koupě Outback III

Inzeráty zakončené úspěšným prodejem/nákupem, které jejich majitel nevyžaduje smazat (prosíme o uvážlivé požadavky na smazání, pokud vlákna obsahují obecně užitečné informace). Inzeráty bez odezvy majitele starší jednoho roku.
maxmilian
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte led 20, 2015 3:18 pm

koupě Outback III

Příspěvek od maxmilian »

Dobrý den, hledám náhradu za Nissan Qashqai a zalíbil se mi Outback 3.generace.
Jelikož to bude auto do rodiny (řídit bude i žena) hledám automat v benzínu. S automaty nemám vůbec žádné zkušenosti a tak bych Vás chtěl požádat o pomoc při výběru. Prozatím mám 2 favority

https://auto.bazos.cz/inzerat/103296654 ... el-4x4.php

https://www.sauto.cz/osobni/detail/suba ... k/18226087


nevím jak je to se systémem lpg, nikdy jsem jej neměl a nevím jaké více náklady mě čekají (revize, servis atd.)
roční nájezd máme tak 18k.,
Zajímal by mě názor zkušených uživatelů na tato dvě auta. tím myslím poměr cena x nájezd x stáří vozu.

Za Vás čas a případné připomínky předem díky.
Max
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14833
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: koupě Outback III

Příspěvek od Tapan »

Automatů bych se u nich bál že všeho nejméně, pokud byla pravidelně měněna olejová náplň. Pokud to řadí dobře, po koupi vyměnit olej a mělo by to být i nadále v poho. Plyn bych si s takovým nájezdem rozmyslel, jestli to stojí za to. Někdo určitě upřesní, jestli 2.5 pofacelift je stále SOHC a nemusí u něj motor na seřízení ventilových vůli ven z auta. Také by tě měla zajímat spotřeba oleje, ale to se jaksi před koupí těžko pozná. Jinak dobrá volba, tyhle auta mají své mouchy, ale nic úplně zásadního (věci typu rádio, klika pátých dveří...nic fatálního).
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
maxmilian
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte led 20, 2015 3:18 pm

Re: koupě Outback III

Příspěvek od maxmilian »

Děkuji za reakci. Ten bi-fuel je tam jen z důvodu rozumné ceny a doložitelného servisu. Po plynu netoužím, ale když je tam od výroby, tak s tím nic nenadělám.
je pravda, že dual klima nezná single mód (že musím nastavovat teploty pro obě strany?)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě Outback III

Příspěvek od VDC »

Plyn tam nikdy není od výroby. Je to dodatečná zástavba, kterou si řešil každý dealer sám. V Česku se montovalo Viale, v Itálii BRC atd.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
maxmilian
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte led 20, 2015 3:18 pm

Re: koupě Outback III

Příspěvek od maxmilian »

VDC píše:Plyn tam nikdy není od výroby. Je to dodatečná zástavba, kterou si řešil každý dealer sám. V Česku se montovalo Viale, v Itálii BRC atd.
můj omyl, omlouvám se. Vozidlo je původně z Itálie, takže tam bude zřejmě Vámi uvedený BRC systém.
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21950
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: koupě Outback III

Příspěvek od HonzaCZ »

U toho prvního je vtipný to uvedený CVT... V tý době určitě ne. :-)
maxmilian píše:je pravda, že dual klima nezná single mód (že musím nastavovat teploty pro obě strany?)
Jo. Je to pro zlost. :-D Ale možná bude řešení...
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1990
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: koupě Outback III

Příspěvek od suubaru »

Taky vám tak blbne načítání sauto?
Maxmilian: to auto s hnědými sedačkami je pro mě pecka, speciální edice s pádlama pod volantem a xenony navíc.
Pokud řešíš ovládání klimy, narazíš na další věci u subaru, které fandové přehlížejí. Subaru je skvělá kára na ježdění, ale třeba zrovna klima funguje blbě u všech generací.
V první řadě potřebuješ mít servisáka, který bude subaru servisovat (nemyslím vyměnit olej, ale třeba nastavit vůle ventilů atd), bez toho bych nekupoval.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: koupě Outback III

Příspěvek od romull »

Ten z Vyškova s těma hnědýma sedačkama je fakt super. Horší to bude ale s cenou, když píše nabídněte a asi ho prodej moc netlačí. Udržovaný byl nejspíš dobře, ale mě osobně by štval ten plyn a taky mi není jasná ta GO ve 160 kkm s výměnou polomotoru :-/ , že by Ital, nebo už český majitel jezdil bez oleje? Jinak super výbava, to už je jako H6 =) .....teda až na ten motor ;-D
Klima si občas žije vlastním životem, to je pravda, ale dá se to přežít. Dobrý servisák je ale nutnost, já ho tenkrát ani ve vzdálenějším okolí nikde nenašel a nakonec jsem jezdil až do Prahy do AWD a BA.
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22699
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: koupě Outback III

Příspěvek od spm »

Všechny ne, na starší generaci dual zone neni a klimatizace jinak funguje úplně bez výhrad... :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21950
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: koupě Outback III

Příspěvek od HonzaCZ »

Přesně na BE/BH funguje automatická klimatizace úplně parádně. Stačí mít v pořádku filtr a jednou za pár let vyčistit teplotní čidlo interiéru. Pak mohl člověk prakticky celý rok jezdit na 25 °C a nic neřešit.

Jak funguje BL/BP před FL s 1zónovou nevím. Ale poFL s 2zónovou má nějaký ty svoje specifika. Myslím, že ve smyslu funkce jako takový funguje dobře, ale ta regulace je horší. Nebo možná ani ne horší jako spíš jiná. Já s tím musím furt točit (používám až na výjimky full auto) a i změna o půl stupně je znát. Kdysi jsem někde četl, že rozdíl je v tom, že BE/BH reguluje na nastavenou teplotu, zatímco novější regulují dle rozdílu venkovní a nastavené teploty. No, co je na tom pravdy nevím, ale přijde mi to jako celkem pravděpodobný.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
maxmilian
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte led 20, 2015 3:18 pm

Re: koupě Outback III

Příspěvek od maxmilian »

Děkuji za odpovědi.
Nastavování klimy mi nevadí, subaru chci právě kvůli jízdním vlastnostem. To že odveze i rodinu je jen plus.
Ten z Vyškova je za 130-140k. první majitel Ital, pak slovenský podnikazel a teď Čech. Jediné co mi na tom autě vadí je plyn a lakovaný přední nárazník (nebylo mi sděleno proč) jinak láska na první rozkliknutí.

ten na sauto má slušný nájezd a je původem z ČR.

Vidíte, řešit schopný servis mě ani nenapadlo, Zlín snad bude mít nějakého Subaru majstra.

Zaobíral se někdo z Vás, myšlenkou odstranění LPG z vozu?
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě Outback III

Příspěvek od VDC »

Odstranit plyn není nic nemožného. Prostě ho necháš vymontovat a odstranit zápis z techničáku. Sice je to méně častá cesta než opačně, ale v zásadě je to to samý.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21950
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: koupě Outback III

Příspěvek od HonzaCZ »

Nechci tě rozhodně odradit, ale kvalitní servis, co dělá subaru, je trochu problém. Je jich pár po celé ČR a jsou lidi, co jezdí do servisu stovky km.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Michal82
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 158
Registrován: čtv pro 31, 2015 8:33 am
Bydliště: Šilheřovice

Re: koupě Outback III

Příspěvek od Michal82 »

HonzaCZ píše:Přesně na BE/BH funguje automatická klimatizace úplně parádně. Stačí mít v pořádku filtr a jednou za pár let vyčistit teplotní čidlo interiéru. Pak mohl člověk prakticky celý rok jezdit na 25 °C a nic neřešit.
Nerad se míchám do koupě.to čidlo jsi.myslel na palubce u čelního skla?Jinak mám Outback MY2008 127 kw sohc. V plynu.a zatim super.jinak to nastavováni jednotlivě je špatně vyřešené,ale na jizdní vlastnosti to nemá vliv ;-)
Naposledy upravil(a) HonzaCZ dne pon dub 29, 2019 9:06 am, celkem upraveno 1 x.
Důvod: oprava citace
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21950
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: koupě Outback III

Příspěvek od HonzaCZ »

Michal82 píše:Nerad se míchám do koupě.to čidlo jsi.myslel na palubce u čelního skla?
Ne, to je čidlo intenzity slunečního svitu (sunload sensor). Já myslel čidlo teploty. :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Ukončené inzeráty (archiv)“