koupě Outback MY20

Uživatelský avatar
Jozifek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 585
Registrován: stř čer 01, 2016 6:09 pm
Jméno a příjmení: Josef Lášek
Bydliště: Praha

Re: koupě Outback MY20

Příspěvek od Jozifek »

Já mám od Carpentier Forestera, ale jediná možnost, jak zakoupit auto byla zajít tam osobně, zaplatit zálohu a pak už to bylo OK. Po telefonu žádná odezva. Mají strašně jednání s tím,kdo tam volá poprvé. On má dovozy aut na starosti jeden člověk a mají asi dostatek stálých zákazníků, že můžou kašlat na telefonaty

MY18 Forester XT
MY22 Franklin S10A
Uživatelský avatar
imagiag
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 384
Registrován: úte srp 23, 2011 2:30 pm
Jméno a příjmení: Petr Vlk
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě Outback MY20

Příspěvek od imagiag »

Carpenter má nepochopitelný jednání i osobně, poptával jsem auto osobně na prodejně, a nestáli jsme s manželkou prodejci ani za to zvednout se od stolu a jakkoliv se nám věnovat... (před 10 lety teda, poptávali jsme 3.6ku v nejvyšší výbavě)
marek76
Nováček
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: stř črc 06, 2016 10:51 am
Jméno a příjmení: Marek

Re: koupě Outback MY20

Příspěvek od marek76 »

Carpenter je v pohodě. Na XT byl dost velký rozdíl v ceně. Jen musíš počítat, že máš standard 3 roky záruku Subaru a můžeš si připlatit 2 roky navíc od Defend. Dovoz Subaru Dánsko.
Třeba XV eBoxer se ale vyplatilo koupit u nás.
rynevl
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: úte pro 18, 2018 5:52 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Ryneš
Bydliště: Velešín

Re: koupě Outback MY20

Příspěvek od rynevl »

Oťase máme doma od podzimu. Nejdřív jsme chtěli počkat na novou generaci, ale když začaly prosakovat informace o přímém vstřikování atd, rozhodli jsme se jít do aktuální výběhové generace. Co se zkušeností a pocitů týče, tak můžu jen souhlasit s tím, co bylo napsáno výše. Výkonu mi přijde akorát, spotřeba cca 8-8,5 litru na střední, až delší trasy. Podvozek je parádní, celkově je cestování v něm parádní relax. Pokud srovnám s XV MY18, které je jako druhé auto v rodině, tak Oťas má mnohem citlivěji nastavené vedení v pruhu. V XV více trhá autem, v Otíkovi je to skoro nepostřehnutelné.

Náš Otík je taky seveřan. Po pár pokusech o kontakt LL-Carpenter, kde se sice v telefonu jevili dobře, nic nebylo problém, ať jim napíšeme e-mail, že se ozvou. Odpověď nemáme dodnes...
Nakonec jsme koupili v EuroCNG v Hostivicích. Přístup hodnotím jako 11/10. Takhle má prostě vypadat prodej aut. Všechno, na čem jsme se domluvili platilo, auto jsme dokonce přebírali v sobotu, nebyl sebemenší problém. Opravdu doporučuji všemi deseti!
Jediné mínus co mne napadá je manuál a serviska ve Švédštině, ale vše se dá vyřešit ;)
Jo a severské Outbacky mají už v základu vyhřívané zadní sedačky a vyhřívaný volant... Silně návyková věc :)
noldiny
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: ned bře 28, 2021 8:46 pm

Re: koupě Outback MY20

Příspěvek od noldiny »

rynevl píše:Oťase máme doma od podzimu. Nejdřív jsme chtěli počkat na novou generaci, ale když začaly prosakovat informace o přímém vstřikování atd, rozhodli jsme se jít do aktuální výběhové generace. Co se zkušeností a pocitů týče, tak můžu jen souhlasit s tím, co bylo napsáno výše. Výkonu mi přijde akorát, spotřeba cca 8-8,5 litru na střední, až delší trasy. Podvozek je parádní, celkově je cestování v něm parádní relax. Pokud srovnám s XV MY18, které je jako druhé auto v rodině, tak Oťas má mnohem citlivěji nastavené vedení v pruhu. V XV více trhá autem, v Otíkovi je to skoro nepostřehnutelné.


Musím souhlasit, že jsem se pokoušel LL-Carpenter také oslovit, nejdříve e-mailem a pak 2x telefonem (připomenutí se, že jsem jim poslal mail) - žádná odezva

Také přemýšlím spíš nad 2020 z důvodu přímého vstřiku u 2021.
Jak je to prosím se zárukou, připlácel jsi za DEFEND Car protect, pokud ano, co to stojí?
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6338
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: koupě Outback MY20

Příspěvek od cleo »

Ja mam take Outbacka z venku, konkretne z Litvy, kupoval jsem u AutoEmistar a mam 5tiletou zaruku. Rikali, ze kdyz to prodavaji jako ofiko dealer, tak musi dodrzet zaruku a zy dva roky dokoupili a slo to za nima.


Sent from my iPhone using Tapatalk
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
isedlacek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pát dub 23, 2021 1:23 pm
Bydliště: Jihlava

Re: koupě Outback MY20

Příspěvek od isedlacek »

rynevl píše:Oťase máme doma od podzimu. Nejdřív jsme chtěli počkat na novou generaci, ale když začaly prosakovat informace o přímém vstřikování atd, rozhodli jsme se jít do aktuální výběhové generace. Co se zkušeností a pocitů týče, tak můžu jen souhlasit s tím, co bylo napsáno výše. Výkonu mi přijde akorát, spotřeba cca 8-8,5 litru na střední, až delší trasy. Podvozek je parádní, celkově je cestování v něm parádní relax. Pokud srovnám s XV MY18, které je jako druhé auto v rodině, tak Oťas má mnohem citlivěji nastavené vedení v pruhu. V XV více trhá autem, v Otíkovi je to skoro nepostřehnutelné.

můžu se zeptat jestli jste vybírali přímo z nabídky nebo jste si nechali dovézt přesně podle vašich představ?
Wanda
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: sob led 21, 2023 8:10 pm
Bydliště: Ostrava

Re: koupě Outback MY20

Příspěvek od Wanda »

Ahoj, po hodně utrpeních s koncerny jsem se rozhoupal a pořídil MY19 Outback. Mužů jen říct...Proč jem to neudělal dříve. Je prostě skvělé. Klobouček.✌👍👍
noldiny píše: ned bře 28, 2021 9:26 pm Nazdar chlapi,
přiznám se, že již pár let uvažuji o koupi nového auta a Outback 2,5i je horkýn kandidátem. Osobně se Subaru vůbec nemám zkušenost, s automatem už vůbec ne...

Chtěl bych ty z vás, kdo vlastníte tento model poprosit, zda byste se mnou nepodělily o radosti i starosti, ceny servisu náhradních dílu, jejich dostupnost, koroze podvozku či karoserie atd.

Ze svého okolí znám pouze dva lidi, kteří auto kupovali jako nové, jeden ho má 10let, druhý pouze 2, ale oba dva jsou s ním velice spokojeni a že by neměnili...

Dále by mně zajímal váš názor Outback 2020 vs. 2021. Uplně se v tom nevyznám, ale jestli jsem to správně pochopil, tak 2021 má mít jakýmsi způsobem přepracovanou převodovku, kterou odlehčili a motor dostal přímé vstříkování, zkrátka by mě zajímal váš názor, zda jit do modelu 2020, kterých v republice ještě pár je, nebo počkat na nový model.

Možná to moc řeším, ale dost dlouho jsem šetřil na nové auto a tak bych samozřejmě rád vybral to nej...

Díky.
Naposledy upravil(a) quickly dne stř úno 08, 2023 9:15 pm, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Oprava citace
Odpovědět

Zpět na „Legacy, Outback“