Moje opravdu prvni auto

Inzeráty zakončené úspěšným prodejem/nákupem, které jejich majitel nevyžaduje smazat (prosíme o uvážlivé požadavky na smazání, pokud vlákna obsahují obecně užitečné informace). Inzeráty bez odezvy majitele starší jednoho roku.
liquidone
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: sob bře 17, 2018 8:36 pm
Jméno a příjmení: Joska

Moje opravdu prvni auto

Příspěvek od liquidone »

Ahoj lidi, na uvod reknu, ze co se aut tyce, tak nejsem zadnej znalec.
Moje prvni auto byla Felicie, druhy 206-tka. Ted jezdim Fabii1 1.2HTP.
Mame rocniho klucinu a chystame se na druhy co nevidet, vybirame tedy
vetsi auto nez je Fabie. :)
Vzhledem k tomu, ze mam jizdu autem rad, a mam kdyz auto trochu jede (no, kluci, co si
budeme povidat - 1.2 jede asi jako ja s 2-jkou v zile na skladacce.)
Tata, kterej o autech trochu vi, mi podsouva at nejsem blbej a jdu do VW.
Ale vzhledem k tomu, ze to bude moje prvni auto, ktery si budu kupovat sam,
chci se trochu odlisit od kluku vrstevniku, kteri jezdi bud v Golfech nebo Octaviich.
Chci se ujistit tady na foru, kde jsou lidi, co maji osobni zkusenosti, zda je Subaru ta spravna volba?
Konkretne se mi jedna o tyto dva automobily ze kterych vybiram:
Subaru Legacy AWD 2.0GL LPG 92kW 2003 nebo Subaru Impreza 2.0i LPG 92kW 2003 a oboji je combi.
Co myslite??

Predem diky za rady. :-)
Naposledy upravil(a) liquidone dne ned bře 18, 2018 12:10 am, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje opravdu prvni auto

Příspěvek od quickly »

Ahoj liquidone, vítej u nás na SFC *_*=*_* , musíš napsat ještě 2 příspěvky, potom budeš moci posílat interku a příspěvky nebudeme odouhlasovat (ochrana proti spamu). Počítej s tím, že [SUBARU] , které má stejně kW, tak jede oproti jiným (stejným) autům "pomaleji", víc žere, ale dojedeš s ním dál. Pokud budete 4 , tak já osobně bych šel do legacy, které by mělo být prostornější. Ostatní se určitě za chvíli ozvou.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje opravdu prvni auto

Příspěvek od VDC »

Vítej mezi námi. :-)
Nevím, jestli Subaru je ta správná volba na blýskutí se, mezi kamarády. Spíš budeš za blázna. :-)
Co se tvé volby týče, jak Forester, tak Impreza těchto ročníků jsou spolehlivá auta.
Nicméně pokud je chceš provozovat na plyn je rozhodně lepší shánět kus bez plynu a nechat si ho tam zastavět sám.
Za prvé nikdy nevíš, jak s autem předchozí majitel zacházel a jak se k autu choval, takže koupit plynové auto po špatném zacházení ti může připravit spoustu horkých chvil a za druhé, po 10 letech provozu se mění v plynovém autě nádrž a obvykle i další komponenty plynové zástavby a může se ti snadno stát, že tě servis na plynové zástavbě vyjde na částku, blížící se ceně zástavby nové.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Moje opravdu prvni auto

Příspěvek od u-geen »

jak psal VDC, kazdopadne vyberem si protirecis i v tom "auto ktery jede" 92kw te nekam doveze, ale zadna velka jizda to nebude :) Pokud cekate druhy dite, po Impreze bych ani nekoukal (maly kufr) a rozhodoval se mezi Foresterem SG a Legem. U Legacy (potazmou Outbacka) tehle generace bych po 2.0 vubec nekoukal a premejslel nad 2.5 115kW nebo 3.0H6. 2.5ka pak muze mit zvysenou spotrebu oleje, ale to staci povetsinou jen hlidat a dolivat. Problem u takle staryho auta muze bejt i koroze. Ja pri narozeni prvniho ditete zvolil Legacy 115kW a nelitoval jsem, na prestavbu na LPG nakonec ani nedoslo.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje opravdu prvni auto

Příspěvek od VDC »

Taky samozřejmě počítej s tím, že auta tohoto ročníku jsou velmi často zasažena korozí a to někdy fakt hodně. Takže je třeba dobře vybírat, napříč modely. Je třeba si naprosto vážně přiznat, že konzern je na tom s korozí těchto ročníků prostě lépe.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
liquidone
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: sob bře 17, 2018 8:36 pm
Jméno a příjmení: Joska

Re: Moje opravdu prvni auto

Příspěvek od liquidone »

u-geen: Jak uz jsem psal, auta, ktera jsem doposud ridil, mela max. do 55kw, takze 92kw je temer dvojnasobek,
a to na me naroky prozatim staci.
V kazdem pripade dekuju moc za typy a rady - rozhodne je zohlednim pri vyberu vozidla.
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Moje opravdu prvni auto

Příspěvek od u-geen »

svez se s tim - i 55kW muze byt agilnejsi nez 92kW, natoz v Legacy
liquidone
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: sob bře 17, 2018 8:36 pm
Jméno a příjmení: Joska

Re: Moje opravdu prvni auto

Příspěvek od liquidone »

Kdyz vyjdou prasule sel bych do Outback 2.5 ...zeptam se, je pri koupi rozhodujici rok? Kdyz to vyjde, bude mit na karu cca 175k
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Moje opravdu prvni auto

Příspěvek od Slavek_xxx »

Imprezu kombi 2003 mam, pro 2 deti to fakt neni. Do kufru das sotva kocarek.
Legacy nebo Outback jsou vyrazne vetsi. Pokud chces dat LPG, ber jen SOHC motory. Pokud jen benzin, bral bych klidne i 2.0 DOHC 121kW. Do rodinnyho auta bych volil spis AT s ni tedy 2.5ku 121kW. Kolik mas rozpocet?
V pripade omezenych financi se da uvazovat i o Legacy 2.0 101kW SOHC a do nej LPG.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14702
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Moje opravdu prvni auto

Příspěvek od Tapan »

u-geen: Forester SG je pro 2 dospělý + 2 prťata malý hlavně v kufru, co do velikosti má mnohem blíž k té Impreze než Legu/Outbacku. Kdyby už měl za sebou období, kdy se musí vozit kočárek, tak dejme tomu, ale s kočárkem může být i to Lego/Otb. skoro limitní (obojí máme doma, Lego v pohodě, ale to hlavně proto, že nejsme stěhováci, naopak Foresterem jezdíme jenom v omezené sestavě nebo i komplet, ale nalehko (bez kočárku).
liquidone: u Subaru platí více než kde jinde, že rok výroby a nájezd jsou skoro nepodstatný údaje a jediné, na čem opravdu záleží, je skutečný stav auta (motor, koroze, taky není špatné, když není úplně zanedbaná údržba, protože když uděláš komplet provozní kapaliny, komplet brzdy, rozvody a třeba jeden pár tlumičů a pár dalších prkotin, jsi v tom za padíka jen to hvízdne). Jo a ještě to tu nezaznělo - nepodlehni nějaké skutečně lákavé nabídce na některý z prvních Boxer dieslů, dobrá koupě by to velmi pravděpodobně nebyla :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Moje opravdu prvni auto

Příspěvek od u-geen »

Tapan: no, my shodou okolnosti mame obe tyhle auta a deti 2+7 a je to tak nejak akorat... na dovolenou jsme ale jeli s Outbackam s rakvi, bez rakve bychom si neskrtli.
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje opravdu prvni auto

Příspěvek od yohn »

zdar Likvidátore, vítej u nás. byl jsem s Foresterm 2003 párkrát u moře, máme 3 děti. vezli jsme golfky a hromadu krávovin a docela se to dalo (samo, že jsem vezl rakev na střeše). jinak přesně jak ti radil Tom - kup to bez plynu a teprv si ho tam nechej zabudovat sám. netušim odkud jsi, ale třeba v Praze je Matyáš Vaněk, se kterým máme velmi dobré zkušenosti. no a přeju šťastnou ruku při koupi ať netrefíš na nějakej zhuntovanej sráč
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14702
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Moje opravdu prvni auto

Příspěvek od Tapan »

u-geen: nejsme vepři, však píšu, že pro Forestera SG je limitující hlavně velikost kufru vs. kočárek. No a další otazník je LPG, jestli se do kufru má vejít ještě rezerva nebo nedej Bože nádrž, tak je SGčko ze hry a i u Lega/Otb. může být balení na dovolenou zábavné.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje opravdu prvni auto

Příspěvek od yohn »

Tapan: rezervu vozit az tak nepotrebujes. Ja k tomu pristupoval vzdy tak, ze jsem vozil sadu kompresurku a lepiciho spreje a k tomu mam dobre nastavenou pojistku s asistenci. Za posledni roky jsem pichnul jen jednou a to se podarilo dofoukat u benziny a dojet do servisu. Ale asi bych ji neresil. Dnes se ani k novemu autu nedava. Takze LPG nadrz do rezervy. A Forester mi prijde z hlediska univerzalnosti jako praktictejsi volba, mel jsem oboji. Ale to je uz o preferencich kazdeho :)
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14702
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Moje opravdu prvni auto

Příspěvek od Tapan »

yohn: Pomahači s tím nemají problém, u auta, které origo rezervu má mít? Jinak je to taky cesta...
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Zamčeno

Zpět na „Ukončené inzeráty (archiv)“