P: Subaru Leone 1800 4WD r.v. 1983

Inzeráty zakončené úspěšným prodejem/nákupem, které jejich majitel nevyžaduje smazat (prosíme o uvážlivé požadavky na smazání, pokud vlákna obsahují obecně užitečné informace). Inzeráty bez odezvy majitele starší jednoho roku.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2494
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Re: P: Subaru Leone 1800 4WD r.v. 1983

Příspěvek od Subaru4ever »

Nebojte, pozorný budu. Až dorazí se na auto podívat, budu moudřejší =)
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: P: Subaru Leone 1800 4WD r.v. 1983

Příspěvek od cerv »

Ale ten inzerát vypadá na mobile a autoscoutu super, kdyby přijel a nechtěl to tvoje, tak mu řekni, že to SRX co je tam taky na jedný fotce mu za 4kE nechám, ať si přijede! ;-D
Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2494
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Re: P: Subaru Leone 1800 4WD r.v. 1983

Příspěvek od Subaru4ever »

Neboj, už se mě porůznu vyptávali jiní Němci (a jeden Čech), jestli tu v ČR nemáme nějaké "vyvoněné" kousky, tak jsem jim naznačoval něco o těch Bímových, ale klidně rozprodám i ty tvoje ^_~|^_^ ... 25% prodejní ceny pro mě? *_*=*_* [IRONIE]

Ideální situace by byla, kdybych prodal všechny Bímovy a tvoje a z desátku si toho mého nechal totálně zrenovovat [IRONIE] ... jediné Leone II v ČR by byla vážně rarita :-DDD

Akorát by mě nejspíš komunita neměla ráda >>:-@@
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2494
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Re: P: Subaru Leone 1800 4WD r.v. 1983

Příspěvek od Subaru4ever »

Právě mě napadl ďábelský plán: vyvěšením nějakých 6 Leonů II na Mobile a AutoScout bychom mohli úplně přeorat cenovou hladinu tohoto modelu, jelikož bychom si totálně podmanili evropský trh "českým Leone-monopolem" >B-) [IRONIE] . Pomocí těch Bímových a Maňáska bychom ceny vyšponovali někam k 7000 E, a v ten moment by se pak ten můj prodal za 4000 E jako nic [WINNER]

A ty zbylé by se pak z inzerce smazali ... a nebo v případě neutuchajícího zájmu v nejhorším prodali po usmlouvání třeba za 5500 E [BANANA] - Němci by toho v současném šílenství po youngtimerech snad i byli schopni <:-<

Dobře, konec legrace [OFFTOPIC] >>=-§
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
mišus
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1483
Registrován: pon dub 27, 2015 8:12 pm
Jméno a příjmení: Michal

Re: P: Subaru Leone 1800 4WD r.v. 1983

Příspěvek od mišus »

prodej i ty Štajfovi suba a máš to komplet :-D
Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2494
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Re: P: Subaru Leone 1800 4WD r.v. 1983

Příspěvek od Subaru4ever »

Asi není třeba šponovat ceny nahoru: právě jsem projížděl inzerci mimo Německo a v Holandsku nabízí Subaru 1800 1.8 GLF HARDTOP AUTOMATIC (Coupé) se 121.000 km za 25.000. Ovšem nikoli Kč, ale Euro 8()

A v Reichu přibyl nově jeden modroučký Brat za 4.500 Euro. Ale tváří se krapet orezle :-/ (kupodivu :-DDD )
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
esenbe
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 194
Registrován: pon říj 12, 2009 11:24 am

Re: P: Subaru Leone 1800 4WD r.v. 1983

Příspěvek od esenbe »

No kolem toho reichu bych byl opatrný.
Už jsem se pár youngtimerů naprodával a asi tak desítky jsem jich byl obhlídnout a tak bych řekl, že o tom něco vím.

V první řadě, němec určitě nepojede pro nic do čech. Pro ně je to tady jako třeba lotyšsko ( o kterém se tady párkrát v souvislosti se zajímavými kousky mluvilo ) pro nás. Jel by jsi pro auto do Lotyšska ?

V podstatě každý kdo prodává youngtimer/ klasiku si neuvědomuje zásadní věc.
1) youngtimer - hlavní hodnota spočívá v dobrém stavu. Za kvalitní youngtimer pak můžu považovat třeba favorit který má najeto 5000km a vypadá jako nový. Takové auto bude mít hodnotu i přes mizerné kvality auta samotného a jeho neatraktivitu. Za velmi těžko prodejný youngtimer může být považovaný třeba MB w123 v horším stavu ačkoliv o perfektní se perou ( který byl můj start a studená sprcha v této automobilové kategorii ). Parádní kousek za 200 - 300, originál stav bez koroze 100 - 150 , koroze na autě apod. a hned jsme pod 20 000 a nikdo to nekoupí. Maximálně na díly.
2) Koroze je prostě problém. Všichni youngtimer chtějí ale jen málokdo ho chce rozebrat, vyvařit, lakovat, repasovat a zase skládat.
Lidi si chcou vyčistit karbec, vyleštit kliky, ale to je tak vše.
3) unikátnost je spíše ke škodě. Youngtimer je věc, kterou chce majitel provozovat. Ne ji hodit do klimatizované autobanky jako investici jako třeba cadilac z 50tých let. Proto je důležité aby servis vozu vycházel levně. Čím raritnější auto nebo problematičtější model - tím nižší hodnota. Mazdu RX7 seženeš v podstatě za pár šušňů. Datsun 300ZX v dobrém stavu kolem 300. Druhou gen. za 150.
4) Krása. Prostě co si budeme - leone není alfa romeo nebo mercedes.

a je toho samozřejmě ještě více.

Podle mě ti reálně zbývá.
A) opravit a prodat.
B) Nechat si to a postupně to opravovat.
C) Dát cenu dohodou a čekat kdo s čím přijde. Prvnímu vážnému zájemci to střelit.
D) Zmr.d edition. Prodat to nějakému zajíci s tím, že tam nějaká koroze je, ale nic horkýho. Zamáznout to gumáčem a dělat mrtvýho brouka. V podstatě stejně jak to někdo prodal tobě :D [IRONIE]

Neber to jako rejpání, prostě jen můj názor podložený zkušenostmi.
P.s.: jako zajíce mě udělal s tím mercedesem nějakej vidlák, co mi to prodal za 40 000. Já do toho něco nasypal a pak se jal to opravovat. Po odhalení stavu karoserie a mírné beznaději šel z domu za 18 000. A to to byl kombík ...
P.s.: Ponaučen z neúspěchu jsem další mercedes koupil za 80 a prodal za 120 bez větších investic po létě plném výletování :)
Takže to ber jako cenou zkušenost :)
Ps.: Za 10 ho vezmu [IRONIE]
Subaru forester 2.0 GL MY98
Subaru legacy 2.0i CVT 2010
Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2494
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Re: P: Subaru Leone 1800 4WD r.v. 1983

Příspěvek od Subaru4ever »

Esenbe - díky za názory ,,,,| (*_^) |,,,, *_*=*_*

U toho jediného slušně se tvářícího Němce furt čekám. Vypadal, že pro něj ČR a Praha nepředstavují žádnou překážku. Obzvláště proto, že je z Mnichova a má to sem 3,5 hodiny...

Jinak jednu vážnou nabídku už jsem dostal - za 1500 Euro tak jak je. Ale musel bych to prý na své náklady dopravit skoro až k Bodamskému jezeru a ještě opatřit německými papíry <:-< ... Navíc to byl blb non plus ultra. Takže ,,|,, (>_<) ,,|,,

S ohledem na to, že jsem dnes po 9 měsících konečně dostal práci >B-) , se odkládá potřeba volné garáže až na léto, a já na prodej nemusím spěchat [BANANA]

Na Mobile.de má auto za 3 týdny 1400 rozkliknutí inzerátu a hlavně si ho do své "virtuální" garáže uložilo 23 lidí. Očekávám, že ti všichni čekají, kdy snížím cenu, nebo jenom zatím sbírají odvahu... Na autoscoutu zatím 780 rozkliknutí.

PS: Jinak tu samozřejmě stále prudím s těmi Němci proto, abych vás vyhecoval k tomu, že se najde nějaký rozumný Subarista z klubu a auto zůstane v ČR ^_~|^_^
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: P: Subaru Leone 1800 4WD r.v. 1983

Příspěvek od emve »

K tomu co psal esenbe, nemyslím, že by Němci paušálně nebyli ochotni jezdit do ČR. Samozřejmě budou vždy preferovat německé auto, ale pokud už v Německu nejsou, nebo je malý výběr, tak jim nic jiného nezbývá. V rámci Mercedesů asi bude v DE dostatečná možnost volby, takže v tomto případě asi Němec do Čech opravdu nepojede, ale u jiných značek to může být jinak.

Leone už navíc není youngtimer, ale regulérní veterán, který je výjimečný už jen tím, že ještě vůbec existuje a v rámci možností jezdí.

Na druhou stranu, já bych identifikoval 3 motivy ke koupi youngtimer/veteránu:
A) Nostalgie - vozil mě v tom děda, když jsem byl malý, takže bych to chtěl (současná mánie po starých škodovkách a žigulech)
B) Požitek z řízení - mechanické a autentické auto bez fake zvuků a přebytku elektroniky (mj. i staré turbo Imprezy, EVA apod.)
C) Krása - staré Tatrovky, Italové apod.

Z mého pohledu bohužel Leone nesplňuje ani jedno, takže osloví jen Subaru pacienty. :-/
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2494
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Re: P: Subaru Leone 1800 4WD r.v. 1983

Příspěvek od Subaru4ever »

Emve: ad. tvoje 3 motivy pro koupi youngtimeru:
a) Nostalgie k Leone - v DE a CH se to týká několika tisíců lidí
b) Požitek z řízení: zkus si projet libovolného Leona a budeš čučet, jak to auto jezdí [DRIVE]
c) Krása - to je naštěstí velmi subjektivní ;)

Já bych přidal velmi důležitý bod d):
d) Technická výjimečnost / unikátnost. Tam Leone II vede na plné čáře ,,,,| (*_^) |,,,, . Za poslední 4 roky prošly evropskou inzercí jenom tři identické Leony jako mám já (včetně toho mého). Tj. highroof, automat, digitál 8-?
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49119
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: P: Subaru Leone 1800 4WD r.v. 1983

Příspěvek od VDC »

Subaru4ever píše:
S ohledem na to, že jsem dnes po 9 měsících konečně dostal práci , se odkládá potřeba volné garáže.
Jinak tu samozřejmě stále prudím s těmi Němci proto, abych vás vyhecoval k tomu, že se najde nějaký rozumný Subarista z klubu a auto zůstane v ČR
Tak se vyhecuj a nech si ho.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4326
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: P: Subaru Leone 1800 4WD r.v. 1983

Příspěvek od OZP »

Presne tak!!!
Chleba to nezere, praci mas, tak nevidim duvod proc prodavat. Ve zkusebce asi nebude cas kolem toho litat, pak prijde leto, kdy se taky budes bavit jinak, ale na podzim na tom muzes zacit makat a na letni sraz 2018 bude auto hotove.
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2494
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Re: P: Subaru Leone 1800 4WD r.v. 1983

Příspěvek od Subaru4ever »

Pánové, myslíte ušlechtile ,,,,| (*_^) |,,,, ^_~|^_^ ... Samozřejmě, že se tento scénář vrátil mezi ty vcelku reálné =)
Bohužel to neřeší moji touhu po autě, se kterým bych mohl:
a) jezdit 365 dní v roce
b) lítat krátké trasy po Praze a šetřit Outbacka, který tou činností trpí jak zvíře
c) zkusit PlechCup
d) huntovat ho na okreskách
e) které váží co nejméně to jde
Ideálem se zatím ukazuje vykuchané 2WD Vivio se sedačkami ze Smartu Roadster. Jistě půjde odlehčit na 600 kg, na což je 44 koní až až [DRIVE]
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
Uživatelský avatar
martas
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2713
Registrován: sob lis 06, 2010 9:22 am
Jméno a příjmení: Martin Staněk
Bydliště: Most,Jílové u Děčína,

Re: P: Subaru Leone 1800 4WD r.v. 1983

Příspěvek od martas »

ja bych si ho klidne vzal a nechal opravit a vytukat,ale to by me Monca uz asi vyhnala vazne do garaze :-D Mam uz tri a to ctvrte uz bych neobhajil :-/
Martas
Subaru Outback 2.5 - MY 2002 - ex
Subaru Forestr 2.0D - MY 2010 - ex
Subaru Impreza Sport 2.0 - MY 2008 - ex
Subaru Impreza WRX STI 2.5 - MY 2011 - 12,8l
Subaru Forestr 2.0 XT - MY 2016 - 11,4l
Uživatelský avatar
.dundee.
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2897
Registrován: stř kvě 18, 2011 1:08 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Praha

Re: P: Subaru Leone 1800 4WD r.v. 1983

Příspěvek od .dundee. »

Subaru4ever píše:...
e) které váží co nejméně to jde
...
Tak zrovna tuhle podmínku tvůj Leone splňuje :-D nebo chceš udělat díry ještě do blatníků, dveří a střechy? [IRONIE]
Subaru Impreza WRX STi MY04
ex Subaru Legacy 2.0D MY09
Zamčeno

Zpět na „Ukončené inzeráty (archiv)“