Zvažuji koupi Forestera 2.0 T - koupen!

Inzeráty zakončené úspěšným prodejem/nákupem, které jejich majitel nevyžaduje smazat (prosíme o uvážlivé požadavky na smazání, pokud vlákna obsahují obecně užitečné informace). Inzeráty bez odezvy majitele starší jednoho roku.
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10643
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Zvažuji koupi Forestera 2.0 T

Příspěvek od Mira »

petr píše:nechci nikoho odrazovat od Subaru ale za mě do lesa určitě Subaru né!! hodí se jen na asfalt tam je skvělé do terénu vyjimečně, taky dělám lesníka a nechal jsem se zviklat na forestera na LPG manuál bez turba a udělal jsem podle mě chybu a jsem hodně zklamán - …
Pokud Kid jezdil s feldou, bude v XT v jiným levelu. Ale pokud bude převládat terén, raději AT, ale těch je málo. Jinak každý XT mělo nejvyšší výbavu a pokud je to "poloznámí" a chce za to 120 při 250.000 s nejasným plynem tak by to můj známý už nebyl. Pokud jsi ho nenatáhl na dřevě, protože on tě natáhnout chce. Pokud jseš od Strakonic, mrkni na tohohle http://www.subaruclub.cz/inzerat/prodam ... t-07-31847
Lepší cena, méně najeto, má AT. Pokud se ovšem o víkendu neprodá.
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7827
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Zvažuji koupi Forestera 2.0 T

Příspěvek od mnov »

Jak tak na to koukám, tak lesníci už dnes nechodí po lese pěšky. :666:
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
2.0XT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 602
Registrován: sob říj 13, 2012 12:39 am
Jméno a příjmení: Vít
Bydliště: Plzeň

Re: Zvažuji koupi Forestera 2.0 T

Příspěvek od 2.0XT »

To se neboj, ty stromy se z auta samy neoznačí :713:
Subaru Legacy GT 2010
Uživatelský avatar
alky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1257
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: býv. voj. výcvk. p. Ralsko

Re: Zvažuji koupi Forestera 2.0 T

Příspěvek od alky »

2.0XT píše:ty stromy se z auta samy neoznačí
a lapače samy nevyčistěj.. :811:
Forester 2003 XT..starouš.. & Mazda CX 7 černej chrocht - alias Marabu and here comes: 2015 XT
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7827
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Zvažuji koupi Forestera 2.0 T

Příspěvek od mnov »

To já se nebojím a pozoruji, že je potřeba zajet co nejblíž ke stromu, nebo lapači. :-)
O svátcích jsem se šel v poledne projít do lesa. Čekal bych tam nějaké stopy od myslivců co na obnově obhlíží honitbu. Nikde nic, ale najednou slyším něco a blíží se k nám Berligo s "myslivcem". :666:
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
johyyy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1296
Registrován: čtv zář 10, 2009 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Johan
Bydliště: Luby u Chebu

Re: Zvažuji koupi Forestera 2.0 T

Příspěvek od johyyy »

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=KmGa8qxtQXQ[/youtube]

To si skoro ani nepodhrábnul, a co si pamatuji z ostatních lesů,skoro nikdy nebylo zapotřebí projíždět horší cesty... Asi věc názoru.
Forester SH Diesel power :-|
Subaru Outback 3.0 H6 05 LPG
Subaru Legacy II 2.2 '94 100Kw EX
Subaru Forester 03 2.0XT LPG R.I.P
Subaru Outback 2.5i 2007 LPG EX
Subaru Impreza GT 94 LPG EX
Subaru Impreza 97 R.I.P
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: Zvažuji koupi Forestera 2.0 T

Příspěvek od dethroned »

hezký video...
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5154
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zvažuji koupi Forestera 2.0 T

Příspěvek od petr »

Jo jo hezké video právě kvůli takovým jsem si forestra pořídil i já a ano dá se s tím takhle jezdit, jen je to vykoupeno hodně vysokými náklady na PHM a na opravy, je to schopné SUV ale není stavěno na delší provoz v takovýchto podmínkách což jsem já zjistil pozdě proto chci na toto jen upozornit.
Uživatelský avatar
johyyy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1296
Registrován: čtv zář 10, 2009 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Johan
Bydliště: Luby u Chebu

Re: Zvažuji koupi Forestera 2.0 T

Příspěvek od johyyy »

Z dlouhodobého hlediska to při "normálním" řidiči odnesou jen stabíky nebo uložení ramen... PHM ? pokud je to na LPG tak budeš jezdit za stejný peníz jako pickup a když si vezmu služební Nissany DoubleCupy kterým věčně praskali péra což nebylo levný tak tam budeš mít možná i rezervu... O proti Pickupům Forester umí jezdit i po silnici ale zase si nehodíš na korbu hromady morsuvinu . Navíc bych rád řekl že dneska lesní společnost PETRA dává hajným služební auta Dacia Logan a taky jezdí... A kohokoliv z lesa co tu znám (kraslicko) na Subaru nedá dopustit, jedná se o starší modely do roku 00, včetně Impreza Justy a Liberto ::-DD:
Moje náklady byli= ve 200 000km nový tlumiče,rozvody,náplně,uložení ramen,stabíky... Sám jsem si zničil zadní diferák a odešlo mi jedno ložisko v předním diferáku ( kdybych to opravil hned stálo by to cca 4000kč)
Auto mám od 170 000km do teď 217 000km a jsem pořádný prase,navíc tahám věčně 2tuny jak v lese tak na dlouhý vzdálenosti...
Naposledy upravil(a) johyyy dne sob led 10, 2015 4:50 pm, celkem upraveno 1 x.
Forester SH Diesel power :-|
Subaru Outback 3.0 H6 05 LPG
Subaru Legacy II 2.2 '94 100Kw EX
Subaru Forester 03 2.0XT LPG R.I.P
Subaru Outback 2.5i 2007 LPG EX
Subaru Impreza GT 94 LPG EX
Subaru Impreza 97 R.I.P
siezer
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 152
Registrován: pon bře 24, 2014 7:23 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvažuji koupi Forestera 2.0 T

Příspěvek od siezer »

Připomínka jestli to takhle ještě funguje:
Nový hajný "parťák" u Petry nedostával první 2-4měsíce žádný auto :secret: Takže jsme jezdili svejma Feldama, Fábkama.....s GPS od firmy a cesťákem do 5Kč/km. Víc škod, než užiteku (pneu, chladič, vejfuk a pomocná zimní vyproštění od revírníků př. UKT). Kolega třeba pověsil Feldu na odvozní cestě, já ho zachránil Fiatem Brava:)
Po nějaké době se dávaly:
Podle terénu a funkce: "vedoucí" většinou Duster, a pak byl nějaký poměr Sander, skříň. Loganů a taky nějaká 4x4 GAZELA. Dacia vše 1,5dci jakštakš to jelo, motor hučel, ale měl spotřebu okolo 4,5-6l nafty (silnice těch 4,5). Dacie jsou pod motorem oplechovaný, slabina jsou všechny hadice, senzory filtru, kabely a zadní "traverza" náprava jde slušně ohnout do luku. Za zimu se zlikvidovalo dost osobáků, ale taky tam byly nejlevnější zimáky co jdou sehnat. Dacie jsou levný pracovní auta na rychlou likvidaci. Nemaj moc dobrý plechy.....do kolegy vlítla Fabia čelně na rožek Loganu. Fabka škoda za 20t a Logan Totálka celá kastle se zkřížila.
Stora Enso má Jimny, Yety, i pár Forestrů a Scoutů.
Teď dělám u LČR a zatím s Forestrem 116kW, MT+redukce, LPG v nehorských podmínkách vystačuju. Cesťák je už přijatelný. Chce to oplechování vany a to zvednutí plánuju.
Kolegové co znám skrze 4okresy: Feldy, Fábky soukroumé i služební, Š120, Vitary, Jimny, Forestry, Ravky, Pajera, Jeep a šíří se i Daihatsu.
S připomínkama na naši práci:
Vyznačení...znal jsem experty co mají projekty hotový, ale v lese ani tečku a pak to honí podle těžařů aby to vyšlo.
Lapače jdou kontrolovat skoro z auta, když se dobře vymyslí umístění. Já mám všechny ve svahu, takže z hlavní cesty pěkně dolu a zpět k Foresteru.
Lesnictví se dost mění a měnit se bude......až na vyjímky to není taková pohodička.

P.S. Chodíme mrtě
Naposledy upravil(a) siezer dne sob led 10, 2015 4:56 pm, celkem upraveno 1 x.
Forester 2,0X 116kW MY2006 LPG
Uživatelský avatar
johyyy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1296
Registrován: čtv zář 10, 2009 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Johan
Bydliště: Luby u Chebu

Re: Zvažuji koupi Forestera 2.0 T

Příspěvek od johyyy »

V lesnictví se chodilo od jakživa, už vidím jak bude hajný s revírnikem kontrolovat něco z auta.... Jak říkám, táta měl vždy DoubleCup a pěšky se naběhla tak že v 50létech mi pořád do kopce uteče :D .
Forester úplně normálně musí stačit, když vidím jaký kotel tomu dávám já tak se mi nechce věřit že nestačí.
Jinak máš recht ten Logan to je příšerný auto a dávaj tam nejlevnější pneu, spíš žvýkačka než pneu, každý měsíc to brácha píchne ::-DDD: Kdyby raději dali cesták (má doma Outbacka 2,5)
Forester SH Diesel power :-|
Subaru Outback 3.0 H6 05 LPG
Subaru Legacy II 2.2 '94 100Kw EX
Subaru Forester 03 2.0XT LPG R.I.P
Subaru Outback 2.5i 2007 LPG EX
Subaru Impreza GT 94 LPG EX
Subaru Impreza 97 R.I.P
siezer
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 152
Registrován: pon bře 24, 2014 7:23 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvažuji koupi Forestera 2.0 T

Příspěvek od siezer »

Brácha, chápu dobře dělá hajnýho u Petry! Po studiích jsem vzal první práci v lesnictví. Dělali tam kamarádi, takže dobrej kolektiv. Kolektiv revírníků byl slabší, záleží na LS. Moderní systém odvozů byl OK. Ale semlela mě cenová politika pro subdodavatele a živnostníky za práci.
Systém dodavatel/LČR nefunguje dobře v terénu ani na jedné straně. Ale vydělává pro naši vládu miliardy na úkor těžce pracujících Čechů, Ukrajinců, Rumunů....
Odliv lidí je už takový, že nejsou lidi a mladých se moc k pilce a motyce nežene. Vše je vidět na lese.
Jsem zvědav na církevníky aby všichni zaměstnanci neutekli o cestu vedle.
Jo Logan jde aspoň naložit až po střechu boučkama:)
Služební LČR jsou Fábky a taky se s nima dá přežít. Zatím jsem projel vše co dala Vitara, jen se nesmíš moc zkřížit v koleji. Kolega má náklady na tlumiče, čepy taky.
Chodíme dost :subaru:
Forester 2,0X 116kW MY2006 LPG
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5154
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zvažuji koupi Forestera 2.0 T

Příspěvek od petr »

vše je o tom kde děláš a jaké tam jsou cesty pokud máš horský revír a špatné cesty je forestr na hraně, někomu zas může plně vyhovovat - méně kopcu lepší cesty, jen je dobré znát kromě kladů auta i jeho zápory, nikomu své názory nevnucuji a s nikým se nechci přít
Kid
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 71
Registrován: pát led 09, 2015 8:18 am
Jméno a příjmení: Dušan Vokurka
Bydliště: Lnáře

Re: Zvažuji koupi Forestera 2.0 T

Příspěvek od Kid »

Díky všem za jejich rady a názory, pro mě jako nováčka hodně užitečný.
Dnes jsem byl s majitelem Forestera u mýho kamaráda automechanika amatéra v dílně zvednout Forestera na zvedáku: všechno vypadalo v pořádku a pod motorem 5 mm plech zřejmě z nerez oceli. Kamarád říkal, že je vidět, že je majitel pečlivej a o auto se stará.
Jen připomenu: Forester, rok 2003, 2.0 XT manuál na LPG, 250 tisíc km, chce za něj 120.000,-.
Dnes jsem se dozvěděl víc z historie: současný majitel auto koupil před 3 lety při 235 tis. km od Mikuláše Bilíka ze Strakonic ( neznáte ho někdo? ). Ten mu řekl, že: ve 195 tis. km výměna obou lambda sond, ve 210 tis. km výměna rozvodů, vodní pumpy a zadních pružin a seřízení vůle ventilů, ve 220 tis. km výměna čepů předního stabilizátoru, ve 229 tis. km výměna čidla výfukových plynů, ve 232 tis. km výměna předních brzdových pístků. Současný majitel vyměnil ve 240 tis. km ložiska zadních kol a nechal seřídit vůle ventilů, ve 248 tis. km vyměnil všechny brzdové destičky a brzdovou kapalinu. Loni dal novou nádrž na LPG s revizí, neví jaký je to přesně systém, ale prý se mu říká "Holanďan".
Pak jsme vyjeli do mnou spravovaného lesa projet nejhorší cestu, kterou jezdím autem. Po oblevě místy i hlubší bláto a i ve stoupání byl Forester suverénní, což jsem očekával, zas tak extrémní podmínky to nebyly, ale pro Feldu už je to tam za mokra na hraně. Celkové dojmy z jízdy výborné, ale to bych v porovnání s Feldou měl asi kromě Nivy s každým autem.
Nevím jestli turbo vůbec využiju, majitel říkal, že začíná zabírat od 3000 ot., kdy já jsem zvyklej řadit. Nebyl by to problém, kdybych jezdil v autě co má turbo bez turba?
Jinak jsem zastánce názoru, že hajný má po lese chodit a ne jezdit i po přibližovacích linkách kam až auto dovolí. Ale při 640 ha lesa, které nejsou pohromadě musí i hajný hold jezdit autem. A protože majitelé lesa ( dělám u soukromého vlastníka ) za minulých minimálně 12 co jsem u nich do cest skoro neinvestovali, jsou koleje v cestách stále hlubší a pravděpodobnost, že začnu dřít s Feldou spodkem o ten prostředek, stále větší. Proto bych chtěl něco minimálně vyššího a když už tak nejlíp 4x4. Nikdy ale nechci jezdit autem po cestách jako na výše přiloženým videu ( mimochodem takhle rozbitá třebas i přibližovací linka je zralá na flastr od inspekce životního prostředí ) a doufám, že u nás v lese nikdy takhle rozbitá cesta nebude.
Kromě Forestera teď nejvíc uvažuju o Kie Sportage rok 2000 - 2002. Kamarád co dělá s pilou si nechal před měsícem přivézt jednu z Německa: 130 tis. km za 75.000,- se všema papírama. Čet jsem na ni na autowebu dobrou recenzi a v porovnání s Grand Vitarou by měla být lepší a při tom levnější, holt Suzuki zní líp než Kia, ale na to já házím bobek.
Prosím poraďte ještě jednou - koupit nebo ne toho Forestera? A co ta Kia Sportage?
Nahrál jsem sem fotky toho Forestera co jsem dnes udělal, tak se snad uložily.
Díky za rady a názory.
Přílohy
DSCF3390.JPG
DSCF3389.JPG
DSCF3391.JPG
DSCF3392.JPG
DSCF3393.JPG
Forester 03 2.0 XT 130 kW LPG
Uživatelský avatar
johyyy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1296
Registrován: čtv zář 10, 2009 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Johan
Bydliště: Luby u Chebu

Re: Zvažuji koupi Forestera 2.0 T

Příspěvek od johyyy »

No tak to s tím turbem je blbost, u XT turbo začíná tlačit hodně brzo, tak v 1800ot/min,alespoň u mě.
Jinak cesty tu máme místy i horší ale jak říkám, neznám tu cestu kterou bych nedal nebo sní měl výrazné problémy. Kiu má známý myslivec už druhou a taky jezdí, občas nějakej servis ale to tě u žádného lesního dříče nemine, každopádně na mě působí že má nižší světlost než Forester.
Pokud chceš hodně ušetřit tak si vem starou Imprezu tu koupíš za pár korun, bratr jí měl za 18 000kč a jezdil sní do lesa dobrý 2-3roky stylem prase a držela jak židovská víra dokud se nepolíbila se stromem a nehodila dva kotrmelce... Zdejší revírník má taky Imprezu kombi 99 už dobrý 3roky a taky pořád jezdí...
PS: koukám že tam máš taky na vratech to šílený madlo...
Forester SH Diesel power :-|
Subaru Outback 3.0 H6 05 LPG
Subaru Legacy II 2.2 '94 100Kw EX
Subaru Forester 03 2.0XT LPG R.I.P
Subaru Outback 2.5i 2007 LPG EX
Subaru Impreza GT 94 LPG EX
Subaru Impreza 97 R.I.P
Odpovědět

Zpět na „Ukončené inzeráty (archiv)“