první Subaru Forester

Inzeráty zakončené úspěšným prodejem/nákupem, které jejich majitel nevyžaduje smazat (prosíme o uvážlivé požadavky na smazání, pokud vlákna obsahují obecně užitečné informace). Inzeráty bez odezvy majitele starší jednoho roku.
Odpovědět
Nemesis
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pát srp 24, 2018 8:01 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Saltuari

první Subaru Forester

Příspěvek od Nemesis »

Zdravím.
Uvažuji o nákupu Forestera. Zatím jsem nikdy Subaru neměl ani pořádně neřídil. Tedy kromě virtuální RBR Rally, kde jsem brousil N-kovovou Imprezu:-)
Aktuálně mám VW Golf IV kombi 1,9 TDI-PD a už se nevyplácí jej udržovat na silnici v dobré kondici. Potřebuji náhradu pro rodinu 2+2. Bydlím v Práglu, zatím nejčastěji používám auto mimo město (cca 12000 km/rok). Ale žena bude potřebovat auto a nechce se mě živit auta dvě (po Praze jezdím na skůtru). Takže požadavek je minimálně automat plus ideálně parkovací senzory (ideálně aby to jelo samo >:-& ). Taky předpokládám, že najedeme ročně o něco víc kilometrů. Nejsem příznivce nových aut, ani to nedovoluje rozpočet. Nejvíce se mě zamlouvají ročníky 2003-2008 tedy SG a jednoznačně s benzínem. Mohli byste mě poradit s výběrem motorizace a případně dát tip, kde by se takovým autem dalo svézt? Já bych si přál verzi 2,5XT, ale žena co najezdí pár kilometrů ročně...to mě nejde dohromady. Je případně další generace SH horší po stránce spolehlivosti? Máte tip na spolehlivý servis?

Co myslíte? Případně znáte tohle auto? https://auto.bazos.cz/inzerat/92809025/ ... rviska.php

Díky za rady
Naposledy upravil(a) Nemesis dne pát srp 24, 2018 11:06 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16117
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: první Subaru Forester

Příspěvek od quickly »

Nemesis: vítej u nás, ještě musíš napsat 2 další příspěvky, někdo z adminů je schválí a potom můžeš psát bez schvalování i posílat interkou. 8. září máme velký sraz v Bělé, kde budou různé motorizace, zkus přijet a můžeš se svézt jako spolujezdec. Co se týče automatu, tak SG 2.0 bude "líný", lepší by to bylo v XT, ale jen po městě si vezme víc.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16117
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: první Subaru Forester

Příspěvek od quickly »

Nemesis píše:Já bych si přál verzi 2,5XT, ale žena co najezdí pár kilometrů ročně...to mě nejde dohromady.
Za sebe doporučuji XT, má to koníky navíc, takže pro manželku i bezpečnější, protože je schopno rychleji reagovat
Nemesis píše:Je případně další generace SH horší po stránce spolehlivosti? Máte tip na spolehlivý servis?
SH měl dost problémů, SG je jistota.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: první Subaru Forester

Příspěvek od VDC »

Vítej! :-) SH je horší úplně ve všem, proti SG a nejvíc v kvalitě. Na výběr máš atmosférické motory 92 kW u SG a 116 kW u SG po faceliftu. Tedy kromě varianty XT.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Nemesis
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pát srp 24, 2018 8:01 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Saltuari

Re: první Subaru Forester

Příspěvek od Nemesis »

Super, díky za informaci. Toho 8.9. jsem bohužel mimo republiku...

Trochu se bojím, aby se mě v tom nezabila. Přeci jen teď mám 115 koní a tohle má 230 tuším? Jaký je v porovnání Outback 2.0R případně?
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16117
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: první Subaru Forester

Příspěvek od quickly »

Automat a čtyřkolka několik koníků sežere. Otík mám jen 2.5.

zkus sledovat pražské minisrazy, moc foresterů tam myslím nejezdí, ale poradí Ti.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: první Subaru Forester

Příspěvek od Mareka »

Výkonu bych se rozhodně nebál - mám už třetího Forestra (z toho 2x XT) a žena, která také najezdí pár km ročně si rozhodně nestěžuje na přebytek výkonu (naopak právě ona "požadovala" a následně i ocenila EcuTek - žena to auto "hladí" = s jejími nízkými otáčkami tam ten výkon nemá a trvalo mi dlouho, než jsem ji naučil "prošlápnout podlahu" když je potřeba). Takže i 170kW a výše je pro ženu OK.
Jo a v Praze je max spokojenost se servisem AWD nebo Boxer Auto.
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Nemesis
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pát srp 24, 2018 8:01 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Saltuari

Re: první Subaru Forester

Příspěvek od Nemesis »

Ještě mě napadá, jaký je rozumný nájezd u auta z let 2005-2008? Prostě co vydrží ty benzínové motory za nájezd při nezanedbaném servisu. Dělá se například velký servis ve 200000 km nebo tak? Co jsem koukal (a inzerátů jsem moc nenašel) tak inzerovaná auta mají alespoň 230.000 km.

K tomu AWD, četl jsem tu ve více vláknech, že je to slušný servis. Počítám s prohlídkou před nákupem auta u nich, jelikož můj servis je až v Přelouči.
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: první Subaru Forester

Příspěvek od Mira »

Počítej ovšem s tím, že nejen 2x tolik výkonu, ale i dvojnásobná spotřeba. Po městě v automatu to pod 12 litrů nepojede. Spíš tak 14.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Nemesis
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pát srp 24, 2018 8:01 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Saltuari

Re: první Subaru Forester

Příspěvek od Nemesis »

Mira píše:Počítej ovšem s tím, že nejen 2x tolik výkonu, ale i dvojnásobná spotřeba. Po městě v automatu to pod 12 litrů nepojede. Spíš tak 14.
No spotřeba bude mazec, s tím počítám. Ale třeba se potvrdí, že co žere se nese... Jinak proti mým necelým 6l/100km nafty je to fakt maso. Chtěl bych to ideálně na CNG, ale co jsem koukal, tak to umí jen EuroCNG co vozí Švédská auta. A ještě tak rok 2015 a novější, takže za půl mega. To nedám...

Je opravdu tak veliký rozdíl mezi 2.0 116 kW a tím 2.5T 169kW? Počítal jsem že to bude tak dva max tři litry.
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: první Subaru Forester

Příspěvek od Mareka »

Tak spotřeba bude určitě 10+. Ale dlouhodobě jsem s AT kolem 12.

Edit: samozřejmě mám na mysli XT.
Naposledy upravil(a) Mareka dne pát srp 24, 2018 9:49 pm, celkem upraveno 1 x.
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16117
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: první Subaru Forester

Příspěvek od quickly »

Nemesis píše:No spotřeba bude mazec, s tím počítám.
Dost záleží na řidiči a složení jízd. Největší vliv na spotřebu bude mít to město + studený motor. Já mám třeba nižší spotřebu u svých šestihrnků tím, že do města to mám 12 kilometrů (ve městě mám už teplý motor) a jezdím jen na začátek města. Jinak převažují okresky.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5143
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: první Subaru Forester

Příspěvek od petr »

no kdo měl jednou naftu jako ja co jezdí za cca 5 litrů a navíc to jede tak si těžko zvyká na něco co nejede a bere 3x tolik :-D ale zase se lehce zvyká na pohon 4x4 pokud ho teda fakt potřebuješ , jinak asi jsem vyjímka a s forestrem se pod 15 nedostanu nikdy pokud jezdím v lese jediná záchrana je LPG, nebo možná to CNG to neznám
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14703
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: první Subaru Forester

Příspěvek od Tapan »

Jestli je požadavkem automat, rozhodně doporučím XT. A to spíše 2.0 XT než 2.5 pofacelift, ty dvaapůlky jsou takové náchylnější motory, aspoň dle informací z druhé ruky. Dvoulitr XT v automatu mám, něco výkonu spolkne 4x4 a něco ten historický automat, takže těch 130 kW je spíš důstojná motorizace, která jede, když je potřeba, nějakého přebytku výkonu bych se nebál. Kdybys měl cestu na Budějovicko, můžeš si to projet. Spotřeba se dá držet dle zkušeností kolem 10 litrů benzínu na normálních pneu, když se to moc nehoní, u mne spíš kratší vzdálenosti a často město...ale při poskakování ucpanou Prahou se dá asi dostat o dost výš, samozřejmě. S LPG to funguje, ale na seřízení vůlí ventilů musí motor ven, v tom je atmo na plyn vhodnější, jen tedy s automatem bude líná.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Nemesis
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pát srp 24, 2018 8:01 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Saltuari

Re: první Subaru Forester

Příspěvek od Nemesis »

quickly píše: Dost záleží na řidiči a složení jízd. Největší vliv na spotřebu bude mít to město + studený motor. Já mám třeba nižší spotřebu u svých šestihrnků tím, že do města to mám 12 kilometrů (ve městě mám už teplý motor) a jezdím jen na začátek města. Jinak převažují okresky.
No já se právě domnívám, že žena bude jezdit primárně po městě a já mimo něj. Ale doufal jsem, že benzín se zahřeje rychleji než moje kamna. Když už jedu cca jednou týdně do práce autem, mám to cca 17 km, půlku z toho tunelem. V zimě se mě jakž takž prohřeje motor tak někde za půlkou cesty. TDI je na dálnici, jede v klidu 130 kopec nekopec a za 6 litrů nafty. Ale nejde s ním ani nechat auto u silnice jak je nízké. Olejovou vanu jsem měnil už 2x. No ale k tomu benzínu, neohřívá se podstatně dříve? Doufal jsem, že v kombinaci s vyhřívaným čelním sklem to bude v zimě parádní i když nebude garážovaný. A taky jsem teda doufal, že benzínovému motoru nebude městský provoz vadit. Zvlášť s ohledem na relativně malý nájezd cca do 15 tisíc km.
Odpovědět

Zpět na „Ukončené inzeráty (archiv)“