Sháním Legacy kombi 3.0R 5AT MY2007+

Inzeráty zakončené úspěšným prodejem/nákupem, které jejich majitel nevyžaduje smazat (prosíme o uvážlivé požadavky na smazání, pokud vlákna obsahují obecně užitečné informace). Inzeráty bez odezvy majitele starší jednoho roku.
Uživatelský avatar
schmako
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1257
Registrován: stř srp 23, 2017 5:04 pm
Jméno a příjmení: Ondřej M.
Bydliště: Praha 6

Sháním Legacy kombi 3.0R 5AT MY2007+

Příspěvek od schmako »

Ahoj a zdravím všechny přítomné infikované Plejádisty!

trochu raději s předstihem pokukuji po faceliftovaném Legacy 3.0R AT viz dále. Jelikož jsem panna ve věci Subaru, snažil jsem se pečlivě pročítat místní fórum abych došel k diagnóze, že je pro mě 3.0R to pravé. Nechystám se s autem nikam pravidelně dojíždět, jen občas si udělat radost "krátkým" výletem ale v nějakých slušných mezích. Jak jsem četl příběh jednoho místního uživatele s 3.0R a jeho víkendovými 200km projížďkami, tak jsem se v něm plně našel. Doteď jsem jezdil v Octavii I s mě zde známým největším atmosférickým motorem 2.0l a už asi nikdy ani po turbíně nebo kompresoru nezatoužím. Pokud máte, znáte nebo víte o někom kdo má Legacy vyhovující mým požadavkům, tak se k vám velice rád v horizontu několika měsíců (nedělám si iluze, že někdo bude mít hned k prodeji) přidám.

Model: Legacy 3.0R s automatickou pětistupňovou převodovkou; pokud možno kombi a nechci Spec.B.
LPG: Určitě nechci aby ani v minulosti byl motor provozován na LPG
Model Year: faceliftovaná verze MY2007/8
Barva: Na barvě mě vůbec nezáleží, pokud nepůjde o nějakou výstřednost.
Výbava: Comfort nebo Navigation; na koženém interiéru nelpím ale nedoufám, že by šlo sehnat auto bez kůže.
Nájezd: Nedělám si iluze, že se najde kus pod 100.000km spíše odhaduji ke 200.000km. Přes 250kkm už jen na Vaše doporučení.
Stav: Určitě nechci vůz po havárii byť by byl bravurně opravený. V interiéru očekávám menší oděrky vzhledem ke stáří vozidla.
Další požadavky: Tažné zařízení výhodou. Určitě nechci na autě žádné výstřední prvky jako širokoprofilové pneumatiky, závodní tlumiče, "cool" koncovky výfuků, snížený podvozek či podobné neoriginální zásahy, které mají vliv na vzhled a chování auta. Byl bych ochotný skousnout tmavé fólie na sklech vzadu.

Tak díky všem, kteří si mého vylitého benzinového srdíčka všimnou, popřípadě rozšíří.

P.S.: Momentálně lokalita Praha / Cheb
Subaru Outback 3.0R ExeNavi AT MY2007 zvaný: Otokar
Audi A6 C6 2006 - 2,7 TDi V6 MT - sedan s měchy, zvaný: Überauto
Škoda Octavia 2.0MPi kombi 4*4 MT (Ex do 2018)
Trabant T601 combi rv 1986 (Ex do 2016)
Uživatelský avatar
bahamut77
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 438
Registrován: ned úno 12, 2017 11:57 am
Jméno a příjmení: Petr Trnka
Bydliště: Hluboká nad Vltavou

Re: Sháním Legacy kombi 3.0R 5AT MY2007+

Příspěvek od bahamut77 »

ahoj,

vím že to neodpovídá tvým požadavkům ale i tak si myslím, že stojí za to se podívat.
Zvlášť když je v Praze a u odborníků na Subaru - http://www.awd.cz/autobazar/autobazar/s ... 005-detail

Jinak hodně štěstí při hledání správného kusu...
Uživatelský avatar
schmako
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1257
Registrován: stř srp 23, 2017 5:04 pm
Jméno a příjmení: Ondřej M.
Bydliště: Praha 6

Re: Sháním Legacy kombi 3.0R 5AT MY2007+

Příspěvek od schmako »

bahamut77 píše:ahoj,

vím že to neodpovídá tvým požadavkům ale i tak si myslím, že stojí za to se podívat.
Zvlášť když je v Praze a u odborníků na Subaru - http://www.awd.cz/autobazar/autobazar/s ... 005-detail

Jinak hodně štěstí při hledání správného kusu...
Ahoj Bahamut77,

díky za tip ale jak říkáš, není to to, co chci. Ale volal jsem do AWD na bazar a požádali mě abych své požadavky sepsal do emailu a poslal jim jej. Na základě toho jsem napsal i sem. Věřím, že to "moje" Legacy existuje, jen bude dlouhá cesta k němu.
Subaru Outback 3.0R ExeNavi AT MY2007 zvaný: Otokar
Audi A6 C6 2006 - 2,7 TDi V6 MT - sedan s měchy, zvaný: Überauto
Škoda Octavia 2.0MPi kombi 4*4 MT (Ex do 2018)
Trabant T601 combi rv 1986 (Ex do 2016)
opus
Nováček
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: pát úno 03, 2017 10:12 pm
Jméno a příjmení: Jan Kadlec
Bydliště: Brno/Zlin

Re: Sháním Legacy kombi 3.0R 5AT MY2007+

Příspěvek od opus »

Já ti nevím. Mám to samé před-FL a podle mě to na víkendovku není vhodné. Je pravda, že po FL vylepšili chování převodovky, která je to, co mě na tom autě nejvíc štve, a to až tak, že přemýšlím, jestli by tam šel dostat manuál ze Spec-B, ale pomalá bude nejspíš pořád (vylepšení byla: jiný software, pádla a meziplyn při downshiftech v manuálním režimu, HW je to ale stejný, pokud vím. Určitě mě někdo opraví pokud je to jinak.).

Na nějaké blbnutí už je to auto myslím dost težké, oproti sedanu tam bude horší tuhost. Samozřejmě stopu to stále drží krásně. Motor je sice skvělý, ale pod 4000 se nic moc neděje. Navíc to není úplně dobře zpřevodované, teda aspoň před FL - například 4 a 5 jsou tak tesně vedle sebe, že by tam ta 4 snad ani nemusela být.

Já mám to auto výhradně na delší přesuny jak po dálnici, tak okreskách a na to se to hodí skvěle. Ale jako víkendovku bych ho nechtěl a nejsem tu určitě sám s tímto názorem. Jsou lepší volby podle mě, pokud chceš atmo, tak například s2000, boxster/cayman, určitě i nějací němci.
Legacy 3.0R MY2006
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Sháním Legacy kombi 3.0R 5AT MY2007+

Příspěvek od emve »

Souhlasím, že 3,0R AT v kombajnu moc jako víkendovka fungovat nebude. Zvážil bych starší WRX/STI. Jel jsi v tom už někdy (3,0R a případně WRX/STI) ?

Jinak doporučení opuse mě pobavilo, S2000/Boxster/Cayman, krom toho, že to jsou auta úplně jiné koncepce, tak jsou i o jiných penězích. Tažné zařízení by na nich taky asi nevypadalo moc dobře. :-D
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
opus
Nováček
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: pát úno 03, 2017 10:12 pm
Jméno a příjmení: Jan Kadlec
Bydliště: Brno/Zlin

Re: Sháním Legacy kombi 3.0R 5AT MY2007+

Příspěvek od opus »

Pravda, to s taznym jsem prehlidnul. Stary boxster s 2.7 se da koupit i celkem levne, ale souhlasim, ze to bylo trochu mimo. Osobne bych se kouknul po nejakych BMW.
Legacy 3.0R MY2006
Uživatelský avatar
schmako
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1257
Registrován: stř srp 23, 2017 5:04 pm
Jméno a příjmení: Ondřej M.
Bydliště: Praha 6

Re: Sháním Legacy kombi 3.0R 5AT MY2007+

Příspěvek od schmako »

Děkuji za snahu mě odkonvertovat ale jsem už tak přesvědčen, že není cesty zpět. [SUBARU] Nechci přijít o možnost vyrazit v zimě na lyže a nejspíš máme i jiné představy o víkendovém ježdění [3GEARS] :-) Mě naprosto vyhovuje když si cestu z A do B prodloužím přes C jen proto, že jsou po cestě dva lesní úseky a jedny serpentiny. Určitě nechci za víkend spálit gumy na letišti nebo okruhu.
Subaru Outback 3.0R ExeNavi AT MY2007 zvaný: Otokar
Audi A6 C6 2006 - 2,7 TDi V6 MT - sedan s měchy, zvaný: Überauto
Škoda Octavia 2.0MPi kombi 4*4 MT (Ex do 2018)
Trabant T601 combi rv 1986 (Ex do 2016)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Sháním Legacy kombi 3.0R 5AT MY2007+

Příspěvek od HonzaCZ »

Jo, to zřejmě je nedorozumění. Když se řekne víkendovka, tak si někteří tady nedokáží představit nic, co by nejezdilo bokem, nemělo zrychlení na stovku za 5 vteřin a nebylo slyšet na 2 kilometry. :-DDD

Jestli ti jde o pocit z jízdy, ne nezajímavé jízdní vlastnosti a výkonové schopnosti, prostě se projet, zbytečně si prodloužit cestu jenom kvůli tomu, aby sis to mohl dýl užít, tak Lego s třílitrem plně vyhovuje. Ani s tím automatem není takový opruz, aby to člověka otrávilo. Naopak výhoda automatu je, že má vždy VTD+VDC.

Jsou tady i jistý cesty, jak to lehce vylepšít - ať už brzdově nebo podvozkově. Tím to ale prakticky končí.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
schmako
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1257
Registrován: stř srp 23, 2017 5:04 pm
Jméno a příjmení: Ondřej M.
Bydliště: Praha 6

Re: Sháním Legacy kombi 3.0R 5AT MY2007+

Příspěvek od schmako »

HonzaCZ píše:Jo, to zřejmě je nedorozumění. Když se řekne víkendovka, tak si někteří tady nedokáží představit nic, co by nejezdilo bokem, nemělo zrychlení na stovku za 5 vteřin a nebylo slyšet na 2 kilometry.
Trefil jsi hřebík na hlavičku, tak to přesně je :D
HonzaCZ píše: Jestli ti jde o pocit z jízdy, ne nezajímavé jízdní vlastnosti a výkonové schopnosti, prostě se projet, zbytečně si prodloužit cestu jenom kvůli tomu, aby sis to mohl dýl užít, tak Lego s třílitrem plně vyhovuje. Ani s tím automatem není takový opruz, aby to člověka otrávilo. Naopak výhoda automatu je, že má vždy VTD+VDC.

Jsou tady i jistý cesty, jak to lehce vylepšít - ať už brzdově nebo podvozkově. Tím to ale prakticky končí.
Nemyslím si, že budu mít ambice něco vylepšovat. Už jsem ale při pročítání fóra narazil na jisté nelibé názory na reproduktory nebo na hluk od okének bezrámových dveří ale prvně budu muset se v nějakém projet abych určil do jaké míry to pro mě bude nepříjemné.

Nicméně se teď po relativně bohaté podzimní nabídce zaprášilo a už není k sehnání téměř žádné slušné Subaru ;(
Subaru Outback 3.0R ExeNavi AT MY2007 zvaný: Otokar
Audi A6 C6 2006 - 2,7 TDi V6 MT - sedan s měchy, zvaný: Überauto
Škoda Octavia 2.0MPi kombi 4*4 MT (Ex do 2018)
Trabant T601 combi rv 1986 (Ex do 2016)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Sháním Legacy kombi 3.0R 5AT MY2007+

Příspěvek od HonzaCZ »

Jo, to máš pravdu, nabídka není. Ale po zimě se zase něco objeví.

Reproduktory a i rádio u BL/BP jsou dost katastrofální. Jako hraje to, ale ne na auto za silně přes milion (v té době). Blbý je, že nepomůže vyměnit jen repro, ty budou zřejmě ten silnější článek.

Hluk od okének je ale závada, ne vlastnost. Nebo jestli si rozumíme... Myslíš hluk při vyšší rychlosti a zavřených oknech? To není ojedinělá závada, ale znamená to špatné těsnění nebo špatně seřízený přítlak okna dveří. Mně to třeba nedělá.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Sháním Legacy kombi 3.0R 5AT MY2007+

Příspěvek od romull »

Tak na poklidné víkendové brouzdání po okreskách a objevování toho co za objevení stojí je to ideál .......a možná i OTB 3,0R, pokud to nemám vyloženě na sportování, protože s ním se dá objevovat celkem dost i mimo zpevněné cesty, louka nebo rozbitá polní cesta pro něj nic neznamenají ;-D
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
JackeOb
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 752
Registrován: úte črc 14, 2015 11:09 pm
Jméno a příjmení: Jakub H
Bydliště: Polička

Re: Sháním Legacy kombi 3.0R 5AT MY2007+

Příspěvek od JackeOb »

Muzu potvrdit :D. A na S# to jede prekrasne.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
schmako
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1257
Registrován: stř srp 23, 2017 5:04 pm
Jméno a příjmení: Ondřej M.
Bydliště: Praha 6

Re: Sháním Legacy kombi 3.0R 5AT MY2007+

Příspěvek od schmako »

Jenže u OTB se bojím, že auto strávilo víc času mimo silnici než na ní. Pošilhával jsem právě po Romulově Outbacku ale už jsem se rozhodl pro Legacy právě z toho důvodu, že bych s tím hrozně prasil 0:-)

Odesláno z mého Redmi Note 4X pomocí Tapatalk
Subaru Outback 3.0R ExeNavi AT MY2007 zvaný: Otokar
Audi A6 C6 2006 - 2,7 TDi V6 MT - sedan s měchy, zvaný: Überauto
Škoda Octavia 2.0MPi kombi 4*4 MT (Ex do 2018)
Trabant T601 combi rv 1986 (Ex do 2016)
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Sháním Legacy kombi 3.0R 5AT MY2007+

Příspěvek od spm »

zase by ses pri jezdeni po meste nemusel bat, ze si omlatis spoilery pri parkovani nebo prejizdeni retarderu :-)

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Sháním Legacy kombi 3.0R 5AT MY2007+

Příspěvek od romull »

schmako píše:Jenže u OTB se bojím, že auto strávilo víc času mimo silnici než na ní. Pošilhával jsem právě po Romulově Outbacku ale už jsem se rozhodl pro Legacy právě z toho důvodu, že bych s tím hrozně prasil 0:-)
Tak tady si myslím jsou obavy zbytečné, MY 2005 a mladší v terénu nikdo prasit nebude, na to jsou, kolegové snad prominou, Forestry [IRONIE] . Já na tom svém najel 140 kkm a jeho rajónem byla silnice, protože z toho v terénu najel možná tak 300 km .......a slovo terén v mém případě chápej jako louku, nebo polní cestu při cestě na ryby nebo houby =) . Na opravdový terén jsem neměl koule ani nervy ........a ani gumy, na Continentálech Premium Contakt 5 bych stejně do zadku dojel :-D .
Kouzlo toho auta je v tom, že je to neskutečný univerzál který tě pohodlně i rychle doveze kam budeš chtít a v cíli je schopný i skoro vylézt na strom ;-D ......
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Odpovědět

Zpět na „Ukončené inzeráty (archiv)“