Koupě STi

Inzeráty zakončené úspěšným prodejem/nákupem, které jejich majitel nevyžaduje smazat (prosíme o uvážlivé požadavky na smazání, pokud vlákna obsahují obecně užitečné informace). Inzeráty bez odezvy majitele starší jednoho roku.
Zamčeno
sagosek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: ned bře 11, 2012 8:21 pm

Koupě STi

Příspěvek od sagosek »

Plánuji koupi STi poslední generace. Poraďte mi na co si dát pozor, co nekupovat co radši obejít a hledat další... Chtěl bych ideálně STi prodané v ČR s jasnou historií - na Internetu je hodně aut dovezených z venku s nejasným původem.

Do oka mi padl tento kousek...

http://www.subaru-alm.cz/index.php?page ... gorie&id=8

Dealer mě trochu zarazil tím, že mi řekl že každý boxer v STi začne kolem 90 tis. žrát víc olej a je potřeba vyměnit půlku motoru za 100 000 Kč - potvrdí mi to někdo? Tento kousek vypadá solidně ale trochu se bojím těch najetých km...

Díky všem za rady!!!

Marek
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Koupě STi

Příspěvek od tango »

tak tohle už tam stojí dost dlouho :850: Určitě je vždy lepší mít ofiko historii, než nějaký hnus :6066: jinak užranost oleje, dle mého soudu žere každý benol Subo, který je využívaný na sportovní jízdu. Jinak si myslím, že ti aokorát tak mažou med kolem huby. Promiň za ten výraz. Zkus AWD tak tam mají pěkný kousek a určitě by i nějaký další sehnali.
Jinak určitě jestli to bylo rozstřelený, tak ať je to pořádně opravený. Vem si určitě mechoše a nějakýho klempíře ať víš na čem jsi :850: Ještě asi takhle hoď linavedle na Subaru klub http://www.czechsubaruclub.cz/, tam ti dopře poraděj. Jsou tam ve většině TURBÍNÁŘI :845:
Taky si myslím, že když o auto bude pečováno, tak se nemusíš bát, že tam bude nějaký hnus :850:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Koupě STi

Příspěvek od catana »

Chtěl jsem ti jedno doporučit, ale už je evidentně pryč :-( Aktuálně o žádném dobrém STI nevím. V AWD mají skoro nového (sedana STI), ale cena odpovídá. To co je na sauto.cz a podobných serverech jsou povětšinou skryté pasti.

To od toho Subaru ALM má dost za sebou, toho bych nebral.

Co se týká výměny motoru. Hodně záleží, jak se s těmi auty jezdí. Obecně pokud jezdíš tak, jak se s STI obvykle jezdí, tak tě nejpozději ve 100 tis čeká kovaný motor (stojí totiž víceméně stejně jako originál, jen vydrží víc). Víc ti asi dokáží říct na czech subaru clubu, tam je to líheň STI.

U STI je rizikové, pokud ho někdo vlastnil jako dálniční expres (to boxery vysloveně nesnáší), koupil si ho bez dostatku finančních prostředků a drbal servis (olej a ještě jednou olej), případně boural a mizerně opravil. Nebouraných je jak šafránu. Neomezoval bych se jen na ČR, tady jich je fakt málo.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
suxy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: pát bře 23, 2012 10:16 am

Re: Koupě STi

Příspěvek od suxy »

slovensky profitunnig predava toto STI 2,5l
zopar dalsich fotiek Subaru Impreza STI 410 PS 560Nm
Legacy 2.5 115kW,r.v. 99, AT, AIR SUS. LPG aktualne caka na opravu alebo predaj
Outback 2,5 115kW,r.v. 99, MT, LPG aktualne je upne OK
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Koupě STi

Příspěvek od Kolben »

suxy---- zda se mi to nebo je v tom opravdu plyn????
Tak to at si kdo chce co chce rika, ale tohle mi hlava absolutne nebere!! Proč si lidi kupujou takovyhle auta, kdyz pak nemaj na benzin??
Omlouvam se za OT
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
suxy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: pát bře 23, 2012 10:16 am

Re: Koupě STi

Příspěvek od suxy »

ano je to s plynom tiez ma to zaskocilo ale profitunnig je jedna z mala firiem ktorym by som pri prestavbach veril.a nakonec preco sa nevozit lacnejsie ::-DD:
Legacy 2.5 115kW,r.v. 99, AT, AIR SUS. LPG aktualne caka na opravu alebo predaj
Outback 2,5 115kW,r.v. 99, MT, LPG aktualne je upne OK
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Koupě STi

Příspěvek od tango »

protože LPG jsou taky další investice. podle mého tam patří benol a na to to má jezdit. Hlavně v to tuningu je to americká verze a jsou tam trošku jinak díly atd. Já bych prostě chtěl z čech a se servisní historií. Ten motoru nemusí být vůbec pravda, když je člověk howada, tak ti nevydrží nic. Když se staráš tak jak máš nevidím v tom problém a hlavně to auto vydrží. Další co je trošku zavádějící je, že pokud budeš zvedat výkon počítej s tím, že se to bude víc srát a to doslova a dopísmene. Taky to pak stojí víc peněz. Takže bych se přikláněl k seriovce :850:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
dulas
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 533
Registrován: čtv lis 24, 2011 9:44 pm
Jméno a příjmení: Radovan Drahorád
Bydliště: Alšovice

Re: Koupě STi

Příspěvek od dulas »

U nás po Jablonci taky jezdí WRX na plyn. Dokonce jsem ho potkal když to na pumpě ládoval.
ex2x Subaru Legacy 2.0 LPG
ex Subaru Legacy 2.5 LPG

ex Subaru Impreza 1.6 LPG
ex
Subaru Forester 2.0 Sturbo (1999)
Subaru Outback 2.5 LPG
Uživatelský avatar
Lukas_McPraask
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 637
Registrován: ned zář 19, 2010 4:31 pm
Jméno a příjmení: Lukáš Jeništa
Bydliště: Žamberk

Re: Koupě STi

Příspěvek od Lukas_McPraask »

Jukni na tohle http://www.stiauto.cz/subaru/impreza/su ... 8-SUB0154/. Už pěkně dlouho se mám prohání pod okny (bydlím vedle prodejce). Už ho musím někomu udat, je to pro mě až moc velký lákadlo :-)
Auto nevypadá špatně, ale vždy jsem ho viděl jen jak se kolem mě mihlo a na detailní prohlídku jsem se nedostal.
SUBARU FORESTER 2,5 XT dailycar
SUBARU LEGACY 2.0 sedan MY 93 LPG enjoy the trip
Uživatelský avatar
martinant
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2214
Registrován: úte čer 28, 2011 8:12 am
Jméno a příjmení: Martin Antoš
Bydliště: Rokytnice n. Jiz.

Re: Koupě STi

Příspěvek od martinant »

Tak kdyz ho prodavaj a zaroven ho projizdej snad mu moc nenakladaj a nejezdi s nim pilu kazdej kdo zrovna potrebuje pro svacu za roh ... ? :655:
Odesláno z rozežranýho jabka.

Subaru Impreza 2.0 GH MT MY 08. 11,2l/100km
ex. Subaru Impreza 2.0 gl MT MY96.
SLegacy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 369
Registrován: čtv srp 05, 2010 5:25 pm
Bydliště: LT

Re: Koupě STi

Příspěvek od SLegacy »

catana píše: To od toho Subaru ALM má dost za sebou, toho bych nebral.
Podle mých informací s tím bílým hatchem jezdil přímo majitel Subaru ALM Hostivař, ale přesto (nebo právě proto?) bych se měl na pozoru. Taky jsem slyšel, jak psal catana, že tohle auto má za sebou docela těžký život a nebude to asi úplně nejlepší kauf.
ex - Subaru Legacy 2.0R SW Comfort Edition, MY2006 (2.0R 16V, 2x DOHC, EJ20, 121 kW, 187 N.m, 5MT)
BMW 530xd (E61), Bj. 2006 (170 kW, 500 N.m, 6MT)
Kawasaki W650
Zamčeno

Zpět na „Ukončené inzeráty (archiv)“