Forester 2.5i SJ - info o motoru a zhodnocení inzerátu

Inzeráty zakončené úspěšným prodejem/nákupem, které jejich majitel nevyžaduje smazat (prosíme o uvážlivé požadavky na smazání, pokud vlákna obsahují obecně užitečné informace). Inzeráty bez odezvy majitele starší jednoho roku.
Odpovědět
RED
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: pát úno 02, 2018 9:14 pm

Forester 2.5i SJ - info o motoru a zhodnocení inzerátu

Příspěvek od RED »

Našla by se nějaká dobrá duše, která by mi pověděla něco o motoru 2.5i bez turba? Konkrétně v tomto voze z roku 2016: https://www.sauto.cz/osobni/detail/suba ... oFrom=list?

Vzhledem k tomu, že se jedná o dovoz z Ameriky, nenašel jsem k tomu motoru příliš mnoho informací. Navíc, když se pokouším vyhledávat, skáčou mi do toho i motory 2.5XT, takže se předem omlouvám, pokud se to tu někde rozebíralo (a že věřím, že ano). Bohužel hledat jsem zkoušel a nenašel. Nevím totiž ani, jestli je to stejný motor, který se dával do jiných vozů a nakolik se liší od svých předchůdců.

Zajímá mě hlavně spolehlivost a dostupnost ND, protože vzhledem k tomu, že se u nás běžně Forester s tímto motorem neprodával, jsem přímo na něj zkoušel hledat motorové díly neúspěšně.
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Forester 2.5i SJ - info o motoru a zhodnocení inzerátu

Příspěvek od Mareka »

Tenhle motor ve starší US verzi měl Garmont, ale už se tu nevyskytuje.
Osobně bych do US auta nešel - dodatečné homologace světel, opruzy na STK, mírně odlišné díly a horší dostupnost, budíky v mílích .....
Navíc místní LPG odborníci doporučují koupit bez plynu a až poté osadit (víš co tam je a v jaké kvalitě). Taky tam může být méně běžný = hůře servisovatelný systém.
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Uživatelský avatar
davidherda
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5786
Registrován: ned led 04, 2015 2:11 pm
Jméno a příjmení: David Herda
Bydliště: podhradí Křivoklátu

Re: Forester 2.5i SJ - info o motoru a zhodnocení inzerátu

Příspěvek od davidherda »

Další věc, co mám z doslechu je ta, že to tady kluci ani nenačtou.

A na hromadu jinejch dílů z USA, bych taky nechtěl čekat a platit dopravu

Outback 2.5X MY16 -Modrák
BRZ 2.0 MY13-BRZo
Outback 2.0D MY12 - služebáq
Outback 2,0D MY16-Goldback -ex
XV 2,0i MY18-iXVestr -ex
Forester 2,0XTi MY02-Silvestr -ex
Forester 2,0X MY03-Modrestr -ex
Forester 2,0X MY04-Pinkrestr-ex
Forester 2,5XT MY09-Černestr-ex
RED
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: pát úno 02, 2018 9:14 pm

Re: Forester 2.5i SJ - info o motoru a zhodnocení inzerátu

Příspěvek od RED »

To mě nenapadlo, že by mohl být problém s případnou diagnostikou.

No, tušil jsem, že se dozvím něco podobného. Díky za odpovědi
Frank
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 110
Registrován: pát kvě 28, 2010 12:31 pm

Re: Forester 2.5i SJ - info o motoru a zhodnocení inzerátu

Příspěvek od Frank »

Oživím vlákno, uvažuju nad koupí Forestra SJ a viděl jsem, že autobazar Jase má v nabídce importy nejspíš z US s 2,5 motorem s dobrým nájezdem a zajímavou cenou. Máte tu někdo zkušenosti s touto motorizací? Nákupu dílů v US se nebojím, kole mě pár amerik jezdí a s dílama není problém. Na utobazar taky nejsou zrovna špatné recenze.

http://www.offroad-auto-jase.cz/subaru/forester/

Díky moc
Subaru Outback 3.0 R, AT, MY07 SE - social edition - bez kůže, bez navi, bez šíbru...
Subaru Forester SG 2.0 XT,MT, MY04, LPG
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Forester 2.5i SJ - info o motoru a zhodnocení inzerátu

Příspěvek od Vladimir_xh »

Na ty inzeráty taky koukám, mají slušný výběr. Někde jsem četl, asi na prawebu, že je dotáhnou klepnutý, tady opraví a pak prodávají. Co je na tom pravdy nevím, ale logiku by to mělo. Ale opravený prý slušně. Jak jsem informace nakoupil, tak prodávám... Po pravdě, ten cenový rozdíl je hodně lákavý. To bych nějaké kraviny typu míle, galony odpustil. Výjimky, STK, diagnostika, díly, to už je na zvážení... Zatím taky pomalu sháním info a porovnávám, na auto nespěchám, SGčko funguje 100% Ale rád se něco dozvím nového.
Naposledy upravil(a) Vladimir_xh dne pon zář 03, 2018 11:12 am, celkem upraveno 1 x.
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Forester 2.5i SJ - info o motoru a zhodnocení inzerátu

Příspěvek od Vladimir_xh »

http://www.motorreviewer.com/engine.php?engine_id=73
Tady něco o motoru fb25. Na pár US fórech jsem četl, že motory jim braly dost olej a měli potíže. Ale podle toho, co psali o použitém oleji 0w-20 tak se moc nedivím. A o dost amíkách si myslím svý...
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11889
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Forester 2.5i SJ - info o motoru a zhodnocení inzerátu

Příspěvek od Traveller »

Frank píše:Oživím vlákno, uvažuju nad koupí Forestra SJ a viděl jsem, že autobazar Jase má v nabídce importy nejspíš z US s 2,5 motorem s dobrým nájezdem a zajímavou cenou. Máte tu někdo zkušenosti s touto motorizací? Nákupu dílů v US se nebojím, kole mě pár amerik jezdí a s dílama není problém. Na utobazar taky nejsou zrovna špatné recenze.

http://www.offroad-auto-jase.cz/subaru/forester/

Díky moc
Raději si kup dobře servisovanou leštěnku se zárukou. :-) A špatně fakt nejezdila. 8-?
https://www.tipcars.com/ds/liska/subaru ... M9bGlza2E=
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Forester 2.5i SJ - info o motoru a zhodnocení inzerátu

Příspěvek od Vladimir_xh »

Auto pěkný, už i vychytaný. Ale já chci automat. Ještě kdyby bylo 6MT s redukcí, tak bych byl na vážkách. Ale to nedělají... Na US Foresterech mě láká právě ta 2.5 atmo. Takže za mě CVT s X-mode.
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
Odpovědět

Zpět na „Ukončené inzeráty (archiv)“