Outback 2010+ (asi)

Odpovědět
jasei
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pát led 29, 2021 1:20 pm
Jméno a příjmení: Jan Seidl

Outback 2010+ (asi)

Příspěvek od jasei »

Ahoj vsem subaru fandum.
Zbavuji se svoji 807cky a kdyz jsem zacal hledat, jake dalsi auto misto toho, zamiloval jsem se do Outbacku.

Urcite bych chtel benzin a asi rocnik 2010+.
Pred covidem jsem najezdil tak 15k km rocne, ale ted je to slabota (to je taky duvod proc uz nehledam diesel; nehlede na to, ze subaru diesely jsem pochopil, ze radsi nebrat).
Predstava je, ze by mi treba tak 6let vydrzelo (a klidne i dyl - je to vubec real?).
Rozpocet: 250k Kc.

A ted ty zaludne otazky, na ktere mi asi nikdo nedokaze odpovedet?
Je lepsi cekat na zazracny kousek, ktery bude mit najeto pod 200k a bude v tehle cenove hladine (a zatim jsem videl jen jeden a ten hned zmizel).

Nebo treba vzit i neco levnejsiho a zbyle penize do toho nalit? Napr. jsem objevil - https://www.autocitydc.cz/katalog/0/nez ... ze-kamera/ - cena privetiva, ale kilometry velke, asi spojka a buh vi co jeste.

za jakekoliv rady i nabidky ;) budu rad
diky
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14844
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Outback 2010+ (asi)

Příspěvek od Tapan »

Ahoj, určitě se tím minimálně projeď, pokud se ještě nestalo. Může se ti to zdát líný (ona čtyřkolka a případně automat nějaký výkon sežerou), může se ti v tom blbě sedět...
Ale jinak asi dobrá volba, je fajn, že ti diesel nemusíme rozmlouvat :-)
Subaru obecně nemá s vyššími nájezdy problém (krom toho dieslu, teda), spíš se zaměř na stav než na číslo na odometru. Samozřejmě ty kilometry se na mechanice podepíšou, ale radši bych auto s nájezdem 250, co pravidelně jezdilo dlouhý trasy po silnici 1. třídy, než auto, který má 150, ale většinu naskákanou po Praze. Nebo opačně nalítáno dvoukilem na konci otáčkoměru po dálnici. A to bohužel u ojetiny kupovaný od cizího nikdy nezjistíš.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Outback 2010+ (asi)

Příspěvek od romull »

Já bych počkal raději na něco se servisní historií. Spojky ti u něj nehrozí, není tam, je to CVT. Ten nájezd je už sice dost brutální, ale víc by mě štvala neprůkazná servisní historie. On jestli nikdo neměnil třeba oleje v CVT a difu a motorák tam nechával pro jistotu 30 tis. tak je zaděláno na malér.
To už by raději něco takovéhoto https://www.sauto.cz/osobni/detail/suba ... oFrom=list , sice nevypadá zrovna nejlíp, ale dala by se u něho snad zjistit plná servisní historie, jestli to teda jezdilo do autorizáku ......... a jestli ne, tak raději nohy na ramena =)
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Outback 2010+ (asi)

Příspěvek od romull »

Nebo občas nakouknout k soudruhům do germánie, i tam se občas pěkný objeví https://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v% ... 07743.html
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
jasei
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pát led 29, 2021 1:20 pm
Jméno a příjmení: Jan Seidl

Re: Outback 2010+ (asi)

Příspěvek od jasei »

Tapan píše:Ahoj, určitě se tím minimálně projeď, pokud se ještě nestalo. Může se ti to zdát líný (ona čtyřkolka a případně automat nějaký výkon sežerou), může se ti v tom blbě sedět...
Ale jinak asi dobrá volba, je fajn, že ti diesel nemusíme rozmlouvat
Subaru obecně nemá s vyššími nájezdy problém (krom toho dieslu, teda), spíš se zaměř na stav než na číslo na odometru. Samozřejmě ty kilometry se na mechanice podepíšou, ale radši bych auto s nájezdem 250, co pravidelně jezdilo dlouhý trasy po silnici 1. třídy, než auto, který má 150, ale většinu naskákanou po Praze. Nebo opačně nalítáno …
Mas pravdu, jeste jsem v tom nesedel a uz se moc tesim na to az si to zkusim, ale lenosti se moc nebojim - oproti 807 (2.2hdi 94kW) to bude hitparada, si myslim. Navic ted jsem se tu s ni neskutecne smykal a 4kolka by fakt prisla vhod. Jinak zena ma civica v automatu a je to linejsi, ale prijemny svezeni, takze tak nejak si to (prinejhorsim) predstavuju.

Mimochodem co ten rocnik? Koukal jsem treba na tady inzerovane 3.0R rocnik 2008, to bych cekal ze pojede pekne, ale zas nevim jestli slevovat na rocniku?
jasei
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pát led 29, 2021 1:20 pm
Jméno a příjmení: Jan Seidl

Re: Outback 2010+ (asi)

Příspěvek od jasei »

romull píše:Já bych počkal raději na něco se servisní historií. Spojky ti u něj nehrozí, není tam, je to CVT. Ten nájezd je už sice dost brutální, ale víc by mě štvala neprůkazná servisní historie. On jestli nikdo neměnil třeba oleje v CVT a difu a motorák tam nechával pro jistotu 30 tis. tak je zaděláno na malér.
To už by raději něco takovéhoto https://www.sauto.cz/osobni/detail/suba ... oFrom=list , sice nevypadá zrovna nejlíp, ale dala by se u něho snad zjistit plná servisní historie, jestli to teda jezdilo do autorizáku ......... a jestli ne, tak raději nohy na ramena
CVT je pro me novinka, pogooglil jsem a snad i trosku pochopil :-D Jestli tomu dobre rozumim, tam CVT je fajn. Da se nejak jednoduse poznat ktere outbacky to maji a ktere ne?

A tedy jestli spravne rozumim, tak koukat po autech idealne se serviskou.

diky moc za tipy
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49179
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Outback 2010+ (asi)

Příspěvek od VDC »

Outbacky 2010+ jsou všechny cvt, pokud je to automat. Taky bych se klonil k tomu, aby to auto mělo známou servisní historii.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Outback 2010+ (asi)

Příspěvek od romull »

jasei píše:
CVT je pro me novinka, pogooglil jsem a snad i trosku pochopil Jestli tomu dobre rozumim, tam CVT je fajn. Da se nejak jednoduse poznat ktere outbacky to maji a ktere ne?

A tedy jestli spravne rozumim, tak koukat po autech idealne se serviskou.

diky moc za tipy
Se serviskou sice ano, ale spíš s prokazatelnou servisní historií. Třeba faktury za prohlídky, opravy a tak. Potom se dá i v tom servisu něco zjistit, mají všechno v PC, teda většinou.
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16146
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Outback 2010+ (asi)

Příspěvek od quickly »

VDC píše:Outbacky 2010+ jsou všechny cvt, pokud je to automat.
neplatí pro 3.6
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16146
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Outback 2010+ (asi)

Příspěvek od quickly »

Otící 2010+ mají navíc oranžovou kontrolku oleje, což starší ročníky neměly.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
jasei
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pát led 29, 2021 1:20 pm
Jméno a příjmení: Jan Seidl

Re: Outback 2010+ (asi)

Příspěvek od jasei »

Mimochodem co ten rocnik? Koukal jsem treba na tady (viewforum.php?f=73) inzerovane 3litry (rocnik 2008) - to asi pojede pekne, ale zas nevim jestli slevovat na rocniku?
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14844
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Outback 2010+ (asi)

Příspěvek od Tapan »

Pojede to určitě pěkně, ale bude to žrát minimálně o 2 litry víc :-) Naopak pohon 3litru téhle generace je ještě mechanický a hodně propracovaný,někteří tvrdí, že nejlepší, co kdy Subaru dělalo. Ale třeba takový infotainment naopak neohromí :-) Nejlepší budeš mít si do obojího sednout a projet si to.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16146
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Outback 2010+ (asi)

Příspěvek od quickly »

Rozdíl těch ročníků je určitě v prostoru uvnitř, 2010 + je víc širší. Co se týče pohonu, tak i 3.6 ho má dost dobrý a ta žere méně než 3.0. Ale 3.6 je moc málo. Chce to si sednout do obou ročníků a porovnat. 2010+ bude určitě lepší na umístění dětských sedaček.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1991
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Outback 2010+ (asi)

Příspěvek od suubaru »

jasei píše:
Mimochodem co ten rocnik? Koukal jsem treba na tady inzerovane 3.0R rocnik 2008, to bych cekal ze pojede pekne, ale zas nevim jestli slevovat na rocniku?
Outback před a po 2010 je naprosto jiné auto. Jiná galaxie, jiné století. 2003-2009 má lehce sportovní geny, 2010+ je veliké auto bez jakýchkoliv sportovních ambic. Ze všech outbacků za rozumnou cenu mám nejradši předfacelift 2.5 AT s textilními sedačkami bez navigace, bez koroze. Můj subjektivní názor.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
jasei
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pát led 29, 2021 1:20 pm
Jméno a příjmení: Jan Seidl

Re: Outback 2010+ (asi)

Příspěvek od jasei »

Díky za všechny tipy a názory. Musím říct, že jste mě dost nahlodli a určitě si je budu muset projet (ačkoli doba tomu zas tak tolik nepřeje).

Zaujal mě ten 3.6 ale našel jsem jen jednoho a ten je samozřejmě bez historie https://www.sauto.cz/osobni/detail/suba ... k/18988381

Ještě by mě zajímal váš názor na služby typu autotracer - používáte? Pomohlo? Přijde mi to dost drahé a moje srdce programátora se rozčiluje, že ty data nejsou volně k dispozici. Zatím na to koukám přes https://www.kontrolatachometru.cz/ a pár podezřelých kousků už jsem našel. Takže kudos alespoň za tuhle službu.

Takže teď musím být jen trpělivý, což moc neumím.
Odpovědět

Zpět na „Legacy, Outback“