Pomoc pri volbe Forestera

Inzeráty zakončené úspěšným prodejem/nákupem, které jejich majitel nevyžaduje smazat (prosíme o uvážlivé požadavky na smazání, pokud vlákna obsahují obecně užitečné informace). Inzeráty bez odezvy majitele starší jednoho roku.
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Pomoc pri volbe Forestera

Příspěvek od yohn »

Ahoj, prave prodavam sveho soucasneho Forestera (r99, 92kW) a rad bych novejsiho. Nevim ale jestli postoupi pouze o model vys nebo o dva. Kdyz koukam na net, tak model 2003-2006 se temer nenabizi a kdyz uz tak je v cene, kdezto model 2006- je pomerne hodne nabizeny uz i pomerne levne vzhledem k predchozi generaci. Usuzuju spravne, ze je druha generace spolehlivejsi a vice oblibena nez treti? Muzete mi nekdo poradit co nejlepe vybrat? Mam jasno v motorizaci : atmosferu s manualem a s redukci. Nechci automat a nechci turbinu. Diky za kazdy nazor!

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Pomoc pri volbe Forestera

Příspěvek od pufko »

Rodiel medzi 2005 a 2006 je aj v motore, ktorý má miesto 92kW až 118kW. V tom tvojom terajšom máš LPG, ak by si ho chcel znova aj do nasledovníka tak na to je vhodnejší práve ten starší motor SOHC, novší je DOHC...

Osobne by som sa vôbec nebránil automatu, v teréne si poradí v určitých situáciach aj lepšie ako manuál. Dlho sa nikto nechce ulakomiť na tento kúsok http://www.sauto.cz/osobni/detail/subar ... oFrom=list je to síce US verzia ale s ideálnym motorom 2.5i , ktorý má aj výkon a je vhodný aj na prestavbu LPG, spotreba snád lepšia ako u 2.0i alebo minimálne rovnaká
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc pri volbe Forestera

Příspěvek od yohn »

Je nejaky zasadni rozdil mezi EU a US verzi? Resp. pasujou bezne dily z EU verze na US verzi nebo jako ve vetsine pripadu je US verze pro evropana totalnim pruserem??

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc pri volbe Forestera

Příspěvek od yohn »

Koukam na net a Foresteru 2.5 bez turba je jak safranu. Nasel jsem jednoho. K tomu tenhle jeste v US verzi, temer se nedivim ze to nikdo nechce kdyz je to takova vzacnost.

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Pomoc pri volbe Forestera

Příspěvek od pufko »

Forester s 2.5i sa v EU nikdy nepredával a všetko čo tu je, je z USA... Rozdiely tam sú ale sú to drobnosti, veci na motor kupuješ klasika na Legacy/Outback len v CZ majú všetci paniku z nejakej homologizácie hlavne okien, neviem čo s týnm všetci majú, ale ak má raz vozidlo CZ spz, tak problém nie je žiadny, ja sám mám Legacy US verziu ktoré som kúpil v CZ a jazdilo u vás bez problémov a rozdiely na ktoré som prišiel sú že mám iný predný nárazník, ale je zamenitelný za EU verziu a v predu mám väčšie brzdy ako má Outback, svetlá mám EU, rádio neladí párne frekvencie teda nenaladím 90,8 ale iba 90,7 -> 90,9, kúrenie nemám v °C ale F a budíky Mph/Kmh a počítadlo odjazdenej vzdialenosti len v Mph... Trebárs ND na brzdy som tu kúpil úplne bez problémov.
Ten Forester má jedno svetlo ešte US, podla oranžovej smerovky, EU je celé číre, u Forestra je možno rozdielny predný chladič, ktorý nemusí byť zhodný s 2.0i

Ked som sa pýtal ohladom dielov u nás v Subaru tak povedal žiaden problém, len si musí program prepnúť na US VIN, ale trebárs všetko sa dá objednať z USA cez www.rockauto.com, tam majú aspon v e-shopoch podstatne viac aftermarket dielov ako v tých naších a za úplne ludové ceny, človek síce musí zaplatiť drahšiu dopravu ale stále často aj tak podlezie ceny našich predajcov
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
cross
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 134
Registrován: čtv úno 25, 2010 9:32 pm
Bydliště: CH|VD
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc pri volbe Forestera

Příspěvek od cross »

pufko: pokud mě paměť neklame, tak 2,5 bez turba se prodával nejen v EU, ale přímo v ČR, byla na to speciální nabídka nějaké omezené série pouze s automatem. Dokonce jsem o tom jednu chvíli uvažoval, ale nechtěl jsem automat a nešel objednat se střešním oknem. Takže pár kusů se asi najde.
Mitsu Outlander 2.0 Diamond, jako host :-]
ex Subaru Forester 2.0D XS Limited MY10
ex Subaru Forester 2.0 Comfort MY07
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc pri volbe Forestera

Příspěvek od yohn »

me to popravde docela zaujalo, jen bych nerad koupil neco, na co tu pak nic nesezenu a kdyz uz, tak aby to nestalo oproti dilum na evropskou verzi raketu...
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10645
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Pomoc pri volbe Forestera

Příspěvek od Mira »

US verzí se lidi bojej a nevím proč. V Brně donedávna stál jeden forestr 2,5XT a stál tam dlouho. Byla to 2004 a nakonec šla do světa za lidových 130 tisíc. Přitom nevypadal vůbec zle.
A ND jsou v zámoří za úplně jiný ceny než u nás.
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Pomoc pri volbe Forestera

Příspěvek od Slavek_xxx »

Ano, posledni model se v omezene serii dostal do EU a i k nam s motorem EJ25 SOHC. Oznacovanej byl jako 2.5X s 126kW a jak jiz bylo napsano, nedalo se moc vybirat ve vybave. Zato byl v prodeji i manual a automat.
http://testy.autoroad.cz/34302-test-sub ... plny-plyn/
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19059
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Pomoc pri volbe Forestera

Příspěvek od hamoun »

Mira píše:US verzí se lidi bojej a nevím proč. V Brně donedávna stál jeden forestr 2,5XT a stál tam dlouho. Byla to 2004 a nakonec šla do světa za lidových 130 tisíc. Přitom nevypadal vůbec zle.
A ND jsou v zámoří za úplně jiný ceny než u nás.
ND jsou tam levnejsi ... no ..... ja shanel na X5 klimakompresor ..
v USA byl za 150USD. ALE nikdo !!! ho nebyl ochoten poslat (USA and Canada only) ..

a pokud to byl shop, ktery posilal, byla cena 450USD + postovne, ktere bylo diky hmotnosti dost vysoke, takze to ve vysledku bylo stejne drahe jako u nas ... (kolem 15tkc)

tim jsem s ND z USA skoncil :(
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10645
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Pomoc pri volbe Forestera

Příspěvek od Mira »

V améru mám pár známích, takže není problém si to nechat poslat přes ně. Je na to i spousta firem, co se dopravou právě mimo US z těch šopů co neposílaj zabývá.
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Pomoc pri volbe Forestera

Příspěvek od pufko »

Ja som len tak prepočítal kolko by ma vyšli komplet tlmiče na moje Legacy a tam je váha dosť vysoká, a pri prepočte na €€€ + zaplatení CLA by ma to vyšlo na jedny peniaze. Trebárs predná lambda ktorú som odtia objednal ma vyšla tuším na 120€ v autorizáku stojí takmer 300€, aftermaket v podstate u nás neexistuje, používajú sa lambdy DOX0307 DOX0308

Inak nie je nič lahšie ako si otvoriť spomínaný shop www.rockauto.com a pozrieť si čo tam kolko stojí, nie je problém to hodiť do košíka a nastaviť krajinu kam to má ísť, a hned vie človek cenu za dopravu.
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
Pavlos
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 789
Registrován: ned zář 06, 2009 8:23 pm
Jméno a příjmení: Pavel šajdák
Bydliště: Chropyně

Re: Pomoc pri volbe Forestera

Příspěvek od Pavlos »

http://www.sauto.cz/osobni/detail/subar ... oFrom=list


jak vypadá toto auto??? neviděl ho Někdo? díky za odpověď
Uživatelský avatar
garmont
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1510
Registrován: ned říj 09, 2011 4:11 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Pomoc pri volbe Forestera

Příspěvek od garmont »

Pavle tohle auto se už tady někde probíralo - tuším ve vláknu " zajímavé inzeráty " a pokud si dobře vzpomínám tak nic moc hodnocení..
vw caravelle 2,5i syncro
Subaru Forester SF 2.0 MT 2001 LPG lovato
Subaru Forester SG 2.5 AT 2006 - Us model, LPG Magic - ex
Subaru Forester SF 2.0 AT 1998 - ex ale zůstal v rodině..
Subaru Impreza 2.0 MT 2000 - ex
Uživatelský avatar
Čibi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: pon lis 08, 2010 11:17 am
Jméno a příjmení: Martin Cháb
Bydliště: Českolipsko

Re: Pomoc pri volbe Forestera

Příspěvek od Čibi »

psal jsem to asi v pátek nebo v sobotu, byl jsem se na to podívat.

Když by ho nechal tak za 40tis, tak to možná má smysl. Motor tomu teda neklepe, ale jelikož jsem v jiným turbu nejel, tak nevím, jak to má jet, táhnout apod, nepřišlo mi, že by to byla nějaká raketa, svítil tomu check engine.
Outback 2.5 123 kw 2006
Forester 2.0 XT 130 kw 2005
Odpovědět

Zpět na „Ukončené inzeráty (archiv)“