Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Odpovědět
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Příspěvek od emve »

podvlada píše:Pak je ještě otázka, jestli radši koupit "pelech", kterej si opravíš sám a víš, co a jak bylo opravený, nebo koupíš "voňavku" o který ale nic nevíš, a může se vysypat něco co právě opravoval někdo zalevno doma. Já se svym pelechOutbackem nelituju
Tak určitě. Bohužel většina lidí v naší zemi není natolik uvědomělá, aby chápala, že může koupit levný pelech, do kterého se určitě vysype, nebo dražší voňavku, do které se spíše nevysype. Každý chce voňavku za cenu pelechu.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
Uživatelský avatar
vena
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1544
Registrován: pát lis 04, 2011 9:10 am
Bydliště: železná ruda
Kontaktovat uživatele:

Re: Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Příspěvek od vena »

A může to platit i obráceně :-D dost lidí chce za svoje pelechy hromady zlata.vetsina těch aut má něco i ty rádoby voňavky.vzdyt to prvnímu majiteli sloužilo skoro bez investic 10 let/200kkm tak má v garáži poklad....

Sleduju teď nějakou dobu inzerci nejenom subo protože nabídka je tristní ale jelikož musím mít alespoň jedno awd tak prostě výběr omezený... Se mi

V pondělí v Norimberku týpek otb 08 za cca 2900,- prodán a ve středu se objevil za 5800,- :-D
Ve středu v Alpách otb 04,3.0 za 1800,- následující den je ten samý u Mnichova tadelos zustand za 3000,€ . přitom silná koroze atd.takze ho stáhnul na patnáct set počítám. Takhle se kazí trh.
Citroen C5 2.2Hdi 09, Subaru Outback 2.5 12
Uživatelský avatar
Čibi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: pon lis 08, 2010 11:17 am
Jméno a příjmení: Martin Cháb
Bydliště: Českolipsko

Re: Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Příspěvek od Čibi »

podvlada píše:Pak je ještě otázka, jestli radši koupit "pelech", kterej si opravíš sám a víš, co a jak bylo opravený, nebo koupíš "voňavku" o který ale nic nevíš, a může se vysypat něco co právě opravoval někdo zalevno doma. Já se svym pelechOutbackem nelituju
Já mám radši pěkný nevybydlený auto s mechanickou vadou než obitý, otlučený, protože z toho pro mě je mnohem těžší udělat pěkný auto, než vyřešit mechanickou závadu.

Dobitý vybydlený za mě zvládne udělat žena následně, takže teď ani neuvažuji, že by byl outback ještě prodejný. Tím se vlastně přiznávám, že jsem bez subaru a jezdím s autem s <> na kapotě :(
Outback 2.5 123 kw 2006
Forester 2.0 XT 130 kw 2005
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Příspěvek od VDC »

yeti píše:
Aniž bych chtěl kohokoli jakkoli prudit, tak to není úplně přesné. To auto mělo k dokonalosti daleko už po koupi. Bohouš do něj nacpal prachy za podvozek a při tom ho zase ojebali. Jenže potřeboval myslím tahat přívěs nebo co, tak to vyměnil za outbeka.
Oukej, fyzicky jsem ho neviděl, tak jsem mohl žít v bludu. Nicméně průběh byl stejný. A nebylo to proto, že potřeboval tahat přívěs. Prostě potřeboval Outbacka. To si pamatuju dobře. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14835
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Příspěvek od Tapan »

Jsem si taky říkal, že když bych kvůli tahání přívěsu dával pryč S-turbo, nevím nevím, jestli bych ho nahrazoval zrovna 2.5 Outbackem. Co utáhne ta 2.5, musí S-turbo dát bez problémů taky.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2718
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Příspěvek od zhor »

No mechanicky možná jo, ale papírově určitě ne. Turbo nemá redukci a tam je tažný hodně omezený kvůli spojce. Na WRX mám tažný 1200kg a předtím jsem měl skoro tu samou Imprezu s redukcí, a ta měla 1600kg.
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14835
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Příspěvek od Tapan »

SG XT 130 kW mělo na kouli snad 1800 nebo kolik, pochybuju, že 2.5 OTB měl nějak výrazně víc. Leda že by z nějakého důvodu SF S-turbo mělo výrazně míň, ale proč by...je to prakticky stejné auto. Moje teda mělo automat, Bohouš měl asi manuál. Ale nenapadlommě teda, že by ty auta kvůli převodovce měly významně jinou váhu na kouli, i když jistej smysl to dává.
Co Bohouš potřeboval tahat? Palety? Loď?
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2718
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Příspěvek od zhor »

Automaty mají na tažným víc, to je pravda. Ale ty turbo manuály, tam mají fakt málo. I když tuším že 2,5T SG má i v manuálu 1800kg, ale tam je zase krátká převodovka 4,444
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3007
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Příspěvek od yeti »

Tak duvod vymeny si mozna pamatzju blbe, ale to ostatni si pamatuju dobre.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Příspěvek od Mira »

zhor píše:No mechanicky možná jo, ale papírově určitě ne. Turbo nemá redukci a tam je tažný hodně omezený kvůli spojce. Na WRX mám tažný 1200kg a předtím jsem měl skoro tu samou Imprezu s redukcí, a ta měla 1600kg.
Festr XT má na kouli 1800. Víc než atmo. OTB víc mít nebude, spíš méně.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4930
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Příspěvek od Makovica »

Mira píše:
Festr XT má na kouli 1800. Víc než atmo. OTB víc mít nebude, spíš méně.
Ved atmo SJ ma 2000 brzdenych. Teda pokial sa stale nebavite o SG.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Příspěvek od Bodyšek »

Tapan píše:SG XT 130 kW mělo na kouli snad 1800 nebo kolik, pochybuju, že 2.5 OTB měl nějak výrazně víc. Leda že by z nějakého důvodu SF S-turbo mělo výrazně míň, ale proč by...je to prakticky stejné auto. Moje teda mělo automat, Bohouš měl asi manuál. Ale nenapadlommě teda, že by ty auta kvůli převodovce měly významně jinou váhu na kouli, i když jistej smysl to dává.
Co Bohouš potřeboval tahat? Palety? Loď?
Sima tu u nás byl a řekl bych ze vozík za autem taham furt at je to lehčí nebo sem tam i těžší náklad Obrázek. A redukce je krásná věc a určitě strašně tomu autu pomůže a usnadní jízdu. U nás na baráku či statku je pořad co dělat i převážet. A kus pravdy má Tomas a i yeti. Dneska bych uvítal prachy protože všecko cpu do baráku zahrad atd. Ve stodole mám obytný přívěs ale i ta 2.5 121kw má stim co dělat. Nechápu jak jsme stim mohly procestovat kus světa. Otec obytný přívěs tahal za Zigulikem 1500cm stovkou a ještě snama plně naložené auto.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3177
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Příspěvek od dracekvo »

Já měl první subaru v manuálu. Redukce byla fajn, ale nebyla to až tak velká redukce, aby to mělo nějaký významější vliv. Do dneška jsem nepochopil, proč tomu inženýři, když to auto mělo redukci, neudělali delší kvalty a redukční převodovku neudělali více zpřevodovanou. Pamatuju se, jak jsem z prvního subaru byl zklamaný, že to na dálnici točilo 4 tisíce jak nějaká zdechlá 1.6 oktávka.
Stejně člověk musel s vozejkem couvat přes spojku i s tou malinkatou redukcí.
Zlatej automat. Tam člověk může jezdit krokem, aniž by byl nucen tam něco opotřebovávat/pálit. Klidně s tunovým vozejkem couvat do kopce rychlostí pomalé chůze, nebo i pomaleji.
Vzpomínám s láskou na Jeepa. Plnohodnotná redukce a ještě k tomu automat. To byla super kombinace.
Jinak na obou outbackách mám bržděný 1800kg. Nebržděný má starší jen 500kg, novější normálně 750.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Příspěvek od VDC »

Neudělali tomu pomalejší redukci, protože to nikdy nebylo myšlený jako terénní redukce.
Boxer v Subaru nikdy neměl krouťák v nízkých otáčkách, tak to vyřešili redukcí, aby to mělo víc síly při rozjezdu a tahání vleku na silnici. To jen u Forestra se počítalo s tím, že to bude jezdit mimo silnici, tak je tam redukce kratší.
To jen v Subaru komunitě přetrvává iluze, že redukce je určená do terénu. Proto taky redukci nikdy neměly turba, protože na rozdíl od atmošek ten krouťák mají.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Příspěvek od petr »

Tapan píše:Ve stodole mám obytný přívěs ale i ta 2.5 121kw má stim co dělat. Nechápu jak jsme stim mohly procestovat kus světa. Otec obytný přívěs tahal za Zigulikem 1500cm stovkou a ještě snama plně naložené auto.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
no jo ale to byly pořádné auta s krouťákem :-D
taky mi to nechce moc jet ani samotné bez vozíku natož s karavanem , ale zas spotřebu to jako pořádné auto má :-D
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“