Stavajici Outback (mozna i predposledni)

Inzeráty zakončené úspěšným prodejem/nákupem, které jejich majitel nevyžaduje smazat (prosíme o uvážlivé požadavky na smazání, pokud vlákna obsahují obecně užitečné informace). Inzeráty bez odezvy majitele starší jednoho roku.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Daffson
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 287
Registrován: stř úno 08, 2017 9:27 am
Bydliště: Praha

Stavajici Outback (mozna i predposledni)

Příspěvek od Daffson »

Dobry den.

Momentalne vlastnim Opel Zafira, 1.8 benzin, rv.2010. Najedu ca. 10-15k za rok s podilem 50% hlavne po jizni spojce a sem tam klasicke mesto a 50% mimo mesto/dalnice/hory. Jezdim dlohodobe v prumeru za 9.5 litru a volba atmo benzinu byla opravdu dobra volba protoze auto bylo kupovane 8mesicu stare s najezdem 48kkm a dodnes jsem do nej nedal krom beznych veci ani korunu navic! Presne z techto duvodu jsem jej kdysi kupoval - zadne turbo zadne DPF - proste minimum veci co by se mohly vysypat.

Pomalu se ale zacinam poohlizet po moznem nastupci a byl jsem jiz testovat krome jinych znacek/vozu i Subaru Levorg a Outback ktery mne svoji komplexnosti velice nadchnul. Levorg je co se tyce jizdnich vlastnosti vynikajici nicmene mozna prave proto mi v nem chybel vetsi vykon a snad i manual. Outback ve verzi 2.5 CVT mne nadchnul vice predevsim tim jak je neskutecne takovy dospely, vsestranny a nikde jsem nenalezl nic co my me vylozene vadilo.

Pro me potreby opet budu potrebovat benzin tedy jina volba nez 2.5 CVT neni coz mi nijak zasadne nevadi.
Auto bych planoval koupit v budoucich letech a pravdepodobne tak 1-2 roky stare s najezdem idealne pod 50.000km.

Je na nem neco co by bylo vylozene problematicke? Predevsim tedy na motoru a prevodovce?

Jde mi hlavne o tento posledni model Outbacku ale preci jen jeste pokukuji pripadne i po minulem modelu – zde ale asi pouze po 2014/2015. Jedna se o stejny motor i provodovku? Cetl jsem nekde ze snad jeste rocnik 2013 trpel na vyssi spotrebu oleje. Je na tom neco pravdy?

Diky moc vsem za jakekoliv rady.

Daffson
Subaru Outback 2.5i MT (US version), rv.2014, 127KW- přítomnost
Opel Zafira B 1.8 16V, rv.2010, 103KW - prodáno
Opel Astra G 1.4 16V, rv.1998, 66KW - prodáno
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1985
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Stavajici Outback (mozna i predposledni)

Příspěvek od suubaru »

Ten motor je od 2013 stejný, lze poznat podle plastového sání. Označení FB. Cvt je asi stejné, nikdo to neřeší, protože nejsou problémy. Změna je u noveho outbacku v elektronickém řízení cvt, při akceleraci uměle stupňovitě řadí jakoby konvenční AT.
Je tady pár uživatelů s nájezdem nad 200t na cvt / včetně mne. Dvaapůlka olej žrala do roku cca 2005, pak leda u kusů nevhodně provozovaných. Benzínová subaru s automatem obecně jsou ok.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Uživatelský avatar
Daffson
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 287
Registrován: stř úno 08, 2017 9:27 am
Bydliště: Praha

Re: Stavajici Outback (mozna i predposledni)

Příspěvek od Daffson »

Diky suubaru.

Tohle je pro mne dost zasadni informace protoze to uplne klasicky CVT (vysavac) fakt nesnasim a pokud tedy v predchozim modelu nejsou ty "virtualni" stupne, pak se po minulem modelu uz ani nebudu po ocku koukat. Tohle se mi prave pri asi hodinove zkusebni jizde moc libilo. Mel jsem stesti ze mi u Freye pujcili jak Levorga tak Outbacka (kazde na hodinku) kdy se mnou v aute nikdo nejel a tak jsem je byl schopen celkem slusne vyzkouset.

Takze rikas ze na tom motoru v podstate neni nic co by nejak extra trpelo? Ze je to obecne spolehlivy motor a spolehliva prevodovka? Co jine pripadne problematicke veci? Trochu me mrzi ze se nedava tahle kombinace do Forestera (tedy alespon pro evropu) - mozna bych se vydal i timhle smerem. 2.0i je tam proste slabe a XT uz zase zbytecne papa :-)
Subaru Outback 2.5i MT (US version), rv.2014, 127KW- přítomnost
Opel Zafira B 1.8 16V, rv.2010, 103KW - prodáno
Opel Astra G 1.4 16V, rv.1998, 66KW - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Ukončené inzeráty (archiv)“