku na stredovú konzolu, na dno držiakov nápojov, dokonca panel rádia v spodnej časti, všetko je dosť teplé. Ako keby niekde nedovrelo/neotvorilo nejakú klapku vo ventilácii a púšťalo to tam teplo z motora... "normálne" to nevadí, z princípu ale hej lebo to tak nemá byť :-D

Zatiaľ bolo skontrolované auto zo spodu a od motoru, firewall je v poriadku, tepelné štíty sú tam kde majú byť, auto je veľmi udržiavané, takže nič nikde nechýba... preto tápem a tipujem nejaké ventilačné dvierka/klapky, alebo tak niečo, ak to tam vôbec je v tej konštrukcii :-/

Niekto nejaký nápad? [THNX]

P.S.: je to dvojzónová digiklíma...
Legacy BL EZ30 Spec.B (BLE) - Öhlins Road&Track, Kakimoto Regu.06&R, Raptor SC headers, Boost Products CAT - Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21933
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Legacy BLE - topenie/vetranie

Příspěvek od HonzaCZ »

Ahoj, u verzí s výdechama dozadu je servem ovládaná klapka. Nevím, jestli reguluje teplotu nebo proud vzduchu nebo co vlastně, ale je tam. Takže bych se zaměřil na ní, zda se správně hejbe. Někde ve wiki máme možná nějakej návod na autodiagnostiku klímy. Nejlepší je si samozřejmě opatřit servisní manuál a projít to podle něj.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
burgerboy
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 138
Registrován: pon pro 05, 2016 1:50 pm
Jméno a příjmení: Kristian
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Legacy BLE - topenie/vetranie

Příspěvek od burgerboy »

Vďaka za odpoveď, skúsim teda zapátrať po servisnom manuáli (*_^) |,,,,
Legacy BL EZ30 Spec.B (BLE) - Öhlins Road&Track, Kakimoto Regu.06&R, Raptor SC headers, Boost Products CAT - Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21933
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Legacy BLE - topenie/vetranie

Příspěvek od HonzaCZ »

Za málo. Hledej pro evropskou verzi = EDM. Tedy něco jako "Legacy Service Manual EDM 2007".
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
MrRichie
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 896
Registrován: pát čer 22, 2012 2:35 pm
Jméno a příjmení: Richie Smolda
Bydliště: Řeka
Kontaktovat uživatele:

Re: Legacy BLE - topenie/vetranie

Příspěvek od MrRichie »

Myslím si to samé jako Honza. U VW je to zcela běžné, že ty klapky odcházejí a potom to buď fouká špatně nebo špatnou teplotou a tam je jich asi 6. Tady to máme jednodušší a je docela velká náhoda, že to odejde, což ale neznamená, že to odejít nemůže.
Subaru Outback BS 2.5 CVT
Subaru Outback BR 2.5 CVT
Subaru Impreza GF 2.0 M/T
Yamaha YZ450F

ex. Subaru Impreza GT ver.VI ´99
ex. Subaru Legacy BH GX 2.5 4AT AirSus
ex. Subaru Legacy BP 2.0R 121Kw
ex. Subaru Outback BR 2.5 CVT
ex. hodně aut různých značek, vždy zpátky
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21933
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Legacy BLE - topenie/vetranie

Příspěvek od HonzaCZ »

Však já mluvím z vlastní zkušenosti. Bohužel u mě to ani ta selfdiagnostika nezaznamenala. Asi to nefungovao ještě málo... :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
burgerboy
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 138
Registrován: pon pro 05, 2016 1:50 pm
Jméno a příjmení: Kristian
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Legacy BLE - topenie/vetranie

Příspěvek od burgerboy »

Ou šit. Tak na takéto bádanie a hľadanie s rozobraním pol interiéru (znovu) sa môžem vybodnúť. Pôjde to k Frey-ovi, moje duševné zdravie je mi teda cennejšie :-D

Diagnostika samo nič neodhalila, skúsim ju spustiť ešte raz potom so zahriatym motorom (ten veľmi teplý vzduch sa objavuje samo až chvíľu po jazdení), a potom sa na to rovno vybodnem :-| každopádne vďaka za navedenie, aspoň viem čo po nich rovno chcieť...
Legacy BL EZ30 Spec.B (BLE) - Öhlins Road&Track, Kakimoto Regu.06&R, Raptor SC headers, Boost Products CAT - Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21933
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Legacy BLE - topenie/vetranie

Příspěvek od HonzaCZ »

Jenom pro jistotu - já neřešil stejnej problém. Jenom, aby tě to nesvedlo špatným směrem. Jen to souvisí s tím, že to servo se prostě pokazit může.

Kde je to servo, co ovládá klapku dozadu přesně nevím. Ale i s jednoduchým osciloskopem by se měl dát problém se servem odhalit, pokud si zajistíš přístup ke konektoru řídící jednotky klimatizace - nad nohama spolujezdce - a samozřejmě jeho zapojení. Voltmetr na to nestačí, ale osciloskop jo.

Ale rozumím ti, že to chceš nechat na servisu. Já bych do toho šel znova sám, protože představa, že se mi někdo rejpe v palubce je asi mnohem horší než to sám vyměnit. :-D Kór když jsem si mezitím už doplnil vybavení a myslím, že by to šlo mnohem snadněji. :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7827
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Legacy BLE - topenie/vetranie

Příspěvek od mnov »

Myslím, že servis to vyřeší jednoduše. Vymění celou jednotku topení. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
pietro235
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 366
Registrován: pon kvě 01, 2017 5:13 pm
Jméno a příjmení: Peter Vido
Bydliště: Púchov, SR

Re: Legacy BLE - topenie/vetranie

Příspěvek od pietro235 »

mne sa tiež zdá na mojom aute, že hreje celý spodok rádia a ovládania klímy ale neviem či je to nejakými klapkami alebo sa proste hreje samotné rádio/klímapanel. U mňa je počuť za jazdy, že niektoré tie klapky asi nevedia kde sú, lebo počujem chrastenie motorčeka. viem že je to problém potenciometrov ale neviem ktorého presne. diagnostiku klapiek podľa návodu od jedného kolegu som skúšal a tá nehlásila žiadnu chybu.
Přílohy
test ACC
test ACC
Uživatelský avatar
burgerboy
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 138
Registrován: pon pro 05, 2016 1:50 pm
Jméno a příjmení: Kristian
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Legacy BLE - topenie/vetranie

Příspěvek od burgerboy »

HonzaCZ jj ja som si prešiel ten odkaz, je mi jasné že si riešil niečo iné. Každopádne keď vidím čo všetko zas treba demontovať aby som k tomu došiel a možno nenašiel presne tam, absolútne nič, tak im to radšej dám do servisu - auto tam servisujem tak či tak, u známeho :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Legacy BL EZ30 Spec.B (BLE) - Öhlins Road&Track, Kakimoto Regu.06&R, Raptor SC headers, Boost Products CAT - Obrázek
Uživatelský avatar
burgerboy
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 138
Registrován: pon pro 05, 2016 1:50 pm
Jméno a příjmení: Kristian
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Legacy BLE - topenie/vetranie

Příspěvek od burgerboy »

Ha! Je tam zdá sa motorizovaná klapka, budem musieť rozobrať na atómy. Presne v tom prúdi teplý vzduch, z čoho to lezie :-)

Obrázek
Obrázek


Sent from my iPhone using Tapatalk
Legacy BL EZ30 Spec.B (BLE) - Öhlins Road&Track, Kakimoto Regu.06&R, Raptor SC headers, Boost Products CAT - Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“