Subaru forester

Inzeráty zakončené úspěšným prodejem/nákupem, které jejich majitel nevyžaduje smazat (prosíme o uvážlivé požadavky na smazání, pokud vlákna obsahují obecně užitečné informace). Inzeráty bez odezvy majitele starší jednoho roku.
Uživatelský avatar
filippek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2310
Registrován: úte úno 15, 2011 10:52 am
Jméno a příjmení: Filip Pecka
Bydliště: Jablonecko

Re: Subaru forester

Příspěvek od filippek »

Nebo u nosu pro srovnání máš: https://www.sauto.cz/osobni/detail/suba ... oFrom=list
Tam bude otázka taky ten plyn (jak dlouho tam je, jakej, co ventily..) - podle servisky by to ale nemuselo být zanedbaný auto a opticky vypadá taky hezky. A když Ti 10 shoděj..
Nyní: Forester SG 2,0 r.v.05 poface
Bylo: Outback 3.0R H6, r.v.06
Bylo: Forester 2,0 XT r.v.04
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru forester

Příspěvek od VDC »

Spojka ve srovnání s jinými auty ztuha jde. A ne, že ne.

Brzdy jestli zabírají až dole, tak je něco špatně a s deskama to nesouvisí. Ale může to být klidně pocit, protože konzernový auta mívají brzdy ostřejší, respektive ostřejší nástup.

Nesrovnávej vůbec nikdy Oktávku 1.9 v naftě s benzínovým motorem EJ20 v Subaru. To vůbec nejde srovnávat, protože charakteristika boxeru obecně je zcela jiná. Musíš být připraven na to, že je to točivý motor a v nízkých otáčkách netáhne jako řadový agregát o naftě nemluvě.
Jestliže chceš, aby to letělo, tak podřadit, roztočit nad 4000 a pak uvidíš, že to jede.
A nebo zařadit redukci, která je plně synchronizovaná a můžeš jí používat kdykoliv.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Subaru forester

Příspěvek od Jackylle »

VDC píše:Spojka ve srovnání s jinými auty ztuha jde. A ne, že ne.
Kluci, když píšete, že spojka jde ztuha, máte na mysli pedál spojky? Ten mi přijde v pohodě, ale po absenci spojky v Legu a vcelku řídkém ježdění v jiných autech nemám moc srovnání. Kvedlání fofrklackem ztuha jde... toho si tedy všímám, že i po zahřátí, kdy už to jde lehce, to klade větší odpor, než třeba náš nemožný služební půjčovací Peugeot 301 v dehtu... (A brzdy v tomhle autě... než jsem zjistila jak zabírají, tak místo mírného přibrždění jsem stála na fleku.)

Raasho, fakt se svez v nějakém Forestru, který je OK a pak poznáš, co z toho, co se ti jeví divné, je vlastnost a ne vada.

[OFFTOPIC] Ten žabochrocht mě tedy naštval hodně :-D , jel jak z praku, na "správných" (= úplně hrozných gumách) to furt hrabalo, cestou přes hory a serpentiny s ním byla docela legrace, když se trochu probudil z týrání a cukaček po městě. Až jsem si říkala, proč jsem si nekoupila raději spolehlivý zábavný francouzský vůz. Až jsem přesedla do svého, tak jsem to zase pochopila =)
A srovnávat se to fakt nedá.
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Raasha
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: ned čer 23, 2019 9:35 am
Jméno a příjmení: Václav Rašín

Re: Subaru forester

Příspěvek od Raasha »

filippek píše:Olej 10w40 problém není, já ale jezdím 5w40. Větší problém je málo oleje.. Spojka ztuha jde, ale ztuha oproti jinejm autům. Já si rozdíl uvědomím, jen když přelezu z jiného auta. Ale otázka je jak moc ztuha, když nemáš srovnání s jiným Foresterem. Může být samozřejmě už načatá. Motor se jeví na ty kW jako mrtvola, musí se točit a pak to jede. Holt je to pernamentní čtyřkola a má to velký odpory. Ale zase..nemáš srovnání s jiným Foresterem. Kdyby jsi se dostal do Jablonce, dnes, zítra..mezi 6-14.30, tak Tě nechám svézt v mém, pro srovnání. Kdyžtak …
Zdravím... V Jablonci bydlím a na Proseči pracuji, ale do půl třetí to bohužel fakt nestihnu (cca 14:15 končím v práci). Nemohli bychom se prosím domluvit třeba na víkend nebo na příští týden? To mám odpolední a dopoledne volno. Mít srovnání s funkčním autem by bylo určitě plus...
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru forester

Příspěvek od VDC »

Jackylle píše: že spojka jde ztuha, máte na mysli pedál spojky? .
Jo, přesně tak. Ve spoustě aut je pedál spojky měkčí a může to vypadat jako závada, i když je vše v nejlepším pořádku.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Subaru forester

Příspěvek od Mira »

Zrovna rozdíl mezi pedálem spojky ve škodofce a subaru je velkej. Po přesednutí z feldy do imprezi mi připadlo, že to mám polámaný. U XT je to ještě větší maso. U pažoutů je chod fofrklacku parádovej. I oproti jiný konkurenci. To se s subaří převodovkou nemůže rovnat, ale řadí to? Řadí. Každopádně po koupi bych vyměnil i olej v převodovce a zadním difu.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
filippek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2310
Registrován: úte úno 15, 2011 10:52 am
Jméno a příjmení: Filip Pecka
Bydliště: Jablonecko

Re: Subaru forester

Příspěvek od filippek »

Raasha píše: Zdravím... V Jablonci bydlím a na Proseči pracuji, ale do půl třetí to bohužel fakt nestihnu (cca 14:15 končím v práci). Nemohli bychom se prosím domluvit třeba na víkend nebo na příští týden? To mám odpolední a dopoledne volno. Mít srovnání s funkčním autem by bylo určitě plus...
Já právě tady dva týdny nebudu. V pátek odjíždím na dovolenou.

Odesláno z mého LYA-L29 pomocí Tapatalk
Nyní: Forester SG 2,0 r.v.05 poface
Bylo: Outback 3.0R H6, r.v.06
Bylo: Forester 2,0 XT r.v.04
Raasha
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: ned čer 23, 2019 9:35 am
Jméno a příjmení: Václav Rašín

Re: Subaru forester

Příspěvek od Raasha »

filippek píše:
Já právě tady dva týdny nebudu. V pátek odjíždím na dovolenou.

Odesláno z mého LYA-L29 pomocí Tapatalk

V tom případě přeji krásnou dovolenou a třeba se ozvu potom :-)

Mimochodem s AAA jsem se opravdu nedohodl, takže hledám dál :-)
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20605
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Subaru forester

Příspěvek od námořník »

Sice se nedohodneš, zato tě budou půl roku otravovat :-)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Raasha
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: ned čer 23, 2019 9:35 am
Jméno a příjmení: Václav Rašín

Re: Subaru forester

Příspěvek od Raasha »

námořník píše:Sice se nedohodneš, zato tě budou půl roku otravovat
Za moje auto v ceně cca 120kkč nabídli 65kkč na protiúčet... Takže fakt vtipný... Ať klidně volají :-D
Uživatelský avatar
filippek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2310
Registrován: úte úno 15, 2011 10:52 am
Jméno a příjmení: Filip Pecka
Bydliště: Jablonecko

Re: Subaru forester

Příspěvek od filippek »

U Tozdy v JN máš taky jednoho. Dva další v LBC. Tak se máš čím povozit, ať máš srovnání. A Áčka..Tvá naivita pramení z nezkušenosti s nima :-)

Odesláno z mého LYA-L29 pomocí Tapatalk
Nyní: Forester SG 2,0 r.v.05 poface
Bylo: Outback 3.0R H6, r.v.06
Bylo: Forester 2,0 XT r.v.04
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20605
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Subaru forester

Příspěvek od námořník »

To je ještě férová cena oproti tomu co mi nabídli v ALM :-DDD. Za Scouta v hodnotě 220 mi nabídli 100 teda oni prý ne, ale nějakej překupník. Tak jsem se zasmál :-D
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Raasha
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: ned čer 23, 2019 9:35 am
Jméno a příjmení: Václav Rašín

Re: Subaru forester

Příspěvek od Raasha »

námořník píše:To je ještě férová cena oproti tomu co mi nabídli v ALM . Za Scouta v hodnotě 220 mi nabídli 100 teda oni prý ne, ale nějakej překupník. Tak jsem se zasmál
Upřímně už jsem autobazary vzdal... Řeším škoda+ přes známého a k tomu hodím nějakej soukromej inzerát... Zatím mám v plánu bazoš + Facebook... Klidně budu rád za další tipy bezplatné inzerce :-)
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20605
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Subaru forester

Příspěvek od námořník »

Já naposledy prodal Forestera přes bazar za provizi. Když tam lidi choděj, tak je větší šance. Stál mi tam půl roku. Ale na inzerát nereagoval nikdo.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14836
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Subaru forester

Příspěvek od Tapan »

Ad. výkup v AAA...proč mě to vůbec nepřekvapuje :-D

S bazošem mám dobré zkušenosti, jedno auto jsem tam prodal, dvě koupil a v neděli se jedu podívat na další :-D Naopak zklamalo mě Sauto, na to, že je to placená inzerce...krom legračních překupníků se na inzerát z Sauta neozval nikdo. Dá se použít i Sbazar, tam je ta inzerce zadarmo a taky tam občas koukám. Obecně inzerce na netu asi chce nasadit cenu spíš ze spodní části spektra, ve kterém se podobný auta prodávají, hezky to popsat, auto trochu pošlechtit a hlavně ho slušně nafotit. Některé fotky v inzerci vyvolávají otázky, zda inzerent něco skrývá, nebo jen byli jeho rodiče sourozenci :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Odpovědět

Zpět na „Ukončené inzeráty (archiv)“