Sháním Outback III

Inzeráty zakončené úspěšným prodejem/nákupem, které jejich majitel nevyžaduje smazat (prosíme o uvážlivé požadavky na smazání, pokud vlákna obsahují obecně užitečné informace). Inzeráty bez odezvy majitele starší jednoho roku.
Odpovědět
kkubass
Nováček
Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: čtv úno 20, 2020 3:14 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Sháním Outback III

Příspěvek od kkubass »

mirekst píše: Měl jsem Outback rv2006 2.5AT - tj. skoro stejný model
1/ spotřeba benzínu cca 8l /100 km, ale je to silně závislé na skladbě cest, toto se moc srovnávat nedá - pokud bych s těžkou nohou na plynu jezdil po městě, tak 13/100 by to bylo taky
2/ spotřeba oleje cca 1-3 l / výměna (rok, cca 10 - 15 tisíc km), u tohoto modelu je to vlastnost, nikoliv chyba
3/ líný - zase, podle toho s čím to srovnáváš, je to pohodlný rodinný kočár co se nelekne polní cesty, ale trhač asfaltu to není, akcelerace 1-100 za …
1/ i kdybych jel celou nádrž po dálnici tak budu mít min 12 litrů, nevím kde může být chyba, jezdím s velmi lehkou nohou, nikam nespěchám...
2/ s tou 1. souvisí asi i ta spotřeba oleje, prostě motor už asi není v kondici..., taky mi teče zespoda, prý tesnění pod hlavou
3/ prostě moc nepředjíždím, pokud nemám daleký rozhled :)
OTB 2.5 AT / 121kw / 2005 / LPG
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10633
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Sháním Outback III

Příspěvek od podvlada »

2) těsnění pod hlavou by nemělo způsobit (primárně) spotřebu oleje. Dost často to fouká do vody výfukové plyny, takže se to zavzdušňuje, špatně chladí, a vytlačuje vodu z radiátoru do expanzky. V expanzce jsou vidět od hadičky z "přepadu" chladiče bublinky, když je auto ohřátý. Pokud teče olej dolů, budou to spíš těsnění víka ventilů, tamtudy to teče často ;-) případně kolem svíček...
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
masha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1583
Registrován: pát dub 27, 2018 9:26 am
Jméno a příjmení: Václav Mašek

Re: Sháním Outback III

Příspěvek od masha »

Tesnění pod hlavou mam u mé 2.5ky vyměněné a spotřeba oleje pořád velká ObrázekObrázekObrázek Takže jak píše podvlada ;-)
Spotřebu LPG mám cca 11-12l na sto.. Jak kdy samozřejmě :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
Lawman
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 213
Registrován: pon srp 29, 2016 9:02 am
Jméno a příjmení: Petr Mach
Bydliště: Rousínov

Re: Sháním Outback III

Příspěvek od Lawman »

Při spotřebě oleje jsou na vině spíš pístní kroužky, u těch SOHC 2.5i jsou prý nějaké slabší a poměrně snadno se připečou a nestírají, pak to pálí olej.
Na US fórech jsem se třeba dočetl, že i u nových FB25 byla spotřeba oleje (řádově 1l/1000km) poměrně častým jevem, přičemž postoj zastoupení Subaru USA byl takový, že se jedná o vlastnost, nikoli vadu. Zákazníci nakonec automobilku hromědně žalovali (class action lawsuit) a vyhráli, Subaru poté muselo tuhle závadu řešit u všech zákazníků s uvedenými modely vozů do 8 let nebo 100 tis. mil a nahradit jim vzniklou škodu, spotřebovaný olej atd. Více zde: https://www.classlawgroup.com/subaru-oi ... n-lawsuit/
Forester SG 2.0X 2005 116kw
Forester SG 2.0i 2003 92kw LPG

If it's stupid but it works, it isn't stupid
Uživatelský avatar
mirekst
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 786
Registrován: čtv říj 10, 2013 8:02 pm

Re: Sháním Outback III

Příspěvek od mirekst »

kkubass píše:
1/ i kdybych jel celou nádrž po dálnici tak budu mít min 12 litrů, nevím kde může být chyba, jezdím s velmi lehkou nohou, nikam nespěchám...
2/ s tou 1. souvisí asi i ta spotřeba oleje, prostě motor už asi není v kondici..., taky mi teče zespoda, prý tesnění pod hlavou
3/ prostě moc nepředjíždím, pokud nemám daleký rozhled
Tak ta spotřeba je opravdu špatně. Sice nedokážu poradit čím to je, ale špatně to je.
kkubass
Nováček
Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: čtv úno 20, 2020 3:14 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Sháním Outback III

Příspěvek od kkubass »

mirekst píše:Tak ta spotřeba je opravdu špatně. Sice nedokážu poradit čím to je, ale špatně to je.
taky bych rad prisel na to, cim to je, ale předpokládám, že motor už není v top kondici, má na lpg najeto 200K a generálka na něm určitě nebyla..
OTB 2.5 AT / 121kw / 2005 / LPG
Uživatelský avatar
masha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1583
Registrován: pát dub 27, 2018 9:26 am
Jméno a příjmení: Václav Mašek

Re: Sháním Outback III

Příspěvek od masha »

Lawman píše:Při spotřebě oleje jsou na vině spíš pístní kroužky, u těch SOHC 2.5i jsou prý nějaké slabší a poměrně snadno se připečou a nestírají, pak to pálí olej.
Na US fórech jsem se třeba dočetl, že i u nových FB25 byla spotřeba oleje (řádově 1l/1000km) poměrně častým jevem, přičemž postoj zastoupení Subaru USA byl takový, že se jedná o vlastnost, nikoli vadu. Zákazníci nakonec automobilku hromědně žalovali (class action lawsuit) a vyhráli, Subaru poté muselo tuhle závadu řešit u všech zákazníků s uvedenými modely vozů do 8 let nebo 100 tis. mil a nahradit jim vzniklou škodu, spotřebovaný olej …
Takže řešení je výměna kroužků? Dají se sehnat nějaké odolnější?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
Lawman
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 213
Registrován: pon srp 29, 2016 9:02 am
Jméno a příjmení: Petr Mach
Bydliště: Rousínov

Re: Sháním Outback III

Příspěvek od Lawman »

To Ti spíš řekne někdo z technicky znalejšího osazenstva, ale co jsem se dočetl na tom zahraničním fóru (subaruoutback.org), tak to řešili takovou malou generálkou - tzn. motor ven, hlavy dolu, vyčištění/vylapování válců od nánosů karbonu, překroužkování pístů (údajně updatované OEM kroužky s nějakou lepší povrchovou úpravou či co, to se týkalo záručních oprav FB25 prováděných dealery Subaru jako následek žaloby) a pak samozřejmě těsnění pod hlavama, u toho se doporučuje i srovnání hlav na fréze. Na EJ určitě nějaké kvalitní kroužky z druhovýroby dostupné budou.
Forester SG 2.0X 2005 116kw
Forester SG 2.0i 2003 92kw LPG

If it's stupid but it works, it isn't stupid
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10633
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Sháním Outback III

Příspěvek od podvlada »

No a když už to máš takhle venku, tak rovnou uděláš ojniční ložiska, ložiska kliky, povyměňuješ všechny možný gufera, to těsnění hlav je samozřejmost - lepší přístup už k tomu mít nebudeš, když už tak rovnou i svíčky ať je nemusíš dělat na autě, rozvody, ... nebo tam holt lejt olej navíc :-DDD
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
kkubass
Nováček
Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: čtv úno 20, 2020 3:14 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Sháním Outback III

Příspěvek od kkubass »

no... :D jelikož už ani esteticky ten můj OTB není v topu, tak už se do nějakých generálek pouštět nebudu, kroupy to loni dorazily :) letos byl projit STK,tak snad ještě dva roky přežije :)
OTB 2.5 AT / 121kw / 2005 / LPG
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10633
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Sháním Outback III

Příspěvek od podvlada »

Na estetiku bych se vykašlal, taky to mám z venku zašlý, poškrábaný, obouchaný, uřezaný, ale technicky to fungovat musí a doufám, že ještě dlouho bude :-) Byla by škoda tyhle skvělý auta zahodit jenom kvůli škrábancům...
Přílohy
IMG_1727 (2).jpg
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
Lawman
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 213
Registrován: pon srp 29, 2016 9:02 am
Jméno a příjmení: Petr Mach
Bydliště: Rousínov

Re: Sháním Outback III

Příspěvek od Lawman »

sima píše:A co kompromis, ještě tu nebylo zvedlé wrx jo tady vždycky dobrou radu najdeš.
Ty víš co, ona by to vlastně taková blbost být nemusela: https://auto.bazos.cz/inzerat/125328689 ... va-stk.php
Asi jsem divnej, ale mě se ten frankenstein docela líbí. Ještě do toho nacpat H6ku a nemá to chybu :-D
Forester SG 2.0X 2005 116kw
Forester SG 2.0i 2003 92kw LPG

If it's stupid but it works, it isn't stupid
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Sháním Outback III

Příspěvek od sima »

Mě se taky docela líbí, dovedu si navíc živě představit, že mít tohle doma jako druhé auto tak si ho i moooc oblíbím, V6 bych ale pro ženu opravdu nechtěl, stačil by bohatě a ideálně spolehlivý a nenáročný dvoulitřák atmosféra co tam je :-) =)
Podvlada přesně, na estetiku máme stejný názor :-) nechci vyloženě rezavějící vrak bez laku, ale nějaké ty šrámy jsou mě úplně u prdele.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Ukončené inzeráty (archiv)“