subaru outback 2003 - 317 000 km

Inzeráty zakončené úspěšným prodejem/nákupem, které jejich majitel nevyžaduje smazat (prosíme o uvážlivé požadavky na smazání, pokud vlákna obsahují obecně užitečné informace). Inzeráty bez odezvy majitele starší jednoho roku.
biac1
Nováček
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: stř bře 18, 2015 9:47 pm
Jméno a příjmení: pavel Hlísta

Re: subaru outback 2003 - 317 000 km

Příspěvek od biac1 »

Střelec nejsem :845: , jsem beran (4.dubna). Když si něco umanu je to se mnou těžké. Rozum jde stranou a vidím jen to co chci. I když se snažím posoudit to objektivně. No ne že bych to auto potřeboval nutně (mám půjčeného Focuse a Já jezdím Transitem), ale už to chci s autem uzavřít, protože mě nebaví sedět denně hodiny na netu a hledat. Když už se něco najde, tak dobré kousky jsou hned fuč, nebo jsou majitelé v zahraničí. Oslovily mě ještě tyto 2 kousky exHonzy Outback(prodej jen možná a někdy v dubnu) a pak jeden pán psal, že má outback 2004 ze švýcarska, u nás předěláno na LPG, 180 000km ale zatím bez fotek a prodej někdy v květnu. Nic jiného důvěryhodného tu asi momentálně není. Abych řekl pravdu tak kontrolovat jestli je v autě olej mě vůbec nenapadlo. Není to bazar u pepy a lojzy, ale autorizovaný prodejce a servis Subaru, tak snad se o to starají, když to dávají projíždět. Se Subaru nemám žádnou předešlou zkušenost a u předchozích aut (kadet, laguna, favorit, passat, transit) jsem kontroloval spíše náhodně, když jsem měl volnou chvilku nebo na někoho čekal. U passata 1.8T jsem taky průběžně musel dolívat, cca 2 litry mezi výměnou. Samozřejmě se zeptám na instrukce co kdy měnit a jak se o co starat, když budu vůz přebírat.
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: subaru outback 2003 - 317 000 km

Příspěvek od cerv »

Já myslel, že jsi měl s sebou někoho, kdo autům rozumí a kontrola oleje je při koupi tedy podle mě základ :670:
A to, že to prodává autorizovaný bazar, tak to vůbec, ale vůbec neznamená, že to je v pořádku...
Naopak u těchto km si nad tím budou mýt ruce :4690: To bude: no víte pane, vždyť to má najeto tolik, to se dá nějaká porucha očekávat a za ty peníze, co byste chtěl apod...
Například Emil Frey by auto s tímto nájezdem na bazar vůbec nevzal, vědí, že jsou s tím pak problémy a chtějí si zachovat pověst! Autobondu je asi šumák :811:
Přístup za každou cenu něco koupit a už to dál neřešit není moc dobrý a může tě pak nakonec stát spoustu peněz a času, který teď možná ušetříš. A s tím seznamem aut co si napsal a s čím máš dosud zkušenost, tak outback tě finančně může pěkně vytrestat. Koukni se kolik co stojí na tento model...Jestli nehledáš přesně tenhle model, šel bych za stejný peníze radši do modelu BE/BH, bude mít možná i míň najeto a bude spolehlivější... :pr: Jo a je líp udělanej!
biac1
Nováček
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: stř bře 18, 2015 9:47 pm
Jméno a příjmení: pavel Hlísta

Re: subaru outback 2003 - 317 000 km

Příspěvek od biac1 »

Kdyby nějaký ten o kterém mluvíš byl k mání, prověřený atd. tak do toho určitě jdu. Však to je ten outback exHonzy https://onedrive.live.com/?cid=e306443a ... ALg1G4E-R8. Problém je že Já tomu fakt vůbec nerozumím a ten známý co mi to projel je fest vytížený takže když se mu dovolám jednou týdně tak to je max. Ale nikde není psáno, že ho prodá. Pokud ho prodá, tak nemám žádné předkupní právo, takže třeba už je s někým domluvený atd. Sakra zase nahlodán. Včera jsem byl 80 na 20 rozhodnut o koupi, dneska už je to 50 na 50.
Uživatelský avatar
SCOOTER
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2999
Registrován: ned úno 14, 2010 9:45 pm
Jméno a příjmení: Miloš Tůma
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: subaru outback 2003 - 317 000 km

Příspěvek od SCOOTER »

Osobně by jsem tento model s 3kilama nekoupil!!!,jak píše červ dílů které nejsou nejlacinější je spousta a na vrakovištích toho moc není.Pokud máš finanční strop 100 tak by jsem vybíral z modelu BE-BH...cena ojetin a dílů jsou jiné a věř že budeš spokojenej.A to nemluvím o tom že budeš potřebovat i finanční reservu na běžný spotřební servis.Přeji šťastnou ruku při výběru.
Legacy 2.0R 121kw MT. MY2007 ...mazel
Forester S Turbo 2.0i 130kw. MY 2002-Radost
Legacy com.III 2.0i 92kw. MY2002
Outback 2.5i 121kw MT,MY2005
Outback H6 3.0i 154kw. MY2003-Luxus
Legacy 2.5i 115kw. MY1999
Subaru Impreza GT 155kw. MY1996-Legenda
biac1
Nováček
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: stř bře 18, 2015 9:47 pm
Jméno a příjmení: pavel Hlísta

Re: subaru outback 2003 - 317 000 km

Příspěvek od biac1 »

Na všechny jsem koukal, ale jak říkám v autech se moc nevyznám, takže jsem závislý na radách ostatních. Nemám nikoho kdo by to skoukl a řekl jo za ty peníze je to dobrý, nech vyměnit toto a tamto, bude to stát asi tolik a budeš si jezdit. Znáš snad některé z těch aut? Bydlím v beskydech, takže pokud už vyjedu např. do Prahy tak rovnou koupit. Ne naslepo zabít den a zklamán jet domů. Spíše jsem usuzoval, že nový model je vylepšený starý model v novějším kabátě. Ne že bude novější model horší než starý.
duskov
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 52
Registrován: ned led 12, 2014 2:34 pm
Jméno a příjmení: Jan Lomar
Bydliště: Časy

Re: subaru outback 2003 - 317 000 km

Příspěvek od duskov »

Prostuduj si jednak tohle forum, tak i zahranicni fora. Vzdy se zamer na hledani dotazu na zavady apod. Dej tomu tak 2 tydny studia, abys zjistil, na co se pri koupi zamerit. A rozhodne to neber tim stylem, ze jakmile vyjedes, tak to auto musis koupit :-). Pak totiz pri realne prohlidce vozu muzes zjistit nejake problemy a tim, ze jsi s tim nakupem uz ten den "pocital", tak proste slevis z naroku a budes tolerovat nejakou zavadu.
Pokud nema ten tvuj dvorni mechanik cas (coz je pochopitelne), tak zkus AWD v Praze. Delaji predkupni prohlidky. Pokud nebude majitel/bazar souhlasit s pristavenim vozu na prohlidku, bez od toho. Nebo si fakt pockej na koupi vozu od nekoho zdejsiho. Nespechej na to.
Obrázek Subaru Legacy 2.0R 121 kW, MY07
biac1
Nováček
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: stř bře 18, 2015 9:47 pm
Jméno a příjmení: pavel Hlísta

Re: subaru outback 2003 - 317 000 km

Příspěvek od biac1 »

Študuju tady vše už od února, nějakou dobu trvalo než jsem alespoň vytřídil jaké auto by bylo fajn. Skončilo to na Otíkovi. I kdybych to studoval měsíc, připadne mi, že v tom mám naopak větší a větší guláš. Potřebuju auto pro 5-ti člennou rodinu (3x3bodový pás vzadu) s vyšším podvozkem (vyjeté koleje na polní cestě k pozemku) nejlíp 4x4 (v zimě cesta neupravena). Od Sharana 4x4 (nízký), přes x-traila (malý kufr), jsem usoudil, že otík nebo forejs budou dobrou volbou. Otík je přeci jen prostornější a světlá výška skoro stejná. Ale připadne mi, že čím víc toho přečtu tím větší guláš v tom mám. navíc co člověk to názor, nezřídka skoro protichůdné postoje k daným věcem, takže spíše než zabít hodiny a hodiny času studiem, jsem myslel, že najdu člověka, který toto vše zná z praxe, baví ho to a za rozumnou odměnu to vybere jako by za mě. Když to bude odsud a shodne se na dobré koupi více členů SUBARUFANKLUBU bude to jen dobře. Jasně, že se starším autem se možná stát cokoliv, kdykoliv i kdyby to doporučilo 1000 odborníků, ale chci minimalizovat rizika. Takže kdyby znal někdo cervem zminena auta, sem s nazory na ne.
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1985
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: subaru outback 2003 - 317 000 km

Příspěvek od suubaru »

dokážeš si dělat něco na autě sám? Jinak tě jakékoliv auto nad 200tkm sežere.
Potřebuješ isofixy? Až od MY 2002. Potřebuješ zadní hlavové airbagy? Až od MY 2004.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
biac1
Nováček
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: stř bře 18, 2015 9:47 pm
Jméno a příjmení: pavel Hlísta

Re: subaru outback 2003 - 317 000 km

Příspěvek od biac1 »

Mechanické věci jako výměna brzd, na transitu jsem opravoval altík,atd. zvládnu. Pokud nejde o motor a převodovku, tak jsem se většinou díky foru dobral závady a většinou sám opravil. Na passatu jsem si montoval sám dálku na centrál a nakonec i opravoval zámky. Jsem řemeslník, takže manuální práce mi nevadí. Passat měl najeto minimálně 300 a financně mě nijak nedojil. Nemusím mít auto úplně super. Ale funkční a spolehlivé. Airbagy mě až tak netrápí a isofix taky ne. Mám 3 obyč dětské sedačky.
Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2494
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Re: subaru outback 2003 - 317 000 km

Příspěvek od Subaru4ever »

Jakožto majitel BL/BL s čistým svědomím můžu říct, že kdybych si měl dnes kupovat "desetiletého" Outbacka z roku cca 2003-2004, stoprocentně bych šel do BE/BH. Zaplatil bych za něj odhadem o 50.000 Kč méně, takže bych měl 30.000 na počáteční servis a 20.000 na dovolenou a na benzín. No ale hlavně bych měl pořádnější a festovější auto. Platí to u všech značek, a i u Subaru to bohužel je velká pravda: každá nová generace je horší než ta předchozí :666: . Myšleno co do kvality, fortelnosti a trvanlivosti :713: ... nemluvě o tom, že auto z posledních let výroby bývá násobně spolehlivější než model z doby náběhu nové generace :6066:
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
biac1
Nováček
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: stř bře 18, 2015 9:47 pm
Jméno a příjmení: pavel Hlísta

Re: subaru outback 2003 - 317 000 km

Příspěvek od biac1 »

Být tady takový vůz, tak ho beru. Nepřu se o ničem co tady říkáte. Spíše souhlasím. Ale žádný takový, který by vypadal důvěryhodně tady není. Neznáte někdo tady tohle?
biac1
Nováček
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: stř bře 18, 2015 9:47 pm
Jméno a příjmení: pavel Hlísta

Re: subaru outback 2003 - 317 000 km

Příspěvek od biac1 »

Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2494
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Re: subaru outback 2003 - 317 000 km

Příspěvek od Subaru4ever »

Prohlídni si fórum "Inzeráty na zajímavé nabídky Subaru". Něco na tom autě "smrdí" :655:

PS: Nákup Subaru nesmíš uspěchat, přestože chápu tvoji neochotu vysedávání u inzerentních serverů. Navíc teď začíná nejlepší období v roce pro nákup Subaru. Hodně lidí se po zimně zbavuje čtyřkolek. Takže věřím, že se v následujícím měsíci může objevit nemálo zajímavých vozů. Ale je po nich sháňka, takže člověk musí být rychlý a pohotový! Ať budeš auto prohlížet kdekoli po republice, nejspíš vždy bude někde poblíž nějaký Subaru servis, kde ti na to auto mrknou. A v nejhorším napiš něco jako "nešel by se nějaký znalec subaru z Horní-Dolní podívat se mnou na to a to auto? Odměna zaručena :unami: ".
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: subaru outback 2003 - 317 000 km

Příspěvek od Mareka »

To biac1: zopakuju ještě jednou co už jsem Ti radil dříve - domluv se s Embertem nebo Nowakem (popř. v Subaru Opava), aby Ti vybrané auto zkoukli (pokud to bude v OV a okolí). Z vlastní zkušenosti vím, že když řekneš že přijede s Tebou na kontrolu někdo z těchto mechaniků, tak většina prodávajících rovnou couvne a nebo řekne pár zásadních informací předem...
Ad ten Tvůj test v Autobondu: tihle chlapci v autorizovaném ostravském servisu jsou obchodníci a ne subaru/srdcaři/mechanici - osobně bych je jako referenci moc nebral. A k Tvému známému/mechanikovi: doufám že než to auto potýral, tak ho aspoň trochu ohřál a taky že má o specifikách Subaru nějaké povědomí.
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Odpovědět

Zpět na „Ukončené inzeráty (archiv)“