Prodám Legacy II 2.5

Inzeráty zakončené úspěšným prodejem/nákupem, které jejich majitel nevyžaduje smazat (prosíme o uvážlivé požadavky na smazání, pokud vlákna obsahují obecně užitečné informace). Inzeráty bez odezvy majitele starší jednoho roku.
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Prodám Legacy II 2.5

Příspěvek od vrgada »

No mne mladík oholil celý bok na jednickovem turbalegacy a pohnul zavěšením předního kola a pojišťovna prej totalka za 15 a marně jsem argumentoval, že ta motorizace je raritní a pod 5000 euro v inzerci nejde.
...
Auto je pěkný a jestli jsem to pochopil, tak zbývají drobnosti, tak je, až se oteplí, dodelej. Inzerátu typu šikovný automechanik si to jiste spraví a STK auto určitě projde je dost. Ja, kdybych si měl vybírat, tak beru auto s kterým se dá i jezdit.
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3005
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Prodám Legacy II 2.5

Příspěvek od yeti »

Sorry,ale to je blba argumentace. Prece hodnotu auta nemuzes brat striktne podle tabulky nejake debilni pojistovny. Pojistovny jsou tu od toho aby tahaly z lidi prachy a umele zajistovaly odbyt autoprumyslu.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Prodám Legacy II 2.5

Příspěvek od vrgada »

Tabulky pojišťovny nebývají veřejné, ale určitou představu si člověk udělá sledováním inzerátu, ale tam jsou cifry, které by prodávající rádi dostali a zpravidla je realita jina, nižší a s tím se pak už raději nikdo nechlubí a je rád, že se toho nakonec nějak zbavil
...
Na prodej není auto, nemá to značky a nesmí to na silnici. Je to jen nehotový projekt hodne starého sic zachovalého povozu s nepříliš povedeným motorem. Takže ano, prodejne to je pro fandu (taky subarufanclub, že :-)
...
A šanci na úspěšný prodej by opravdu zvýšilo dodělání těch pár drobností a uspesna STK
...
Ale je to asi marný, podobnou diskusi už jsem tu vedl s majitelem mladšího zlaťáku s pokazenym motorem...
...
Každopádně přeji hodně štěstí, já kdybych ještě nekdy vybíral starý auto, tak vezmu radeji ten inzerát stejného auta za 15 s plynem a platnou STK a ušetřené peníze z rozdílu ceny bych do toho buď vrazil nebo nevrazil.
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3005
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Prodám Legacy II 2.5

Příspěvek od yeti »

vrgada píše:Tabulky pojišťovny nebývají veřejné, ale určitou představu si člověk udělá sledováním inzerátu, ale tam jsou cifry, které by prodávající rádi dostali a zpravidla je realita jina, nižší a s tím se pak už raději nikdo nechlubí a je rád, že se toho nakonec nějak zbavil
...
Na prodej není auto, nemá to značky a nesmí to na silnici. Je to jen nehotový projekt hodne starého sic zachovalého povozu s nepříliš povedeným motorem. Takže ano, prodejne to je pro fandu (taky subarufanclub, že
...
A šanci na úspěšný prodej by opravdu zvýšilo dodělání těch pár drobností a uspesna STK
...
Ale je to asi …
Toto už je trošku lepší. Já jsem jen chtěl říct, že se cena nedá brát striktně podle toho, co ti případně vyplatí pojišťovna. Kdybysme takhle počítali všichni, tak si myslím, že nikdo z nás nejezdí v subaru.
Vem si, že třeba někdo nutně potřebuje jednoduchou a pohodlnou čtyřkolku s automatem. Takovej člověk, podle mě, za dobře vyvařený a celkově zachovalý auto těch 30 dá. A vůbec ho nezajímá co mu dá případně pojišťovna nebo případnej další kupec, protože si to třeba chce nechat co nejdýl.
Škoda, že to není forester. Pokud nemá oba hrnce durch, jel bych se na něj podívat :-D
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodám Legacy II 2.5

Příspěvek od VDC »

Hlavně už bys s touhle argumentací mohl dát pokoj. Každej inzerát na starší Subaru zaplníš příspěvkama, jak je to auto na hovno, protože je starý. Je nás tu spousta, kteří tvoje názory nesdílíme a starší auto pro nás má větší hodnotu, než všechny nový piksly, co v tabulkách pojišťoven mají větší bonitu.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20597
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Prodám Legacy II 2.5

Příspěvek od námořník »

U každýho auta cena nejdřív klesá a když je úplně dole, tak začne stoupat.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1882
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Re: Prodám Legacy II 2.5

Příspěvek od jkotek »

K těm pojišťovnám: je rozdíl, pokud jde plnění z havarijka nebo z poviného.
V případě havarijka dostaneš amortizovanou cenu. Takže "totálka za 15k".
V případě poviného, tedy z cizí pojistky, máš nárok na "uvedení věci do původního stavu" (funkčního) a to i za použití úplně nových dílů (tj. ne ze šroťáku). Tady žádná "amortizace" a "totálka" neplatí, nýbrž kompletní opravana účet viníka.
Plus od roku 2017 máš nárok i na vyplacení snížení hodnoty věci tím, že byla (i bezchybně) opravena (sic!).
Tak doufám, že s tebou pojišťovna nevyj€bala...
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
Uživatelský avatar
macasubaru
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 921
Registrován: ned dub 08, 2012 9:48 pm
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Jablonecko

Re: Prodám Legacy II 2.5

Příspěvek od macasubaru »

hezky Tome.. souhlasím s tebou
Outback 2009 LPG 127 KW AUT černá met. EX..
FORESTR 2008 LPG 110 KW manual (bohužel: :-/ ) stříbrná metal
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Prodám Legacy II 2.5

Příspěvek od vrgada »

No ma zkusenost je 2 roky stara, nezavinena havarka bez problemu uznana vinikem a pojistovna z povinneho ruceni vinika dala 15 a to v tom byla sekvence za 25 (pry si ji muzu prodat pak zvlast) a vyvarena jedna strana auta za 20 u kamarada a plus rada dalsich oprav. Takze pokud se dramaticky nezmenily zakony, tak si s vama u nas pojistovny opravdu vytrou prdel a zadny, ze to uvedou do puvodniho stavu, to mozna v Nemecku (rozbite predni svetlo, blinkr (atyp), hnute zaveseni predniho kola, dvoje dvere na vymenu a predni a zadni blatnik a plneni pojistovny 15 litru). Pokud mate jine zkusenosti, tak jen zavidim. Moje vyhrozovanim medializaci a certy dably melo po mesice vysledek, ze milostive jeste 5 litru pridali a za ty nervy a cas s tim straveny to ani nestalo.
...
Mam argumenty stale stejne, tuctove stare auto nema zadnou hodnotu jen v ocich vlastnika a veteran je myslim az od 30 let, do te doby je to jen udrzovany srot a pak teprve mozna po atestaci poroste na cene, ale to spis turbo legacy nez problemova obycejna 2,5.
...
A opravdu je lepsi auto opravit a protahnout STK, nez ho nabizet stylem sikovny automechanik si to jiste dodela a STK urcite nebude problem
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14818
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Prodám Legacy II 2.5

Příspěvek od Tapan »

vrgada: já tvé argumenty chápu, byť nesdílím. Ale proč máš potřebu pod každý podobný inzerát psát statě na téma, že by sis to nekoupil? A ještě to doplníš odkazem na bazoš s tím, že nejlevnější šrot v téhle generaci tam stojí míň. Tohle je fórum, ne tvá soukromá e-mailová schránka :-) Jakkoliv nijak nezpochybňuji tvé zkušenosti, je potřeba si uvědomit, že každý má při výběru auta jiná kritéria a u některých holt není "kolik se dá vytřískat z pojišťovny, když mi to někdo sešrotuje na křižovatce" na prvním, ba ani na druhém místě :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Prodám Legacy II 2.5

Příspěvek od vrgada »

a nesdilis i nazor, ze je rozumnejsi to opravit a protahnout STK, zvlaste pokud je to dle prodavajiciho tesne pred dokoncenim a zbyva jen dodelat nejaky maly kousek a jen je zima?
...
Anebo taky by jsi radsi koupil nehotove auto, o kterem se poradne nevi, zda zbyva uz jen opravdu nejaka drobnost, anebo radeji trikrat levneji skorovrak a dodelal si to sam s tim, ze to kdyz uz nic ma to aspon registracni znacky a muze to na silnici, tech inzeratu v teto kategorii je na netu opravdu dost, dokonce jsem zalozil vlakno subaru za odvoz (tj. rekneme za cenu jedne prumerne vyplaty)
...
Tim nerozporuji, ze nabizene auto je opravdu pekne, ale proste hotove neni a jezdit se s tim neda
...
Ale pravda od toho obouchaneho zlataku s pokazenym motorem, ktery do auta vubec nepatril to preci jen ma nejaky odstup, tohle nekdo koupit muze, kdezto ten zlatak pokud nesel na dily sel podle mne rovnou na vrakoviste, to bylo opravdu strasne, tohle je aspon pekny kus auta
Uživatelský avatar
Čibi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: pon lis 08, 2010 11:17 am
Jméno a příjmení: Martin Cháb
Bydliště: Českolipsko

Re: Prodám Legacy II 2.5

Příspěvek od Čibi »

Jak tu došlo na informaci, že auto nemá značky a nejezdí???

Ani jedno jsem nenapsal, pojistka je placená...
Outback 2.5 123 kw 2006
Forester 2.0 XT 130 kw 2005
Uživatelský avatar
Čibi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: pon lis 08, 2010 11:17 am
Jméno a příjmení: Martin Cháb
Bydliště: Českolipsko

Re: Prodám Legacy II 2.5

Příspěvek od Čibi »

Na zvedáku je proto, že čekám,až kámoš dodělá ty plastový podběhy. Má do podběhu vlepený papírový šablony,t ak mu to nechci zničit. Ale už mu to trvá od srpna...
Outback 2.5 123 kw 2006
Forester 2.0 XT 130 kw 2005
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22677
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Prodám Legacy II 2.5

Příspěvek od spm »

Mně to hlavně přijde zbytečný to tu omílat. V inzerátu je cena za hotové auto, s tím že nehotové by šlo levnějš. Předpokládám, že pokud to někdo bude chtít, ač třeba v hotovém stavu, tak se s čibim domluví. Ale plevelit tím vlákno o prodeji stále dokola mi přijde trochu zbytečné :-) Na inzeráty na bazosi přece taky v jednom kuse nepíšeš inzerentovi e-maily, že prodává šrot a měl by s tím udělat ještě tohle.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Čibi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: pon lis 08, 2010 11:17 am
Jméno a příjmení: Martin Cháb
Bydliště: Českolipsko

Re: Prodám Legacy II 2.5

Příspěvek od Čibi »

Dík, konečně to někdo pochopil :-)
Outback 2.5 123 kw 2006
Forester 2.0 XT 130 kw 2005
Zamčeno

Zpět na „Ukončené inzeráty (archiv)“