Impreza 08 LPG - koupit?

Inzeráty zakončené úspěšným prodejem/nákupem, které jejich majitel nevyžaduje smazat (prosíme o uvážlivé požadavky na smazání, pokud vlákna obsahují obecně užitečné informace). Inzeráty bez odezvy majitele starší jednoho roku.
Zamčeno
parlos
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: pon kvě 16, 2016 9:29 pm

Impreza 08 LPG - koupit?

Příspěvek od parlos »

Ahoj,
chci si pořídit nové auto a do hledáčku se mi dostala Impreza. Snažil jsem se načerpat nějaké info, ale je toho opravdu spousta...
Našel jsem inzerát na Imprezu 2.0i rv 2008 s LPG od výrobce BRG. Jedná se o dovoz z Itálie, k autu je sice servisní knížka ale kdo ví...
Konkrétně se jedná o http://www.sauto.cz/osobni/detail/subar ... oFrom=list
S majitelem autobazaru lze dohodnout prohlídku v autorizovaném servise Subaru. Kolik toho lze při takové kontrole zjistit? Odhalí věci jako nutnost výměny vstřikovačů plynu, nutnost seřídit ventily (musí se vyndat celý motor? - na kolik to vyjde?) a další věci které nejsou na první pohled vidět...
Pokud by servis ukázal že je auto ok, na co si ještě dát pozor?

Nebo je Váš názor tohle auto raději nebrat?

Velmi děkuji za názory :826:
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: Impreza 08 LPG - koupit?

Příspěvek od cerv »

Odprostim se od toho,ze LPG úplně nemusim,ale pocitej s tím,ze v Italii auta na plyn jezdí celý život od noveho a jestli má tenhle kus v sobě plyn 8 let,jistě to nějaké investice může potenciálně potřebovat,jak velké nikdo neví....
Další věc...cena tohoto auta konečná v CR s marži dovozce...kolik myslíš,ze za auto dal na místě...100 az120 tkc dle mého no a co se dá za cca 4k€ koupit v Italii...odpovez si sám...vypadá ale na fotce pěkně....o ostatní bych se obával!
parlos
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: pon kvě 16, 2016 9:29 pm

Re: Impreza 08 LPG - koupit?

Příspěvek od parlos »

Omlouvám se za hloupý dotaz, ale nemám s tímhle žádné zkušenosti...
Myslíš, že bude servis schopný při prohlídce zjistit nějaké závady ne na první pohled viditelné?

Trošku blbá otázka, ale kde se řádově můžu pohybovat s cenou opravy?
Samozřejmě nemluvím o tom, že něco klekne... spíš mluvím o nějaké preventivní opravě po koupy - nové náplně, rozvody (musí se vyndat motor)?, popř. kontrola ventilů (musí se vyndat motor?) a dalších komponentů spojených s provozem na LPG...
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Impreza 08 LPG - koupit?

Příspěvek od Slavek_xxx »

parlos> to auto jezdilo nekde v piskovne, ze ma tak osoupanej cumak a svetla... Jinak podle jedinyho zaznamu v servisce pocitam, ze najezd byl tak 25-30 rocne a jak pise cerv - vsechno na plyn. Jinak to ma vzadu vejfuky bud z STI nebo nejaky nehomologovany roury, podle vseho to dostavalo slusnou cocku od nejakyho tuzera. Ale kazdyho vec, ja bych se takovymu autu radeji vyhnul.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
parlos
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: pon kvě 16, 2016 9:29 pm

Re: Impreza 08 LPG - koupit?

Příspěvek od parlos »

Díky chlapy, věřím že jste mi ušetřili hodně starostí a peněz :850:
Pohledám nějaký lepší kousek...
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48972
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Impreza 08 LPG - koupit?

Příspěvek od VDC »

Lze předpokládat, že to auto jezdilo od nového na plyn a to znamená, že ta zástavba bude zralá. Životnost nádrže je 10 let, takže by tě čekala výměna a i další části by to vyžadovaly. Určitě je lepší, pokud chceš plynofikovat, koupit auto bez plynu a dát si tam novou zástavbu.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
clay
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2258
Registrován: stř črc 07, 2010 10:53 pm
Jméno a příjmení: Michal Šprachta
Bydliště: Cerkytle - Svatá Kateřina - Borová
Kontaktovat uživatele:

Re: Impreza 08 LPG - koupit?

Příspěvek od clay »

Kupovali jsem H6 v plynu z Itálie - dle prodejce ji měl původně pro sebe, ale to víte přišla zlá doba tak ji musím prodat....
Vyšla z toho repase motoru - ohlá klika, výbrus atd. cca 100k a šest měsíců bez auta. :839: Tak asi tak za nás.
Italové jsou na auta prasata - plnej knédl a jedém... :725:
Clay
Sny se mají plnit.....Subaru bez kompromisů !!!
Subaru Outback H6 3,6 2010
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3600
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Impreza 08 LPG - koupit?

Příspěvek od bushman1 »

Koupit letité auto s původním LPG znamená chvilku (rok, dva) na plyn jezdit a libovat si, jak je to levné.

Jenže pak začnou investice do LPG - nejčastěji jsou vstřiky před smrtí a pak ta zmiňovaná nádrž, která má revizi na 10 let.
Kromě toho plyn dává autu takový kouř, že se musí měnit i věci mimo LPG - např. lambda sondy, výfukové potrubí, svíčky a kabely k nim, atd.

Jak říkají ostatní - koupit auto bez LPG a plyn do něj dodělat.

Já jsem koupil auto s vestavěným původním LPG, tak vím, o čem mluvím. Ekonomicky to smysl dává, ale stát každou chvíli v servisu mě nebaví.

Jo a zrovna jsem se vrátil z Itálie a viděl ty chudinky auta, které tam jezdí. Většinou ušmudlané a bez řádné péče.
A to jsem byl v Miláně a Turíně.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Impreza 08 LPG - koupit?

Příspěvek od yeti »

To už je hodně na jihu a jejich mentalita jim jaxi nedovoluje se zabývat takovými malichernostmi, jako pečlivost, spolehlivost, nebo třeba i péče o cokoli, auta nevyjímaje.
Jediná výhoda auta z itálie je, že není ze spodku sežraný od soli.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
garmont
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1510
Registrován: ned říj 09, 2011 4:11 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Impreza 08 LPG - koupit?

Příspěvek od garmont »

Já před 5ti lety koupil forestera dovezeného z I a od té doby najeto cca 80tis bez závat.. (samo že údržba se dělá) - jinak jsem to taky předělal na lpg...
vw caravelle 2,5i syncro
Subaru Forester SF 2.0 MT 2001 LPG lovato
Subaru Forester SG 2.5 AT 2006 - Us model, LPG Magic - ex
Subaru Forester SF 2.0 AT 1998 - ex ale zůstal v rodině..
Subaru Impreza 2.0 MT 2000 - ex
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48972
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Impreza 08 LPG - koupit?

Příspěvek od VDC »

Ale předělal jsi ho Tome až ty. To je podle mě nutná podmínka. Auto z Itálie bych si klidně koupil, páč mám Taliány rád. :-) Ale je pravda, že ty auta moc nešetří. :-) Takže plynostroj je od nich prostě rizikovej.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Zamčeno

Zpět na „Ukončené inzeráty (archiv)“