Impreza kategorie N1 a problémy s tím spojené ?

Inzeráty zakončené úspěšným prodejem/nákupem, které jejich majitel nevyžaduje smazat (prosíme o uvážlivé požadavky na smazání, pokud vlákna obsahují obecně užitečné informace). Inzeráty bez odezvy majitele starší jednoho roku.
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Impreza kategorie N1 a problémy s tím spojené ?

Příspěvek od Mira »

vlk píše:Díky za odpovědi. Pokračuji v hledání už jen benzínového motoru ideálně s manuální převodovkou. Zatím velký výběr není.
Subaru s hlášením závažných chyb na námi přinesené diagnostice:
Impreza 2,0R - 2009 - 81583 km = 200 000,- CZK (dokonce svítí i chyba na palubní desce) - prodejce zdůvodňuje výměnou baterie
Impreza 2,0i - 2010 - 45047 km = 190 000,- CZK (skutečný rok výroby je 2008)
Bazarník vysvětloval chybu motou výměnou baterie? Pohádkáři. Byla fakt nová? Já už viděl u čerstvě koupený ojetiny majitele co přišel reklamovat baterku, bazarník mu povídal, že je tam fungl nová, dal mu i origo záruční list. Ale bohužel k jiný baterii. V autě byla stará herka po smrti. A myslel jsem, že bazarníci disponují i diagnostikou, aby mohli mazat chyby a nenabízeli auta se svítící kontrolkou motoru. Asi na to kašlou.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7815
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Impreza kategorie N1 a problémy s tím spojené ?

Příspěvek od mnov »

Asi to byl "slušný" bazarník a po výmazu chyby a opětovném rozsvícení, nevymontoval kontrolku. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
vlk
Nováček
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: pát pro 09, 2016 9:30 am
Jméno a příjmení: Jiří Papáček
Bydliště: Polabí

Re: Impreza kategorie N1 a problémy s tím spojené ?

Příspěvek od vlk »

Ještě jednou: Subaru s hlášením závažných chyb na námi přinesené diagnostice.....
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48972
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Impreza kategorie N1 a problémy s tím spojené ?

Příspěvek od VDC »

Vlku a co to bylo za závadu, kterou to načetlo ?
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
vlk
Nováček
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: pát pro 09, 2016 9:30 am
Jméno a příjmení: Jiří Papáček
Bydliště: Polabí

Re: Impreza kategorie N1 a problémy s tím spojené ?

Příspěvek od vlk »

Hlášením závažných chyb bylo zobrazeno na námi přineseném počítači s diagnostickým programem.
Druh chyby bohužel neznám. Zjišťoval to kolega.
Bazarník AAA byl zkušený, neustále odváděl pozornost. Proto jsme se rozdělili, já exteriér a interiér, kolega podvozek a motor.
Kolega každopádně po zjištění 3 vad na diagnostice doporučil auto nebrat ani při výrazné slevě. Kotouče nebyly ani na dojetí - rovnou na výměnu. Bazarník ani pak slevu nenabízel, rovnou řekl, že nám ho neprodá. Na stránkách je stále uvedené.
vlk
Nováček
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: pát pro 09, 2016 9:30 am
Jméno a příjmení: Jiří Papáček
Bydliště: Polabí

Re: Impreza kategorie N1 a problémy s tím spojené ?

Příspěvek od vlk »

Ahoj.
Pokračuji ve výběru Imprezy a v hledáčku se objevilo Legacy ve velmi zachovalém stavu za příznivou cenu.
http://www.tipcars.com/ds/frey/index.php?dvT=1
Sice jsem původně u vysněného Subaru počítal s klasickou převodovkou (nepočítám s cestami po městě), tento vůz má automat. Nicméně prodejce mne ujišťuje, že i při delších cestách je automat výhodou. Ale v katalogu automobilů mne zaujalo, že spotřeba u automatu je udávaná nižší, zato rozdíl ve zrychlení mezi klasickou převodovkou a automatem je značný (9,6 proti 11,4).
Díky za názory.
http://auto.kataloge.cz/subaru-legacy.php
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Impreza kategorie N1 a problémy s tím spojené ?

Příspěvek od Slavek_xxx »

vlk> to je to 2-litrovy kombi 110kW po FL od Freye? To s najetyma 25-ti tisici km? To vypada vskutku luxusne. Automat je vyhodou pokud nechces jezdit dynamicky, ma jen 4 rychlosti a uz tak bidnej vykon motoru zabije. Ale jinak je pohodlnej a spolehlivej. Spotrebu ma nizsi proto, ze na posledni rychlost toci na dalnici o fous min otacek.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
vlk
Nováček
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: pát pro 09, 2016 9:30 am
Jméno a příjmení: Jiří Papáček
Bydliště: Polabí

Re: Impreza kategorie N1 a problémy s tím spojené ?

Příspěvek od vlk »

Díky.
Já bych Legacy od Freye měl na cca 6 - 8000 km ročně. Asi 60% nájezdu bych táhl lehký duralový vozík a motorku enduro cca 120 kg na něm jezdíme Rumunsko, Krušné hory.... Taky jedu párkrát ročně na hory v zimě s běžkama a v létě s koly, pak lézt na kopce do Švýcarska.
V současné době mám KIA Sephia 1,8 82 kW rok 1997 - v květnu skončí technická a už jí asi nebudu obnovovat. Děti mají svoje auta. A když si chci zablbnout, mám motorku jak do terénu tak na silnici.
U Legacy mám jen pochybnosti o té převodovce a malinko i o tom, zda 2,0 stačí.
Ale s vozíkem jezdím v toleranci dovolená rychlost + 20 km/h a třeba ten Švajc jezdím v noci - večer vyjedu, ráno jsem tam. Rumunsko to samé. Je to po prázdných silnicích.
Vyhradil jsem si na koupi auta 200 000 plus mínus.
A teď babo raď.
Vlk
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Impreza kategorie N1 a problémy s tím spojené ?

Příspěvek od Slavek_xxx »

vlk> no na tahani voziku bych volil radeji o neco vetsi 2.5ku s 121kW a vetsim tocivym momentem. Dvoulitr je tocivejsi, ale i lehkej vozik bude citit. Pockej na nekoho, kdo tady dvoulitr s AT ma, ja jsem s touto kombinaci asi ani nejel. S kilometrama co jsi psal - asi 6-8 tisic rocne bych vubec nevahal a hledal sestivalcovy trilitr, kterej ma 5-ti rychlostni prevodovku, lepsi pohon 4x4 a daleko lepsi motor.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: Impreza kategorie N1 a problémy s tím spojené ?

Příspěvek od cerv »

Vzhledem k popisu mi přijde, že hledáš auto,který si necháš na dlouho viz.popis u kia sephia...I ten popis pouziti bych bral k tomu legacy jako vyhovující.Proto si myslím, že by si neměl váhat, je to skoro nový auto a ostatní v teto ceně tedy okolo 200 budou auta s mnohem větším nájezdem a tedy i potenciálními problémy...U freye v bazaru se auta rychle točí...a mohlo by byt brzo pryc...
vlk
Nováček
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: pát pro 09, 2016 9:30 am
Jméno a příjmení: Jiří Papáček
Bydliště: Polabí

Re: Impreza kategorie N1 a problémy s tím spojené ?

Příspěvek od vlk »

Díky. Už jsem složil zálohu. Samotný přístup prodejce byl zdá se solidní............
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Impreza kategorie N1 a problémy s tím spojené ?

Příspěvek od Slavek_xxx »

vlk> uvidis, auto vypada opravdu podle fotek skvele a s tim najezdem... Jinak mame tu vlakno 2 kola, mam dojem, ze asi tak pulka zdejsich clenu ma i motorku ;-D Ja mam teda momentalne taky 2 :-D
https://subarufanclub.cz/forum/viewtopi ... &start=135
Edit: shodou okolnosti ja mam Outbacka taky od Freye z ojetych vozu ;-D
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: Impreza kategorie N1 a problémy s tím spojené ?

Příspěvek od cerv »

vlk píše:Díky. Už jsem složil zálohu. Samotný přístup prodejce byl zdá se solidní............
Ano,opravdu bazar u EF je s úplně jiným pristupem než prodej nových vozu a servis.Je to o lidech.Auto ať slouzi!
vlk
Nováček
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: pát pro 09, 2016 9:30 am
Jméno a příjmení: Jiří Papáček
Bydliště: Polabí

Re: Impreza kategorie N1 a problémy s tím spojené ?

Příspěvek od vlk »

Sice ještě nemám Subaru, ale do vlákna 2 kola jsem přispěl. Primárně ale jednostopou tématiku řeším na Offmoto, případně na Motorkářích.
Rád bych znal názor jestli Legacy 2,0 + automat + vozík + 1 motorka je zase až taková vražda nebo ne...... Ono hledání slušných Subaru kolem 200 000 je docela obtížné....
To auto od Freye je opravdu jak nové a ještě ho nechám prověřit.
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: Impreza kategorie N1 a problémy s tím spojené ?

Příspěvek od cerv »

Vražda to určite nebude,jen ostatní ti budou psát, že jedině H6 apod,což je fajn,ale když se vrátím zpět, tak za tyhle peníze by to byla vražda hlavně stavem...tezko hledat něco s takovým nájezdem!
A hlavně, když ti to časem nebude vyhovovat,zase to auto dobre prodas,narozdil od olitany ludry H6,kterých je bohužel i za ceny okolo 200tkc porad vetsina...
Zamčeno

Zpět na „Ukončené inzeráty (archiv)“