Koupě Subaru Forester r.v. 1998 2.0 90 KW LPG

Inzeráty zakončené úspěšným prodejem/nákupem, které jejich majitel nevyžaduje smazat (prosíme o uvážlivé požadavky na smazání, pokud vlákna obsahují obecně užitečné informace). Inzeráty bez odezvy majitele starší jednoho roku.
Odpovědět
NightRider
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte led 08, 2019 7:04 am
Jméno a příjmení: Marek Fabián

Koupě Subaru Forester r.v. 1998 2.0 90 KW LPG

Příspěvek od NightRider »

Ahojda všem, mám možnost koupit Forestera 2.0 90 kw v zachovalém stavu, s provozem na LPG, dle fotek vypadá vozidlo moc hezky, je po rozvodech, nová spojka, tlumiče, výfuk, baterie. Dle foto není vidět nikde žádná koroze, ale to se uvidí až na místě. Obracím se na vás jako odborníky, aby jste mi poradili na co si dát pozor, kam se podívat. Díky moc Mára
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1512
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Koupě Subaru Forester r.v. 1998 2.0 90 KW LPG

Příspěvek od Vladimir_xh »

Koroze na klasických SF, SG místech. Zadní lemy, zadní část prahů (otevřeš dveře a uvidíš) zadní podběhy za lemem, uložení zadních tlumičů. Něco uvidíš z venku, něco z kufru, ale musíš pod tapec. Ale od tohoto ročníku nečekej zázraky, co se koroze týče...To by musel být nějaký extra kousek. SF z těchto let už moc vidět není, většina padla na korozi a "nevýhodnost" opravy k ceně auta. Jinak technika povětšinou drží.
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Subaru Forester r.v. 1998 2.0 90 KW LPG

Příspěvek od VDC »

Dle fotek není vidět koroze skoro nikdy. :-)
Vyjímečně se najdou kusy, které jsou opravdu v pořádku. Ale je lepší počítat s tím, že ideální to nebude.
Zadní podběhy, v místě, kde přechází do prahu, mají kapsu. Tam se drží vlhko a bláto. A bývá to jedno z prvních míst, kde to rezne. Jak píše Vladimír, otevřeš zadní dveře a v zadním spodním rohu to musí být čisté.
Musíš dobře prohlédnout šev prahu, jestli není orezlý a jeho vnitřní část zespodu auta.
A vůbec velmi pečlivě koukat na všechny plechové části, protože jejich stav napoví, jak to vypadá tam, kam není vidět.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
NightRider
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte led 08, 2019 7:04 am
Jméno a příjmení: Marek Fabián

Re: Koupě Subaru Forester r.v. 1998 2.0 90 KW LPG

Příspěvek od NightRider »

Tady přeposílám inzerát k nahlédnutí, s pánem jsem si psal několik e-mailů, jezdil s ním málo, teď se odstěhoval za prací do Prahy a vozidlo je nevyužité, jasně může mi nakecat co chce, ale působí věrohodně. Zítra se na to jedu mrknout, tak uvidím, budu to mít jako vozidlo na hory, na lyže a v létě na ryby, bydlíme v podhůří Orlických hor, tak se takové auto hodí. Četl jsem, že pokud je tento motor na LPG chce to seřizovat co 30 tis. km ventily, aby nedošlo k jejich podpálení a měnit olej max po 15 tis. km, na všech autech jsem vždy měnil po 10 tis.km, tak bych to dodržel i tady.

https://auto.bazos.cz/inzerat/98732459/ ... 0i-LPG.php
NightRider
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte led 08, 2019 7:04 am
Jméno a příjmení: Marek Fabián

Re: Koupě Subaru Forester r.v. 1998 2.0 90 KW LPG

Příspěvek od NightRider »

Ahoj, tady přikládám inzerát, kde je vidět vozidlo, na které se jedu podívat, tak uvidíme:)

https://auto.bazos.cz/inzerat/98732459/ ... 0i-LPG.php
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Subaru Forester r.v. 1998 2.0 90 KW LPG

Příspěvek od VDC »

Takhle na fotkách vypadá hezky, ale shora může vypadat hezky i absolutně shnilej vrak.
Tím tě od toho vůbec nechci zrazovat, jen upozorňuju, na co máš být připraven a co máš opravdu pořádně zkontrolovat.
Za předním podběhem pod podlahou vpředu je nosník. Na ten stříkají všechny sračky od předních kol. Tím počínaje, přes vnitřní stranu prahů, přechod prahu do zadního podběhu a pak vnitřek zadních podběhů si opravdu pořádně prohlédni.
Zadní podběhy jsou svařeny ze dvou až tří vrstev plechu. Jak tam uvidíš jakoukoliv stopu koroze, tak počítej s tím, že to bude špatný.
Jinak co se seřizování ventilů týče, tak je dobré je po prvních 30000, co s tím budeš jezdit, nechat zkontrolovat, ale většinou to v pohodě stačí po 50 000. U 2.0 92kW nemusí motor na seřizování z auta, tak to nestojí moc.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
NightRider
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte led 08, 2019 7:04 am
Jméno a příjmení: Marek Fabián

Re: Koupě Subaru Forester r.v. 1998 2.0 90 KW LPG

Příspěvek od NightRider »

Díky moc, projdu to důkladně, už jsem nějaké auto měl, tak vím co a jak, beru s sebou kamaráda automechanika, je to takovej šťoura, takže mě upozorní na veškeré věci, které bych mohl přehlédnout. Zítra napíšu co a jak. Zatím díky všem za odpověď. Mára
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Koupě Subaru Forester r.v. 1998 2.0 90 KW LPG

Příspěvek od yeti »

Je třeba si uvědomit, že je to 20let starý auto. I když se o to někdo ukázkově staral, ale auto jezdilo, tak tam nějaké kosmetické/funkční nedostatky asi budou. Hlavně by to ale nemělo být durch sežraný, to se blbě a draho řeší (pokud nejsi předseda nebo mišus). Já osobně bych už asi nešel do 90kw motoru, díval bych se po 92kw.


EDIT: lemy vpravo budou sežraný - má tam plasťáky. Nechápu, proč ty plasty nedal i na druhou stranu 8() <:-< Tlumiče asi taky nebudou úplně v kondici, sedí mu prdel - tady je možný, že vyměnil jen tlumiče a na pružiny se vykašlal. Ale nechápu proč. A když tak čtu, co je tam všechno nový, tak je to investice odhadem 25tis a divím se, že to teda prodává za 49. To vidíš málokdy, aby někdo poctivě měnil drahou spotřebku a pak to dával za slušnej peníz pryč. 8()


EDIT2: "Ideální auto na zimu se super spotřebou na LPG." :-DDD :-DDD :-DDD
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Odpovědět

Zpět na „Ukončené inzeráty (archiv)“