Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Odpovědět
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11885
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od Traveller »

Tak tak. To AWD jsem zmiňoval hlavně já a mám s nimi samozřejmě vesměs dobrou zkušenost. Ale to jsem ještě nevěděl, že to bude mít od Lišků. :811: :bp:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
vita1kulisek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2277
Registrován: stř dub 13, 2016 9:18 pm
Jméno a příjmení: Víťa Kulíšek
Bydliště: Město Touškov 330 33

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od vita1kulisek »

V žádném případě nechci Lištičky opustit,jen jsem se poptal po referencích,kdyby byly opravdu silně negativní,pak bych teprvre řešil.Jsem rád,že dělají dobře,jsem tam spokojen jak s prodejcem (zdravím do Lištiček a pozdravte mi Forestera),tak s prostředím.
Ještě se vrátím k tomu vyhřívanému čelnímu sklu,to byl u Subaru můj fakt velký ústupek,neboť i když používám vždy jen plastovou skrabku a chemii,v mrazech jsem si stěrku bral i domů,aby byla vláčná,vždy jsou tam mikroškábance, zvlášť viditelné v noci když jedete pod výbojkamí veřejného osvětení.Byť jsem s tlakem na sklo opravdu šetřil.ak jsem řekl a dost a bude vyhřívání skla i trysek ostřikovačů.No prostě tady to neumí,škoda.To jsou spolu s těmi koly a synchronizací ventilků v AS jediné dva ústupky,které jsem musel udělat proti Yetimu.
Subárci všichni,jaro a léto mám rád,ale kvůli tomu se těším masochisticky na zimu... :839:
Subaru Outback 2,5i, 124kW, 2022, Field
Subaru Impreza 2,0i, 115kW, 2018 Comfort
Subaru Forester 2.0i, 110kW, 2016 Comfort
Š100-120-Favorit- Lada 1300- Felicia-Fabia Combi-Rapid.
[WINNER]
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od Kolben »

Si tam dej nezavisle topeni jako ja a mas po problemu s vyhrivanim celniho skla. :657:
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
vita1kulisek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2277
Registrován: stř dub 13, 2016 9:18 pm
Jméno a příjmení: Víťa Kulíšek
Bydliště: Město Touškov 330 33

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od vita1kulisek »

Tak nezávislé topení jsem nikdy nechtěl,ani v Yetim,bydlet na Rudě nebo Sachalinu,neváhám,ale kvůli námraze na skle tady v plzeňské kotlině?Ale když už jsme u toho topení,byť závislého,topí a klima bezproblémová a chladí dobře? Budu mít autoklimu dvouzónovou.
Taky jsem se chtěl pozeptat zkušenějších na panoramatickou,elektricky ovládanou střechu. Nedělá problémy konkrétně v zimě a mrazu?Sám bych si ji jako příslušenství nedoobjednal,ale v edici COMFORT prostě je a tak ji musím vzít.
vita.kulisek
Subaru Outback 2,5i, 124kW, 2022, Field
Subaru Impreza 2,0i, 115kW, 2018 Comfort
Subaru Forester 2.0i, 110kW, 2016 Comfort
Š100-120-Favorit- Lada 1300- Felicia-Fabia Combi-Rapid.
[WINNER]
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16138
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od quickly »

vita1kulisek: sklo v zimě řeším fólií z Lídlu myslím za 90 Kč a plná spokojenost. Když se vracím večer z venčení psů, tak za 20 vteřin mám nasazeno a ráno je sundám a jedu. A to parkuji jen před barákem, v okolí máme 2 velké rybníky, takže námraza je dost často. Panoramatické střešní okno mám, proto mám COMFORT. Zvyknul jsem si na to v šestihrnku a v pleččce to byla podmínka. Kludi si dost často čtou vzádu, tak se stáhne dekl a v autě je krásně vidět. Jakmile pominou mrazy, tak při jízdě mám pootevřené okno cca 10 cm a je krásně větrané. navíc, když přijdu a potřebuji rychle vyvětrat, tak díky střešnímu oknu je to ihned. V zimě řádné problémy, mám za s sebou 3 zimy a úplně ok
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od Kolben »

Klima u subaru je neco co me neprestava facinovat. V mem pripade u obou aut fungovala a funguje paradne. Vcetne topeni. To taky maka presne tak jak ma. (jsou sice pripady, ze si lidi stezujou, ze jim to topi bud moc, nebo malo.. to same i s chlazenim). Me to funguje perfektne. Presne tak jak bych ocekval. Co je na tom uplne nejvic paradni, ze klima klimatizuje snad okamzite po startu. Neni treba ujet ani ň a uz to paradne chladi. Stecha problemy nedela aspon co se otvirani a zavirani tyce. Funguje porad. Jedina komicka vec je ta bakelitova clonka co po otevreni vyskoci, jako certik z krabicky, aby Ti jako nefoukalo na hlavu. I pres to prave ridici a spolujezdci na hlavu fouka i tak. Do zadnich sedacek nefoukne, tam je prijemne. Obcas (az to budes mit dele) tak ta bakelitova clonka nevyskoci nahoru kdyz otevres okno. Je treba do ni nejakym z prstu cvrnknout. Asi by to stacilo promaznout. No a dalsi sranda s touhle bakelitovou zalezitosti je, ze kolem 150km/h se tim tlakem vetru zaklapne. V ten moment to v aute vypada tak, ze by to chtelo vysklit vsechny okna co v tom aute jsou. Tak na to bacha. Kdyz je pri zavrenym stresnim okne "odtazeno" abys videl na hvezdy, tak pri rychlejsi jizde to kolem stresniho okna krapanek "šumí".
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11885
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od Traveller »

vita1kulisek píše:Subárci všichni,jaro a léto mám rád,ale kvůli tomu se těším masochisticky na zimu...
Co to jako má být za provokaci??? :baseball: :baseball: ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD: Zimu si fakt budeš užívat, pokud ještě někdy nějaká bude. To není žádný masochismus, ale realita. Za chvíli, až tu budeš déle, tak pochopíš, že zima je to nejlepší období z roku a pochopíš, že je to tu samý cvok. :850: ::-DD: ::-DD: Všichni normální lidi poslouchají zprávy a panikaří, když někdo řekne něco o sněhu..., ale tady sníh všichni netrpělivě vyhlížejí a jak se něco někde objeví, tak se všichni z okolí zaradují. :657: :657: A plánují se výlety a projížďky po okreskách, a pokud možno v CHKO či NP, kde se nesolí. ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
vita1kulisek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2277
Registrován: stř dub 13, 2016 9:18 pm
Jméno a příjmení: Víťa Kulíšek
Bydliště: Město Touškov 330 33

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od vita1kulisek »

Ale no tak,Traveller,
zimu pro mne nebrat,zima dobrá,když jem doma zakousnut do vařícího radiátoru u grogů a venku popadává.Vím,že narážíš na Subaru a na využití permanentního 4x4, ale v tom se přeci nežije i když se tím žije.
Ale mám další téma na vzpomínanou zimu,co nástřik spodku vozu, karoserie bude předpokládám celopozink ale četl jsem tu nějaké názory o rychlých orezlinách na spodku a brzkých odchodech výfuků.Jaké s tím máte zkušenosti? Já naposledy nechal vystříkat svou Š-120 a pak už ne,škodovky od Fabie a Octavie dál celopozink a nebylo to zapotřebí.Tady nevím.Nechat ošetřit v autorizáku u Foxů kvůli dodržení záruky,nebo stačí kdekoli? Jakou značku byste doporučili? A jak to má Subaru s výfukem,u Okty i Fábie to byla 5-letá záležitost,vždy ovšem originální díly,Rapida mám teprve dva roky,tam ještě výfuk neliškaří.
Dík Travelleru za námět na další dotaz a SUBARU zdar!!! :secret:
Subaru Outback 2,5i, 124kW, 2022, Field
Subaru Impreza 2,0i, 115kW, 2018 Comfort
Subaru Forester 2.0i, 110kW, 2016 Comfort
Š100-120-Favorit- Lada 1300- Felicia-Fabia Combi-Rapid.
[WINNER]
Uživatelský avatar
nasticka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3540
Registrován: stř říj 12, 2011 8:00 pm
Jméno a příjmení: Stanislava Kopcová
Bydliště: Václavice

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od nasticka »

Výfuk by měl být nerez. Aspoň na mém 2012 to tak je. A po téměř čtyřech letech provozu je na výfuku jen bordel, bahno, písek.. ale rez ne-e. :845:
Forester SG 2.0XT - SíGr
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11885
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od Traveller »

Ano ano, výfuk je nerez. Já na něm na pár místech lehounkou lištičku mám, ale je to jen povrchovka a nic hlubokého. Sůl přece jenom udělá své. :811: Ale to bude v pohodě.
Jinak zatím žádné potíže neregistruju. A před pár týdny, na návštěvě u Kitiho, jsme řešili kvalitu laku a tak. Stěžoval si, že má předek samou ďubku od kamínků, takže příliš tvrdý lak. To SJ má zase jiný problém, příliš měkký lak. Sice nemám na předku ani ďubku od kamínků, ale špatně se podíváš na větvičku, která je metr vedle auta a už máš na dveřích stopu. ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD:
Jinak někdo tu nástřik spodku řešil..., jestli jo nebo ne..., tuším Ludvajz?!? Já to nemám a neřeším to. Zatím to nevypadá, že by spodek nějak dramaticky podléhal opotřebení. Ale samozřejmě se tím nic nezkazí. :811:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11885
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od Traveller »

A co se týká zimy, tak uvidíš sám. Třeba pravidelné výlety na Šumavu či do Krkonoš či Alp a přilehlého okolí. ::-DD: ::-DD: ::-DD:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od VDC »

I nerezový výfuk chytne lišku. Jen určité typy nerezu zůstanou blýskavé. Ale je to povrchová liška.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11885
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od Traveller »

Nemusíš mi to jako armaturářovi připomínat. ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD: To by jeden nevěřil, co všechno a jak rychle umí zrezavět. ::-DDD: :10125:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od VDC »

Jiříku to já vím, že tobě nemusím. Ale většina lidí se domnívá, že nerezový výfuk má být vyleštěný jako nový papiňák. A kdo s železem nedělá možná ani netuší, že nerez není jeden materiál, ale desítky různých materiálů. Tak je to třeba opakovat. ;-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
vita1kulisek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2277
Registrován: stř dub 13, 2016 9:18 pm
Jméno a příjmení: Víťa Kulíšek
Bydliště: Město Touškov 330 33

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od vita1kulisek »

Napsal jsem maila do Havlovic k Foxům s dotazem na názor techniků i jeho na nástřik spodku vozu a dutin.V AS u Škodů CB mi to nezakázali,ba i nabídli provedení nějakou echt značkovou kosmetikou, ale zároveň řekli,že to je u celopozinkové Fabky či Okty zhola zbytečné,že je to fabricky velmi dobře ošéfované,což jsem jim musel dát lety za pravdu,a že když se tato tovární antikoro ochrana uzavře novou vrstvou nástřiku,může to být k horšímu.Tak jsem to tam vůbec neřešil a bylo to maximálně v poho,po 9. letech šlo auto do světa bez jakékoliv koroze,samozřejmně nebourané,frčené v zimě létě,garáž ulice,třikrát ročně myčka s voskem u Shellu za smart body.
Tak co vy,Subárkové,ještě než vyjedu,dát dutiny a spodek??? :690:
Subaru Outback 2,5i, 124kW, 2022, Field
Subaru Impreza 2,0i, 115kW, 2018 Comfort
Subaru Forester 2.0i, 110kW, 2016 Comfort
Š100-120-Favorit- Lada 1300- Felicia-Fabia Combi-Rapid.
[WINNER]
Odpovědět

Zpět na „IV. gen. SJ (13-18)“