Prodám Forester 2.0 D

Inzeráty zakončené úspěšným prodejem/nákupem, které jejich majitel nevyžaduje smazat (prosíme o uvážlivé požadavky na smazání, pokud vlákna obsahují obecně užitečné informace). Inzeráty bez odezvy majitele starší jednoho roku.
Uživatelský avatar
martas
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2713
Registrován: sob lis 06, 2010 9:22 am
Jméno a příjmení: Martin Staněk
Bydliště: Most,Jílové u Děčína,

Re: Prodám Forester 2.0 D

Příspěvek od martas »

dethroned píše:myslím že MY09-11 zaklepou dřív nebo později všechny...
nestras me :-)
Martas
Subaru Outback 2.5 - MY 2002 - ex
Subaru Forestr 2.0D - MY 2010 - ex
Subaru Impreza Sport 2.0 - MY 2008 - ex
Subaru Impreza WRX STI 2.5 - MY 2011 - 12,8l
Subaru Forestr 2.0 XT - MY 2016 - 11,4l
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Prodám Forester 2.0 D

Příspěvek od newli »

Tak to proste je ... bohuzel
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Fitipaldi
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 190
Registrován: stř kvě 05, 2010 12:02 pm

Re: Prodám Forester 2.0 D

Příspěvek od Fitipaldi »

VDC píše::-DDD

Mě baví ty Fitipaldiho plačky, jak to bylo super, když se na ty mladoboleslavský bídy za komoušů daly přinést díly z kolchozu a spravit si to doma. Jo sorry, ne z kolchozu ale z Družstva. Podobný nářky už tu proběhly v diesel vlákně a taky jsem se tím bavil.
Ono to samý lze dělat i dneska, když chceš.

Tohle jsi fakt přepískl. To nejsou plačky, to je řev nad paskvilem zn. Subaru boxer diesel. Nestydím se za to, konstatuji, co vydrřela Š120, klobouk dolů.
Na druhou stranu, dělěj si , co chceš. Já už strategii promyšlenou mám. Co myslíš, bude moje příští vozidlo SUBARU ?
Subaru jsem koupil díky tomu, že je tu jistá příbuznost s Toyotou. Robustní, promyšlená konstrukce, jak z hlediska provozu, tak i údržby. Proto ji mám 14 let, a do budoucna neplánuji se jí zbavit. Subaru mohlo být dobré, ale již mu nevěřím.
Dokonce si myslím, že s pohony 4x4 a více májí perfektní zkušenosti třeba u Tatry,Liazu, .... Pro Tatru by to ani nemusel být velký problém vyvinout osobák 4x4 s podobnými vlastnostmi, jako je Subaru, Mitsubishi,........
Subaru jsem koupil z důvodu nedostatku na trhu.
Jinak bych šel do Toyoty Celica, Corolla wrc, kdyby se komerčně prodávaly.
SUBARU Impreza 2.0D MT MY 2010
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Prodám Forester 2.0 D

Příspěvek od Slavek_xxx »

Jojo, S120 byla fakt super. Ve stejny roce (1984) se zacal vyrabet ten desnej a nespolehlivej MB W124 :-D
Jelikoz jsme ten zazrak z Boule doma meli (pravda, ne 120, ale 105) a bylo to jedno z prvnich aut, kterym jsem legalne jezdil, tak dokazu docela posoudit, co to bylo za shit...
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22693
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Prodám Forester 2.0 D

Příspěvek od spm »

nevim jaky problem by byl pro tatru vyvinout osobak, ale vzhledem k tomu, ze s tim sami prestali, tak to asi moc rentabilni nebylo :-) a to nejspis prave kvuli tomu, jake super moderni a kvalitni veci se za doby soudruhu vyrabely, protoze pred prichodem soudruhu tatra moc problemu s prodejem osobaku nemela...

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49130
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodám Forester 2.0 D

Příspěvek od VDC »

Fitipaldi nic jsem nepřepískl. Neobhajuji přístup zastoupení Subaru k zákazníkům, v kauze boxer dieselu to samozřejmě v pořádku nebylo. A chápu, že po téhle špatné zkušenosti už si Subaru nekoupíš ani ty, ani další, kteří tuhle špatnou zkušenost udělali.

Kdybys jako argument o spolehlivosti dával za příklad Toyotu, nebo jakoukoliv jinou současnou automobilku, pro mě za mě Konzern nevyjímaje, nekomentoval bych to ani jedním slovem.

Ale vyzdvihovat jako etalon spolehlivosti nebo etalon úžasné automobilové doby, mladoboleslavský ludry je prostě stupidita. A ještě tak blbě, že jako bylo super, když se to dalo spravovat doma na koleně. A na to já ti píšu, že to můžeš dělat dneska taky. V tom se nezměnilo vůbec nic a je úplně jedno, jestli máš doma boleslavskou jebku, Mercedes nebo Subaru. Jenom kroutit šroubkama u karburátoru holt bylo jednodušší, než řešit vstřiky u stříkačky. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Fitipaldi
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 190
Registrován: stř kvě 05, 2010 12:02 pm

Re: Prodám Forester 2.0 D

Příspěvek od Fitipaldi »

VDC píše:Fitipaldi nic jsem nepřepískl. Neobhajuji přístup zastoupení Subaru k zákazníkům, v kauze boxer dieselu to samozřejmě v pořádku nebylo. A chápu, že po téhle špatné zkušenosti už si Subaru nekoupíš ani ty, ani další, kteří tuhle špatnou zkušenost udělali.

Kdybys jako argument o spolehlivosti dával za příklad Toyotu, nebo jakoukoliv jinou současnou automobilku, pro mě za mě Konzern nevyjímaje, nekomentoval bych to ani jedním slovem.

Ale vyzdvihovat jako etalon spolehlivosti nebo etalon úžasné automobilové doby, mladoboleslavský ludry je prostě stupidita. A ještě tak blbě, že jako bylo super, když se to dalo spravovat doma na koleně. A na to já …
Nám Š120 vydržela 22 let, údržbu jsem dělal já. A fakt se za tu dobu skoro nic neposralo. Navíc táhla obytný přívěs o váze 860 kg (váha vozidla 830 kg)
do Jugoslávie. Proto ta argumentace, když člověk věděl, jak se k tomu chovat. Žádné vibrace, žádné pazvuky.

Na SUBARU múžeš dělat co chceš, tomu autu se nedá vyhovět, sere se to
neskutečně. Díky Subaru mám už tolik servisního nářadí, že bych si mohl otevřít autoservis. Zkoumu ložisko po ložisku stetoskopem. Něco v tom vibruje, nemůžu přijít na to, co to dělá, neví to ani v servisech.
Kdyby to auto nestálo, to co stálo, a servis, náhradní díly , které stojí skoro 10x tolik (Subaru není 10x lepší než Š Octavia), co na Octavii, tak neřeknu ani prd. Přístup servisů, servisáků je takový, že si člověk fakt připadá jako "DOJNÁ KRÁVA".
Díly v Subaru dávno nejsou Subaru, je to slátanina všeho možného, příklad, INA-China, Valeo, Denso , .........
Po dlouhodobých zkušenostech s řadou vozidel, mohu říci, že ještě horší byl snad pouze Peugeot.
Po Toyotě bych zařadil Seat, vydržel 17 let a motor běžel sametově, skončil pouze kvůli korozi.

Proto mě vychází, že SUBARU je určeno pouze zákazníkům, kteří vlastní min. 1 autoservis a dostatečně tučné konto.
Naposledy upravil(a) Fitipaldi dne stř říj 11, 2017 9:38 am, celkem upraveno 1 x.
SUBARU Impreza 2.0D MT MY 2010
Uživatelský avatar
davidherda
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5783
Registrován: ned led 04, 2015 2:11 pm
Jméno a příjmení: David Herda
Bydliště: podhradí Křivoklátu

Re: Prodám Forester 2.0 D

Příspěvek od davidherda »

No vidíš, ale to je zejména proto, jaký model vlastníš. Nám co máme starčí modely se to něják zvlášť nesere ani po 15letech provozu a to je rozhodně nešetříme. A leckteré táhlo těžší přívěs a dál než slavná 120. A pevně věřím, že za 7let ty auta budou jezdit dál. Protože když vidím v jakém jsou stavu, tak o to nemám strach.

Z předsedy si nic nedělej, von je zlej skoro na všechny. <:-<

Outback 2.5X MY16 -Modrák
BRZ 2.0 MY13-BRZo
Outback 2.0D MY12 - služebáq
Outback 2,0D MY16-Goldback -ex
XV 2,0i MY18-iXVestr -ex
Forester 2,0XTi MY02-Silvestr -ex
Forester 2,0X MY03-Modrestr -ex
Forester 2,0X MY04-Pinkrestr-ex
Forester 2,5XT MY09-Černestr-ex
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22693
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Prodám Forester 2.0 D

Příspěvek od spm »

Fitipaldi píše:náhradní díly , které stojí skoro 10x tolik (Subaru není 10x lepší než Š Octavia), co na Octavii, tak neřeknu ani prd.
Ale 10x tak dražší to teda rozhodně taky není... Měli jsme teď jednu opravovanou na pojišťovnu a co díl, to pálka jako prase. Jedinej cenovej rozdíl bude možná v tom, že na tu Octavii se budou dělat z druhovýroby i nějaký ne úplně standardní díly, jako třeba světla, který u Subaru nebudou...
Díly v Subaru dávno nejsou Subaru, je to slátanina všeho možného, příklad, INA-China, Valeo, Denso , .........
Tak dneska nikdo nevyrábí ty auta sám do posledního šroubku. Fakticky vzato takovéhle skládačky jsou dneska všechny auta. Z velké části bych řekl, že kvůli tomu, že dneska jsou ty auta o dost složitější, mají těch dílů víc a víc komplikovanějších... Jestli je to dobře ne je na vkusu každého soudruha, ale pro porovnání ta slavná Š120 žrala to samé co H6 a se zlomkovým výkonem, poháněnou jednou nápravou a poloviční váhou.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
marek.sm
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 02, 2010 2:35 pm
Jméno a příjmení: marek smrček
Bydliště: praha

Re: Prodám Forester 2.0 D

Příspěvek od marek.sm »

Mám forestera 09 benzín, 230 tKm, kromě brzd vše původní, takže za mě OK a další auto bude zase Subaru.
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Prodám Forester 2.0 D

Příspěvek od Subaru70 »

..jako majitel již druhého Forestera v naftě mohu říci, že do aut jsem zatím nevložil ani kačku...stále slouží bez sebemenšího zaváhání, takže ono to tak paušálně asi říct nejde že se všechno sere..Ano, první diesel modely se nepovedly, ty další jsou lepší..na druhou stranu znám mnoho lidí co maj auta v benzínu a to včetně Subárek, kde jim odešly hlavy, těsnění a pod.Je to o přístupu každého KE SVÉMU AUTU a výhodou starších aut bylo, že si některé věci člověk udělal sám..dnes to moc nejde a nemám ani vlastní servis a ani tučné konto a pořád mě to auto vychází líp než některá předešlá vozítka (a že jich bylo) a to včetně BMW a pod...Pokud mi někdo řekne je to diesel a stejně se posere..ano, je to možné, ale byla to moje volba za kterou si stojím a to včetně případných rizik, takže určitě bych pak nehanil značku za to, že jsem já zvolil špatně...O tom že přístup servisáků Subaru je obtížný, o tom ví většina z nás, na druhou stranu existují i tací jako např. v AWD kteří mi příjdou velmi přístupní a ochotní...
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16137
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodám Forester 2.0 D

Příspěvek od quickly »

Fitipaldi píše:Proto mě vychází, že SUBARU je určeno pouze zákazníkům, kteří vlastní min. 1 autoservis a dostatečně tučné konto.
Tady v tom s Tebou nemohu souhlasit, mám se 3 [SUBARU] (MY06, MY09, MY13) najeto něco kolem 450 tkm a nic se mi nesralo, jen jsem platil standardní servis. Pokud to porovnám s platbami na Octavii combi 1.9 TDI, tak tam jsem do auta do 200 tkm vkládal víc. Podle mne to nejde paušalizovat.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Prodám Forester 2.0 D

Příspěvek od Slavek_xxx »

Tak jestli je Subaru 10x drazsi nez Skodovka, tak potes koste. Letos jsem byl na vymene EGR ventilu u Oktavky II po FL a stalo to krasnych 18 tisic. Najeto necelych 120 tisic km.... ,,|,, (>_<) ,,|,,
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Prodám Forester 2.0 D

Příspěvek od newli »

O tom nepochybuj, odeslej motor v 64.000 km. Rozpocet odhadem 220-260.000. Diky kulanci "jen" asi 40.
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49130
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodám Forester 2.0 D

Příspěvek od VDC »

Fitipaldi píše:
Nám Š120 vydržela 22 let, údržbu jsem dělal já. A fakt se za tu dobu skoro nic neposralo. Navíc táhla obytný přívěs o váze 860 kg (váha vozidla 830 kg)
do Jugoslávie. Proto ta argumentace, když člověk věděl, jak se k tomu chovat. Žádné vibrace, žádné pazvuky.

Na SUBARU múžeš dělat co chceš, tomu autu se nedá vyhovět, sere se to
neskutečně. Díky Subaru mám už tolik servisního nářadí, že bych si mohl otevřít autoservis. Zkoumu ložisko po ložisku stetoskopem. Něco v tom vibruje, nemůžu přijít na to, co to dělá, neví to ani v servisech.
Kdyby to auto …
22 let je hezká výdrž, ale kolik to za tu dobu najelo ? Jestli to bez generálky motoru najelo alespoň 200 000, tak řeknu, že to je super. Ale takových stodvacítek bude jako šafránu. :-)
To srovnání prostě kulhá. Ve své době, ve srovnání s konkurencí, byla stodvacítka ludra. I dvanáctka žigul byl proti tomu Mercedes. Jo proti Dacii byla ta stodváca lepší.
Jestli chceš srovnávat kvalitu auta, musíš srovnávat se srovnatelným. To znamená srovnávat stodvácu s MB 124, například a nebo třeba srovnávat s tím Žigulem 1200.

Tvoje Subaru zase můžeš srovnávat jen s jeho současníky a ne s autem o 2 generace starším.
To je jasný, že to tehdy všechno bylo jednodušší.
Jednoduše řečeno, máš prostě smůlu na nepovedený model. Nebo možná jen na nepovedený kus.
A podle toho soudíš celou značku.
Navíc brát si do úst jako argument, že používají komponenty Valeo (mimochodem ty zrovna jen chvíli, protože stojí za hovno), nebo komponenty jiných značek, to je taky lacinej argument, protože to prostě dělají všechny automobilky na světě.

Nechci slepě hájit Subaru, vím, že v mnoha případech se leccos nepovedlo. Ale taky vím, co se povedlo a že rozhodně nelze říct, že to všechno stojí za hovno.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Zamčeno

Zpět na „Ukončené inzeráty (archiv)“