Koupě nového Forestera XT

Inzeráty zakončené úspěšným prodejem/nákupem, které jejich majitel nevyžaduje smazat (prosíme o uvážlivé požadavky na smazání, pokud vlákna obsahují obecně užitečné informace). Inzeráty bez odezvy majitele starší jednoho roku.
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Koupě nového Forestera XT

Příspěvek od Mareka »

Nakazili jsme s manželkou známého subarózou (dnes má Toyota RAV) :-)

Jeho požadavky:
Nové auto
Forester
XT
automat
benzín

Co mu dosud nabídli:
Forester 2,0 XT Executive Lineartronic, skladový vůz MY2014
959.000 Kč s DPH
Forester 2,0 XT Executive Lineartronic, předváděcí vůz MY2014 najeto 5.000 km
929.000 Kč s DPH
Forester 2,0 XT Comfort Lineartronic, skladový vůz MY2014
849.000 Kč s DPH

Je z Prahy a tak jsem ho rovnou poslal do AWD - ať dostane férové jednání a nabídku na koupi i servis (doporučil jsem mu ať se při koupi ptá prodejců i na následný servis a jeho ceny).

Dnes odpoledne má zkušební jízdu (= bude ztracen, získán, nebo obojí najednou ::-DD: )

Protože se mu 900 tis. zdá přeci jen dost, nabídl jsem mu: vezmi nižší výkon (ne XT), ušetříš třetinu ceny. Na tento návrh odpověděl: Chci si užít :subaru:

Prosím o případné nabídky/hodnocení do vlákna - známý to zde bude sledovat, aby získal informace.

Prvý dotaz k rozpoutání diskuse: opravdu má rozdíl mezi Executive a Comfort hodnotu 100 tis. Kč? (řekl jsem mu že já osobně bych výbavu neřešil, resp. za navigaci ke které pravděpodobně nebude aktualizace bych 26 tis. nedal).
Naposledy upravil(a) Mareka dne stř úno 11, 2015 7:16 pm, celkem upraveno 1 x.
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16138
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě nového Forestera XT

Příspěvek od quickly »

Mareka: executive myslím má navíc automatické zavírání zadních dveří, navigaci, kůži, lepší bedýnky. Toto bych nepotřeboval. Ale Comfort nemá střešní okno :4690:
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Koupě nového Forestera XT

Příspěvek od Subaru70 »

.. osobně si myslím že je to zbytečný a nevyužije to.Comfort je plně dostačující a navigaci má v telefonu...to at má ten rozdíl radši na benzín :supeer: Když se bude snažit, tak prodejce ukecá kolem 850.000 všude..možná i méně
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16138
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě nového Forestera XT

Příspěvek od quickly »

Subaru70 píše:Comfort je plně dostačující
Až na to střešní okno, které nejde dokoupit. Já si už auto bez střešního okna nedokážu představit. Jednak teď kluci mají víc světla, když při delší jízdě čtou a potom vyvětrání auta je mnohem účinější, než bočními okny.

Ten rozdíl předváděčky s 5.000 km je zanedbatelný, nevíš, jak to bylo zajeto :655: .
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
garmont
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1510
Registrován: ned říj 09, 2011 4:11 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Koupě nového Forestera XT

Příspěvek od garmont »

No já teda nevím, ale mě osobně to "světlo shůry" vadí takže šíbr mám permanentně zatažený...
vw caravelle 2,5i syncro
Subaru Forester SF 2.0 MT 2001 LPG lovato
Subaru Forester SG 2.5 AT 2006 - Us model, LPG Magic - ex
Subaru Forester SF 2.0 AT 1998 - ex ale zůstal v rodině..
Subaru Impreza 2.0 MT 2000 - ex
Majer
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1052
Registrován: pon bře 18, 2013 5:08 pm
Jméno a příjmení: Robert Košař
Bydliště: Ostrava

Re: Koupě nového Forestera XT

Příspěvek od Majer »

Mě vadí ze se mi pokur.....ale jinak je sibr v létě super věc....
Peugeot 406,Subaru Outback 2,5AT,r.v.00
Uživatelský avatar
wiroza
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 152
Registrován: úte črc 16, 2013 7:37 pm
Jméno a příjmení: Robert Wiesner
Bydliště: Brno-venkov

Re: Koupě nového Forestera XT

Příspěvek od wiroza »

Hele a chce nutně nove auto? V mija subaru brno je forester xt executive s najezdem 13tis km a odpoctem dph. Prodava ho clovek-subarista od ktereho jsem mel minule auto a vse ok. Seriozni jednani.
Legacy 3.0R 2008 combi AT
ex - Forester 2.0D Comfort 2009 MT
jatros
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 520
Registrován: stř úno 16, 2011 2:43 pm

Re: Koupě nového Forestera XT

Příspěvek od jatros »

Taky se přikláním k tomu, aby si vyzkoušel, co přesně ve výbavě chce a co určitě nechce.
Přece jenom, kupuje auto za cca 1 mio (a asi i na delší dobu), tak ať si to dobře promyslí.
Podle mě, ať min. vyzkouší tyto 3 věci:
- velké střešní okno
- kožené sedačky
- navigace
Bohužel Japončíci dělají pouze takové "pakety", kdy nejde nakombinovat výbava :-(

Za mě:
- Střešní okno: Rozhodně, ať si to vyzkouší. Já ho miluju. Užívám si ho každou jízdu celý rok. Předtím jsem ho měl u Outbacku. Ani v létě ho prakticky neotvírám, neboť ten hluk a průvan je snesitelný snad jen při korzování městem ;-)
Celý rok ho mám odkrytý, když nejedu s dětma (ty to světlo nemusí). Takže ať zkusí, třeba mu bude vadit a má o výbavě rozhodnuto.
- Kožené sedačky: Nevím, v žádném Subaru jsem je neměl a nemám, takže nevím jaké jsou. Někomu vadí pocení v nich, v zimě někoho studí atd. Pozor u rychlého auta na to, aby v nich člověk neklouzal, to je par o nasr_ní. Jako výhoda je velmi dobré údržbu (měl jsem je v Mazdě).
- Navigace: Naprostro tristní (do MY2012,3) ... rozhodně telefon, tablet nebo samostatná navigace za zlomek ceny udělá lepší službu.
Tož tak.

Přeji dobrý výběr!
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Koupě nového Forestera XT

Příspěvek od Mareka »

Myslíš ten za 839 999,- Kč? (fakt nechápu ty baťovské devítky v cenách)
http://www.subaru-mija.cz/bazar/

Kolega to tady sleduje tak určitě popřemýšlí - prozatím preferoval nový. Třeba změní názor, pokud lze očekávat slušné zacházení předchozího majitele.... si jen říkám proč někdo koupí a hned prodává auto.
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Uživatelský avatar
wiroza
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 152
Registrován: úte črc 16, 2013 7:37 pm
Jméno a příjmení: Robert Wiesner
Bydliště: Brno-venkov

Re: Koupě nového Forestera XT

Příspěvek od wiroza »

Jo to je on. Taky jsem se ptal proč prodava. Pry potrebuje vetsi a kupuje dodavku.
Legacy 3.0R 2008 combi AT
ex - Forester 2.0D Comfort 2009 MT
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě nového Forestera XT

Příspěvek od Tomáš1002 »

Každý má jiné preference, takže jakékoli rady jsou vždy jen subjektivní názor. Tedy i ten můj.
Šíbr jsem měl na předchozím autě a nikdy jsem ho nevyužil, strašně tím do auta fouká a jednou, když jsem ho nechal otevřený při parkování, napadal mi do auta nějaký bordel ze stromu. Od té chvíle jsem ho neotevřel.
Vestavěná navigace je podle mě úplná pitomost, když kdejaký telefon či Garmin udělá stejnou službu, ale mnohem snáz se aktualizuje a rozšiřuje.

Co bych ale už nikdy neoželel je výkon. To raději sedět v autě na bedničkách od konzerv. Nejsem nějaký rychlojezdec, ale předjíždění je mnohem rychlejší a bezpečnější, na dálnici v kopci nemusí člověk protlačit plyn podlahou, aby nemusel řadit atd. Obě moje dosavadní Subaru byla co do výbavy stejná (Comfort), ale jízda se silnějším motorem je násobně zábavnější a paradoxně i podstatně méně únavná (při skoro stejné spotřebě).

XT + CVT, to je podle mě ideál. Vše ostatní je podružné.
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3625
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Koupě nového Forestera XT

Příspěvek od bushman1 »

Za mě je střešní okno super věc, na kterou jsem si u Legacy zvykl a u současného služebáku mi chybí. Jsem typ člověka, co v kanceláři i doma dost větrá a v autě jsem si zvykl celé léto jezdit s otevřeným šíbrem a vůbec nemusím stahovat boční okna. Když svítí moc slunce, zatáhnu clonu. V zimě mám zase clonu odtaženou, takže do auta proniká víc světla a dobře to působí na psychiku. Nevýhoda v létě: musí se hlídat déšť. Už jsme jednou Lego vytopili.

Kůže je výborná kvůli dětem. Lépe se to čistí. To, že pálí v létě a studí v zimě je snesitelné. Trvá to vždy jen chvíli. Látkové sedačky se čistí hůře a snáze se poškodí. Take auto hůře vypadá.

Vestavěná navigace je také podle mě blbost a výkon je věc, kde si po pár zkušenostech s auty říkám, že radši co nejvíc kw při koupi vozu, protože ty pak chybí vždycky. A žijeme jen jednou.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11885
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Koupě nového Forestera XT

Příspěvek od Traveller »

Ahoj
já mám Forýska v základu (active) a úplně mi to stačí. :657: :850:
Střešní okno je podle mě blbost, když je v autě klima, ale to záleží na každém jedinci..., každý preferuje něco jiného. I v létě mi stačí natrhnout obě boční okna a je to celkem v pohodě i bez klimy..., pokud zrovna není 35°C. ::-DD:
Navigace je dnes v každém mobilu. Nebo když jedeme do neznáma tak brácha bere tablet.
Kožené sedačky jsou celkem prakticky a jednou za čas se jen přejedou hadrem a jsou jak nový. Já mám raději látkové, ale pokud má někdo děti, tak bych té kůži celkem rozuměl. Jen si nejsem jistý..., než jsem Forýska loni kupoval, tak jsem někde četl pár recenzí a kupodivu se v nich většinou shodovaly, že látková sedadla jsou na sezení u Forestera prostě daleko lepší než kožená?!? Neměl jsem možnost to vyzkoušet.
Kdybych se tedy měl rozhodovat za sebe, tak bych bral určitě Comfort!!! Za ten rozdíl bych najezdil 30-40tis. km. :657: :657: ::-DD: Podle mě je prostě ten rozdíl v užitné hodnotě mezi Comfort a Executive za tu cenu neadekvátní. :655:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
kiti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3387
Registrován: pát kvě 18, 2012 7:12 pm
Jméno a příjmení: Květoš
Bydliště: Brno-venkov

Re: Koupě nového Forestera XT

Příspěvek od kiti »

Za tu cenu před týdnem kupoval borec myšivbuši pažero bo potřeboval tahat vlek
Forester 2,5 XT 2010 manuál
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Koupě nového Forestera XT

Příspěvek od Mareka »

Jo Mitsubishi je taky fajn - ale kamarád chce Forestra - včera se projel v novém XT a
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Odpovědět

Zpět na „Ukončené inzeráty (archiv)“