Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Odpovědět
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od Slavek_xxx »

Albi> nicmene kombinace CVT+menice je imho idealni. Navic repas menice neni takova financni darda a kazda firma repasujici automaty ho umi udelat, horsi by byly kola a retez ve variatoru... :-/
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3138
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od Albi »

ano, určitě, já Lineatronicu fandím (mezi automaty) ... hydroměnič + CVT je super (obzvláště v XTčku :-) ) ... je dobře že tam nedali nějakou spojku ...
to co se mu většinou vytýká, je jen věc nastavení ...
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22732
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od spm »

OZP píše:Simo kurnik nedelej zagorku a doraz aspon do te Bele! To mas za trictvrte roku, mas cas se na to psychicky pripravit a udelat si fora s praci na chalupe tak, ze se to tam bez tebe na jeden vikend nezblazni.
a privezes ukazat stul? :-DDD ze bych se konecne taky jednou stavil :-DDD

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1302
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od PeteBiggy »

Když jsem měl XVčko, tak jsem občas pozoroval při sundání pedálu z plynu, při brždění motorem, že auto jakoby úplně nepatrně poškubávalo či se pohupovalo, jak by nebyla úplně rovná silnice v niveletě. Nebo nevím jak to zcela přesně popsat, ale chápete ne? :-DDD . Na neutrál vše OK. Nebral jsem to jako vadu, ale prostě jako vlastnost, bylo to poměrně nepatrné, hodně lidí by si toho možná ani nevšimlo. Připisoval jsem to právě typu pohonu 4x4, tedy difu+viskóze, ale nevím no....Co vy ostatní, myslíte, že to mohlo tím být, jakou máte zkušenost u manuálu ve vašich plejádách?
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od Mira »

clay píše:Dula: kluci slovenský natočili porovnání několika nových aut v terénu. S dobrým komentářem. Forester tam je taky. Najdi si to na netu a bude Ti to jasný.
Je to na trubce tv garáž - Rosťa Chvála. Clay
Test Kia sportage - Toyota RAV 4 Hybrid - Subaru Forester

Odesláno z mého SM-G800F pomocí Tapatalk

Quickly. tady to je
https://www.youtube.com/watch?v=qnND_lDNwUQ
V tom testu je vynechána jedna podstatná věc. Ten největší krpál dalo jen a pouze Subaru. Ostatní dvě "SUV" se nechytala. Nedaly ani ten začátek což bylo dobře, dál by se stejně kvůli světlé výšce nedostaly. Takže jediný král je subaru, ostatní se za ním nepodívají. Nemají na to. V původní verzi to bylo řečeno, později tuto část vystřihli. Proč asi? ;-D
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1302
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od PeteBiggy »

Mira píše:
V tom testu je vynechána jedna podstatná věc. Ten největší krpál dalo jen a pouze Subaru. Ostatní dvě "SUV" se nechytala. Nedaly ani ten začátek což bylo dobře, dál by se stejně kvůli světlé výšce nedostaly. Takže jediný král je subaru, ostatní se za ním nepodívají. Nemají na to. V původní verzi to bylo řečeno, později tuto část vystřihli. Proč asi?
Jojo, je to tak >B-) Tohle bylo jedno z videí, které mě přesvědčilo, že Subaru i s CVT není zkrátka možno dávat na roveň jiných aut s mezináprav. spojkama. Většina blbečků teda na úroveň Haldexů. Tímto nechci Haldex nijak zvlášť hanět, jen Subaru je prostě jinde. Ono těch videií je fakt kopa, hlavně na rolnách. Třeba teď v prosinci na youtubu "vyšlo" jedno srovnání černého XTčka vs. Tiguan :-D Subo samo no problem, Tigi na předku OK, ale když bylo v záběru jen jedno zadní, tak se nechytal, resp. až když si šel spolujezdec přesednout dozadu, aby ono kolo zatížil....
Jak už jsem psal, já nějaký off nemám potřebu jezdit. A vzhledem k tomu, že jsem punťa a navíc jsem teď měl vždy funglovky, tak by mi ani srdce nedovolilo to někde týrat 8() Ale Dustera jsem celkem solidně prověřil v zimě v lesích na Vysočině v hlubokém sněhu a bez zaváhání zvládnul i výjezd na Solárku na Ondřejník, což je v některých místech i celkem krpál, nerozhrnuto a nahoře bylo cca 60 cm sněhu. Gumy obyč. zimáky Semperit Speed Grip 2, režim samozřejmě Lock. Takže to jen, aby se zase tak úplně neplivalo na ostatní 4x4 řešené mez. spojkou... ;)
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od Mira »

PeteBiggy píše:Tohle bylo jedno z videí, které mě přesvědčilo, že Subaru i s CVT není zkrátka možno dávat na roveň jiných aut s mezináprav. spojkama.
No já bych právě řekl, že díky CVT a X-mode nemá konkurenci. Jinak s Dusterem jsem projel to, co s forestrem. Ale Dacia byla kadla kadla a s tou krátkou jedna super. Tam kde jsem musel s XT z kopce brzdit, ta Dacia to ubrzdila krásně motorem. Ovšem pouze v terénu, na silnici je to nesrovnatelný. :-D
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4941
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od Makovica »

kjell píše:
No právě ty videa a ten článek je popis zcela reálné situace. Ti kluci s těmi subaru si to nevymysleli, řekl bych. Takže, vím, a vidím

Rozhodně to nestavím jako kritiku Subaru, to mě asi špatně chápeš. Jsem ze Subaru nadšený, nicméně už po těch letech beru věci realisticky a vím, že i u oblíbených značek je potřeba hledat mezi modely a použitou technikou.
Neviem, ci to je uplne realna situacia, zapriet obe zadne kolesa pri cuvani rovnako o pevnu a vysoku prekazku. Problem je, ze v tom jednom teste to skusali len na nejakych 2000RPM, co je malo. Potvrdila to aj ta diskusia. Je to jednoducho inak naladene.
Jedna SW oprava RJ/Lineartronicu z minuleho roku vsak na Foresteri riesi viac plynu (pridava viac) dozadu pri plne vytocenych kolesach vpredu. Teda pri rozbiehani dopredu, aby bolo jasne. To asi tiez bola nejaka forma ochrany, aby netlacil zadok prilis moc a nenamahal sa mechanicky zbytocne predok.
Pre mna osobne ma CVT ovela viac vyhod ako nevyhod voci MT a to nevravim o tom, keby som mal Eyesight ...
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
kjell
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 313
Registrován: úte říj 03, 2017 9:52 pm
Bydliště: Kraj meruněk

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od kjell »

sima píše: ...Jen teda musím říct,že u MT spojka vydrží docela hodně i v občasném těžšším terénu i klidně s naloženým vozíkem vzádi a s MT na redukci mě to vytáhlo teda do svahu neskutečné věci a úplně v pohodě Chtěl bych vidět při tomto využití jak by to zvládla novější CVT OPRAVDU CHTĚL,bez ironie. Jo manuál si někdy zasmrdí,pohrozí,ale funguje dál.Jasně když ji někdo taví dokolečka dokola a non-stop,nic není věčné a zákonitě ji oddělá předčasně.Pak přichází docela levné řešení-výměna spojky a je vyřešeno.
Mě spíš jako kupce ojetiny bude nejvíc zajímat případný skon CVT.To bude přeci …
Mluvíš mi z duše. Jízda s automatem (CVT) je fajnová, a jezdil jsem ho v jiném autě (primera), ale přesně toto mě děsí.
Je jasné že Subaru udělalo určitě pokrok a je to jeden z tisíce co se asi pokazí. Ale jak píše kolega Ivan v jiném vlákně svůj zážitek s OTB a CVT, tak to bylo poměrně dlouhé, frustrující, (byť tomu dával pravidelná a značkový servis) oprava za 200k a E.Frey dealer se stavěl dost zády. Nadto je CVT složité jak mlátička a málokdo to umí v našem kraji opravit, značkové servisy už vůbec (viz to vlákno), leda pan Kosík.

Nerad bych se fakt někdy dostal do situace (byť pravděpodobnost je velmi malá), že když už se vydám někam mimo cestu, tak si mechatronika postaví hlavu, nebo zkolabuje totál, a já pak nevyjedu vůbec, nebo to někde orvu o smrk, jak to budu šmrdlat nějak jinak. Ale možná jsem jen moc pesimista ;-)

S manuálem tam narvu za 1, nebo R a auto nediskutuje a kola se motají >B-)
Takhle na mě ten černý petr, doufám, nevyjde.
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20623
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od námořník »

S manuálem spálíš spojku a nezařadíš nic :-). Řekl bych že se tu moc problémů s cvt neřeší.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24335
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od sima »

Bez spojky jde taky zařadit =)Jinak jsem taky nečetl moc problémů s CVT,otázka co časem a u ojetiny,subaru se v tomhle zdá se pochlapilo a jsou lepší a lepší,přijde mě to tak,dle popisu těch co je mají,tak snad jooo :-/
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od Mira »

Pokud jseš v pohybu jo. Pokud stojíš, bez spojky nic nazakvaltíš. Jedinej způsob je vypnout, dát min. za dva a rozjet natvrdo přes startér. Takhle jsem dojel od pumpy z Humpolce do Brna s urvaným spojkovým lankem s dodávkou. Ovšem v min. provozu po dálnici.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24335
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od sima »

Mira píše:Pokud jseš v pohybu jo. Pokud stojíš, bez spojky nic nazakvaltíš. Jedinej způsob je vypnout, dát min. za dva a rozjet natvrdo přes startér. Takhle jsem dojel od pumpy z Humpolce do Brna s urvaným spojkovým lankem s dodávkou. Ovšem v min. provozu po dálnici.
Souhlas.Já bych zkusil i na vyšší kvalt,na trojku by to mohlo ještě chytnout a jsou tam menší rázy,riziko tu samozřejmě nějaké je,to už je na každém.Ale jde to,o to zde kráčí.Navíc za jízdy to jde taky.Ale musí se s rozumem,zažil jsem to raz,na citroenu,když praskl takový plast bazmecht na spojkovém pedálu,šlo to blbě,ale jde to.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od Mira »

Mě na dodávce taky upadl ten plastovej háklík na kterým bylo zaháknutý to spojkový lanko. No byl to taky francouz - pažout. Bylo to 1,9 tdi, takže tam to šlo na 3. Nahoru i dolu řadit to s trochou citu jde v klidu bez zubů. Na dojetí někam na silnici v pohodě, v terénu si to ovšem nedokážu vůbec představit. A se subaru převodovkou vůbec. :-(
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49186
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od VDC »

Chlapci, CVT je na trhu skoro 10 let. Za tu dobu tu jeden Ivan řešil problém. Ano, problém to byl bolestný, ale byl naprosto a zcela ojedinělý. CVT převodovky jsou v historii značky Subaru jedny z nejpovedenějších automatických převodovek a v podstatě se neserou. Proto je tu taky nikdo moc zatím neumí spravovat. Nicméně zrovna Lineartronicu bych se u starýho Subaru teda nebál a klidně bych si ho pořídil.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „IV. gen. SJ (13-18)“