MLHOVKY

Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: MLHOVKY

Příspěvek od Traveller »

Dane, chytrý kluk!!! ,,,,| (*_^) |,,,, ;-D Dost pomůže parkovat v garáži a pak přesně víš co se kdy rozsvítí.
Plukovníku, asi to mají v návodu špatně napsané a nebo se něco od dob kdy jsme s Danem v roce 2013-14 kupovali ty naše "pixly" změnilo.
Jsem si výjimečně na 150% jistý, že auto sebou musí cuknout. Vidím na krajích garáže naprosto přesně kdy to začne svítit. Ruční brzdu nikdy, opakuji nikdy, v garáži nezatahuji.
Nastartuji motor se stisklou spojkou a nic nesvítí. Zařadím 1.RS a stále nic. Až v okamžiku kdy pouštím spojku a auto se, byť jen o 1 milimetr, pohne, tak se spustí denní svícení mlhovkami.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
plukovník

Re: MLHOVKY

Příspěvek od plukovník »

Tak samozřejmě, ročník od ročníku se může lišit a v roce 2016 byl myslím nějaký dílčí facelift.
To co já hlásám, se samozřejmě týká pouze modelu Active MT, modelový rok MR17 (schválně nepíší MY, protože neumím japansky :-DDD ).
Ale tu svojí ekvipáž mám "rozpracovanou", dělám na tom, a stále se zdokonaluji... :-DDD :-DDD :-DDD

P.S.
Ty tu ruční brzdu opravdu nikdy, ale nikdy, nejenom v garáži nezatahuješ ???
Ani občas za jízdy ???
To ale neděláš dobře, to se ti vymstí !!!
Ruční brzda má svůj samostatný buben a v případě kdy není pravidelně a lehce, za jízdy probržďována, jde kam ? No přece do prdele... !!! :-DDD :-DDD :-DDD
(opravuji, celé to zazrezne, nebo dokonce zkoroduje... >:( )
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: MLHOVKY

Příspěvek od quickly »

Traveller píše:Nastartuji motor se stisklou spojkou a nic nesvítí. Zařadím 1.RS a stále nic. Až v okamžiku kdy pouštím spojku a auto se, byť jen o 1 milimetr, pohne, tak se spustí denní svícení mlhovkami.
U MY13 je to tak, že se denní svícení rozsvítí až na rozjezd (zařazení D na to nemá vliv). Ruční brzda na to nemá vliv. Pakuji v mírném kopečku, takže ruční zatahuji vždy.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: MLHOVKY

Příspěvek od Subaru70 »

..no vidíte na co všechno jsme přišli díky prasklé žárovce :-DDD :-DDD Nicméně to že ji nemůžu vyndat stále platí a tak jsem volal AWD, kde mi ji na počkání a zdarma vymění kdykoliv mimo poledne (oběd). Opět jim píši 1+ ,,,,| (*_^) |,,,, ,,,,| (*_^) |,,,,
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: MLHOVKY

Příspěvek od sima »

K tej ručce-já jsem se naučil zatahovat ručku vždy a kdekoliv,kdykoliv když jednouše opouštím auto.Kdysi dávno jsem to nědělával,ale jak hlava blbne =) može se stát a stalo se mě už taky,že jsem tam nedal rychlost,sice jsem to pak krom jednoho případu(auto mě odjelo i se psem :-) ) ihned zjistil.Takže pro mě je to takový sichr a taky ano když se používá ručka je to lepší.V zimě používám taky,i v mrazech,měl jsem vždy klasické lanovody a nikdy nezatuhly,no problem.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
plukovník

Re: MLHOVKY

Příspěvek od plukovník »

Subaru70 píše:..no vidíte na co všechno jsme přišli díky prasklé žárovce Nicméně to že ji nemůžu vyndat stále platí a tak jsem volal AWD, kde mi ji na počkání a zdarma vymění kdykoliv mimo poledne (oběd). Opět jim píši 1+
Zdarma vymění, zdarma vymění...
To jako jak ?
Máš svůj kočár jako v záruce ? A mluvíš o AWD v Praze Strašnicích ?
To mě tedy zajímá, protože kvalitní žárovka tohoto typu stojí "pár korun", jak by řekl Tráva, balík, jak bych řekl já, vyjádřeno v penězích kolem 500,- Kč a jestli ti to vymění zadarmo, tak buď opravdu ctí záruku ve velkém stylu, nebo jsou to filantropové a nebo ti tam dají nějaký šunt s životností 80 hodin v ceně 80 korun... :-DDD
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: MLHOVKY

Příspěvek od Subaru70 »

..nevim jako jak? Až vymění dám vědět..zda uplně zdarma nevím, zda si zaplatím jen žárovku a né práci - taky nevím..takže ve středu nebo čtvrtek budu referovat..
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6320
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: MLHOVKY

Příspěvek od cleo »

Jinak jsem to ještě zkoumal a mám to nakonec jako plukovník, jakmile odbrzdim rucku, rozsvítí se denní

Odesláno z mého SM-G920F pomocí Tapatalk
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: MLHOVKY

Příspěvek od Traveller »

Chlapci, doba se mění a každý modelový rok to má prostě jinak. Inu, inovace bez legrace..., když už jsme u těch citátů. :-DDD :-DDD :-DDD Tak potom Dane poreferuj a zjisti co a jak, abychom věděli.
Jinak třeba žárovku v předních světlech jsem si nedávno dokázal vyměnit sám. >B-) >B-) :-DDD Zabralo mi to asi tak 5min. A z těch 5min. jsem 4 hledal šroubováček, abych vycvakl takový ten bazmek na žárovce, bez jehož vycvaknutí nejde vytáhnou z "objímky". Už si ani nepamatuji, kolik ta H11 v AWD, kde mi při prohlídce doplnili výbavu, stála?!? Tuším okolo 300Kč..., nebo to bylo 500Kč. No prostě pár korun, jak řekl "kolenovrt" plukovník. :-DDD :-DDD :-DDD Ale utkvělo mi, že to byla kupodivu německá výroba.
Jo, abych nezapomněl, ručku samozřejmě používám běžně, ale v garáži fakt ne. Na zemi mám prkno, abych neprojel zadní stěnou, když couvám dovnitř a fakt mě nenapadá, na co bych tam měl tu ručku používat. 8-?
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
plukovník

Re: MLHOVKY

Příspěvek od plukovník »

Ano, H11 co je v tlumených světlech je opravdu relativně levná, kvalitní Osram se dá koupit za pár korun (kolem dvou stovek).
Horší už to je s tou v dálkových světlech HB3, přičemž nejdražší je ta v tom denním svícení (co se tváří jako "obyčejná") a přitom cena kvalitního typu může atakovat až "pár", neboli 800,- Kč za kus! ;-D

Plukovník to ví proto, jelikož vozí všechny typy jako náhradní, včetně všech!!! pojistek ve větším množství, od těch mini v ceně 1,5 Kč/ks, přes ty silové "japonské" v ceně 50,-Kč/ks, co jistí hlavní prodookruhy, až po tu hlavní 120 A :-DDD

Je to prostě kolenovrt a nechce být "za kavku" až se někde ocitne v nouzi, a aby byl nucen kvůli výměně pojistky, která se v povinné výbavě jako náhradní kupodivu běžně nevyskytuje nechat odtahovat vozidlo někam, kdovíkam... :-DDD :-DDD :-DDD
Přílohy
detail_5ef74fcceb.jpg
detail_5ef74fcceb.jpg (4.51 KiB) Zobrazeno 3160 x
detail_c7fd959e06.jpg
detail_c7fd959e06.jpg (4.37 KiB) Zobrazeno 3160 x
detail_92caf58cdb.jpg
detail_92caf58cdb.jpg (4.55 KiB) Zobrazeno 3160 x
Naposledy upravil(a) plukovník dne úte srp 15, 2017 8:01 am, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: MLHOVKY

Příspěvek od Traveller »

Co se ovšem musí japonským klukům ze Subaru přiznat je, že člověk nemusí kvůli výměně žárovky rozebrat půl předku. >B-) Mnooo, uvidíme, jak pochodí ten pražský kluk s mlhovkou..., snad to nebude na výměnu složité?!?
A také se musí japonským klukům přiznat, že žárovky fakt neodcházejí. Za pomalu 4 roky a 140.000km s Forejsem to byla první žárovka, která odešla. A za 4 roky s předchozím Lancerem ani jedna. >B-)
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
plukovník

Re: MLHOVKY

Příspěvek od plukovník »

I k té žárovce mlhovky se lze celkem dobře dostat, přes demontovaný plastový kryt předního podběhu, jedinným zádrhelem mohou být upevňovací plastové nýty, které se při demontáži, zvláště za chladného počasí mohou zničit.

Životnost kvalitních značkových!!! halogenových žárovek je obecně celkem vysoká, ale za jedné podmínky.
Halogenové žárovky nesnášejí přepětí a jsou stavěné na 13,5 V.
To znamená, že se na ně nesmí dostat palubní napětí, které je při provozu vozidla 14,4 V.
Je to řešeno tak, že přívod k žárovkám je tenkými dráty. Dostatečně tenkými, aby na přívodu vlivem odporu vodiče byl úbytek cca 1 V, ale zase dostatečně silnými aby nedocházelo k jejich nadměrnému oteplení.

Takže ona ve skutečnosti zase ta chytrost, nejsou žádné čáry... :-DDD
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: MLHOVKY

Příspěvek od Traveller »

To sice může být pravda, že v tom nejsou žádné čáry, ale evidentně s tím některé automobilky dost práce mají, protože některým značkám odchází žárovky jak na běžícím pásu. 8-?
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: MLHOVKY

Příspěvek od Subaru70 »

..když pominu že místo denních jsem 4 roky svítil mlhovkou :-DDD , tak mě zas nepřekvapuje že odešla. Jinak k tomu světlu se dá dostat, nýty ven, odklopit a jsem u žárovky, ale ta žárovka mi nešla ven a proto vznikla tahle debata. V AWD mi řekli že to mění na počkání tak to asi žádnej velkej oser nebude, jen vědět jak s tou mrchou ven...uvidíme ve středu..
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: MLHOVKY

Příspěvek od spm »

demontovat plastovej podbeh problem neni, horsi je ho namontovat :-DDD ja ho jednou demontoval na tankodromu v milovicich a spravne ho namontoval az nasledne servis :-DDD jinak reznuti rucky muzu potvrdit, sam s tim ted bojuju...

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „IV. gen. SJ (13-18)“