Forma inzerce

Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Forma inzerce

Příspěvek od cerv »

Po precteni posledne zadanyho inzeratu na nejaky gt prosim adminy o zauvazovani nad pravidly na zadavani inzeratu,pac vylevy prodejcu,ktery az hranici s urazkami pripadnych kupcu konce inzeratem,ktery pripomina roman je podle me na to dat tomu nejakou formu,prikladam odkaz na pravidla inzerce na bmwklubu,kde jiz davno prisli na to, ze je potreba tomu dat nejakou stabni kulturu... http://bmwklub.cz/modules.php?name=Foru ... ic&t=68991

Podle me to stoji aspon na zvazeni,prodejcum by to melo usetrit praci,inzerat tak bude jasny a pro pripade kupce prehlednejsi a i zajimavejsi.

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Uživatelský avatar
mamut
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Lukáš
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Forma inzerce

Příspěvek od mamut »

Zajímavý, že když sem ten inzerát čet, napadlo mě to samý ::-DD:
jediné světlo mého života, je světlo v ledničce

Subaru Impreza GT (1999) Obrázek
Fiat Ducato 3.0 CNG (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21944
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Forma inzerce

Příspěvek od HonzaCZ »

cerv: Do budoucna se počítá přímo s inzertním modulem, ale udělat zatím nějakej mustr a připíchnout ho do inzertní sekce jako závazné pravidlo by nebylo od věci. Tedy ať se vyjádří vedení, ale já jsem pro :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19044
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Forma inzerce

Příspěvek od hamoun »

ja jenom dodam, ze admini na bmwklubu to striktne kontrolujou a bez milosti po prvni vystraze inzerat ihned mazou.
ze zacatku lidi nadavali, pak se to uklidnilo a je to v pohode - da se v tom solidne rychle vyznat :)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: Forma inzerce

Příspěvek od cerv »

Presne tak...

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Forma inzerce

Příspěvek od saburafu »

Souhlasím s připomínkou, že by inzeráty měly mít nějakou "štábní kultůru" a že se občas objeví případ inzerátu, který je dosti matoucí a případnému zájemci toho moc o nabízením vozidle neřekne.
Níže je návrh příkladu vzorového inzerátu s doporučením znění inzerátu. Nebral bych to ale jako striktně daný a každý vybočující inzerát bych hned s inzerentem neřešil. Pouze extrémní případy by měli být s inzerentem řešeny. Taktéž jsou akceptovatelné inzeráty, které pouze odkazují na jinou webovou stránku, kde je finální inzerát umístěn.
Díky za případné doplnění či poznámky k úpravě. Text níže by pak byl umístěn v sekci "Prodám auto" navrchu hned pod pravidly fóra. Ostatně, do budoucna bude třeba stanovit určitá pravidla inzerce jako takové, ale to bude asi nejlépe řešit až se zavedením inzertního modulu.
Taktéž bych rád zachoval sekci Prodám auto pouze pro vozidla Subaru a pokud bude někdo prodávat jinou značku auta, inzerát bych jako doposud umisťoval do sekce "Ostatní".

Vzorový inzerát - Prodej auta

Předmět:
V předmětu uvádějte celý název vozidla včetně modelového označení + MY XXXX (modelový rok). V názvu můžete uvést i obsah motoru.

Text inzerátu:
Snažte se text inzerátu koncipovat co nejstručněji s nejdůležitějšími informacemi k vozidlu a podmínkám prodeje.

Přesné typové označení vozidla:
Druh karoserie:
Rok výroby:
Objem válců:
Výkon:
Druh paliva:
Barva:
Počet najetých kilometrů:
Stav vozidla:
Platnost STK:
Cena s DPH:
Popis výbavy:
Popis provedených oprav:
Popis nutných oprav, nebo nedostatků:
Dodatečné informace:
Kontakt:
Foto:


Příklad inzerátu prodeje auta:
Předmět:
Subaru Impreza combi 2.0 MY 1997

Text inzerátu:
Přesné typové označení vozidla: Subaru Impreza combi
Druh karoserie: combi
Rok výroby: 1997
Objem válců: 1994
Výkon: 85 kW
Druh paliva: benzín
Barva: červená metalíza
Počet najetých kilometrů: 202 156
Stav vozidla: dobrý
Platnost STK: 10/2014
Cena s DPH: 49.000,-Kč
Popis výbavy: 2x airbag, posilovač řízení, polohovatelné sedadlo řidiče, …
Popis provedených oprav: výměna rozvodů, výměna předních brzdových kotoučů, …
Popis nutných oprav, nebo nedostatků: nutná výměna zadních tlumičů nebo např. bez nutných oprav
Dodatečné informace: mírná koroze pravého předního blatníku, drobné oděrky z parkoviště, multimediální rádio Pioneer včetně USB, …
Kontakt: mobil: xxx xxx xxx, email: xxx, ICQ xxx, Skype xxx, …
Foto: (kvalitní a ostré fotografie dokazující tvrzení v inzerátu pro dobrou představu případného zájemce před kontaktováním prodejce)
Přílohy
P5312031.JPG
Uživatelský avatar
kosobecny
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 993
Registrován: pát zář 16, 2011 6:53 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Klatovy a okolí

Re: Forma inzerce

Příspěvek od kosobecny »

taky jsem pro, taky jsem se divil co to je jako za inzerat :-)

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Subaru Outback H6 3.0 MY2000
Subaru Forester 2.0 XT MY2003 - ex
Subaru Impreza 2.0 GL MY2000 - ex
Uživatelský avatar
j3rry
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1024
Registrován: pon dub 16, 2012 9:58 pm
Jméno a příjmení: Tomáš H.
Bydliště: Brno/Karviná/Pržno

Re: Forma inzerce

Příspěvek od j3rry »

Pokud bych měl vyjádřit svůj osobní názor, tak templejtům moc nefandím... Hlavně takovým, co je třeba povinně vyplňovat. Vzhledem k tomu, že tady nemáme tucet inzerátů denně bych to tolik neřešil - ale jak řkám, je to pouze a jen můj osobní názor na "normování" inzerátů jako takové... :bp:
1999 SF Subaru Forester 2.0 5MT
1995 GC8 Subaru Impreza WRX STi - sold
1996 Mazda MX-5 NA 1.6 66kw - R.I.P.
2005 Subaru Legacy 3.0R 6MT Spec.B Sedan - R.I.P. (ale resurrected a teď kdesi stále spokojeně vrčí)
2004 Subaru Legacy 2.5 5MT Sedan - R.I.P.
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19044
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Forma inzerce

Příspěvek od hamoun »

na druhou stranu ... vypln to, co mas, dej fotky a do dalsich prispevku pis, co chces :) .. ale at se v tom kupec vyzna - co kupuje ...
je to prehlednejsi a i pro prodejce je to lepsi,z e nic zasadniho nezapomene ...

nedavno tu byl inzerat, kde jsem auto zjistoval z podpisu ... :)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Forma inzerce

Příspěvek od VDC »

Bude- li to obecné přání, pak můžem nastavit pravidla. Doposud jsem neměl pocit, ze by to bylo potřeba a upřímně, tahle forma inzerátu mě osobně přijde přínosná. Po přečtení jsem získal dojem, že prodejce je blb a od takovýho bych si já nic nekoupil. :-)

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: Forma inzerce

Příspěvek od cerv »

Prijde mi to mozna spis do rubriky nase male prohry,ale kdyz jsem si precetl nazory a souhlasy s inzeratem na to gt,tak jsem si zase uvedomil jakej jsme narod hulvatu a jak hnusny chovani je v kurzu,coz asi predepsana forma inzerce nezmeni!:(

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Uživatelský avatar
nasticka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3540
Registrován: stř říj 12, 2011 8:00 pm
Jméno a příjmení: Stanislava Kopcová
Bydliště: Václavice

Re: Forma inzerce

Příspěvek od nasticka »

Jestli ono by spíš nebylo potřeba zavést normu na slušné chování..

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Forester SG 2.0XT - SíGr
DrifterHF
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: stř bře 20, 2013 7:13 pm

Re: Forma inzerce

Příspěvek od DrifterHF »

Tak pánové, koukám, že sem tu docela rozvířil vody... Nechápu ale, co se vám nelíbí... co vám v inzerátu chybí zásadního? Vše podstatné tam je... A že jsem arogantní, hulvát, nebo dokonce blb? Urážím tam snad někoho, jako vy tady mě? Myslím, že ne, jen sem tam popsal své zkušenosti a proto se chci vyvarovat dalších takových... ale koukám, že tady člověk, který si zadá inzerát s konkrétními podmínkami je kamenován... tak sorry... :10125: buď bude mít admin rozum a inzerát nechá jak je, nebo ho prostě smaže, já si o něm udělám obrázek a dám si inzerát jinam... fakt mě to nedělá vrásky jako vám, že musíte řešit takový kraviny... :supeer:
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: Forma inzerce

Příspěvek od cerv »

Nikdo nepsal nic o mazani tvyho inzeratu,jen jeho formulace je proste divna!Pises neco o vozicich co nechtej ve zkutecnosti koupit,o privezeni penez kdyz se chce prijet nekdo podivat atd...nelibi se ti chovani moznych zajemcu,ale inzerat mas napsanej jak nejhorsi bazarnik!A jestli ti prijde,ze tady resime kraviny,kdyz to okomentujeme,tak si nic nepochopil o tom,co se tady napsalo...ze tady nejsi na bazosi a valna vetsina lidi co sem chodi,nejsou ti,kterych se pri prodeji obavas a vzhledem k tomu,ze si tady novej a rovnou pises,ze je ti v podstate jedno,co si tady kdo mysli,tak je jasny,ze si tady jen kvuli prodeji auta a na ostatnim ti nesejde,coz neni samozrejme zakazany,ale takhle to tady proste nefunguje!

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
merlin
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 690
Registrován: sob lis 19, 2011 10:25 pm
Jméno a příjmení: Alexander Kršek (Jarmila Kršková)
Bydliště: Praha - Prosek

Re: Forma inzerce

Příspěvek od merlin »

Musím povedať, že viac než samotný inzerát ma zaujali tieto podráždené a hlavne podľa mňa nezmyselné reakcie. Pokiaľ môžem posúdiť, k žiadnemu porušeniu pravidiel fóra nedošlo. Autor určite veľmi dobre vie, prečo zvolil takú formu, akú zvolil a určite počíta i s tým, že časť ľudí to ani nedočíta do konca. A že si tu tým vytvára určitú vizitku.

Nevidím ale dôvod, prečo by sa JEHO prejavom tu mal cítiť ktokoľvek urazený. Nesplňuje pravidlá českého pravopisu a spoločenského správania či prejavu, ale to je autorov problém. Ale riešiť to povinným formulárom? Z rovnakého titulu by som sa mohol ja dožadovať implementácie modulu, ktorý bude vnucovať veľké písmeno na začiatku vety a medzeru za čiarkou, pretože tak by boli niektoré príspevky opticky čitatelnejšie a je to tak správne i podľa pravidiel českého (i slovenského) pravopisu.

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Subaru Legacy 3.0R AT Kombi Comfort-Navi 2007 Obrázek
Subaru Legacy 2.0R AT Kombi Comfort-Navi 2006 Obrázek - predané
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“