Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Odpovědět
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Příspěvek od newli »

Zdeny píše: nevím, jestli je někde nějaká diskuze o M6 MPS, ale něco mohu přidt já. Jednak jsem měl 3MPS a jednak jsem ji prodal klučinovi, co měl už druhou 6MPS. M6 MPS je výtečný auto - až na jednu zásadní věc - hniloba. Tento model korozi chutná víc, než by bylo záhodno. Protože se dělal do 06-07, tak dnes to má min. 12 let na hrbu a to je dost na to, aby měla shnilý lemy, prahy a zadní blatníky. Sehnat nesežranou znamená vyrazit tam, kde se nesolí a to v střední Evropě není, ptž. i Itálie solí o stošet, …
Hele, je to uz nejaky patek, co jsem to protahnul na letisti, ale podvozek mi prisel dobry. Samozrejme neni to impreza, ale rychly sedan. To auto v dobe vyroby podle me nemelo chybu (pokud teda clovek prekousne, ze to je sedan bez sklopnych sedadel a tunelu pro lyze). Znama to ma dodnes (kupovala nove), ma najeto uz asi 350.000 km (mozna i o neco vic), tak muzu rict, co se na tom kazi a co ne. Motor je dle meho neskutecny drzak - uz ji sice zere olej, ale takovemu najezdu bez jakekoli opravy se rade z nas muze jen zdat. Docela slusne ji zrezly A sloupky z predni castu u celniho skla - to jsem koukal. Jinak tam rez snad ani neni. Ano, tankuje jen 98+ benzin a dlouhodobou spotrebu ma neco mezi 11 a 12 litry. Jedina vazna zavada ji potkala asi pri cca 250.000 km, kdy se ji na D1 pri rychlosti +/- 150 km/h v noci v zime kousnul pohon AWD. Pry dost vesela zalezitost. Takze odtah a reseni co s tim. Novy dil k mani za 240.000 kc (to auto melo v te dobe cenu plus/minus takovou, mozna lehce nizsi). Protoze to auto ma opravdu rada a stejne jako ja si nedokaze vybrat z novodobe nabidky, sehnala si od polaku pouzity AWD dil za polovic a dodnes jezdi. To auto bych ted po 12 letech nechtel (stejne jako bych uz asi nechtel spec B), ale kdyby Mazda do evropy privezla 2.5T v AWD (ted nevim, zda v US je FWD nebo AWD), rozhodne bych o tom uvazoval.
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Příspěvek od emve »

Takže si smířen s Legem v naftě a nic nehledáš ? :-)
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Příspěvek od newli »

Vzhledem k tomu, ze (i) lego v nafte je v podstate neprodejne a (ii) mym pozadavkum neodpovida zadne nove ci zanovni auto, tak mi asi nic jineho nezbyva :-D

EDIT: emve, prijde mi, ze nemas hluboko do kapsy a uz si toho hodne vlastnil/projel. Mas predstavu, jak je na tom s kvalitou mercedes? Rikal jsem si, ze az me legacy nadobro opusti, ze bych uvazoval cca 2 roky starem o mercedesu c-43 amg kombi. Kamarad mi to ale hanel, ze to taky nic nevydrzi. Ted nic neshanim, ale to se muze zmenit raz-dva, Nejak mi to zaclo trochu vic zral olej 8()
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Příspěvek od emve »

Mercedes určitě není špatná volba, s kvalitou v posledních letech je na tom spíše dobře, v Céčku této generace W205 jsem něco najezdil (zejména 220d a 250d 4M, ale svezl jsem se i ve faceliftovaném C43 Cabrio), je to fajn svezení, ale nic z čeho by sis úplně sedl na zadek, taková lepší octávka, prostorem, komfortem. :-)

Ten třílitr mě taky nikdy úplně nevytrhnul, jel jsem v první verzi ve W212 E400 4M, pak W213 E43 AMG, pak to C43 Cabrio a CLS 53 AMG. Jako jede to, ale není tam úplně pocit nějaké extrémní síly (to umí až V8 Biturbo), už to ale docela i žere..

Je to asi podle toho, co od toho čekáš, jako univerzál, se kterým se dá jet do práce, na nákup, s rodinkou na hory, to asi nebude špatný kompromis. Občas si to přišlápneš, trochu to zavrčí, zapráská, ale řidičsky to bude pořád jen nudné céčko trochu okořeněné klapkovým výfukem. Bojím se, abys nedopadl podobně jako u Saabu. Jak říkám, dynamika není úplně ohromující, je to jen o chloupek rychlejší, než Golf R, přitom to žere podstatně víc, a ty zvuky tě za chvíli přestanou bavit.

Z nových aut, ano volba je těžká, za mě je do milionu pořád super volba Cupra a zejména Golf R (který má na rozdíl od Cupry trakci) a pak to co jsem tady psal několikrát, BMW 340i, ale v lehké specifikaci, ideálně sedan, zadokolka, to hezky jelo a nežralo, tím ale zase padá dost praktičnosti oproti kombi ve čtyřkolce.

Já si spíš myslím, že jedno auto nikdy kvalitně nenabídne všechno, takže Céčko klidně ano, ale 250d 4M kombi na daily a k tomu něco zajímavého na víkendy. ;)
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Příspěvek od newli »

Ja bydlim v praze a parkuji venku na ulici, takze 2 auta pro me nejsou. Navic uz to leze dost do penez. Me kompromis nevadi - to spec B by mi vyhovovalo. Saab byl velky omyl - jednak ten kus byl proste spatnej a ty jizdni vlastnosti taky zadna slava. Ja bych doufal, ze ten sestivalec v mercedesu nebude tak tezkej a vsazenej vepredu. Nebo ano? No uvidime, zacnu to resit, az diesel odejde.

V cem ma cupra problem s trakci? Delaji i 4motion a tam je to stejne, ne? Koukal jsem, ze od noveho roku bude cupra take s 7DSG.

EDIT a co ten pohon 4 motion - co to vlastne presne je? Na x-drive jsem neslysel nic dobreho!
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Příspěvek od PeteBiggy »

newli píše:EDIT a co ten pohon 4 motion - co to vlastne presne je?
Normálka Haldex.
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Příspěvek od emve »

Jo, máš samozřejmě pravdu, já to mám pořád spojené Cupra předokolka, Golf R čtyřkolka... Cupra je ale pokud se nic nezměnilo ve čtyřkolce pouze jako kombi s DSG. Sedmikvalt DSG určitě dobrý, z Golfu R to s faceliftem udělalo příjemnější auto na dálniční cestování (6-kvalt manuál i DSG měly krátkou šestku). 4motion by měl být v Cupře i Golfu haldex páté generace. V Golfu R to funguje skvěle, není to na hraní, ale na rychlou čistou stopu za všech podmínek (sucho/mokro/sníh) nemám připomínky.

Minulou zimu jsem na sněhu s eRkem celkem jezdil a vyhovovalo mi to na rychlé přesuny. Evo je mnohem větší divočina.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Příspěvek od newli »

emve: No to je jasny, evo je vetsi divocina nez type R, co jsem mel. A ze uz tam bylo zabavy vic nez dost!

4motion taky haldex? No, trochu jsem se toho bal ...

EDIT: Myslel jsem tedy 4matic (u mercedesu). Taky neco jako haldex? Ja ty obchodni nazvy nesnasim, kazdy tomu rika jinak a me se to pak plete :-)
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Příspěvek od emve »

Dneska je to velká věda, pod jedním označením jsou různé technologie, tak jako kdysi u Subaru (Active, Continuous, VTD). Mercedes má u menších modelů (předokolek) něco jako haldex a u modelů, kterou jsou standardně zadokolky, nějaké své fulltime řešení. Stejně jako xDrive od BMW a quattro od Audi (to má taky v A3 haldex a ve vyšších modelech fulltime).
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Příspěvek od newli »

Mne slo o to, jak moc je to jejich full-time reseni odolne. Sveho casu melo audi torsen, co vydrzelo hodne. Naopak x-drive u bmw snad vydrzi vubec nic. Sice jsem nasel nejaky graficke rozkresleni 4maticu, ale me to nic nerika ....
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Příspěvek od spm »

Kdysi dávno tu byl odkaz na nějakém českém auto webu, kde byly rozepsané jednotlivé AWD pohony, co se u aut používají a jak fungují. A dost mě tam tenkrát překvapila jedna věc. Zatímco prakticky všechny auta u full time AWD mají něco, co zvyšuje svornost alespoň na mezinápravě (u audi torsen, subaru v MT tam má viskospojku, ...), tak u mercedesu tvrdili, že to má všechny diferáky obyčejný otevřený a řeší se to akorát přes EDS přibržďováním jednotlivých kol. Ale nikdy jsem teda neřešil, jestli to mají takhle všechny jejich auta a jak moc to (ne)funguje.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
bonboniera
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 797
Registrován: sob srp 15, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vit Pochman

Re: Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Příspěvek od bonboniera »

Nemate nekdo blizsi informace o tom bilym outbackovi u Freye ve Stodulkach? Prostredni rada, hned na kraji u plotu. Vypada solidne, ale pravda, videl jsem ho jen letmo :-)
Přílohy
2019-01-03 13.33.03.jpg
Subaru Outback 3.0R, 5AT, 2009
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6320
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Příspěvek od cleo »



Odesláno z mého founu pomocí Tapatalk
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1877
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Re: Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Příspěvek od jkotek »

Má nějaký chlupatý lak. A jeho tloušťka je nadprůměrná. A taky se dost loupe, odpadává až na základovku.
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
Uživatelský avatar
mirekst
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 784
Registrován: čtv říj 10, 2013 8:02 pm

Re: Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Příspěvek od mirekst »

Pokud by někdo ze zdejších členů měl zájem o Outback 2.5 AT (ročník 2006), v AWD ho mají k prodeji: http://www.awd.cz/autobazar/autobazar/s ... 006-detail

Jezdil jsem s ním cca 5 let, kdyby byly nějaké dotazy, jsem k dispozici, zde i přes SZ. Prodejcem je AWD, technický stav viz. jejich předávací protokol. Důvod prodeje: Mám už jiné [SUBARU]
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“