Koupě Subaru Legacy či Outback

Inzeráty zakončené úspěšným prodejem/nákupem, které jejich majitel nevyžaduje smazat (prosíme o uvážlivé požadavky na smazání, pokud vlákna obsahují obecně užitečné informace). Inzeráty bez odezvy majitele starší jednoho roku.
Odpovědět
Cornholio
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: čtv črc 09, 2015 10:54 pm
Bydliště: Velká Bystřice

Koupě Subaru Legacy či Outback

Příspěvek od Cornholio »

Ahoj,

jsem tu nový, zatím jsem patrně ještě nepronikl do systému posílání příspěvků, poslal jsem jeden a ten čeká na schválení adminem.

Poohlížím se aktivně po autě z roku 2010, 2011 v benzínu. Chci vyměnit druhé auto v rodině pro manželku a děti na cesty kolem komína a ježdění na hory po celý rok. Raději bez automatu, protože jak jsem možná mylně pochopil, pokud nemám nejsilnější motorické verze (které ona prostě nevyužije), jsou k dispozici Lineartronic a CVT.
Chtěl bych něco spolehlivého, aby se to nesypalo, mělo doložitelnou historii. V danou chvíli jsem stanovil hranici 350 000 CZK, za nadstandardní kus jsem ochoten přitlačit, nicméně manželku si zatím Subaru vůbec nezískalo...

Zatím velice děkuji,
Radek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49126
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Subaru Legacy či Outback

Příspěvek od VDC »

Vydrž, schvalování je ochrana proti spamu. Schválit se musí první 3 příspěvky...
Jinak samozřejmě vítej !

Pro upřesnění, Lineartronic a CVT jedno jest. Neboli Lineartronic je obchodní název CVT převodovky od Subaru. Pochopil jsi to asi mylně, nejsilnější motorizace byla 3,6 a ta má v téhle generaci klasický automat. Lineartronic má Outback s motorizací 2,5 benzín. Až teď v nové generaci je Lineartronic u všech modelů a motorizací. Takže hledáš asi 2,5 manuál.
Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Koupě Subaru Legacy či Outback

Příspěvek od Mareka »

Vítám nového kolegu!

Je také dobré rozmyslet, zda benzín nebo nafta.
Motorizace pak může být 2.0, 2.5, 3.0, 3.6 - pokud nechceš CVT, tak holt roky a modely, kde byly ještě starší typy automatů nebo je k dispozici manuál. Když narazíš na konkrétní zajímavé auto, je třeba se na to kouknout, nebo poradí zdejší osazenstvo.

Ad manželka a akceptace Subaru: když jsem přivezl prvého Forestera domů, žena neměla daleko k slzám. To změnilo až několik věcí:
- svezla se a zjistila že to nejni špatné auto
- poznala místní "blázny" kteří ji infikovali
- a HLAVNĚ: zjistila, že když řekne že má subaru, tak většina chlapů/řidičů uznale pokýve hlavou (když vyjížděla poprvé, soused jí zastavil na ulici a začal ji zpovídat CO to je a JAK to jede)
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3623
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Koupě Subaru Legacy či Outback

Příspěvek od bushman1 »

U nas zena nebyla prilis nadsena z nakupu Subaru, ale ted co s tim jezdi, tak si pochvaluje jizdni vlastnosti, u dvaapulky uchazejici vykon a take se ji obcas vyptavaji chlapi kolem (treba na pumpe).
Naucila se rozeznavat ostatni modely Subaru a i sama zdravi.
Myslim, ze s prechodem na dalsi auto se bude s Legem tezko loucit.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Koupě Subaru Legacy či Outback

Příspěvek od romull »

Tak Legu z tohoto roku už se pořídit za ty peníze dá, Oťas je oproti Legu znatelně dražší. CVT bych se nebál a manželka by z něj měla určitě větší radost než z tvrdého pedálu spojky. Pokud by se lyže a podobné věci necpaly do kufru a člověk se spokojil s rakví, tak se uvedené ceně začínají blížit některé XV a tam už by pro design měla manželka třeba větší pochopení, třeba http://www.sauto.cz/osobni/detail/subar ... oFrom=list ........
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
kiti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3387
Registrován: pát kvě 18, 2012 7:12 pm
Jméno a příjmení: Květoš
Bydliště: Brno-venkov

Re: Koupě Subaru Legacy či Outback

Příspěvek od kiti »

Cornholio

Vítej u subaru. Pokud chceš klidné ježdění tak bych automat nezatracoval. Starší subárka jsou pokud byla pravidelně servisována a udržována spolehlivý auta.
Chce to přes fórum zkontaktovat někoho z okolí tvého bydliště aby Tě svezl a ukázal auto a pak už jen pomocí výběru zvolit konkrétní auto.

Přeji Ti hodně štěstí
PS subaru je jiné než běžný tuctový auta. .
Forester 2,5 XT 2010 manuál
Uživatelský avatar
kiti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3387
Registrován: pát kvě 18, 2012 7:12 pm
Jméno a příjmení: Květoš
Bydliště: Brno-venkov

Re: Koupě Subaru Legacy či Outback

Příspěvek od kiti »

Forester 2,5 XT 2010 manuál
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Koupě Subaru Legacy či Outback

Příspěvek od romull »

Na tohle jsem dával odkaz do zajímavých nabídek Subaru, ale jako druhé auto na motání se okolo kostela to asi moc nebude, navíc ta cena je víc než divná :655:
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Cornholio
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: čtv črc 09, 2015 10:54 pm
Bydliště: Velká Bystřice

Re: Koupě Subaru Legacy či Outback

Příspěvek od Cornholio »

Děkuji všem za reakce.

Ohledně preference motorizace jsem psal benzín. Několik pěkných kusů v dieselu jsem viděl (suokr. osoba s prokazatelnou historií, první majitel a of. dealer), jenže vždy tam byly měněné motory, někdy po 70 000 někdy po 30 000 km. Takže se toho bojím. Navíc bych řekl, že diesel bude víc trpět častým startováním.

Nyní jsem komunikoval s tímto dealerem (prodejce Subaru má dovolenou, takže kolega doporučuje počkat až se vrátí), nechal bych si to ale kontrolovat mimo tento servi, myslel jsem na Proturbo..
http://www.autoemistar.cz/subaru-katalo ... =0&lang=cs

Bruno mně našel:
http://ojetevozy.autobond.cz/detail/?id=283342
Toto jediné se zatím celkem líbí ženě, jenže, je tam hodně naježděno, volant je na výměnu, stav uvádí jako dobrý, takže tam těch skrytých much bude asi dost a navíc opět automat, kterého se bojím, třeba zbytečně. Samozřejmě i cena napovídá, že tam problémy budou.

Za případné postřehy předem děkuji.
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10645
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Koupě Subaru Legacy či Outback

Příspěvek od Mira »

Mareka píše:Vítám nového kolegu!

Je také dobré rozmyslet, zda benzín nebo nafta.
Píše benzin, má rozum. Naftu? Do Subaru? Rozumnej fanda značky ti naftu nedoporučí. Pokud teda nejezdíš výhradně dlouhý přesuny po dálnici a nebojíš se úzkostlivě koukat na připojený noťas či tablet a nechávat se znervózňovat údaji o zaplněnosti DPF a lekat se každýho ťuknutí v motoru svědčící o tom, že je potřeba nový polomotor.
Pokud je to na motání kolem komína, zapomeň na tu 2,5GT, to bys přímo lítal. Ale auto je to úžasný. A CVT bych se vůbec nebál. A klidně bych zvážil i forestra, to je universální voják.
Cornholio
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: čtv črc 09, 2015 10:54 pm
Bydliště: Velká Bystřice

Re: Koupě Subaru Legacy či Outback

Příspěvek od Cornholio »

No, zde je další kus, není to of. dealer, navíc v danou chvíli trochu z ruky:

http://www.auta24.cz/cars.htm?id=1712&m ... imit=10000

Forestra určitě manželka nevyužije, navíc se jí to auto alespoň trochu musí líbit, s tím nic nenadělám.
Uživatelský avatar
Hymjar
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 106
Registrován: ned čer 21, 2015 8:46 pm
Bydliště: Liberec

Re: Koupě Subaru Legacy či Outback

Příspěvek od Hymjar »

Na to Lego z Auto24.cz jsme se byli cca před měsícem dívat... auto je plné odřenin z používání, ale na tak staré (resp. mladé auto) jich má docela hodně. O auto se uvnitř nikdo moc nestaral, sem tam prasklý plast, odřené plasty kolem dveří, nic zásadního, ale docela nás to zarazilo. Jo a předchozí majitel byl evidentně hodně vášnivý kuřák, auto docela smrdělo. Když jsme to řekli prodejci, tak dělal že to není možné. Tak jsem mu řekl, že když o tom neví, tak to nemohl ani zohlednit do ceny, takže ať mi dá slevu 30t kč za "smradlavé auto" ::-DDD:
_________________
Subaru Outback 2,5 MT MY07 121kW
ex - Škoda Fabia combi 1,9TDi 2001 - auto zlaté nejen barvou
Uživatelský avatar
kwt2000
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1311
Registrován: pát led 07, 2011 5:51 pm
Jméno a příjmení: Petr Jelínek
Bydliště: Rudolec u Sokolova

Re: Koupě Subaru Legacy či Outback

Příspěvek od kwt2000 »

Kdybys nebyl z druhýho konce republiky, tak bych ti přivezl ukázat toho co prodávám já http://subarufanclub.cz/forum/viewtopic.php?f=73&t=4309. Mrkni na něj, když se ti bude líbit, třeba něco vymyslíme.
OUTBACK Touring 2023
FORESTER ACTIVE 2,0i 2018
MB W124 300CE

PONTIAC FIREBIRD - minulost ::-(((
OUTBACK 2,5i SPORT 2015 - minulost
OUTBACK 2,5i Comfort 2010 - minulost
"nejezdím rychleji než létá můj anděl strážný"
"seru na sociální sítě, mám rád skutečné přátele"
Odpovědět

Zpět na „Ukončené inzeráty (archiv)“