Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Odpovědět
pichy
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 203
Registrován: pon říj 24, 2016 6:14 pm
Bydliště: Valašsko

Re: Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Příspěvek od pichy »

v ideálním případě samozřejmě auto s menším nájezdem, to je bez debaty. ale to, co mi primárně u SG XT vadí, jsou právě ty nesmyslné cenovky u nájezdu do těch 200 k. S-turbo 2002 vs XT 2003 - obě mají přibližně stejný výkon, stejný nájezd, ale slušné S-turbo se dá pořídit za 60 k a slušné XT začíná na 120 k. měl jsem obě auta a fakt si nemyslím, že by tam byl až takový technický nebo konstrukční skok, aby tam bylo navýšení o 100 %. ale to je jen moje taková malá úvaha, vím, že cenu určuje trh :-)
Outback 3.0 H6 (2004)
Honda Civic 1.6 V-TEC (2005)
Peugeot 205 rallye (1990)

ex: Forester 2.0 XT (2003), Forester 2,0X (2006), Impreza 1,5 (2009), Forester S-turbo (1998), SAAB 9-5 Aero (2005)
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3419
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Příspěvek od mari75 »

Jelikož mám XT už skoro dva roky, tak si troufám říct, že můžu zlehka posoudit, jak je to s cenou a následným servisem. Ale ono to tady bylo stejně zmiňováno několikrát. I já jsem dle toho kupoval XT. Koupit XT pod sto tisíc znamená, že další investice do auta budou zcela jistě následovat. A to investice vzhledem ke kupní ceně nemalé. Např. u mě to znamená zatím cca. 50 % z kupní ceny za dva roky a klidně by to mohlo být i více. Ale já jsem s tím do toho šel, čili jsem s tím dopředu i tak nějak počítal. A to já se bavím jen o mechanických věcech, koroze a vyvařování se mě zatím( a snad nějakou dobu to ještě vydrží) netýká. Naštěstí jsem nemusel řešit vše hned, takže se opravy hezky časově rozloží a tolik to nebolí. A co jsem vlastně chtěl říct :-D ? Jo, už vím! Už tady stokrát omílané. Když koupím auto na za nižší cenu, tak s investicemi musím počítat a nebo koupím to samé, ale dražší, kde by ty investice nemusely být. Ale já raději volil první cestu, protože aspoň vím, co je na autě uděláno a vlastně s tímto vědomím se dostanu na cenu druhého případu, kde ale stejně nebudu mít jistotu, že bude vše vcajku a cena kupovaného auta je stejná, já už moje po značném servisu. Jinak cena SG XT je pořád dost vysoká, po dvou letech bych řekl, že neklesá vůbec. Čím to je nevím, nevadí mi to :-D . Asi tím, že novější auta stojí za prd, jen jsou jakoby líbivější. A konkrétně Subaru si drží cenu hoodně vysoko. Málokdo si koupí pět let staré auto za třeba půl mega, že? ;-D
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14833
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Příspěvek od Tapan »

No a nebo můžeš koupit levnější kus a mít štěstí. Kdybych se nebál, že to zakřiknu, napsal bych, že to se snad povedlo mně :-) Bral jsem jedno z nejlevnějších v inzerci, stran koroze to byl rozhodně jeden z těch lepších kousků, co se dá pořídit a kupoval jsem to s tím, že to sedí na prdeli, tlumiče vyměněný, ale pružiny ne - takže jsem věděl, že mě bude čekat záměna za Ironmany. No a kromě toho, světe div se, za necelé dva roky skoro nic. Měli to pár dnů v Dobřanech, měnila se ATF, svíčky, přetěsnění ventildeklů, změření ventilových vůlí (bez seřízení, netřeba) a nějaká ta další drobnost, nebyl to nejlevnější servis, ale všechno jsou to až na ty ventildekly spotřební věci. No a pak věci, co jsem si na autě poničil vlastní vinou a výměny oleje, ale to nepočítám. Jo a pak se rozesral přerušovač, to bylo za 2 kila, ale těch starostí kolem toho :-D
Při koupi XT bych se zaměřil hlavně na tu korozi a mechanický stav, protože jestli to víc žere olej stejně před koupí nepoznáš, odrbaný z parkovišť při tomhle stáří budou všechny a dílů je na to mraky a za pár korun...
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3419
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Příspěvek od mari75 »

Tak ono i ty spotřební věci nejsou zrovna za hubičku a servis není zadarmo. Takže se to celkem rychle nasbírá. Za kolik jsi, Štěpáne, kupoval?
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14833
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Příspěvek od Tapan »

Za 90...když připočtu servis, za který si nemůžu sám, tak jsem celkem asi na 120 bez kol a pneu (jinak plus dalších 20)...ještě jsou na autě věci k dořešení (nějaké žárovičky v interéru, klima), ale když nepočítám vlastní práci, tak finančně žádné drama.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22705
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Příspěvek od spm »

Pockej az rozchodis tu klimatizaci... :-DDD

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14833
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Příspěvek od Tapan »

spm: ona občas funguje, tedy chladivo v ní je a neuniká :-) Problém dělá...co že to je, spojka kompresoru? Mohla už 2 sezóny šlapat, ale je to problém s příliš malou prioritou :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3419
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Příspěvek od mari75 »

Tapan píše:Za 90...když připočtu servis, za který si nemůžu sám, tak jsem celkem asi na 120 bez kol a pneu (jinak plus dalších 20)...ještě jsou na autě věci k dořešení (nějaké žárovičky v interéru, klima), ale když nepočítám vlastní práci, tak finančně žádné drama.
Hehe, tak to je dosti podobné i u mě. Já vlastně taky řeším jen spotřebák, co by se musel řešit i u jiných aut. Ale asi za jiné peníze ;-D . Takže s těmi 50 % navíc za servis z kupní ceny jsem se celkem trefil. A nejsem zcela přesvědčen, že kdybych koupil za 150, tak bych nemusel nic řešit. pozitivum je, že teď už celkem vím, na co se podívat, kdybych zase kupoval třeba SF, SG a SG pofl. :-D . Ale doufám, že se mi iXTéčko ještě nějaký rok nerozpadne v prach :-DDD , abych to nemusel řešit. A taky mě mrzí, jako starého šetřílka :-/ :-D , že SJ XT není asi už vůbec vhodné na přestavbu lpg.
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22705
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Příspěvek od spm »

Otázka je, jestli se pak ta spojka nemění i s celým kompresorem, což tu srandu právě trochu navyšuje :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20602
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Příspěvek od námořník »

Není to třeba jenom čidlo, co tu spojku vůbec nesepne? .
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Příspěvek od RadekN »

Tapan píše:Bral jsem jedno z nejlevnějších v inzerci, stran koroze to byl rozhodně jeden z těch lepších kousků, co se dá pořídit
Úplně stejně jsem pořídil toho svého. Každopádně po nějaké údržbě spotřebních věcí za dost $$ (výfuk, katalyzátor, tažné, rozvody, pumpa, chladič, všechny hadice, kosti, řemeny, sedačky, oleje atd atd) a teď po kompletní rozborce a GO motoru (nové kroužky, ložiska, těsnění pod hlavy, spojka, lambda) ... jsem na ceně cca 130k za vše. Což sice není málo za obyč. 14 let starou atmosféru, ale zase na to auto bude spolehnutí.

Škoda té GO motoru, se kterou jsem nepočítal. Ale víc by to mrzelo u pěkného auta, které by stálo 120k :-D
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14833
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Příspěvek od Tapan »

spm: kompresor z vrakáče se zárukou funkčnosti je za 3000, žádné drama.

Jo a ještě jsem dělal přední brzdy, takže plus cca. 5 tis., děláno samodomo. Zadní mě ještě čekají. Výfuk je naštěstí vyřešený, nerez, asi Málek, takže s trochou štěstí přežije zbytek vozu. No a taky se teď budou dělat přední tlumiče, jeden teče, jsou tam ještě původní.
Jo, když se to sečte, je to pěkná částka, ale u kterého auta za 90 se tohle nemusí dělat? Však jsou to u ojetin spotřební věci, a nic Subaru-specifického.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3419
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Příspěvek od mari75 »

Tady si v sekci "vtípků" dělali srandu z Alfy. Jelikož Alfy v rodině provozujeme cca. 15 let, tak můžu s klidem potvrdit, že Sůbo a Alfa si jsou dosti podobné, co se servisu týká. Jen Alfa má podstatně lepší dýzl. Takže ty vtípky nebyly moc na místě. A většinu problémů je zapříčiněno zanedbaným servisem. To se týká obou značek
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10647
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Příspěvek od podvlada »

mari75 píše:...Jelikož Alfy v rodině provozujeme cca. 15 let...
Čekal jsem, jestli někde uvidím tvoji reakci. :-)
A máš pravdu. Obě značky jsou specifické svými problémy. Možná bych ale řekl, že u Subaru jde většinou o věci technického rázu (hlavně motor), u Alfy jde většinou o věci "kolem" - ve stylu "když zařadím za 4 a poposednu si, otevře se kufr". :-D
A s dieslem to mohu taky potvrdit. Kamarád mě nechal řídit svou 156 1.9JTD, kdybych nevěděl, že to je diesel, tak bych si toho možná ani nevšiml. Úplně jinej zážitek než běžný VW-diesely. Bohužel, zrovna u 156 je diesel možná lepší volbou než jejich benzínové TS, V6 Busso je samozřejmě úplně jiná kategorie.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1295
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Inzeráty na zajimave nabidky Subaru

Příspěvek od PeteBiggy »

mari75 píše:....A taky mě mrzí, jako starého šetřílka , že SJ XT není asi už vůbec vhodné na přestavbu lpg.
To sice joo, ale zase i ta výchozí benzínová spotřeba je u SJ nižší, možná i o dva litry baj voko bych řek (i když dle spritmonitoru, jen cca o litr), k tomu levnější a jednodušší servis, plus je třeba brát v potaz samozřejmě jako vstupní investici LPG systém, v neposlední řadě spolehlivost....U toho, kdo jezdí i docela dost kratších tras, už ten plyn může být i nerentabilní. A především je třeba si položit tu hlavní otázku, je opravdu jakékoliv XT, tedy i SG, vůbec vhodné na přestavbu LPG? :-) [?]
podvlada píše:Možná bych ale řekl, že u Subaru jde většinou o věci technického rázu (hlavně motor), u Alfy jde většinou o věci "kolem" - ve stylu "když zařadím za 4 a poposednu si, otevře se kufr".
:-DDD :-D :-DDD
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“