Outback benzín 2.5 nebo 3.6

Inzeráty zakončené úspěšným prodejem/nákupem, které jejich majitel nevyžaduje smazat (prosíme o uvážlivé požadavky na smazání, pokud vlákna obsahují obecně užitečné informace). Inzeráty bez odezvy majitele starší jednoho roku.
Hellborn
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: sob říj 22, 2016 6:07 pm

Outback benzín 2.5 nebo 3.6

Příspěvek od Hellborn »

Dobrý den!
Pokukuju po novějším rodinném kombíku. Aktuálně mám pro rodinu Accorda Tourer 7gen 2.4 (140kW), r.2003 a bohužel 8g "nemá" kufr (460l s prostorem pod podlahou, teď mám 570 a rezervu pod podlahou). SUV nechci. Naftu určitě nechci, takže jen benzín.

Mohl by někdo ochotný napsat zkušenosti s Outbackem 2009+ 2.5 a 3.6 - dětské nemoci, poruchy, spotřeba atd.?

Takže i když se mi od Hondy nechce, automat moc nemusím a 4x4 moc nevyužiju, tak se koukám po jiných Japoncích a Outback mě docela zaujal.

Předem díky.
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16117
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Outback benzín 2.5 nebo 3.6

Příspěvek od quickly »

Hellborn: vítej u nás *_*=*_* . Otík 3.6 má jen automat. Od roku 1999 mám najeto cca 750 tkm, z toho v manuálu 600 tkm . Když jsem si dovezl v roce 2011 lego v automatu, tak od té doby nechci auto s manuálem. Je opravdu potřeba automat nezatracovat >:( . Je nás tady dost, co si automat zamilovali ;-D .
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Hellborn
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: sob říj 22, 2016 6:07 pm

Re: Outback benzín 2.5 nebo 3.6

Příspěvek od Hellborn »

U6 se s automatem smiřuju... Vše,co by přicházelo v úvahu (Mazda 6 2.5, Volvo V70 apod.) je obvykle s automatem..
shgn
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 334
Registrován: stř kvě 21, 2014 2:28 pm
Bydliště: u Nového Knína skorosamota
Kontaktovat uživatele:

Re: Outback benzín 2.5 nebo 3.6

Příspěvek od shgn »

a do kolika peněz hledáš?
jen že koukám po tom skoro samým /teda 3.6 jsem já vyřadil.. ani nevím, proč.. ahá, už vím, kvůli tomu, že na to od roku 2010 už nemám :-) /
sent from iphone

Outback 2016 2.5 fialka
XV 2016 černý sršeň
ex -
Outback 2010 2,5i manuál Pan Sněhurka
Forester 2.0 X 2007 šedá myš: přednost zprava, přednost zprava kurnik !
Forester sTurbo 2001, Pan Ťurbo
Zdeny
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: ned kvě 22, 2011 8:25 am
Jméno a příjmení: Zdeněk Horáček

Re: Outback benzín 2.5 nebo 3.6

Příspěvek od Zdeny »

Hellborn píše:Dobrý den!
Pokukuju po novějším rodinném kombíku. Aktuálně mám pro rodinu Accorda Tourer 7gen 2.4 (140kW), r.2003 a bohužel 8g "nemá" kufr (460l s prostorem pod podlahou, teď mám 570 a rezervu pod podlahou). SUV nechci. Naftu určitě nechci, takže jen benzín.

Mohl by někdo ochotný napsat zkušenosti s Outbackem 2009+ 2.5 a 3.6 - dětské nemoci, poruchy, spotřeba atd.?

Takže i když se mi od Hondy nechce, automat moc nemusím a 4x4 moc nevyužiju, tak se koukám po jiných Japoncích a Outback mě docela zaujal.

Předem díky.
POkud ti pomůže, mám doma rok Outbacka 2,5i r.v. 2011, 123kW, 6° manuál. K autu lze říct, že je to velké.-.) Proti legacy 2,0R. Vzhled auta musíš buď milovat, nebo nenávidět. To kežadého věc. Jinak: přední haubna - ocel (dříve hliník), zadní vrata ocel - dříve hliník. Dveřé s rámem, dříve bezrám. Dříve jis seděl na zemi (legacy) nyní sedíš na rozhledně. Dříve jis měl hydraulický servos dobrou odezvou, nyní bezpohlavní eletkrika. Toliko zásadní rozdíly, které vnímám já.
Uvnitře trvdý plasty, dříve měký. Při každém nastartování musíš potvrdit nesmyslné iupozornění, že souhlasšíš s tím, že nebudeš navigaci obsluhovta za jízdy. Otravné, úmorné a nenormální. Sedadla nemají zdaleka takové boční vedení, jako Lego 2006 (ty byly a jsou dle mého názoru zatím nepřekonaná u Subaru). Za jízdy je větší ticho, než Legacy. Motor daleo lépe jde do otáček a má menší spotřebu, než 2,0R (až o 1/100). Sopjka je drámo - tuhá. Srovnávám opět s legacy. Žena měří 160cm a má sedačku na doraz pod volantem, aby dosáhla na pedály. Zase za ní si natáhnu nohy:-)
Dělal jsem nějaký servis: výměna 2hmoty za 1hmotu - supr- spojka jde lehce a setrvačním neškube. U tohoto modelu to jde, u jiných se to musí pracně ověřovat. Dělal jsem rozvody a celkovou údržbu, jako promazání brzdových třmenů, oleje, chaldící kapalina, brzdovka, vyčištění chladiče, svíčky, stěrače, nástřik spodku atd... Nyní se dá hovořit, že po investici 59.000Kč je auto ve stavu, jak bych si to představoval.

PO roce jsem si zvyknul, ale jízda s Legacy mě stále baví víc.
alman
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 336
Registrován: stř bře 09, 2011 8:51 pm
Jméno a příjmení: Ales Novák
Bydliště: u Kladna

Re: Outback benzín 2.5 nebo 3.6

Příspěvek od alman »

Zdravím Hellborn,

do pražských kolon je automat bezkonkurenční. Zvláště ta kombinace HDM a CVT je opravdu majstrštych. Poskytuje naprosto plynulou jízdu v koloně bez škubání. Navíc se dovede plazit mnohem pomaleji než MT nebo DSG, které musí popojet a zastavit a tak pořád dokola, zatímco Lineartronik se plíží tak pomalu, že zastavovat nepotřebuje.

Na dálnici je to pak asi jedno dříve jsem byl zvyklý dát tam 6 a ta víceméně vydržela trasu Praha - Brno. Kde to není jedno jsou kopcovatější oblasti třeba mezi Č. Budějovice - Freistadt. Tam je lepší režím M v kombinaci s Sharp módem.

Nevím, jak moc jezdíš po městě a řešíš spotřebu, ale i ta 2.5 už pak žere kolem 9 na sto, spotřeba 3.6 pak prý leze k 11 a výše.

Sedačky v OTB 2016 moc dobré nejsou, leda bys měl ramena jak Arnold.

Ty jízdní vlastnosti Hondy u nového OTB ale nedostaneš, vlastně je otázka, jestli se takové auto ještě vyrábí. Možná tak ta Mazda. O ní jsem taky uvažoval, ale chtěl jsem i dost 4x4 a štvaly mě věci, které jsem opravdu nechtěl - kožené sedačky, 19'' disky, head up display a tempomat, ketrý může být jen adaptivní.

EDIT: Na adaptivní tempomaty obecně si dej pozor. Při běžném dálníčním provozu je mnohem lepší ne-adaptivní. Nejhorší jsou případy, kdy potřebuješ předjet někoho, kdo je tak o 10 km / hod pomalejší než ty. Adaptivní přidusí rychlost, takže je třeba začít předjíždět, když je mezera ještě tak 70 m , jenže pak to předjíždění trvá dlouho a jsi brzda provozu pro ty, co jsou ještě rychlejší než ty. V podstatě při použití tempomatu ho mám tak 90% času v ne-adaptivním módu .

Tak šťastnou ruku při výběru.

Aleš
Subaru Outback 2.5i MY16
spotreby.cz
shgn
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 334
Registrován: stř kvě 21, 2014 2:28 pm
Bydliště: u Nového Knína skorosamota
Kontaktovat uživatele:

Re: Outback benzín 2.5 nebo 3.6

Příspěvek od shgn »

koukám v almu majít 2,5i s cvt zrovna.. teda se 150 000 km z roku 2011...
nemáte s tímto rokem a převodovkou někdo zkušenosti?
vím, jen, že se zpočátku neměnil olej v tý převodovce /teda byl doživotní údajně/ , než se to začlo srát..
sent from iphone

Outback 2016 2.5 fialka
XV 2016 černý sršeň
ex -
Outback 2010 2,5i manuál Pan Sněhurka
Forester 2.0 X 2007 šedá myš: přednost zprava, přednost zprava kurnik !
Forester sTurbo 2001, Pan Ťurbo
Hellborn
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: sob říj 22, 2016 6:07 pm

Re: Outback benzín 2.5 nebo 3.6

Příspěvek od Hellborn »

Díky za odpovědi. ,,,,| (*_^) |,,,,

Accord jezdí skvěle, ale je nízký (mému otci, který s ním taky jezdí bude 70, takže vyšší se mu bude hodit), spotřebu má ta 2.4 od 7l (otec), já jezdím obvykle kolem 9-10l. [DRIVE]
Uživatelský avatar
imagiag
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 384
Registrován: úte srp 23, 2011 2:30 pm
Jméno a příjmení: Petr Vlk
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Outback benzín 2.5 nebo 3.6

Příspěvek od imagiag »

u 3.6 se dostat pod 12 je potřeba jezdit skutečně na spotřebu (v kopcích/městě je to spíš utopie), a je pak otázka, jestli takovou motorizaci vzít a trápit se... na druhou stranu má 3.6 tužší podvozek (Bilstein tlumiče) než 2.5, a H6 je prostě nutno zažít - zvuk, zátah, sametový chod...
Hellborn
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: sob říj 22, 2016 6:07 pm

Re: Outback benzín 2.5 nebo 3.6

Příspěvek od Hellborn »

No na spotřebu mám Civica (kratší trasy). Outback by sloužil stejně jako Accord spíš na delší trasy, dovolené a stěhování.. Což teda neznamená,že by občas nejel i krátkou trasu (když chce jet drahá polovička někam utrácet a já potřebuju taky jet).

Mně se právě nechce moc do slabšího motoru než má Accord. Těch 125kW u 2.5 by snad ještě šlo,ale chtěl bych víc... [3GEARS]

Jak jsem psal Accord 8g nevyhovuje kufrem, Civic 9g Tourer by rozměrově šel, ale je to nižší třída než Accord a motor 1.8 máme v krátké starší verzi Civica - má kratší převody a i tak oproti Accordu moc nejede (holt objem).
Uživatelský avatar
clay
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2258
Registrován: stř črc 07, 2010 10:53 pm
Jméno a příjmení: Michal Šprachta
Bydliště: Cerkytle - Svatá Kateřina - Borová
Kontaktovat uživatele:

Re: Outback benzín 2.5 nebo 3.6

Příspěvek od clay »

Ahoj, provozuju 3,6 ku a dlouhodobě jsem po 10l/100. Provoz je denně couračky po Pardubicích a okolí. Víkend na chalupu na Vysočinu a sem tam cesta do Prahy nebo Brna a jednou za dva měsíce Německo či Rakousko. ..Clay

Odesláno z mého SM-G800F pomocí Tapatalk
Sny se mají plnit.....Subaru bez kompromisů !!!
Subaru Outback H6 3,6 2010
Uživatelský avatar
PetrC
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 510
Registrován: ned čer 02, 2013 10:11 am
Jméno a příjmení: Petr Celnar
Bydliště: Bučovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Outback benzín 2.5 nebo 3.6

Příspěvek od PetrC »

Sry za [OFFTOPIC] , nejsi nahodou na honda clubu se stejnym nickem?
1996 R33 Skyline GT-R V-spec [490 HP/650 N·m]
MY96 SUBARU IMPREZA WRX STi Type RA Version II DCCD - JDM [275 HP/319 N·m] - SOLD :-(
v rodině:
MY96 SUBARU IMPREZA GT 555 [300 HP/350 N·m] - na nukleární pohon
MY06 SUBARU FORESTER 2.5XT [230 HP/320 N·m]
Hellborn
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: sob říj 22, 2016 6:07 pm

Re: Outback benzín 2.5 nebo 3.6

Příspěvek od Hellborn »

PetrC píše:Sry za , nejsi nahodou na honda clubu se stejnym nickem?
Kdepak, podobnost s šedým Accordem a bílým Ufonem čistě náhodná... Obrázek

Jasně, že ano. Obrázek
Hellborn
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: sob říj 22, 2016 6:07 pm

Re: Outback benzín 2.5 nebo 3.6

Příspěvek od Hellborn »

clay píše:Ahoj, provozuju 3,6 ku a dlouhodobě jsem po 10l/100. Provoz je denně couračky po Pardubicích a okolí. Víkend na chalupu na Vysočinu a sem tam cesta do Prahy nebo Brna a jednou za dva měsíce Německo či Rakousko. ..Clay

Odesláno z mého SM-G800F pomocí Tapatalk
I těch 12l by bylo na tak velký motor přijatelné.

Navíc se poslední dobou nějak klidním a nemám problém jet kolem 120... I když třeba dálnice dolů od Tábora, kde člověk potká 1 auto na 3km docela svádí k provětrání poníků.. [DRIVE] Obrázek
Uživatelský avatar
PetrC
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 510
Registrován: ned čer 02, 2013 10:11 am
Jméno a příjmení: Petr Celnar
Bydliště: Bučovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Outback benzín 2.5 nebo 3.6

Příspěvek od PetrC »

Hellborn píše:
Kdepak, podobnost s šedým Accordem a bílým Ufonem čistě náhodná... http://www.hondaklub.cz/forum/images/smiles/sopta.gif

Jasně, že ano. http://www.hondaklub.cz/forum/images/smiles/friends.gif
Tak to bych ti doporucil tu 3.6, protoze jak v Subaru neni turbo, tak to vubec nejede (v souvislosti s Hondou) pokud to neni H6. Hondy jedou o dost lip (proste vtec). Moje stara 1.6 vtec jela lip jak 2.0 od subaru a jeste mela o 2 litr y lepsi spotrebu. Subaru je proste stala 4x4, tak si vezme neco navic a taky vazi vic nez Honda.
1996 R33 Skyline GT-R V-spec [490 HP/650 N·m]
MY96 SUBARU IMPREZA WRX STi Type RA Version II DCCD - JDM [275 HP/319 N·m] - SOLD :-(
v rodině:
MY96 SUBARU IMPREZA GT 555 [300 HP/350 N·m] - na nukleární pohon
MY06 SUBARU FORESTER 2.5XT [230 HP/320 N·m]
Odpovědět

Zpět na „Ukončené inzeráty (archiv)“