navigace montáž

Odpovědět
jakubmarys00
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: úte pro 05, 2017 10:48 am
Jméno a příjmení: Jakub Mareš

navigace montáž

Příspěvek od jakubmarys00 »

ahoj lidi mám subaru forester 2016 verze active 2.0i benzín 110kw. Rád bych vyměnil originál stavající radio od subaru, za navigaci např tuto: https://www.tssgroup.cz/multimedialni-r ... #parametry

chci se zeptat zda mě tam půjde, jak je složitá intalace a připojení kabeláže.
a jak se demontuje pohledový kryt co je okolo radia, regulatoru ofukovaní atd.
Děkuji za odpověd
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21935
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: navigace montáž

Příspěvek od HonzaCZ »

Ahoj, to je jednoduchý. Musíš si pořídit montážní sadu přímo pro tvoje auto. Součástí tý bude novej rámeček s dírou pro 2 DIN rádio a možná i nějaký želízka... Tipuju něco takovýho nebo takovýho...

No a to je první fáze. Tím dosáhneš schopnosti to vůbec mechanicky nainstalovat. Pak musíš pokračovat fází dvě, kde zajistíš elektrický spojení - tedy nějakou redukci z originální elektroinstalace na DIN, něco na ovládání rádia z volantu, atd. To si musíš samozřejmě taky vyhledat co do kompatibility konkrétně pro tvůj model.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
GordiK
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 179
Registrován: pon lis 20, 2017 9:34 am
Bydliště: Novohradský hory

Re: navigace montáž

Příspěvek od GordiK »

Hele, trochu me zarazila veta "Přes vysokou citlivost, není možné srovnávat příjem signálu s originálním autorádiem."...

Aby to nebyl spis downgrade, i kdyz to vypada pekne - ono to radio v zakladu uz tak hraje priserne, neco horsiho si neumim predstavit...

Mas s tim zkusenost - slysel jsi to hrat?
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21935
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: navigace montáž

Příspěvek od HonzaCZ »

Aha, teď mě napadlo se kouknout i na ten původní odkaz. :) Tak to berte můj první příspěvek jako bezpředmětný...

Resp. doporučil bych mojí "modulární" variantu, než kupovat něco hotovýho, co když se rozsype, tak s tím nic neuděláš. Když si to přestavíš na 2DIN + ISO kabeláž, tak si tam pak kdykoliv dáš jakýkoliv rádio.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: navigace montáž

Příspěvek od newli »

Historicky jsem se o to zajimal. Pravda, spise teoreticky, protoze do meho auto bych to nedal. Ale obecne jsem narazil prave na zkusenosti, ze jiz dost bidne radio hraje jeste hure. Bracha ma neco podobneho v alfe - delaal si to tedy sam. A jemu se prijem autoradia sice nezhorsil, ale (1) nedokazal rozchodit integrovane HF, takze si musel natahnout vlastni kabel s mikrofonem - to ho pry nijak netrapi a (2) v jeho android zarizeni chybi a nejspis navzdy chybet bude podpora RDS - rikal, ze ho to po par mesiich caclo dost srat a sere ho to porad :-)
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
GordiK
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 179
Registrován: pon lis 20, 2017 9:34 am
Bydliště: Novohradský hory

Re: navigace montáž

Příspěvek od GordiK »

Prave, ja se o to taky zajimal teoreticky... 2DIN radio s navi co za neco stoji kostuje minimalne kolem peti litru. Pak neco za montaz atd - nakonec jsem si koupil celkem za petikilo drzak na mobil a nabijecku do zapalovace a tech mejch deset cest za rok s navigaci s tim zvladam bravurne.

Navic mam ve vsech srotech tu samou navi - pac telefen lze pouzivat kdekoli.

A jeste poznatek z pezota - horsi nez navigace zadna ja navigace debilni...

Takze kdyz radio s navi, tak brat neco osvedcenyho a kvalitniho a rozhodne nesetrit - aby si pak clovek nerval vlasy jako vyse zminenej Alfista
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: navigace montáž

Příspěvek od newli »

Alfista je s navigaci maximalne spokojen, ma jich tam nekolik a vyhovuje kazda :-) Navic tam ma torque a par dalsich aplikaci. Ale radio mu holt nepreladi ani dopravni zpravy nezapnou, no.
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
jakubmarys00
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: úte pro 05, 2017 10:48 am
Jméno a příjmení: Jakub Mareš

Re: navigace montáž

Příspěvek od jakubmarys00 »

Jakou teda navigaci by jste mě doporučili do subara forester 2016 sj 2.0i?
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20597
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: navigace montáž

Příspěvek od námořník »

Myslím že a android 4. 1 když už jsou radia se 7.1 není dobrá volba. Udělal bych to jak říká Honza. Sehnal dobrý 2din rádio co bude umět co ty potřebuješ a napasoval ho.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
jakubmarys00
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: úte pro 05, 2017 10:48 am
Jméno a příjmení: Jakub Mareš

Re: navigace montáž

Příspěvek od jakubmarys00 »

Takže něco takového by mohlo být? https://www.2din.cz/2din-autoradia/auto ... -dn8802-2/
1. pujde tam dle rozmeru chci zachovat pochopitelně origo oplastovaní aby to vypadalo jako original navigace.
2. jak se napojuje kabeláž? nebude mě tam nějaky kabel z auta chybět když mám 1din radio a budu tam davat 2din radio?
jakubmarys00
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: úte pro 05, 2017 10:48 am
Jméno a příjmení: Jakub Mareš

Re: navigace montáž

Příspěvek od jakubmarys00 »

Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: navigace montáž

Příspěvek od u-geen »

Za me, zrcadleni je lepsi moznost, precijen data v telefonu uz nejaky mas (napr. ulozena hledani atd.). Jen je potreba pocitat s tim, ze to bude zrat baterku v telefonu a nejake aktivni kolibce se stejne nevyhnes. Pak je otazka, zda si pomuzes mezi 5" displejem telefonu a 6.2" navigace, kdyz jsou navi aplikace casto optimalizovany pro orientaci na vysku.
Jinak zrcadleni nabizi asi vetsina 2 din radii stredni tridy, zalezi pak na tom, jestli je k tomu potreba dalsi modul ci ne (muj kenwood jej potrebuje). Urcite bych nejdriv 2x overil kompatibilitu s telefonem, idealne v realu.
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22676
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: navigace montáž

Příspěvek od spm »

mne RDS v dnesni dobe internetu stejne prijde uz jako archaickej prezitek :-) popravde jsem snad ani nikdy nemel zarizeni, co by ho umelo...

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1988
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: navigace montáž

Příspěvek od suubaru »

Ahoj Jakube,
mám taky 2016 model, akorát outbacka. Objednáno bez navigace, tak jsem to chtěl. Před tím jsem měl outbacka s navigací, ta byla nanic. Hodně mi vadilo, že příjem hovoru BT znamenal chaos při bloudění dle gps. Taky považuji navigaci bez internetu za archaickou záležitost. Waze/googlemaps v mobilu situaci neřeší, opět v okamžiku hovoru vzniká chaos.
Co mě uspokojilo, je další přístroj na palubě. Ipad mini s datovou SIM - podobný zázrak na androidu bude fungovat podobně. 8 palců se vejde na vhodné místo na palubce. magnetický držák jej udrží. Nepotřebuji poslouchat hlasové pokyny, nezastavuje mi to muziku, nemluví mi to do hovoru. Zadávání adresy hlasem funguje skvěle a česky. Nevím, jak na tom jsi s dioptriema, pro mě je navi displej 4 palce malý.
Tablet umí spoustu dalších pohodlných věcí, které ti žádný boardsystém (v subaru) nemůže dát. Německé prémiovky včetně lexus/infiniti jsou na tom lépe, u nich vlastně dostaneš internetový tablet OEM.
Dalším krokem bude vymyslet HUD.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Odpovědět

Zpět na „IV. gen. SJ (13-18)“