Forma inzerce

DrifterHF
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: stř bře 20, 2013 7:13 pm

Re: Forma inzerce

Příspěvek od DrifterHF »

cerv... ano, správně jsi odhadl, že jsem v sekci "Bazar-prodej aut" kvůli prodeji auta (jinak na sraze sem loni taky byl-ve Žlebech-i když tak trochu neplánovaně, jestli ti jde o to)... a zřejmě znáš všechny registrované, nebo aspoň většinu a víš o nich, jak se při koupi auta chovají... ostatně pořád předhazujete bmwklub a jejich tvar inzerátu... pár let zpět sem prodával na klubu bmw, inzerát sem měl přesně podle instrukcí, nic víc, nic míň a nebudeš mi to věřit, ale přijeli se podívat klubáci a očumovali, vozili se a nakonec z nich vypadlo, že se chtěli jen podívat a o koupi vůbec neuvažovali... Další tvůj příspěvek nekomentuju...
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: Forma inzerce

Příspěvek od ozawasan »

dovolil jsem si odmazat tu diskuzi pod inzerátem na GT,protože nebyla k autu a patří sem, kde, jak vidět, se ta diskuze rozjela taky.
Na tom znění inzerátu mi nepřijde nic tak zásadně negativního, aby to muselo pohoršovat či vynutit si změnu textu inzerátu. Podle mne je inzerát zkrátka cílen na to, aby odradil ty, kteří skutečně koupit nechtějí a chtějí tak majitele připravovat o čas. Pokud jde tedy o specifický kousek - nikoliv o tuctovku. Sám dělám v obchodě a někdy bych nejradši "profesionální čumily a nekupovače" odkázal podobným textem do patřičných mezí. Tam to ovšem nejde - tady si kupující rovnou vymezuje pole...

Co se formy inzerátu týče - jsem pro předem určenou formu, která se vyplní plus krátké textové pole na doplnění technických informací.
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Uživatelský avatar
Ynhoj
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1028
Registrován: čtv říj 15, 2009 9:28 am
Jméno a příjmení: Sebastian Sehnal
Bydliště: Tourov (Bavorov)

Re: Forma inzerce

Příspěvek od Ynhoj »

Kluci, už to nějak moc hrotíte :655: a celkem zbytečně. Osobně jsem také pro určitou stylizaci inzerátu,ale na druhou stranu to je asi každého věc jak k tomu kdo přistoupí. Pokud bych ještě sháněl auto tak by mně tento inzerát moc nezaujal(málo informací jako např. nájezd, serviska atd...), ale co nezaujme mně tak může zaujmout někoho jiného :826: . Je to věc nabídky a poptávky. Rizikem prodeje jsou vykukové co se chtějí jen svézt, ale to je riziko, kterému ani upozorněním člověk nezabrání. To samé o slevě, je legitimní o ní požádat a stejně tak odmítnout, ale nemělo by to sklouznout do roviny, že "ten debil nechtěl slevit" a opačně....
OK nedohodli jsme se, ale nemusíme se čepejřit...
Spíše bych se ohradil, že zde v ČR prodávané jsou vesměs "vraky". Není to tak úplně pravda a ne všechny bazary jsou zlodějíčkové. Chce to trochu vybírat s rozumem a ne hrc prc. Ano cena bude vyšší než třeba přímo vDE, NL, CH, ale ne každý si tam může jet na blind a v celkové části se mu to může prodražit více než když to tady koupí s přirážkou např. 30.000 Kč...
Může být nějaký formát na inzerci,ale co kdo tam vyplní je už na něm...
Subaru Impreza Outback Sport 2.0 r.v. 2005, ex Subaru Justy 1.3 1998, ex Daihatsu Feroza, ex Škoda Forman 1.3 LX, ex Škoda 105 L
Uživatelský avatar
alky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1257
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: býv. voj. výcvk. p. Ralsko

Re: Forma inzerce

Příspěvek od alky »

nehrotit, neomezovat, nenařizovat, takže ze sebe tentokrát s pravidly pro formu inzerce nesouhlasím, resp. mi přijde trochu odrazující je zavést.
ten předmětný inzerát mě neuráží vůbec.
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: Forma inzerce

Příspěvek od ozawasan »

alky - nemyslím, že je omezování, když by mělo být napsáno, jaký to má nájezd, zda to má servisní historii, rok výroby a podobné údaje....
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Forma inzerce

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak hlavně, pokud se nepletu, tak na úplném začátku se mluvilo o nezávazném mustru, který by byl dobrovolný, ale byl by k dispozici, a najednou z toho je vynucování formátu v pravidlech?
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
DrifterHF
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: stř bře 20, 2013 7:13 pm

Re: Forma inzerce

Příspěvek od DrifterHF »

ozawasan- :diky: za promazání... Jinak rok výroby tam uvedený byl, ale jak sem to předělával, tak sem ho omylem smáznul (doplněno), serviska není, ani ji nikdy u auta sám nevyžaduji, protože v dnešní době je to nic nezaručující cár papíru (bohužel už občas i v zahraničí), takže vždy vybírám podle fyzického stavu auta... km na ciferníku tuším kolem 160 tisíc, ale nejsem si jistý...
Ynhoj- pokud si to četl pozorně, tak sem tam psal, že to bylo v době, kdy jsem auto sháněl, čili loni na začátku roku a že to byly "vraky" za nesmyslné peníze, za tím si stojím... jaká auta jsou v inzerci teď a v jakém stavu, to nemám ponětí a nikomu je nehaním... :718:
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19080
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Forma inzerce

Příspěvek od hamoun »

ted ten text inzeratu vypada fakt jinak, lepe a pusobi uplne normlane ;) drzim palce k prodeji ...
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: Forma inzerce

Příspěvek od cerv »

Takze,abych to uzavrel z moji strany:Format inzeratu jsem navrhoval protoze mi to prijde jako dobra vec obecne,kdo nechce ma na to pravo,kdo si chce psat inzerat jak chce,ten muze,kdo se proti tomu ozve je spatnej...ok,uz to resit nebudu a preju rychly prodej vsem bez ohledu na cenu,stav a prodavajiciho.

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3007
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Forma inzerce

Příspěvek od yeti »

ozawasan: Škoda, že jsi to smáznul, by mě docela zajímalo, jestli jsem "prudič" jen já, nebo měli podobný pocit z inzerátu i ostatní.

DrifterHF: Pro mně je třeba serviska poměrně podstatný dokument a to i u staršího auta s vyšším nájezdem, protože je tam vidět jak a kde bylo auto servisováno. Není nic jednoduššího, než si poslední záznamy ověřit. I v zahraničí. Řeči o "skutečném či fyzickém stavu auta" jsou jen řeči, protože SKUTEČNÝ stav auta nemáš šanci na místě zjistit. Můžeš ale ledasco odhadnout. A kompletnost dokumentace od auta přispívá k pocitu, že auto nebylo pro majitele jen kusem železa, spotřebákem, nebo objektem snadného výdělku. Protože takové auto se potom stává zase objektem starostí, smutku a nespokojenosti majitele nového.

Bazarů a prodejců aut jsem už viděl osobně celkem dost a ledasco jsem si už vyslechl. Na řeči o tom, že SK je k ničemu, že druhý klíč nepotřebuju, že auto je bez investic přestože je 15let starý s číslicí blížící se 200tis na tachometru, že nemám jedinou fakturu za servis protože si všechno dělám sám a apod., jsem poměrně háklivý.

K tématu:
Přikláněl bych se k "nezávaznému" mustru, kde by byly některé zásadní údaje povinné.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Forma inzerce

Příspěvek od HonzaCZ »

Yeti: Pro me treba serviska a udaj na tacho nema temer zadny vyznam. Skutecny stav na miste se opravdu poznava velice tezko, ale v servisce muzou byt akorat zavadejici udaje nebo neco, co ma odvest pozornost. Fakturam za servis bych uz rozumnel vic.
Ale treba v pripade myho auta bych nasel mozna par faktur za dily a pak asi 2 ze servisu (celni okno a Dobrany). Jinak si vsechno delam sam a kupodivu to auto i po 4 letech v mych rukach jeste jezdi, takze spatne to asi nedelam :-) Taky jsem za 4 roky najel jen 40tis. km, coz je pro nekoho alarmujici, ale je to proste fakt.
Nastesti ja to auto stejne asi nikdy nebudu prodavat, takze je to jedno :-)

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3007
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Forma inzerce

Příspěvek od yeti »

HonzaCZ: Chápu to v případě, že víš, že auto prodávat nebudeš (nechceš). Možná pak v případě nutnosti prodáš někomu známýmu, nebo z klubu - prostě někomu, s kým se znáš a on jako kupec ví, že mu nelžeš. Ale brát auto od cizího člověka jen s dobrým slovem, že "je všechno OK" mi přijde jako hazard.
Nepotřebnost znalosti historie auta ještě chápu v případě, že víš, že si na tom autě ledasco uděláš sám (umíš to a máš kde) a oslovila tě cena nebo konkrétní typ auta. I tak ale může být hazard např. vyjet do Německa, kde se můžeš dozvědět, že je to např. čórka...
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
Ynhoj
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1028
Registrován: čtv říj 15, 2009 9:28 am
Jméno a příjmení: Sebastian Sehnal
Bydliště: Tourov (Bavorov)

Re: Forma inzerce

Příspěvek od Ynhoj »

Serviska pro mně znamená určitou orientaci, dá se kontaktovat uvedený servis. V mém případě jsem to tak udělal. Případně se dá kontaktovat i původní majitel. Ano, mohou napsat co chtějí,ale to bychom potom nemohli věřit ani takovým firmám jako AWD nebo Boxer...Nákup ojetiny je hodně o důvěře, poctivosti a čestnosti zúčastněných stran...To platí i o servisech...Čím více dokumentace a informací, tím lépe. Jsem osobně rád, že v mém případě jsem nenarazil a auto jezdí jak má. Faktury za opravy jsem si vždy schovával či evidoval, není to na škodu ba právě naopak.. K určité evidenci celkem nevědomě a dobře příspívá i portál jako např. spotreby.cz či servisní knížka na klubovém webu pokud se to tam řádně vyplňuje. Honzo, dá se věřit, že někdo najede tak "málo", v tom problém nevidím a v Tvém případě kdyby si náhodou auto prodával (byť píšeš,že nebudeš)tak jsi schopný to i prokázat :826:.
Subaru Impreza Outback Sport 2.0 r.v. 2005, ex Subaru Justy 1.3 1998, ex Daihatsu Feroza, ex Škoda Forman 1.3 LX, ex Škoda 105 L
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Forma inzerce

Příspěvek od HonzaCZ »

yeti: Tak kradený to může bejt i s tou nejlepší servisní historií, to asi těžko poznáš. Nicméně i kdybych to někdy prodával, nic by to na způsobu servisování nezměnilo. Dávám tomu autu vše, co potřebuje a ještě mnohem víc a to za zlomek ceny, co by stály návštěvy servisu, navíc při nějakém zákroku prohlížím i okolí nebo třeba celý spodek, pokud mám auto zvedlý. Prostě se k němu chovám s láskou, protože chci, nejen aby jezdilo, ale aby bylo celkově v dobrém stavu :-) Navíc mám podrobnej deník, co se kdy na autě dělalo, v kolika km, za kolik, případně co jsem našel za závadu/problém a pokud si někdo myslí, že bych se s ním vymejšlel a psal jenom, abych někoho ošulil, tak je to jeho problém. Teď mě napadá, že mám spousta fotek ze servisních prací, což je možná úplně nejlepší důkaz :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
alky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1257
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: býv. voj. výcvk. p. Ralsko

Re: Forma inzerce

Příspěvek od alky »

ozy: přeci to je inzerenta mínus, když tam stav km (a i další údaje) nenapíše.. když to tam napsat nechce, at nepíše... chlapci, nejsme prodejci aut, jsme nadšenci, nemusíme mít všechno jako ostatní.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“