Inzeráty na podezřelá Subaru

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Inzeráty na podezřelá Subaru

Příspěvek od Mareka »

Protože intenzivně hledám Forestra v automatu a nenašel jsem zde vhodnou rubriku (pokud existuje tak prosím o přesun), založil jsem vlákno s informacemi o nabídkách, na které je třeba dát si pozor.

http://www.avizo.cz/subaru-forester-s-t ... 74222.html
inzerat.jpg
Auto na prvý pohled OK (nevyužívané, po opravách, v depozitu), ALE: bylo přidřené na klice (to by mi nevadilo, protože znám mechanika, který to dělal), ale paní tuto opravu přiznala až po přímé informaci že jsem její auto viděl s motorem venku (prý jí jeden ze zájemců řekl, že když takovou opravu přizná, tak každý z koupě couvne). A protože jsme servisovali ve stejném servisu tak vím, že do 100% opravy (turbo + rozvody) to bude chtít ještě výraznější investici a cena je přitom dle prodávající pevná: 130 tis.

EDIT: Tak paní šla do sebe a kolegovi zde z fóra na jeho dotaz rovnou přiznala: "motor je po generálce - Spodní část, turbo netěsní - servisák říkal otázka 5tis. Moje představa byla 130 tis. Sleva 5tis na turbo"

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Naposledy upravil(a) Mareka dne sob úno 22, 2014 5:19 pm, celkem upraveno 1 x.
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Inzeráty na podezřelá Subaru

Příspěvek od VDC »

Určitě tu takové téma není, tak je dobře, žes ho Marku založil.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Inzeráty na podezřelá Subaru

Příspěvek od Mareka »

Díky za pozitivní reakci.

Jen by to asi chtělo vyřešit vkládání více informací z inzerátu a ne jen odkaz.
Ony se některé inzeráty a auta objevují a ztrácejí celkem rychle (zrovna jednu takovovou nejasnost řeším u auta z prawebu - dostal jsem nabídku na auto co hledám a myslím že už jsem ho někde viděl).
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Inzeráty na podezřelá Subaru

Příspěvek od quickly »

Mareka píše:Jen by to asi chtělo vyřešit vkládání více informací z inzerátu a ne jen odkaz.
Jediná možnost je si inzerát buď sejmout přes PrintScreen a sem to vložit jako obrázek nebo si ho vytisknout do PDFka a sem připojit (pokud bude větší příloha, tak poslat na daniel.rychly(zavináč)centrum.cz a já to sem vložím)
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Inzeráty na podezřelá Subaru

Příspěvek od Mareka »

http://www.sauto.cz/osobni/detail/subar ... oFrom=list

Je samozřejmě k vidění i na jiných serverech.

Na prvý dotaz (o další informace a umožnění prohlídky v AWD) mi z bazaru odpověděli:
"Dobrý den ,
Vozidlo je zakoupeno jako nové v ČR , je po prvním majiteli a km jsou doložitelné dle cebie . Prohlídka samozřejmě možná je , nejsem si však jistý dostatečnou odborností servisem AWD – osobní zkušenost."

Po urgencích poslali i VIN a poté jsem jim zavolal, další informace byly: Ano je opravdu po prvém majiteli, ale doklady o předchozím servisu nemáme - majitel zemřel, ale před smrtí stihl převést auto na kamaráda a my ho máme v komisi. Prvý majitel byl lékař (sic!), velký příznivec plynu a do auta dal LPG - ale v té době plyn ještě nebyl tak vychytaný a dělal problémy, takže jej majitel vymontoval.
Přílohy
Forester_bazar.jpg
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Uživatelský avatar
parabolD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2168
Registrován: sob pro 29, 2012 10:43 am
Jméno a příjmení: Tomas Dobner
Bydliště: Plzeň - Božkov

Re: Inzeráty na podezřelá Subaru

Příspěvek od parabolD »

Nejak maji bazarnici z okoli na AWD pifku :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
___________________________
ex Outback H6 3.0 MY02

B9 Tribeca MY07
Impreza GF MY98
Outback H6 3.0 strikes back :)
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7813
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Inzeráty na podezřelá Subaru

Příspěvek od mnov »

Mareka píše: Po urgencích poslali i VIN
Tak proč sem rovnou nedáš výsledek ověření VIN?
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Inzeráty na podezřelá Subaru

Příspěvek od Mareka »

VIN už je i v tom inzerátu doplněný. A do auta ve kterém byl plyn, autu to nedělalo dobře a proto jej zase vymontovali a majitel byl sice jen jeden, ale údajně již není mezi námi = servisní historie nedoložitelná, nebudu investovat za prověření VINu (kde navíc v historii uvidím tak akorát zapsané km kdo ví kým).

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: Inzeráty na podezřelá Subaru

Příspěvek od cerv »

http://auto.bazos.cz/inzerat/33426880/S ... za-WRX.php
Zajímavá cena ale pozor auto mělo před více nez 3 lety,když ho majitel prodával více než 250tis.km
Scooter by potvrdil,že to je pravděpodobně wrx původně od Rosti z Tábora....
roza
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 126
Registrován: stř zář 23, 2009 6:23 pm
Bydliště: Praha

Re: Inzeráty na podezřelá Subaru

Příspěvek od roza »

Sice vypadá hezky, nicméně o výbavě Exclusive(?) si může nechat jen zdát. Vůz prý po havárii.

http://www.tipcars.com/subaru-forester/ ... 71316.html
Když už hrabat, tak všema čtyřma.

Subaru Outback 3.0 AT MY04
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7813
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Inzeráty na podezřelá Subaru

Příspěvek od mnov »

roza píše:Sice vypadá hezky, nicméně o výbavě Exclusive(?) si může nechat jen zdát. Vůz prý po havárii.

http://www.tipcars.com/subaru-forester/ ... 71316.html
A proč je to tedy podezřelý inzerát? Výbava je snad jasná z fotek. Že to bylo bourané, taky asi nezamlčují. Je tam uvedeno VIN a pokud oprava byla na pojišťovnu, tak podle ověření VIN se pozná, kolik za to bylo zaplaceno.
Osobně jsem kupoval auto v ILOSu a taky bylo zveřejněno VIN. Tak jsem si to zaplatil a pak se jich dotazoval. Nic nezamlčovali. Prostě auto bylo bourané a opravené u nás v autorizovaném servisu. Tak jsem ho koupil. To že tam nárazníky byly jen na jednom šroubu, zadní brzdy byly KO, apod. jsem zjistil, až později. Ovšem nijak toho nelituji. To jsou jen drobné nedostatky autorizovaného servisu. :-) Nalakovaný je to pěkně. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: Inzeráty na podezřelá Subaru

Příspěvek od ozawasan »

no na tomhle foresteru mi vadí to, že ESP - respektive VDC, jak se tomu říká u Subaru, tyhle manuály neměly nikdy a navíc výbava "exkluzive" - no nevím - ale u turba jsou v podstatě dvě - tahle "socka" a pak výbava s navigací a střešním oknem v kůži. Když někdo prodává auta a takhle to "inzeruje", tak to z podstaty u mne důvěru nevzbuzuje.........
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4035
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Inzeráty na podezřelá Subaru

Příspěvek od seatik »

Nalakovany je to tak,ze i guma prednich dveri ridice schytala lak. Zadni naraznik sel nejspis na tuty taky na lak,haubna u spolujezdce dle fotky taky moc neladi. Byl bych dost opatrny
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7813
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Inzeráty na podezřelá Subaru

Příspěvek od mnov »

To lakování jsem hodnotil u mého auta. :-) To autorizovaný servis zvládl dobře. Podle fotek si to netroufám hodnotit.
Nicméně můžu na to zajít kouknout. Mám to za rohem. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
roza
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 126
Registrován: stř zář 23, 2009 6:23 pm
Bydliště: Praha

Re: Inzeráty na podezřelá Subaru

Příspěvek od roza »

mnov píše: A proč je to tedy podezřelý inzerát? Výbava je snad jasná z fotek. Že to bylo bourané, taky asi nezamlčují. Je tam uvedeno VIN a pokud oprava byla na pojišťovnu, tak podle ověření VIN se pozná, kolik za to bylo zaplaceno.
Osobně jsem kupoval auto v ILOSu a taky bylo zveřejněno VIN. Tak jsem si to zaplatil a pak se jich dotazoval. Nic nezamlčovali. Prostě auto bylo bourané a opravené u nás v autorizovaném servisu. Tak jsem ho koupil. To že tam nárazníky byly jen na jednom šroubu, zadní brzdy byly KO, apod. jsem zjistil, až později. Ovšem nijak toho nelituji. To jsou jen drobné nedostatky autorizovaného servisu. :-) Nalakovaný je to pěkně. :-)
Nevím, zda zamlčují či nezamlčují havárii či její rozsah. Nicméně již samotné slovo "Exclusive" v inzerátu láká potenciální zájemce tím, že by mohl mít něco "lepšího", což je asi něco, na co v dnešní době spousta lidí slyší. Stabilizační a protiprokluzový systém kol, senzor světel, senzor stěračů bych v tomto voze, jak se domnívám, asi také těžko dohledal. Jak je to s tím prvním majitelem či s opravou v autorizovaném servisu?... nevím, nevím :-) :-) ...
Účelem příspěvku bylo pouze dát na vědomí zdejší komunitě :secret:
Když už hrabat, tak všema čtyřma.

Subaru Outback 3.0 AT MY04
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“