Impreza 2.0D ..

Inzeráty zakončené úspěšným prodejem/nákupem, které jejich majitel nevyžaduje smazat (prosíme o uvážlivé požadavky na smazání, pokud vlákna obsahují obecně užitečné informace). Inzeráty bez odezvy majitele starší jednoho roku.
devmixil
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: úte srp 21, 2012 3:44 pm
Jméno a příjmení: Zdenek Buráň

Impreza 2.0D ..

Příspěvek od devmixil »

Zdravím Vás ,

predem rikam,ze o subaru (bohuzel) toho moc nevim ... :670:

Zatim jsem mel jen koncernova auta, ale je cas na zmenu ;)

Zaujala mne prave impreza v naftove verzi (ted mam 2.0 TFSi Leona 166kw) a chci neco s mensi spotrebou, ale aby to melo i nejake ty choutky ke sportovni jizde :)

Hranicni je pro me limit, ten je +- 300 000,- ...

videl jsem napriklad tuhle imprezu http://auta.yauto.cz/subaru-impreza-2-0 ... 01788.html ,nevi o ni nekdo neco blizsiho,na co si dat pozor u techto aut,cetl jsem neco ohledne hlav,ze az rok MY2010 by mel byt ok ... nebo je to jen blaf ? ? popripade vite o necem co by bylo v dane cenove relaci ? Uvedomuju si,ze ze to neni idealni,a kdyz se divam an zahranicnci servery tak se ceny pohybuji výš .....

Díky za postrehy :friend:
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Impreza 2.0D ..

Příspěvek od catana »

Je to MY2009, ktery má několik rizikových věcí. Tzn. je extrémně důležité vědět, co to auto má vyměněné, kam jezdilo do servisu a co mu tam měnili.

Pokud 2009, tak ber tu, co má nový blok motoru z MY2010, poslední verzi software se pak dá přehrát v autorizovaném servisu. Můžou se vyskytovat problémy s chlazením motoru, proto je vhodné si na diagnostice ověřit, jak to chladí. Plus je dobré zjistit jak je na tom DPF filtr.

Oproti Leonovi můžeš čekat menší zrychlení, ale na druhou stranu agilní, předvídatelné auto ochotné zatáčet, o čemž se Leonovi ani nesní :811:
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19132
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Impreza 2.0D ..

Příspěvek od hamoun »

kolik ti ten leon zere?
škoda superb
ex WRX 2008
devmixil
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: úte srp 21, 2012 3:44 pm
Jméno a příjmení: Zdenek Buráň

Re: Impreza 2.0D ..

Příspěvek od devmixil »

Tak vidim,ze je s tim problemu a problemu :D ... tak to si asi necham zajit chut no ....

Obrázek
Obrázek

catana : ja jsem s leonem co se tyka jizdnich vlastnosti spokojen .. ano neni to 4x4,ale rozhodne kvuli tomu bych tohle auto nemenil :845:

hamoun : leon pri klidne jizde 7,5-8 ... jako je to vpohode na jeho vykon,ale ted me cekaji delsi trasy,tak sem chtel naftu no a napadlo me prave ta impreza ... ale do limitu 300 se asi s rokem 2010 nevejdu,tak nevadi, zrejme zustanu opet u koncernu a nebo se na to vyprdnu,a budu dal brazdit cesty s leonem :)))
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Impreza 2.0D ..

Příspěvek od tango »

no Leonek je moc pěknej, To jsis ho přizpůsobil k obrazu svému, nebo jsi už tak to koupil? Hele Réza v dehtu je šíleně drahá a ny ty problémi se to nevyplatí. Jak píše Catana počkej na novější model ať je vše ok :supeer:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19132
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Impreza 2.0D ..

Příspěvek od hamoun »

mas to auto fakt pekne udelane .. !!!
zkusse nekde imprezou svezt ... po zname trase, par km. pokud mas sve auto v ruce, uvidis, jak se Ti jede imprezou ..
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
M.Z.
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 709
Registrován: pát led 29, 2010 8:14 pm
Jméno a příjmení: Marek Zrak
Bydliště: FM

Re: Impreza 2.0D ..

Příspěvek od M.Z. »

Já bych si Leona nechal, nevím, jestli by se ti změna po započtení všech nákladů a výdajů s jiným autem vyplatila.
Dal si do něj nějaké prašule a ty už se nevrátí, ještě jednou bych to spočítal.
ex STI 257kw 470Nm
M2
Coupe JCW
devmixil
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: úte srp 21, 2012 3:44 pm
Jméno a příjmení: Zdenek Buráň

Re: Impreza 2.0D ..

Příspěvek od devmixil »

diky ... no neco sem delal ja,ale taky neco uz bylo pri koupi :) ... no uvidim jak to dopadne,ale impreza to teda bohuzel nebude,skoda ... :/ ... ale dekuji za rady !! :)
Uživatelský avatar
Well
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: ned lis 16, 2014 7:21 pm

Re: Impreza 2.0D ..

Příspěvek od Well »

Dovolil bych si trochu oživit tohle téma.

Je to furt s imprezama 2.0D MY2009 tak špatné ?

O imprezách nevím vůbec nic, vždy jsem byl tak trochu RWD takže bavorákovej, po tom co šla poslední E46 do světa ted řeším co koupit, bud nějaký sportovní wagon ale pouze RWD nebo mě ted napadlo pokumat trochu čtyřkolky a jeste si užít nějakou srandu před rodinným kombi. Původně jsem chtěl 330i e46 ale to jsem zase tam kde jsem byl.

Jinak do cenovky 230tis nemuzu přijít na auto pro zabavu 4x4 či RWD ?! Až do chvile kdy jsem uvidel na netu houbarovu 2.0D ta mě přivedla až na tohle forum.

- Auto se mi docela libí, jen si nejsem jistý těmi problémy o kterých se tu ve spojitosti s MY2009 hovořilo ?

- Taktéž si nejsem jistý složitostí oprav kolem boxer motoru ? Na bavorech se dalo vše dohledat na netu jak co udelat, a svépomocí díky veliké dostupností nd z druhovýroby či vrakáče i uskutečnit za velice příznivou cenu. Jak to bude s imprezou ?

Byl bych rád kdyby jste mi k tomu neco napsali. Co od toho vůbec očekávat co se dostupností dílu, ceny, servisu např v okolí moravy a věcí co se můžou vysrat (nápravy třeba) týče. Jestli se obávat nebo né.

Vždy jsem měl za to že subaru není pro každého a hodně na tom bude dělat právě péče o tech stav vozu.

Na 2.0D se mi libí kompromis který nabízí, svézt se s velice zajimavou spotřebou ale také vyřádit se. I když jsem v tom teda nesedel čerpám z internetu. Tudíž kdyby měl někdo na morave 2.0D co by mě tím svezl byl bych mu velice vděčný.

Díky
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Impreza 2.0D ..

Příspěvek od Mareka »

Zdravím potenciálního kolegu!

Upřesni kterou část Moravy máš na mysli.

K servisu: na severní Moravě máme štěstí na dva hodně dobré neznačkové servisy - Walter Embert ve Fryčovicích a http://www.proturbo.cz - více info např. ve vláknu že servis je alfa a omega.

K tomu dieselu - nejsem naftový, ale mám pocit, že tyto roky nebyly nic moc (něco jako nebrat bez výměny polomotoru), hlavně je nejdůležitější jak předchozí majitel jezdil a staral se.
http://www.auto.cz/subaru-ma-problemy-z ... xeru-71724
Navíc pokud najedeš do nějakých 20 tis. km/rok, tak se to při riziku nákladnějšího servisu oproti benzínu nevyplatí.

A řešit spotřebu u Subaru není asi ta správná cesta.
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Uživatelský avatar
Well
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: ned lis 16, 2014 7:21 pm

Re: Impreza 2.0D ..

Příspěvek od Well »

Příspěvek byl psaný jeste před telefonem s houbarem. Zítra očekávám na nějaké další fotky. Jedná se tedy o motor který by měl mít tyto mouchy vychytané. Já jsem Rožnov p.R. Valašské meziříčí.
Uživatelský avatar
Well
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: ned lis 16, 2014 7:21 pm

Re: Impreza 2.0D ..

Příspěvek od Well »

Po rozhovoru s mechanikem jsem dospěl k závěru že odstraněný dpf bude asi hlavní zádrhel :(. Taktéž jsem se zamýšlel nad ročním nájezdem a nevím jestli by nemělo cenu jít do benzínu. Po poslední e46 v dízlu by to mohla být příjemná změna.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49189
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Impreza 2.0D ..

Příspěvek od VDC »

A jakej máš roční nájezd ?

Odesláno z mého EVOLVEO StrongPhone Q4 pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19132
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Impreza 2.0D ..

Příspěvek od hamoun »

puvodni pozadavek byl - neco s nizsi spotrebou nez 2.0TFSi .... do 300tkc ...

u Subaru je to tezke .. bud to pojede a zere nebo .. to bude sporivejsi a pojede to sice fajn, ale proti tou predtim to bude HODNE horsi ...

cim modernejsi agregaty, tim min to bude zrat ... (pri pokusu setrit) ...

nez kupovat benzin, ma lepsi zustat u leona .. .. si myslim. nic neusetri.

ale .. pokud rad ridis, nekdy se s imprezou svez :) pak ji clovek odpusti spoustu dalsich nepotrebnych veci a ... jezdi rad opravdu kamkoliv :)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
David
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: úte srp 04, 2009 12:00 am
Bydliště: Kosov
Kontaktovat uživatele:

Re: Impreza 2.0D ..

Příspěvek od David »

Také jsem do budoucna plánovat BOXER diesel..... ovšem po mé včerejší návštěvě u Ladise - kdy jsem tam viděl několik motorů BOXER DIESEL po smrti, mne začíná tato myšlenka opouštět.... viděl jsem prasklou kliku... viděl jsem bloky motoru, kde bylo "protočené" hlavní uložení kliky v hlinikovém těle bloku... a jiné věci... motor byl koncipován možná i právě proto, aby byl co nejlehčí, ale tohle asi nebylo šťastné řešení.... když si člověk veme, že v dízlu jsou v rámci spalovacího motoru cca 3x vyšší tlaky....a klika, kterou jsem viděl je již od pohledu mnohem "štíhlejší" než na mém 2.0 Turbo benzínu..... taxi říkám, že tady je asi "něco špatně".... RÁD bych se mýlil.... ale úsudek nad tím, pořídit si DIESEL od Subaru si musí každý udělat sám :811:
TURBO-Fast & TURBO-Furious

Subaru Impreza 2.0 WRX sportwagon MY99
Obrázek
Zamčeno

Zpět na „Ukončené inzeráty (archiv)“