Forma inzerce

yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3005
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Forma inzerce

Příspěvek od yeti »

HonzaCZ: Souhlas. Mít ty možnosti, dělám to stejně jako ty. To ale neznamená, že se tak k autu staví i ostatní, zejména ti, co auta častěji střídají. Mimochodem, jak je možné zlegalizovat čórku? Snad mám servisku, kde je VIN + iniciály auta a záznamy servisu které se dají ověřit. Pokud nejsou všechny razítka stejný a záznamy napsaný jednou rukou a stejnou tužkou (už jsem to viděl :o)) ), tak není možný, aby bylo auto čórnutý. Ledaže by majitel nechával servisku v autě, což snad nikdo nedělá. Navíc zloděj změní identifikátory auta a tím pádem by musel předělat i SK.... No opruz. To už je lepší říct, že auto SK nemá, protože vlastně není ani potřeba.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
kosobecny
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 993
Registrován: pát zář 16, 2011 6:53 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Klatovy a okolí

Re: Forma inzerce

Příspěvek od kosobecny »

Tak jsem se dočetl, že auto to asi neprodám(kdybych chtěl), protože faktury ze servisu taky nemám. Ono pokud jde, tak většinu věcí kupuju bez faktury, 20% sleva na dílech jako spojka, brzdy nebo rozvody udělá pěknou uspořenou částku. Kupující se může pak myslet, že kecám, ale to už je o důvěře (já mám osobně evidovanou každou blbůstku co jsem na autě udělal a kdy). A důvěru třeba od místních (aktivních) členů klubu určitě mám :)

PS: Nezávazný mustr ANO. Závazný taky ANO, nevidím v tom žádné mínus, proč by tak nemohlo býti.
Subaru Outback H6 3.0 MY2000
Subaru Forester 2.0 XT MY2003 - ex
Subaru Impreza 2.0 GL MY2000 - ex
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21935
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Forma inzerce

Příspěvek od HonzaCZ »

yeti: Samozřejmě jde o to, o jak drahý auto se jedná, ale zfalšovat SK vidím jako ten nejmenší problém u kradenýho auta.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3005
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Forma inzerce

Příspěvek od yeti »

HonzaCZ: Dovedu si představit, že seženeš prázdnou SK, dovedu si představit, že si necháš udělat několik razítek různých autorizovaných servisů, dovedu si představit, že seženeš 2-3 lidi (nebo věrně 2-3 lidi napodobíš), aby udělali příslušné záznamy do SK, ale nedovedu si představit, jak zajistíš, aby když někdo zavolá do autorizáku z razítka, a bude chtít informace o historii auta XY, tak aby řekli že ho tam dělali a že je OK.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
filippek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2310
Registrován: úte úno 15, 2011 10:52 am
Jméno a příjmení: Filip Pecka
Bydliště: Jablonecko

Re: Forma inzerce

Příspěvek od filippek »

To sice máš určitě pravdu, ale spousta kupujících se spokojí jen s těmi razítky v servisce. Těch, co si dají práci a ověří si to, nebude asi mnoho. Natož u dovozů - ověřovat to v zahraničí. Další věc je, že se serviskou už šiděj nejspíš i autorizáky. Na netu jde dohledat pár konkrétních případů.
Nyní: Forester SG 2,0 r.v.05 poface
Bylo: Outback 3.0R H6, r.v.06
Bylo: Forester 2,0 XT r.v.04
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21935
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Forma inzerce

Příspěvek od HonzaCZ »

No mám na to podobnej názor jako filippek. S nějakým servisem se mohou dohodnout, na jinej uvíst falešný nebo nefunkční číslo atd. A těch lidí, co si zavolaj do německýho servisu moc nebude. Běžnej kupující uvidí hezky barevnou SK, plnou razítek a vymalováno. Málokterej si podle mě vůbec ověří i to VIN, natož realitu.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Forma inzerce

Příspěvek od saburafu »

Jak už zde podotkl HonzaCZ, návrh padl tak, že by se jednalo pouze o doporučené znění/doporučený formát inzerátu. Nikdo neříká, že budeme tvrdě stát za tímto konkrétním vzorem a vše ostatní bez milosti mazat. Je to věc inzerenta, jak inzerát sestaví. Někdo třeba nemá takové zkušenosti s psaním inzerátu a takový vzor, který nakopíruje a jen do něj dopíše údaje mu může i případně pomoci.
Vraťme se tedy prosím k tématu vlákna a prosím o vyjádření k umístění vzoru inzerátu, který může být dobrovolně použit při inzerci.
V případě budoucího promazávání bych se spíše přikláněl k přesunu do sekce Senkruvna :811:
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3005
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Forma inzerce

Příspěvek od yeti »

No vidíte. A já jsem třeba zrovna do rajchu volal. Dozvěděl jsem se sice po telefonu kulový, ale aspoň vím, že serviska není padělaná, že to byla předváděčka, ověřil jsem VIN, že to není čórka a že to mělo "crash", což jsem věděl od prodávajícího. Takže pro mě znamená SK jedině kladné body.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
mamut
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Lukáš
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Forma inzerce

Příspěvek od mamut »

saburafu píše:Jak už zde podotkl HonzaCZ, návrh padl tak, že by se jednalo pouze o doporučené znění/doporučený formát inzerátu.
Souhlasím.
Inzerující si může zkopírovat mustr a nikdo mu nikdy nebude bránit aby pod to napsal osobní komentář ve formě jaký je mu libo.
Každopádně pokud někdo bude rychle projíždět inzeráty, pomůže mu to se lépe orientovat v údajích, nebude muset například číst tunu textu, aby se někde v druhý třetině dozvěděl, že auto má najeto 300 000km, když hledá auto se 100 000km.
Takhle kouke a vidí.
Ale myslim že u nás na webu platí všeobecně že se nikomu nic moc na tvrdo nevnucuje.
Věřím, že toho doporučení využije většina.
jediné světlo mého života, je světlo v ledničce

Subaru Impreza GT (1999) Obrázek
Fiat Ducato 3.0 CNG (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
roura74
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2017
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Horák
Bydliště: Ruda u Rýmařova
Kontaktovat uživatele:

Re: Forma inzerce

Příspěvek od roura74 »

Já osobně bych to nehrotil. SFC není inzertní server a ať si každej dá inzerát podle svého vědomí a svědomí. Buď prodá nebo neprodá.
DrifterHF se vůbec nedivím. Když jsem prodával Forestera tak pár lidí bych za ty telefonáty a vymýšlení fakt z rozběhem nakopal tak akorát do pr.... . Po této zkušenosti bych asi inzerát napsal ve stejném duchu jako DrifterHF.

Brzo mě to martyrium čeká znovu a už teď z toho mám osypky.
Tribeca 2008 Executive
________&________
Toyota RAV4 PHEV 2021

EX: Levorg 2017 Sport, Forester 2007 SG, Legacy GT 2010
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“