Dotaz na koupi Subaru Legacy rok 1995-2004

Odpovědět
Cakyc
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pon pro 20, 2021 8:48 pm
Jméno a příjmení: Miroslav Čákora
Bydliště: Veletov

Dotaz na koupi Subaru Legacy rok 1995-2004

Příspěvek od Cakyc »

Zdravím zvažují na jaře nebo v létě koupi Subaru Legacy rok 1995-2004 a baget mám max 60tisic hrozně mě to auto láká dřív jsem jezdil naftovým Volvem a teď vlastním Nissan almeru 1.6.16v auto je to suprove ale malé jsem na kombíky myslíte že je rozumné za tak nízkou částku kupovat to auto? Nebo lépe na co bych si měl dát pozor?
Naposledy upravil(a) quickly dne pon pro 20, 2021 10:32 pm, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Oprava nadpisu
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14818
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Dotaz

Příspěvek od Tapan »

Určitě koukej po 3. generaci, to je 2001+, nebo tak nějak, ty starší budou sežraný na sračku všechny. Motory v těchto ročnících jsou spolehlivé, ale i u těch novějších kousků bude potřeba dát pozor na korozi. Chce to trochu vědět, kam kouknout, nejvíc trpí lemy a prahy, zejména kapsy na jejích koncích. Samozřejmě jsou to už starý auta, takže je třeba počítat a zkontrolovat všeobecné věci - dost možná nemusí chladit klima může téct řízení, stav tlumičů a brzd může taky promluvit do ceny ponákupního servisu a bylo by víc než vhodné kontrolovat aspoň zkraje velmi často stav chladící kapaliny a oleje, bez jednoho nebo druhého dlouho jezdit nebudeš. Jinak ten budget není vůbec nereálný.
Jo a prosím nezakládej nová vlákna s názvem "dotaz", je zvykem v názvu vlákna naznačit, čeho se ten dotaz bude asi týkat :-) On to někdo z moderátorů vylepší :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16137
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz

Příspěvek od quickly »

Tapan píše: pon pro 20, 2021 9:38 pm On to někdo z moderátorů vylepší :-)
Upraveno
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Cakyc
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pon pro 20, 2021 8:48 pm
Jméno a příjmení: Miroslav Čákora
Bydliště: Veletov

Re: Dotaz na koupi Subaru Legacy rok 1995-2004

Příspěvek od Cakyc »

Děkuji za tu úpravu názvu. a s korozí počítám jen mě zajímalo co se týče motorů a podvozku bude to moje první 4x4ka a když to bude trochu chycené tak mi to nevadí
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49121
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz na koupi Subaru Legacy rok 1995-2004

Příspěvek od VDC »

Vlákno jsem přesunul do vhodnějšího fóra.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14818
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Dotaz na koupi Subaru Legacy rok 1995-2004

Příspěvek od Tapan »

U Subaru bohužel když je to "trochu chycené", tak to znamená, že za rok ti ten lem zůstane v ruce. Je potřeba to obrousit, vyvařit, ošetřit...a pak máš relativně nesmrtelný auto. Samozřejmě čím lepší stav seženeš, tím míň s tím bude práce.
Motory jsou ok, když se v nich měnil olej a bylo ho v něm vždy dost. Každopádně když běží klidně a tiše, měl by být ok. Starší 2.5 můžou trpět na těsnění pod hlavou, což se projevuje přehříváním a tím, že se po zahřátí "přesune" chladicí kapalina z chladiče do expanzky (jen ten chladič prosím po zahřátí neotevírej, ale můžeš před jízdou, měl by být plný chladicí kapaliny, a expanzka by po jízdě neměla být plná a neměly by do ní jít bubliny). Na víčku chladiče by zespoda neměl být nějaký ošklivý šlem apod.
Podvozek standard, pozor na shnilou nápravnici, prorezlý ramena apod., samozřejmě dle nájezdu a zacházení už můžou být za zenitem silentbloky a další spotřební podvozkový díly, ale to není nic, co by se nedalo s rozumnými náklady vyřešit.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Cakyc
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pon pro 20, 2021 8:48 pm
Jméno a příjmení: Miroslav Čákora
Bydliště: Veletov

Re: Dotaz na koupi Subaru Legacy rok 1995-2004

Příspěvek od Cakyc »

Děkuji za rady. A jak to čtu tak bude lepší když pak požádám asi nějakého Subaristu.
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16137
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz na koupi Subaru Legacy rok 1995-2004

Příspěvek od quickly »

Cakyc: je dobré potom napsat, v kterém regionu je to auto, potom se může ozvat někdo, kdo by Ti pomohl.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Cakyc
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pon pro 20, 2021 8:48 pm
Jméno a příjmení: Miroslav Čákora
Bydliště: Veletov

Re: Dotaz na koupi Subaru Legacy rok 1995-2004

Příspěvek od Cakyc »

Quickly: tak to je mi jasné :) ten boxer mě láká čím dál víc ale zkušenosti stim nemám tak bych nerad naletěl po motorové stránce
dvahrnce
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 381
Registrován: úte led 06, 2015 1:00 pm
Jméno a příjmení: Petr

Re: Dotaz na koupi Subaru Legacy rok 1995-2004

Příspěvek od dvahrnce »

Na jaře bude 50km od Tebe na prodej Legacy 2,5 121 kW, automat. Sice se mi ho nechce dávat za 60tis. (teda ono se mi ho nechce dávat vůbec 😥 ), ale pokud bys chtěl dojet auto okouknout, svézt se a pokecat, tak není problém.
Cena bude opravdu o něco vyšší, ale za auto dám ruku do ohně, víceméně vše maká jak má.
Nehřeje sedák řidiče (pouze záda), nehraje jeden reprák vepředu a to je asi tak vše co nefunguje. Koroze je, ale nic strašného, je to holt 17-ti letý japonec, motor šlape jak má, to samé převodovka 👍
Legacy MY05, 2.5 121kW, 4AT. Outback MY 2020

Trabant 600, Trabant 601, Moto Guzzi Breva 1100, Husqvarna Vitpilen 701
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1128
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Dotaz na koupi Subaru Legacy rok 1995-2004

Příspěvek od pufko »

Osobne by som niečo pošetril a šiel bez debaty do generácie 2003+ a aj tam už bude nejaká korozia sa objavovať.
Myslím že nejaký "socka" model s najslabším 2.0i 101kW by si za podobnú čiastku zohnal. Aj to socka je také diskutabilné, pretože voči vyšším výbavam prišiel iba o koženný volant a vzadu o jeden výfuk (má len jednu koncovku) a výkon. Inak to má všetko podstatné ako aj ostatné stupne výbavy...
Hlavne je to modernejšie, mladšie...

Subaru je trochu pre tých čo nemajú lavé ruky, lebo problém býva servis. Nie každý servisák sa chce venovať niečomu čo nie je Škodovka, on má roboty aj bez toho, nepotrebuje sa učiť nové veci...
A další problém je cena servisu a to všeobecne. Dnes servisáci najčastejšie nakupujú od dodávatelov čo im diely rozvážajú 2x denne a ono sa to potom premietne do ceny. Servisákovi to je jedno, lebo to platíš TY, on len zbiera body za nákup a potom si ich vyberá vo forme zlavy na servisné vybavenie, napríklad plničku klimatizácie, zdvihák,... V konečnom dôsledku mu to zaplatí zákazník na predražených dieloch.

Len taký príklad, ja som si kúpil predné tlmiče KYB, kus stál 68€ a taký slávny ELIT (dnes LKQ) predáva ten istý tlmič za 167€!!! Teda 100€ na jednom tlmiči!!!
Rozvodová sada to isté, to čo človek kúpi bežne aj s vodnou pumpou (sada GATES KP15537XS-1) za 175€, má LKQ za 343€!!!
Ale ako som napísal, diely platí zákazník, takže servisákovi to je jedno, on nebude skúmať kde kúpi diely lacnejšie, ked má zmluvu v Elite.
Takže kto nie je zručný a teda odkázaný na servis, tak musí platiť, potom tá údržba vychádza celkom draho
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Odpovědět

Zpět na „Legacy, Outback“