Subaru forester

Inzeráty zakončené úspěšným prodejem/nákupem, které jejich majitel nevyžaduje smazat (prosíme o uvážlivé požadavky na smazání, pokud vlákna obsahují obecně užitečné informace). Inzeráty bez odezvy majitele starší jednoho roku.
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Subaru forester

Příspěvek od Jackylle »

Raasha píše:Díky za názor, jenom mě zaujalo, že se nepřišlo na to, že je špatná spojka... Do teď jsem škodovkář a tam je to na spojce jasně poznat - zabírá nahoře... U Subaru to je jinak?
Bylo KO ložisko a lamela. Poznalo se to, až se ochladilo a za studena skoro nešla zařadit 2. Za tepla bys nic nepoznal. Asi to bylo načaté a já to dorazila.
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14859
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Subaru forester

Příspěvek od Tapan »

Jestli něco v AAA umějí, tak vypulírovat zevnitř i zvenku. Koukám na mobilu, poznám z fotek prd, ale jestli je to na fotkách ušmudlaný, nechtěl bych vidět, jak to vypadalo předtím :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Raasha
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: ned čer 23, 2019 9:35 am
Jméno a příjmení: Václav Rašín

Re: Subaru forester

Příspěvek od Raasha »

Jak říkám... Pro mě je auto nástroj... Současné auto jsem zevnitř čistil včera (kvůli prodeji) a jinak tak jednou ročně... Sháním spolehlivé auto a proto mám v merku Subaru :-)
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7831
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Subaru forester

Příspěvek od mnov »

Ptal jsem se na konkrétní odkaz, protože nabízí ještě stejný ročník bez LPG.
Ten mi podle fotek přijde méně ušmudlaný. :-)
Jo a jestli ten první jezdil na Liberecku, tak to nekupuj. Já mám Forejse z tohoto regionu. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14859
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Subaru forester

Příspěvek od Tapan »

Obhajuješ si svou volbu, tedy vybíráš hlavně srdcem. V tom případě si to projeď, vezmi s sebou nějakého automechanika a když neshledáte zásadních nedostatků, tak si to auto kup. Počítej s investicemi po nákupu, Subaru tohoto stáří se nekupuje stylem "koupím a jezdím", už výměna náplní není úplně zadarmo a seřízení vůli, k tomu třeba brzdy a tlumiče a už se bavíme v desetitisících. Tak to prostě je, jen to někdo dá ihned po koupi a někdo, kdo má trochu víc štěstí, v průběhu dvou let. Ale jinak je výkup v Áčkách "zlodějina" a když dobře prodáš individuálně, na ten prvotní servis ti zbyde. Uvozovky proto, protože autobazar prostě není charita a na svůj provoz si musí vydělat. Odhaduji, že toho Forestera vykoupili tak za 85-90. Tomu bude odpovídat i stav.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Raasha
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: ned čer 23, 2019 9:35 am
Jméno a příjmení: Václav Rašín

Re: Subaru forester

Příspěvek od Raasha »

mnov píše:Ptal jsem se na konkrétní odkaz, protože nabízí ještě stejný ročník bez LPG.
Ten mi podle fotek přijde méně ušmudlaný.
Jo a jestli ten první jezdil na Liberecku, tak to nekupuj. Já mám Forejse z tohoto regionu.
Odkaz je už výše, pro jistotu ho dám znovu: http://www.sauto.cz/osobni/detail/subar ... r/18307915

Ten druhý je bohužel v Polsku, jinak bych ho bral radši (je bez LPG)
Raasha
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: ned čer 23, 2019 9:35 am
Jméno a příjmení: Václav Rašín

Re: Subaru forester

Příspěvek od Raasha »

Tapan píše:Obhajuješ si svou volbu, tedy vybíráš hlavně srdcem. V tom případě si to projeď, vezmi s sebou nějakého automechanika a když neshledáte zásadních nedostatků, tak si to auto kup. Počítej s investicemi po nákupu, Subaru tohoto stáří se nekupuje stylem "koupím a jezdím", už výměna náplní není úplně zadarmo a seřízení vůli, k tomu třeba brzdy a tlumiče a už se bavíme v desetitisících. Tak to prostě je, jen to někdo dá ihned po koupi a někdo, kdo má trochu víc štěstí, v průběhu dvou let. Ale jinak je výkup v Áčkách "zlodějina" a když dobře prodáš individuálně, na ten …

Rozhodně souhlasím... Mít na to čas, tak bych to individuálně řešil... Bohužel no
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Subaru forester

Příspěvek od Mira »

Houpající volnoběh může být rozštelovanýma ventilama. Mimo jiné. Usedlejší na zadek jsou oba, chce to projet, zda se zvetí.
A u áček je zcela běžný, že na protihodnotu slíbí modrý z nebe, až ve finále ti předvedou jak moc tě budou chtít oškubat.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
martas
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2713
Registrován: sob lis 06, 2010 9:22 am
Jméno a příjmení: Martin Staněk
Bydliště: Most,Jílové u Děčína,

Re: Subaru forester

Příspěvek od martas »

U AAAcek bych byl velmi opatrny :-/ Byli,jsou a budou velmi nespolehlivy.Mel jsem tam kamose co tam delal a musel jit pryc,protoze na ty prasarny uz nemel zaludek =) Aby jsi si nenabeh a nezahucel tam.
Martas
Subaru Outback 2.5 - MY 2002 - ex
Subaru Forestr 2.0D - MY 2010 - ex
Subaru Impreza Sport 2.0 - MY 2008 - ex
Subaru Impreza WRX STI 2.5 - MY 2011 - 12,8l
Subaru Forestr 2.0 XT - MY 2016 - 11,4l
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14859
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Subaru forester

Příspěvek od Tapan »

V AAA musí člověk umět odolávat jejich obchodním praktikám a psychologickému nátlaku. Sám jsem tam nikdy nebyl, ale z historek známých bych doporučil např. nedat z ruky originál dokumenty od auta, které tam vezu do výkupu, jen tak se můžu otočit na patě a zmizet, jinak nemají problém velký TP odnést kamsi k vedoucímu a nadhodit nějakou legrační výkupní cenu a když nesouhlasíš, nechají tě klidně pár hodin čekat s tím, že občas přijde někdo s nějakou o-trochu-méně-legrační nabídkou. Nejhorší je jít si pro auto do AAA s tím, že ho fakt chci a počítám s tím, že s ním ten den odjedu. Ne každé auto od nich bude vrak, ale psychologii prodeje mají v malíčku a oškubat umějí :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Raasha
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: ned čer 23, 2019 9:35 am
Jméno a příjmení: Václav Rašín

Re: Subaru forester

Příspěvek od Raasha »

Tapan píše:V AAA musí člověk umět odolávat jejich obchodním praktikám a psychologickému nátlaku. Sám jsem tam nikdy nebyl, ale z historek známých bych doporučil např. nedat z ruky originál dokumenty od auta, které tam vezu do výkupu, jen tak se můžu otočit na patě a zmizet, jinak nemají problém velký TP odnést kamsi k vedoucímu a nadhodit nějakou legrační výkupní cenu a když nesouhlasíš, nechají tě klidně pár hodin čekat s tím, že občas přijde někdo s nějakou o-trochu-méně-legrační nabídkou. Nejhorší je jít si pro auto do AAA s tím, že ho fakt chci a počítám s tím, že s ním …
S tímhle názorem souhlasím... Naštěstí dávám auto na protiúčet a nemám v plánu doplácet víc jak určitou částku... Chtějí / nechtějí... Jak budou hýbat s cenou výkupu / prodeje je mi víceméně jedno, mě zajímá jenom rozdíl :-D
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49189
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru forester

Příspěvek od VDC »

Určitě se i v Áčkách dá koupit slušný auto. Spousta lidí šoupne auto do Áček, protože je to prostě rychlý a někdo to řešit prostě nechce.
Ovšem je jasný, že auto se tam musí vybírat obezřetně a bez emocí a ve chvíli, kdy Subaru nehovíš tak s někým, kdo ví na co koukat.
Bez prohlídky v servisu bych to nekoupil, hlavně kvůli tomu zaplynovanýmu 116 kW motoru s houpajícím volnoběhem. A když už bych to koupil, tak okamžitě nechat udělat ventily.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Raasha
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: ned čer 23, 2019 9:35 am
Jméno a příjmení: Václav Rašín

Re: Subaru forester

Příspěvek od Raasha »

VDC píše:Určitě se i v Áčkách dá koupit slušný auto. Spousta lidí šoupne auto do Áček, protože je to prostě rychlý a někdo to řešit prostě nechce.
Ovšem je jasný, že auto se tam musí vybírat obezřetně a bez emocí a ve chvíli, kdy Subaru nehovíš tak s někým, kdo ví na co koukat.
Bez prohlídky v servisu bych to nekoupil, hlavně kvůli tomu zaplynovanýmu 116 kW motoru s houpajícím volnoběhem. A když už bych to koupil, tak okamžitě nechat udělat ventily.
S náplněma + ventilama počítám... Do servisu to před koupí bohužel nepůjde, v LBC v Subaru mají prý cca měsíc čekací lhůty... Může kolísání volnoběhu způsobovat i něco jiného jak ventily?

Jinak kdo koupí v AAA moje současné auto může asi slavit... Takže ano, určitě se tam dají koupit i dobrá auta.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49189
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru forester

Příspěvek od VDC »

Kamarád Ferenc74 jezdí do servisu PaS. Je to taky tam někde na severu. Už tam jezdí dlouho, tak je to tam asi dobrý.

Až teď jsem se koukal na fotky toho auta. Nejsem posuzovač aut z inzerátů, nepoznám lehkou odchylku v odstínu pravého zadního rohu levého předního blatníku 5 cm pod okrajem, dokazující, že je auto po vážné až smrtelné nehodě. :-)

Na fotkách vidím prostě auto. Jeho stav bych podle toho nikdy neposuzoval, protože je to dneska 13 let starý auto a to může bejt klidně pěkně opelichaný. Na to má právo. Ale nemusí to znamenat, že je mrtvý.
Není tam ani jedna fotka podvozku a to si prosím tě pořádně prohlídni. Zespodu to může být klidně shnilý na sračky. Až si pod to lehneš, pořádně si prohlídni nosníky za předními podběhy, na ty stříkají všechny sračky od předních kol a pokud na nich bude viditelná koroze, budou co nevidět po smrti.
Prohlédni si šev prahů a stav vnitřních prahů pod autem. Bude-li šev orezlý, případně vnitřní prahy orezlé, jsou po smrti.
Prohlédni si zadní nápravnici a prostor okolo ní, prostor uchycení zadních vlečných ramen, kapsu mezi prahem a zadním podběhem. To jsou všechno místa, kde lze poznat, jak na tom to auto je z hlediska koroze.

Stran motoru si netroufnu odhadnout, co všechno může být příčinou houpání volnoběhu, anžto nejsem motorář. Snad to budou jen ty ventily.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Subaru forester

Příspěvek od Jackylle »

Hlavně takových aut se objevuje na výběr dost... není důvod se upnout na tohle jediné.
Tohle máš asi daleko... ale jen jako příklad, že jsou =)
Přímo v autorizáku, který tady má docela dobrou pověst.

https://www.sauto.cz/osobni/detail/suba ... oFrom=list
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Odpovědět

Zpět na „Ukončené inzeráty (archiv)“