Servisní prohlídky

Odpovědět
Uživatelský avatar
nothink
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 862
Registrován: ned pro 30, 2018 8:34 pm
Jméno a příjmení: Vojtěch Hvězda
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Servisní prohlídky

Příspěvek od nothink »

Tak se rád s vámi podělím o zkušenosti se servisem mého OTB H6 v Autocentrum BEK, tj. autorizovaný servis Subaru v Ústí nad Labem.

Má se začínat pozitivní stránkou věci, tak sem s ní: vcelku brzký termín, cca do týdne po objednání, je pravda, že mé úkony byly max. do 3 hod trvání, takže se to dá asi vmáčknou i do vcelku plnějšího harmonogramu. Servisní technik v pohodě, vše vysvětlí, co se bude s vozidlem dít, atd., takže dobrá informovanost zákazníka.

Obrátil jsem se na servis s prosbou na objednání jednoho dílu a pak s problémem s klimatizací. Požadovaný díl, měla být guma okolo oken/dveří, která by měla být vymačkaná a v důsledku toho vznikají nepříjemné akustické projevy v rychlostech okolo 130 - 140 km/h. Sdělil jsem technikovi oč ho žádám a nabídl mu, že mu požadovaný díl ukáži na vozidle, ať se bavíme konkrétně. Nabídku odmítl s tím, že díl dohledáme dle obrázku. To trvalo asi 10 - 15 min a nakonec jsme se šli přeci jen podívat na auto. Nakonec jsme se dohodli, že díl objednávat nebude, a že zkusí s pasovat dveře, prý by ten zvuk mohl být od toho, tak ať nevyhazuji zbytečně peníze (tento krok vítám). Takže jsem se tedy objednal za 7 dní na s pasování dveří (má to pomoci od akustického projevu) a na servis klimatizace. Tak jsem se dostavil po týdnu na domluvený servis. Vozidlo předávám s tím, že klimatizace nechladí, vozidlo mám chvilku a nevím co a kdy na tom bylo děláno, ale dovoluji si podotknout, že by to mohlo být nedostatkem chladiva (osudová chyba). Vozidlo jsem přistavil na 7 hod, dle domluvy, a že zavolají až bude hotové. Ve 14:30 očekávaný hovor a hurááá pro vozidlo. Dveře s pasované, snadněji se dovírají, ale zvuk dělá prý špatně nalepený bauset okolo čelního skla (tak alespoň posun o kus dál). V klimatizaci prý jen pouze 50 g chladiva, doplněno, doufám, že i odzkoušeno a prý je tam barva na detekci úniku a mám se tak za týden zastavit. Dobrá tedy, beru klíčky, sedám do krásně vyhřátého auta, samozhřejmě šílené vedro, auto celý den na sluníčku a ke všemu černé, moc dobrá kombinace, otevírám okna, ať tu klimu hned netrápím a jedu domu. Při cestě domu, sice studený vzduch z výduchů jde, ale že by to byl arktický vánek se říci nedá. Když jsem doma zaparkoval a začal se hrabat v nastavení klimy, tak koukám, že na displeji nesvítí A/C, no dobrá tak jsem tu klimu tuto cestu moc nevyzkoušel. Zítra je přeci taky den. Druhý den ráno, již se správně nastavenou klimou frčím do práce, ale nic se neděje, klima nechladí. Tak to asi vypadá, že okruh bude děravý jak ementál, když tam to chladivo nevydrželo ani do druhého dne. No nic čekám ten týden, abych dojel ve smluveny den na kontrolu úniku. Je pátek, vesele parkuji v servisu, jdu předat kličky ať na to mrknou. Při předávání klíčku si neodpustím, že bych předpokládal, že mechanik tu klimu odzkouší, zda chladí než to pustí zpět do světa. Prý co se děje? Tak jsem popsal svůj problém, přijímací technik se vůči mé výtce ohradil a bylo mi řečeno, že po týdnu od naplnění přeci nemůžu "reklamovat" únik a pokud klima nechladila, tak jsem se měl vrátit okamžitě. Auto vzali na dílnu, byl jsem tam pozván a za pomoci lampičky a brýlí jsem byl masírován kde všude mám únik, přiznávám, svítilo to vcelku na dosti místech. Výsledek, všechny díly co jsou od barvy, potřeba vyměnit, ale než se do toho pustit, bylo by rozumné zkontrolovat výparníček v palubce za pomoci čuchačky, tam to taky rádo uniká. No co už, když se něco dělá, tak snad pořádně. Dostal jsem termín na další týden. Vozidlo přistavil, v den servisu, odpoledne telefonát. Tak už prý vědí čím to je, okruh je plný chladiva, to prý neuteklo, divné :-/ :-/ , no vždyť ten motorový prostor od té barvy svítil až to hezké není, a vše je nutné vyměnit, ale budiž. Takže tentokrát je závada stanovena, a to buď spojka s cívkou a nebo kompresor. Super, takže klima nikdy vlastně neběžela, mechanik to ani po naplnění nevyzkoušel, jinak by zjistil, že ta klima nechladí a problém je jinde již při první návštěvě. A já když si dovolím říci, že by bylo fajn zkontrolovat po sobě odvedenou prací a že je vše OK, tak jsem si dovolil asi moc. Asi je chyba ve mne. Takže tohle jsou mé zkušenosti za poslední dva týdny ...

Koukám, že je to, na mé poměry, nějaké dlouhé, asi jsem tu "načichl" :-DDD .
SUBARU OUTBACK BE/BH H6 3.0 AT 154kW MY2003
SUBARU OUTBACK BE/BH 2.5i MT 115kW MY2002
ŠKODA OCTAVIA COMBI 2.0FSI AT 110kW MY2007
TOYOTA PROACE (DODÁVKA) 2.0D MT 94kW MY2014
Uživatelský avatar
u2964
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 163
Registrován: sob dub 06, 2019 9:44 am
Jméno a příjmení: Aleš
Bydliště: okres Děčín

Re: Servisní prohlídky

Příspěvek od u2964 »

nothink píše:Tak se rád s vámi podělím o zkušenosti se servisem mého OTB H6 v Autocentrum BEK, tj. autorizovaný servis Subaru v Ústí nad Labem.
Když jsem koukal na smluvní autorizované servisy svojí pojišťovny pro Subaru (min. Praha a směr sever), tak tam BEK není. A byl jsem explicitně na ústecké pobočce při prvotní kalkulaci pojištění upozorněn, že BEK tam není, neboť zřejmě nedůvěra/minulé zkušenosti.


Nacvakáno v Tapatalk Pro
Subaru Outback 2.5i Active Lineartronic MY2019 (2019+) /9+/ Obrázek
ex Kia Cee'd SW 1.4CVVT MY2009 FL (2010-2019) /6-195.735/ Obrázek
ex Škoda Felicia Combi GLXi 1.3 MY1999 (2008-2010) /132.141-185.515/ Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49150
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Servisní prohlídky

Příspěvek od VDC »

No dlouhé to je, ale celkem pochopitelně. To by mě taky naštvalo.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
pospa
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 54
Registrován: ned črc 19, 2015 7:39 am
Jméno a příjmení: Pavel Pospíšil
Bydliště: Uhřínov

Re: Servisní prohlídky

Příspěvek od pospa »

Teď jsem měl prohlídku po 4 letech, najeto 40.000 km, cena 7.200,- Kč. Myslím, že dobrý.
plukovník

Re: Servisní prohlídky

Příspěvek od plukovník »

pospa píše:Teď jsem měl prohlídku po 4 letech, najeto 40.000 km, cena 7.200,- Kč. Myslím, že dobrý.
Co ti tam všechno opravili?
Kromě výměny náplní a toho brzdového spínače.
Uživatelský avatar
nothink
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 862
Registrován: ned pro 30, 2018 8:34 pm
Jméno a příjmení: Vojtěch Hvězda
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Servisní prohlídky

Příspěvek od nothink »

u2964 píše:Když jsem koukal na smluvní autorizované servisy svojí pojišťovny pro Subaru (min. Praha a směr sever), tak tam BEK není.
To je zajímavé, ale člověk do toho, proč některé servisy jsou, a nebo nejsou smluvní, nevidí, tak je to asi lepší ani neřešit. Já naštěstí nové auto nemám, tak mě trápi pouze smluvní servisy na výměnu skel. Nutnost využití smluvního servisu je podmíněno a na oplátku tu pojisku mám levnějši, zde si myslí, že je to férově nastavené.
VDC píše:To by mě taky naštvalo.
Není nad to, mít osobní zkušenost, než se jen řídit doslechem. Alespoň, že to bylo na takovéto "prkotině" a ne na nečem co by mohlo mít fatalní vliv. :-)
SUBARU OUTBACK BE/BH H6 3.0 AT 154kW MY2003
SUBARU OUTBACK BE/BH 2.5i MT 115kW MY2002
ŠKODA OCTAVIA COMBI 2.0FSI AT 110kW MY2007
TOYOTA PROACE (DODÁVKA) 2.0D MT 94kW MY2014
Uživatelský avatar
martas
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2713
Registrován: sob lis 06, 2010 9:22 am
Jméno a příjmení: Martin Staněk
Bydliště: Most,Jílové u Děčína,

Re: Servisní prohlídky

Příspěvek od martas »

A to jsem chtel ject k Beckovi na tu svolavacku,Tak to tedy nevim,nevim :-/ Ze jsou tam Lojzove,to jsem vedel,ale az takovy,tak to je vrchol >:-&
Martas
Subaru Outback 2.5 - MY 2002 - ex
Subaru Forestr 2.0D - MY 2010 - ex
Subaru Impreza Sport 2.0 - MY 2008 - ex
Subaru Impreza WRX STI 2.5 - MY 2011 - 12,8l
Subaru Forestr 2.0 XT - MY 2016 - 11,4l
pospa
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 54
Registrován: ned črc 19, 2015 7:39 am
Jméno a příjmení: Pavel Pospíšil
Bydliště: Uhřínov

Re: Servisní prohlídky

Příspěvek od pospa »

Plukovník: oleje, filtry, brzdovka.
Hoki
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 85
Registrován: čtv črc 25, 2013 2:59 pm
Jméno a příjmení: Jaroslav Hoskovec

Re: Servisní prohlídky

Příspěvek od Hoki »

Jezdí někdo do servisu Subaru k Emilovi F. do Stodůlek, P-5. Jsou nějaké zkušenosti a poznatky, měl bych to kousek od domova,ale ? Nějaké reference je dobré vědět dopředu.
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6341
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Servisní prohlídky

Příspěvek od cleo »

U EF jsem prodělal 2 garančky a 2 záruční opravy a 1 svolávačku.
Zatím spokojenost - zavoláš, objednáš, přistavíš a po servisu odjedeš. Ceny nijak zvlášť nevybočují.
Po jedné opravě se sami ozvali, že špatně účtovali a peníze vrátili.
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Servisní prohlídky

Příspěvek od Subaru70 »

Ve Stodůlkách jsem byl sice jen 1x,ale vše ok. Měnili mi na záruku klimu. Přístup byl korektní.
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
PetrAT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 579
Registrován: pon dub 10, 2017 9:52 am
Bydliště: Beskydy

Re: Servisní prohlídky

Příspěvek od PetrAT »

Subaru70 píše:Ve Stodůlkách jsem byl sice jen 1x,ale vše ok. Měnili mi na záruku klimu. Přístup byl korektní.
Celou klimu a nebo chladič klimatizace ?
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Servisní prohlídky

Příspěvek od Subaru70 »

..chladič, tudy to utíkalo..
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
PetrAT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 579
Registrován: pon dub 10, 2017 9:52 am
Bydliště: Beskydy

Re: Servisní prohlídky

Příspěvek od PetrAT »

Tak doufejme, že ty nové chladiče už budou ok
SJ 16-17 , jak ostatní r.v. toť otázka
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Servisní prohlídky

Příspěvek od Subaru70 »

...ani tak nejde o chladič jako o nové médium, které má větší tendenci k úniku
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Odpovědět

Zpět na „IV. gen. SJ (13-18)“