Prodej Forester SJ 18

Zamčeno
chuckee
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: ned úno 18, 2018 8:27 am
Jméno a příjmení: Rostislav
Bydliště: Bruntál

Prodej Forester SJ 18

Příspěvek od chuckee »

Už delší dobu řešíme s ženou, že bychom si postavili domek. Teď se nám naskytla výhodná koupě pozemku.
Peníze by jsme s nějakou tou půjčkou dohromady dali, ale zároveň by to zřejmě obnášelo prodat nás autobus :-( Prvně bych neměl to srdce ho ničit po stavbě navážením materiálu a pod. a zároveň by nám to finančně ulehčilo.
Chtěl bych se zeptat na váš názor, kolik si myslíte že by mohla být reálná cena?
Zkráceně Forester SJ 6mt 2018. Najeto nyní 19000km. Maximálně opecovavany, bez jediného šrámů, Ve stavu tak jak jsem ho přebral v saloně. Je tam nějaké to dovybavení jako kožená posuvná operka, listy, zástěrky, koberce, potahy, zatmavena okna včetně střešního.
Servis mimořádný ve 3000km a pak v 15000. Stříkaný podvozek i dutiny.
Chystal jsem si ho na delší dobu, ale osud to občas naplánuje jinak.
Jinak všechno je ve vlákně chuckeeho autobus.

Díky za názory
plukovník

Re: Prodej Forester SJ 18

Příspěvek od plukovník »

Myslím, že prodávat rok staré auto je to nejhorší, co můžeš udělat.
Řekl bych tak 599 000,- v nejlepším případě...
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Prodej Forester SJ 18

Příspěvek od Kolben »

Jestli to je aktiv tak 600 podle mě ani náhodou.


Sent from my XsMax using Tapatalk Pro
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
chuckee
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: ned úno 18, 2018 8:27 am
Jméno a příjmení: Rostislav
Bydliště: Bruntál

Re: Prodej Forester SJ 18

Příspěvek od chuckee »

Ne, je to comfort. No jo, no. Ztráta je tam jako prase mám v tom 800, ale měl bych za to pozemek. Zatím je to jen v myšlence
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1300
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej Forester SJ 18

Příspěvek od PeteBiggy »

Vůbec nevidím problém za to dostat 600, ale klidně i víc, vždyť sis to mazlil, jen najít toho správného kupce. Jak se říká, každé zboží má svého kupce a je jen otázka, zda se po cestě potkají =)

Já měl 2x možnost prodat své auto prakticky o 5 000 € víc!!! než jsem ho kupoval jako funglovku. Přičemž ta poslední nabídka byla ještě podstatně víc, než jsem měl v inzerátu, který tam visel z doby, kdy jsem ho chtěl fakt prodat. A říkal jsem si fííha, proč to ti lidi dělají. Jenomže už to vím, trochu jsem sondoval trh.....ona je teď už zcela jiná doba než byla např. před rokem než začaly ty EU buzerační emise stoupat do zcela nesmyslných hodnot. Pokud chce někdo silný benzín ve 4x4 a když pominu "tzv. prémii", tak prakticky nemá jinou možnost než koncern. A jsou prostě a zkrátka lidi, kteří by si takové auto nikdy nekoupili....Nakonec jsem se rozhodl si to ještě prozatím nechat, ale ač ještě nejsem stopro rozhodnutý, tak na podzim nejspíš budu dávat znovu inzerát. A buď to někdo zase ocení a nebo holt zůstane doma. Takové auto už prostě nekoupíš.

Tvůj případ je samozřejmě jiný, tento Forester se pořád prodává, ale i tak, nově nahomologovaní Lesníci zdrahli. A teď mě napadá, ty máš snad ještě manuál, že jo? Takže taky svým způsobem už nesehnatelné auto, to byl vlastně totožný případ, jak jsem prodával XVčko (vyšší výbava s manuálem) ..... Jde tu prostě spíš o to, jestli chceš za každou cenu, rozhodneš se to prodat stůj co stůj a nebo si řekneš sumu dle představ a na té budeš trvat. A nebude to pro tebe problém, když se holt neprodá....

Jen opakuji, situace je v současné době úplně jinde, než byla před rokem, dvěma, třema....Auta obecně drahnou, některá (ani nástupce) už bohužel nepůjdou nikdy koupit!
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Prodej Forester SJ 18

Příspěvek od Kolben »

Sem už prodával par zánovnich Subaru s bambilionem doplňku a už trochu vím jak obrovskéj zájem o ty Subaru je. Na první pohled to vypadá ze to všichni chtějí a nemůžou bez toho spát. Ale ve finále je opak pravdou. :-) Možná XT ze by v dnešní době šlo prodat za dobře. Tomu bych možná i trochu věřil.


Sent from my XsMax using Tapatalk Pro
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1300
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej Forester SJ 18

Příspěvek od PeteBiggy »

Jojo, vím :-D
Pravda, v době, kdy jsem to chtěl skutečně vyměnit, tak ten zájem tak velký nebyl. Ale hlavně, ono já extrémně dobře nakoupil a od toho se to vše samozřejmě odvíjí. Tzn. že bych ani v té zimě na něm rozhodně netratil. Dávat však za něj něco ve smyslu českého ceníku mínus pár procent, to by na tom člověk fakt uletěl docela fest...

Rosťo, jen můj názor: rozhodni si, zda oželíš úlet třeba těch 200 tis. nebo i víc, ať se auto brzy prodá (či i třeba výkup) a nebo zda nastavíš cenu dle tvých představ a na té si budeš trvat. Já bych samozřejmě volil druhou variantu, ale ono ani ten velký finanční úlet nemusí být v kontextu životní rozhodnutí, jako je stavba RD, zase takový nesmysl. Když to navíc převáží výhodná koupě pozemku. A když to člověk pak navíc rozpočte na desetiletí, která v tom domě pak bude bydlet, tak to vyjde ročně na "pakatel"...
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
chuckee
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: ned úno 18, 2018 8:27 am
Jméno a příjmení: Rostislav
Bydliště: Bruntál

Re: Prodej Forester SJ 18

Příspěvek od chuckee »

No, zas je pravda, že jsem na prodej SJ v manualu snad ještě neviděl. Nové už nejsou a starší budou za chvilku rarita.
Když tak vzpomínám na loňský rok, když jsem prodaval Toyotu yaris a autorizaky prodávali rok staré předváděčky s 20000km se slevou asi 10000kc a dali k tomu max navíc kola, tak potom možná proč ne...
chuckee
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: ned úno 18, 2018 8:27 am
Jméno a příjmení: Rostislav
Bydliště: Bruntál

Re: Prodej Forester SJ 18

Příspěvek od chuckee »

Ahoj subaraci. Tak nakonec přišlo rozhodnutí a ja navazují na loňské téma kdy jsem prodej svého Forestera zvažoval. Nakonec jsem v loni inzerát zrušil a auto se snažil ještě udržet. Letos mě ale finanční situace postavila k novému rozhodnutí, buď prodat a ulehčit si finančně okolo stavby, nebo nechat a trápit se z bankama, časem a penězma. Jinak momentálně jsem ve fázi, čekani na stavební povolení, takže počítám, že začátkem srpna kopnu do země.
Co se týče prodeje. Inzerát na bazoši jsem měl asi tři týdny a ozval se mi jeden zájemce, který spíš sondoval jak auto jede a byl v rozhodování, co vůbec pořídit. Pak už se neozval. Minulý týden jsem zkusil dat inzerát na Sauto a dnes jsem vozidlo prodal s tím, že jsem měl ještě dalšího zájemce v pořadí. O auto byl slušný zájem. Cena byla vyšší, jaka mi tady před rokem byla řečená. Prodal jsem za 659000kc bez jakýchkoliv námitek a smlouvání, až jsem si říkal, jestli jsem neměl dát víc :-) , ale jsem spokojen. Šel do opravdu dobrých rukou a samozřejmě kupujícímu, kteří mají v rodině několik Subarek.

Takže i když jsem tady poslední rok moc nepřispíval, ale pravidelně jsem club navštěvoval a pročítal témata, dá se říct skoro každý den, tak se tady s vámi loučím. Možná se tady zase někdy s něčím ukážu, ale kdo ví... Mějte se
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49179
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej Forester SJ 18

Příspěvek od VDC »

Chuckee gratuluji k prodeji a ať se ti stavba daří !! :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Zamčeno

Zpět na „IV. gen. SJ (13-18)“