Vymena nebo repas

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7814
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Vymena nebo repas

Příspěvek od mnov »

fiatisimo píše: Jinak dnes ráno do práce na mě vybafla chyba P301 svicky jsou nové .tak mě napadly jen kabely. Dále se mi někdy rozvici P420.
Podívej se na chybu P0301 do servisního manuálu. Špatné spalování nemusí být způsobeno jen zapalováním. Radí tam zkontrolovat vstřikovače, pak např. změřit komresi atd. Ta P0420 je pak následkem špatného spalování, tu to nemá cenu řešit dokud tam nebude sama.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
fiatisimo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: čtv říj 20, 2016 9:23 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Vymena nebo repas

Příspěvek od fiatisimo »

Tak jsem se domluvil s p.Bimem a nechám ro udělat neho . Ale teďka ještě jako první vyřešit tu převodovku.

Odesláno z mého SM-A320FL pomocí Tapatalk
Skoda Favorit 1.3 r.v 89 - koupen kradený a užil jsem si po soudech spoustu srandy...

Fiat Brava 1.8 16V r.v 96 - po koupi ihned nasypáno 40tis a 7 let bez sebemenších problému až do ted...

Subaru Legacy combi 2.5 2005 AT
fiatisimo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: čtv říj 20, 2016 9:23 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Vymena nebo repas

Příspěvek od fiatisimo »

Tak převodovku mého typu je nadlidský sily sehnat. Prodejce neodpovídá psal jsem mu že pokud neodpoví tak volám na pomoc ČOI. Tak zítra je zkontaktuji. Už na to nemám sílu ,celý den jsem hledal převodovku a nic, jsou nějak aspoň trošku zaměnitelné? :-(

Odesláno z mého SM-A320FL pomocí Tapatalk
Skoda Favorit 1.3 r.v 89 - koupen kradený a užil jsem si po soudech spoustu srandy...

Fiat Brava 1.8 16V r.v 96 - po koupi ihned nasypáno 40tis a 7 let bez sebemenších problému až do ted...

Subaru Legacy combi 2.5 2005 AT
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Vymena nebo repas

Příspěvek od HonzaCZ »

Možná by se dal zaměnit mozek převodovky + TCU a nacpat to do jinýho "hardware". Ale co jsem slyšel různý story, tak ne vždy to dopadlo dobře. Ale pokud by to bylo pro stejnou motorizaci + pro stejnej model auta a stejný převodový poměry, tak by po výměně výše uvedeného za tvoje díly mohla fungovat.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
fiatisimo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: čtv říj 20, 2016 9:23 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Vymena nebo repas

Příspěvek od fiatisimo »

Já právě volal dneska pro info o repase automatu a bylo mi sděleno že částka začíná okolo 90tis. Což je moc

Odesláno z mého SM-A320FL pomocí Tapatalk
Skoda Favorit 1.3 r.v 89 - koupen kradený a užil jsem si po soudech spoustu srandy...

Fiat Brava 1.8 16V r.v 96 - po koupi ihned nasypáno 40tis a 7 let bez sebemenších problému až do ted...

Subaru Legacy combi 2.5 2005 AT
Uživatelský avatar
ybrcek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5315
Registrován: sob lis 12, 2016 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Vetyška
Bydliště: Půlpánov u Štatlu
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena nebo repas

Příspěvek od ybrcek »

Hele čtu to. Mluvíš ze nechceš sypat do právníka ale ja bych začal tím. Výzvu/ žalobu ti slušný právník napíše za plus minus 2 litry. A bazarista by mohl být sdílnější když mu zavolá tvůj judr

Odesláno z debila
AUDI quattro A6 Avant 2,7V6 TDI
ex Tribeca 3,6 H6
ex Forester 2,5 XT SG9
ex VeCe GTS 1,9CDTI
ex VeBe CC 2,5V6
ex Kadett GSi 2,0i
ex Škoda 100
ex Škoda 110R

http://www.drkteam.cz/team_member/martin-vetyska/
KTM 950 SuperEnduroR
fiatisimo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: čtv říj 20, 2016 9:23 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Vymena nebo repas

Příspěvek od fiatisimo »

ybrcek píše:Hele čtu to. Mluvíš ze nechceš sypat do právníka ale ja bych začal tím. Výzvu/ žalobu ti slušný právník napíše za plus minus 2 litry. A bazarista by mohl být sdílnější když mu zavolá tvůj judr

Odesláno z debila
Dobre nechám to jako druhou možnost zítra volám ČOI ta by mi taky mohla pomoci. Ale právník možná bude silnější kafe pro něj. Auto jsem kupoval 1.prosince a o problému jsem ho upozorňoval už v únoru.

Odesláno z mého SM-A320FL pomocí Tapatalk
Skoda Favorit 1.3 r.v 89 - koupen kradený a užil jsem si po soudech spoustu srandy...

Fiat Brava 1.8 16V r.v 96 - po koupi ihned nasypáno 40tis a 7 let bez sebemenších problému až do ted...

Subaru Legacy combi 2.5 2005 AT
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Vymena nebo repas

Příspěvek od HonzaCZ »

No to je podle mě nesmysl. Kam jsi volal? To je tak možná v autorizovanym servisu při nákupu dílů za maloobchodní ceny. Na ty převodovky se dají sehnat celý repas sady za zlomek ceny. Já bych zkusil Dobřany, tam ti řeknou, jak to nejlíp řešit.

Jinak to, co jsem psal není repas. Znamená to vzít nějakou hodně podobnou převodovku, co se bude lišit např. v 1-2 posledních písmenech kódu a do ní naskládat tvůj "mozek" a připojit na tvojí TCU. Samozřejmě dost nejistý výsledek, ale jestli se nedá sehnat stejná, tak asi nejlevnější, do začátku. Jinak jestli to smrdí spáleninou, tak to je na 99 % z tý zadřený/zapečený spojky na zadní pohon, která běhá ve stejné náplni jako zbytek AT.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
fiatisimo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: čtv říj 20, 2016 9:23 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Vymena nebo repas

Příspěvek od fiatisimo »

Aha napíšu sem kod mě AT: TZ1B7LFAAB volal jsem do http://sevcik-automaticke-prevodovky.cz/

Odesláno z mého SM-A320FL pomocí Tapatalk
Skoda Favorit 1.3 r.v 89 - koupen kradený a užil jsem si po soudech spoustu srandy...

Fiat Brava 1.8 16V r.v 96 - po koupi ihned nasypáno 40tis a 7 let bez sebemenších problému až do ted...

Subaru Legacy combi 2.5 2005 AT
fiatisimo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: čtv říj 20, 2016 9:23 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Vymena nebo repas

Příspěvek od fiatisimo »

HonzaCZ píše:No to je podle mě nesmysl. Kam jsi volal? To je tak možná v autorizovanym servisu při nákupu dílů za maloobchodní ceny. Na ty převodovky se dají sehnat celý repas sady za zlomek ceny. Já bych zkusil Dobřany, tam ti řeknou, jak to nejlíp řešit.

Jinak to, co jsem psal není repas. Znamená to vzít nějakou hodně podobnou převodovku, co se bude lišit např. v 1-2 posledních písmenech kódu a do ní naskládat tvůj "mozek" a připojit na tvojí TCU. Samozřejmě dost nejistý výsledek, ale jestli se nedá sehnat stejná, tak asi nejlevnější, do začátku. Jinak jestli to smrdí spáleninou, …
Myslíš subarudobrany.cz? Zítra tam zkusím zavolat.diky:-)
Skoda Favorit 1.3 r.v 89 - koupen kradený a užil jsem si po soudech spoustu srandy...

Fiat Brava 1.8 16V r.v 96 - po koupi ihned nasypáno 40tis a 7 let bez sebemenších problému až do ted...

Subaru Legacy combi 2.5 2005 AT
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Vymena nebo repas

Příspěvek od Mira »

fiatisimo píše:Aha napíšu sem kod mě AT: TZ1B7LFAAB volal jsem do http://sevcik-automaticke-prevodovky.cz/

Odesláno z mého SM-A320FL pomocí Tapatalk
To jim u toho ševčíka asi jeblo z hicu. 90 litrů za repas.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
fiatisimo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: čtv říj 20, 2016 9:23 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Vymena nebo repas

Příspěvek od fiatisimo »

Mira píše:
To jim u toho ševčíka asi jeblo z hicu. 90 litrů za repas.
A pak mluvil i o 130 tis. Ale to bylo snad maximum. A když bych vyměnil AT í s jednotkou tak by to mohlo pasovat.i když stále nechápu proč by tam nepasovala jina prevodovka s jiným označením. Já nejdříve myslel že stačí typ model rok a kubatura :'(
Skoda Favorit 1.3 r.v 89 - koupen kradený a užil jsem si po soudech spoustu srandy...

Fiat Brava 1.8 16V r.v 96 - po koupi ihned nasypáno 40tis a 7 let bez sebemenších problému až do ted...

Subaru Legacy combi 2.5 2005 AT
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Vymena nebo repas

Příspěvek od Slavek_xxx »

fiatisimo> a v tom subatech.cz jsi se fakt nechytnul? :-/
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
fiatisimo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: čtv říj 20, 2016 9:23 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Vymena nebo repas

Příspěvek od fiatisimo »

Ne pan kužel mi sdělil že nemá muj typ:-(ale prý zítra přijede nový auto ale už neví zda automat nebo manuál a zítra mi dá vědět. Ale to bude mala pravděpodobnost. Jinak jsem si našel ve svém bydlišti advokáta co se zabývá obchodnima činnostmi a kdyžtak bych ho zítra taky kontaktoval. Co a jak dál.uz mi dochází síly to řešit:-(

Odesláno z mého SM-A320FL pomocí Tapatalk
Skoda Favorit 1.3 r.v 89 - koupen kradený a užil jsem si po soudech spoustu srandy...

Fiat Brava 1.8 16V r.v 96 - po koupi ihned nasypáno 40tis a 7 let bez sebemenších problému až do ted...

Subaru Legacy combi 2.5 2005 AT
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: Vymena nebo repas

Příspěvek od dethroned »

ty jsi tady tak dlouho zjišťoval jak a co koupit, až jsi koupil takovou jebku? to je fakt pech.
dal bych to k Bímovi. a s tím AT zatím jezdil dokud nenajdes.
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“