Kudy zatéká?

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Kudy zatéká?

Příspěvek od Jackylle »

Díky.
Dneska mi to Zhor ukazoval na své WRX i na živo, včetně instruktáže, jak sundat tapec, kudy ta hadice vede a kam lít vodu.
No a kdybych si nevěděla rady, tak mi to kluci v servise udělají, až tam zase někdy lego bude na lázeňský pobyt.
Aj keď kvuoli tejto zatracenej hadice těraz musí rozobrať celý lakatoš :-DDD
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Kudy zatéká?

Příspěvek od u-geen »

Vzadu je mozna jednodussi sundat bocni panely zavazadlovyho prostrou a hadicku vvytahnout...
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kudy zatéká?

Příspěvek od VDC »

Lucko vyfotil jsem ti vyústění té hadičky pod autem. Kvalita fotografií je bídná,
fotil jsem tabletem, ale pochopit, kde se to nachází z toho lze. Na druhé fotografii je vidět taková ta plastová škatule s odvětráním nádrže a kraj nárazníku. ObrázekObrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Kudy zatéká?

Příspěvek od Jackylle »

Z deníčku lamy vikuně aneb rekvalifikace na Pata a Mata:
Pátek: Podle těch fotek co mi tady dali to vypadá, že bych ty ďoury mohla najít... (jen aby to nebylo, jako když mám se mám podle mapy orientovat v reálném světě). No začíná to dobře, píšu jim o pravé straně a přitom je problém na levé <:-<

Pátek - příjezd na základnu: Lehnu si pod auto a mrknu na to, ale nic velkého nebudu rozjíždět. Hlavní bod pátečního programu je přece opékačka a pár piv.
Aha... tady ta trubička vypadá nadějně a zdá se být nějaká ucpaná, naliju tam přes otevřené veluxy vodu a BINGO!!! Jenže zespod se prošťouchnout nedá, no neva, rozeberu ten kousek tapecu, stejně už je dávno rozdrbaný a není co zkazit. Chvilka laborování se vzpurnou hadičkou, vytažena, zbavena hliněné ucpávky. Zkouška vodu - voda teče. Jenže zatraceně neteče jen hadičkou, ale i stropem. Test pravé doposud bezproblémové strany... a voda teče stropem. No nic, tak zkusím rozebrat ten strop, ještě je na to trochu vidět. Jde to ztuha, pořezaná ruka o ostrý okraj, ale nějak to jde, hlavně nesmím poztrácet všechny šroubky a plastové čudlíky. Ono není třeba sundat strop úplně celý, jen tak ať se dá odchlípnout a zjistit, kudy to sakra teče. Napojení hadičky je je jasné, zdá se, že to drží... a ta voda teče vrchem !!! Tak to je peklo. A auto už je z těch pokusů pěkně zavlažené.
Pro jistotu napojení hadičky stáhnu objímkou, kdyby to někdy chtělo vypadnout. Nějak se tam protáhnout... rozebrat strop ještě kus dál, dodrbané ruce o laminát, už na to není vidět, ale při svitu baterky ještě chvíli hrdinně vytrvám. Pravou stranu řešit nebudu a pokračování zítra :-/
(Rodinní příslušníci si užívají částečně karbonizované pochutiny a pěnivé nápoje, já jdu překládat kamarádovi domácí úkol z angličtiny, páteční večírek beze mně).

Sobota - krásný den, teploučko, promáčené auto vysychá... další zkouška vodou přinesla pochopení hydrauliky odvodňovacího systému. Ta hadička i když není přicpána není dostatečně kapacitní!!! Japonští soudruzi počítali s vodou prosáklou kolem těsnění, ale ne s tím, že tam někdo polije vodu z PETky rovnou dovnitř >:-& No však je teplo, ono to uschne. A když už to mám rozdělané, tak dám pro jistotu objímku i na druhou stranu, těch pár lišt navíc přece není problém... nasadit objímku, pohoda, nechat sluníčko ať dělá co umí a odpoledne to složím a pojedu na výlet.
Drobná komplikace - angličtina s kamarádem se protáhla, výlet nehrozí, aspoň to složím... snad za světla. Ještě že tu pravou stranu nemám rozhozenou úplně a můžu se při skládání řídit podle ní.... sakra, tady jsem zapomněla na šroubky co měly být pod tou lištou, zas to musím rozdělat (už zkušeně), nacvakat to zpátky nejde úplně lehce, ale mírným násilím ano, některé plastové čudly na stropě se rozpadly, ale ty zbylé to udrží. Výborně hotovo... dokonce i stropní světlo opět svítí (kvůli šroubků, co mi pořád zlovolně padaly z ruky musela nakonec ven i rezerva ... malé věci). S posledními slunečními paprsky vracím rezervu, podlahu a roletku. A ještě mi tři plastové čudly zbyly. (Dnes už vím, kde chybí, ale rozebírat to znovu nebudu)
A JE TO !!! >B-)

Pondělí - zkouška hadicí. Voda dovnitř neteče. Jestli nebude pršet více, než dává hadice na plný výkon, mělo by být lego v suchu.

A už vím, proč se legu říká lego. Taky taková skládačka :-DDD

Díky všem za pomoc a podporu. [THNX]
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kudy zatéká?

Příspěvek od HonzaCZ »

Super. (*_^) |,,,, Když jsi to prve popisovala, tak se mi úplně vybavilo, jak jsem kdysi byl v myčce a když jsem vyjížděl, tak se ozvalo nad hlavou zlomocné šplouchnutí a už to crčelo vzadu ze stropu. ;-D A teď, jak jsi popisovala to chrutí nad částečně rozebraným stropem, tak mě úplně rozesvěděly ruce ze vzpomínky na tu skelnou sračku, co je na tom stropu z horní strany. :-D

Jinak jsem taky pro jistotu stahoval hadice na obou stranách. Já to měl ještě zkombinovaný s tím, že jedna hadice byla zlomená a nedosahovala až ven z kastle a tak to teklo do tý kapsy, vzadu za kolem. :-/
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kudy zatéká?

Příspěvek od VDC »

Jojo, také to mám za sebou. :-) Krásně popsáno Lucko. :-) Já jen tehdy zjistil, když jsem po Honzovo radách, s jistotou šel po hadičce, že v mém případě to není hadička, ale odlepené zadní boční okno, po fušerské opravě bouračky. :-)
Ty tapecírunky vypadají složitě jen poprvé. :-) Až to budeš rozebírat popáté, půjde ti to jako po másle... :-DDD
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Kudy zatéká?

Příspěvek od outback »

Tak jsem to vespod částečně rozebral a prozkoumal.

Levá strana vzadu: dobrý přístup i bez rozebírání, hadičku šlo povytáhnout tak, abych jí napřed prošťouchnul drátem v obou směrech, pak i profouknout pusou - žádný velký odpor, tam to bude v pořádku

Pravá strana vzadu - nemám to jako na fotkách, vede to dovnitř nárazníku!!! Je to pod plnícím hrdlem plynu, možná to někdo přesunul při zaplynování. Takže není vidět výstup ven a vytéká to z nárazníku. Po odpojení z výpustní průchodky vyteklo z hadičky dost vody, bylo mokro i v D-sloupku a při rozebírání se ocitla voda i ve schránce na lékárničku na žárovkách, pojistkách atd - super :-( . Prošťouchnul jsem to drátem v obou směrech, při dalších zkouškách už to sloupkem neteklo a při dalším rozpojování vyteklo je pár kapek. Tak to snad bude lepší.

Blbý je, že úspěch nebo neúspěch se pozná až po vyschnutí auta.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Kudy zatéká?

Příspěvek od outback »

Ufff...vyřešeno. I v těch slejvákách mi uvnitř střecha úplně vyschla, lil jsem na to vodu z kýble a konví, než jsem vrátil všechny obložení kufru na původní místa tak jsem to pro sichr vzal ještě do myčky...pořád sucho. Tak mám radost jednak že jsem vůbec nemusel nijak zasahovat do střechy, vlastně jsem interiér rozebíral jen vpravo za podběhem, a taky z toho, že jsem to i při mé šikovnosti zvládnul sám bez servisu - i když jsem se s tím vztekal neúměrně dlouho. Manželka mi na to řekla "musíš růst s úkolama, příště už to budeš umět" :-).

Pro zajímavost - s autem jsem dostal i servisní historii za hodně let zpátky, v roce 2013 zaplatil tehdejší majitel ve značkovém servisu za zjištění příčiny zatékání, demontáž stropnice a výměnu prodřené hadičky vpravo vzadu celkem 180€.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
MaSlo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 913
Registrován: sob pro 25, 2010 2:36 pm
Jméno a příjmení: Martin Slováček
Bydliště: Okolo Vsetína

Re: Kudy zatéká?

Příspěvek od MaSlo »

Neznám Tvoji manželku, ale za tu hlášku bys jí měl dát aspoň pusu, když ne kytku :-) Jinak gratuluju k vyřešení.

EDIT: kde byl vlastně problém? Možná jen nepozorně čtu...
IG: @svetmasla

Subaru Outback 2.5 121 kW MY07 5MT alias Šedýl
Subaru Forester 2.0 MY01 5MT alias Forejs
Toyota Previa 2.4 VVT-i MY02 alias Kinderwagen
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kudy zatéká?

Příspěvek od VDC »

No tak hurá ! To je dobře, že se to vyřešilo...
Žena má pravdu, až to budeš rozebírat příště, půjde ti to násobně rychleji. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Kudy zatéká?

Příspěvek od námořník »

Blahopřeji k vyřešení :-). Mě čeká střešní okno u Forestera někdy v létě. To ale bude muset tapec pryč. Sice neteče, ale ani se neotvírá :-).
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Kudy zatéká?

Příspěvek od outback »

MaSlo píše:Neznám Tvoji manželku, ale za tu hlášku bys jí měl dát aspoň pusu, když ne kytku Jinak gratuluju k vyřešení.

EDIT: kde byl vlastně problém? Možná jen nepozorně čtu...
No nejspíš ucpaná hadička vpravo vzadu...nevím to teda stoprocentně, prošťouchnul jsem i levou vzadu. A hláška je odvozená z citátu z filmu Bílá paní.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kudy zatéká?

Příspěvek od spm »

námořník píše:Blahopřeji k vyřešení . Mě čeká střešní okno u Forestera někdy v létě. To ale bude muset tapec pryč. Sice neteče, ale ani se neotvírá .
a klima taky nefunguje, co? :-DDD ja okno od doby, co to chladi, uz nikdy neotevrel :-DDD

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kudy zatéká?

Příspěvek od Mira »

Já raději používám okno jak klimu. Pouze po městě už to nepomáhá, to si navíc spálím hlavu. Tam jedině zavřít a chladit. Protože při otevřeným okně nejde zatáhnoui sluneční cĺona. Nebo to nějakým grifem jde?
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kudy zatéká?

Příspěvek od spm »

nevim jak to ma forester, ja tu clonu normalne zatahnu i pres okno (alespon pres to predni). ale zase si to tim zavru, takze to pak nema zadnej efekt.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“