Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od Kolben »

Z vlastní zkušenosti u Forestera vím, že mít sparovane dvě sady ventilku nelze. Po každé výměně sady se musí do servisu. Už jsem to párkrát absolvoval.


Sent from my iPad mini 4 using Tapatalk
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49183
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od VDC »

vita1kulisek píše: Subaru jsem slyšel vždy jako o etalonu kvality a jízdních vlastností,ale ono tomu bude trochu jinak,co? A to jsem si šel pro Yetíka!Nic nenadělám,zálohu jsem zaplatil,snad už jen příjemně překvapí i křováky na prawebu,že VDC...
Doufám, že jsem se tě svojí poznámkou nedotkl. ;-)
S tím etalonem kvality je to relativní napříč značkami. Subaru celkem bývalo etalonem kvality před krizí. Krize v kombinaci s novými modely 08-09 byla dost průser. Pak se to tak nějak zkonsolidovalo a teď už to rozhodně jde. Minimálně ve srovnání s konkurencí, protože máslo na hlavě mají všichni...
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
klimat
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 321
Registrován: sob kvě 22, 2010 7:46 am
Jméno a příjmení: Tomas Klima
Bydliště: Benešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od klimat »

Ad ventilky:

Dvě sady jde mít napárované, jen musí mít stejný kód. "Ne Subaru" ventilky se dají programovat a tím pádem může mít člověk 2 sady ventilků a obě budou s autem komunikovat.

Zkušenost s kvalitou zatím nemám.
Tomáš K.

Subaru diagnosa
www.boxerauto.cz
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11890
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od Traveller »

Já zkušenost mám, tak raději nebudu nic říkat. :655: :845: :845:
Nevím, jestli s těmi gumami jen nedošlo k drobnému nedorozumění. Používají, nebo aspoň se do nedávna používaly, Yokohama Geolandar G91. To jsou ty gumy, o kterých je tu řeč. Subaru70 psal AT gumy, ale myslel přesně tyto G91 - AT je obecné označení "All Terain" jdoucí napříč značkami. Ale vzorek u G91 rozhodně není do terénu to pravé ořechové, je v podstatě silniční, jak ti nakonec v servisu řekli. Dokonce je na těch gumách M+S, takže na nich můžeš jezdit i v zimě třeba na začátku nebo na konci, kdy stejně žádný sníh není a nikdo třeba při silniční kontrole nemůže říct ani popel. Ale určitě to chce samozřejmě na zimu řádné zimáky. :811:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
vita1kulisek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2296
Registrován: stř dub 13, 2016 9:18 pm
Jméno a příjmení: Víťa Kulíšek
Bydliště: Město Touškov 330 33

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od vita1kulisek »

Díky moc za fundované reportáže,byť s párováním ventilků je to zde silně rozpolcené,50/50.Mám kousek od baráku Pneuservis,kde schovává gumy zadara i s umytím,výměna sady kol na diskách s vyvážením a dofoukáním bez papíru 300Kč.AS 400Kč úschova,+??? přehození +vyvážení+??? přečipování ŘJ+ jízda a čas do AS.To asi ani litr nespraví a 2x ročně.Fuj,musím někde to spárování,pokud je reálné,vyšpionit.
Ale jste tu na fóru milí,to u Škodů není.Dnes jsem se dozvěděl,že se Subaristi zdraví,pěkný zvyk. No,asi potřebuji teď trochu podržet,jít si pro Yetíka a dojet domů(obrazně) s novým Foresterem je docela kotrmelec.Jedině kdo zaplesal byla kupodivu žena,neb ta nazývala Yetiho posměšně krabicí od bot.Občas mne stejně popadnou chmury,co jsem to zas provedl,není to až tak kvůli pořizovací ceně,tam je cca sto litrů rozdíl navíc proti Yetim v plné palbě 1.4TSI 110kW Monte Carlo 4x4,veškerá možná výbava cca 700000Kč,ale o ten následný provoz a cen servisu SUBARU,včetně oněch diskutovaných kol a jejich přehazování.Snad jsem moc nezblbnul,snad ne... :1774:
Snad mne to pustí,až tak za 14 dnů vyjedu na první solo jízdu.Překecaly mne ty adaptivní Bi-LED a ta celková mohutnost Forestera,prostě kus auta...
Posílejte dál rady i zkušenosti s vozem,značkou i servisy,jak jsem psal mám deváté auto a první ne Škoda.Jsem fakt rád za každý postřeh i zkušenost z provozu či rady jak a co má rádo a nebo nemá.Čemu či komu se vyhnout a na co či koho si dát bacha a bič a pryč.Jaký benzín má rád 2.0 110kW, nevadí a pomůže 100okt premiové palivo? TSI ho mělo rádo a odvděčilo se.
Pište,pište,pište.Díky.vita.kulisek :850:
Subaru Outback 2,5i, 124kW, 2022, Field
Subaru Impreza 2,0i, 115kW, 2018 Comfort
Subaru Forester 2.0i, 110kW, 2016 Comfort
Š100-120-Favorit- Lada 1300- Felicia-Fabia Combi-Rapid.
[WINNER]
Uživatelský avatar
nasticka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3540
Registrován: stř říj 12, 2011 8:00 pm
Jméno a příjmení: Stanislava Kopcová
Bydliště: Václavice

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od nasticka »

Víťo, gratuluji k výběru auta. :-) Já jsem přesedala před pěti lety z fábie 1.4 benzínu do naftového forestera. Muž tenkrát velmi preferoval passat, což jsem kategoricky odmítla. Alternativa byla octavia. No výběr jak.. ohromný. Já vždycky toužila po subu, aniž bych ho kdy řídila. Protože jsme v té době měli 3 psy a narodilo se nám druhé dítě, rozhodla jsem, že je čas na pořádné auto. Nakonec to byl kompromis - pro mne diesel, pro manžela subo. A rozdíl byl oproti škodovce ve všem. Jiné rozměry, jiný výkon a hlavně úplně jiná jízda. Trvalo mi pár měsíců, než jsem se s tím naučila jezdit. Ale byl to jednoznačně posun k lepšímu. Co se týká cen servisu, tak tedy nemám pocit, že by byl u suba nějak výrazněji dražší než u škodovky. Přeju ti a věřím, že budeš spokojený.

N.
Forester SG 2.0XT - SíGr
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od Kolben »

Kamaráde Ty budeš litovat, že sis nekoupil tu škodovku co jí má úplně kazdej!!!! Jak já bědoval když sem přešel na Subaru. Ta hromada nedotazenych věci, ta hromada chybějících komfortních funkcí známých z aut 80 let, který se do Subaru ještě ani letos nedostali. Ta spojka na houby, ta nepřesná převodovka ( toho si jistě všimnes hned, když si jezdil škodovky). Jeeeeeeee Ty budeš brečet. ;-). Subaru je specifické auto. Ale..... Časem si ho zamiluješ, tak jako já. Zvykneš si na něj a budeš hrdým majitelem toho auta. Začneš vnímat jiný kvality toho auta, který Ti koncern nenabídne. Uvidíš časem budeš nadšenej.


Sent from my iPad mini 4 using Tapatalk
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
vita1kulisek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2296
Registrován: stř dub 13, 2016 9:18 pm
Jméno a příjmení: Víťa Kulíšek
Bydliště: Město Touškov 330 33

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od vita1kulisek »

Takže moc díky pane Kolbene,tak koukám, že už mám litovat, aniž jsem vyjel. Naštěstí většina recenzentů se vyjádřila kladně. Neodpadávají ze Subaru plechy a nevláčï motor po zemi? Já jen abych vůbec dojel těch 20km ze Showroomu domů bez asistence odtahovky. V přehledu TÜV jsou japonci na předních mistech spolehlivosti po 2 i 6 letech. Pravda, je to Toyota a Honda, pak je tam koncern VW včetně Škody v závěsu s frantíky a taliány. Zálohu jsem už předal, tak si Subaru převezmu a snad se spolu nepoperem a bude to pohotový vztah, určitě dám vědět v tomto vláknu.
A snad ten čas vzájemné náklonosti a zamilovanosti přijde brzy.
Nastičce díky za podporu.
vita.kulisek
Subaru Outback 2,5i, 124kW, 2022, Field
Subaru Impreza 2,0i, 115kW, 2018 Comfort
Subaru Forester 2.0i, 110kW, 2016 Comfort
Š100-120-Favorit- Lada 1300- Felicia-Fabia Combi-Rapid.
[WINNER]
Uživatelský avatar
ludvajz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 193
Registrován: ned led 24, 2016 12:35 pm
Bydliště: boží dar

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od ludvajz »

ahoj víťo, budeš velmi spokojenej .. už teď se můžeš těšit .. každá jízda s foresterem mně baví, ať je to po dálnici nebo okresce, svižná nebo kochací .. pravdu máš když řikáš, že je to macek oproti Yetimu .. až budeš jezdit tak budeš jen kroutit hlavou když seshora pohlídneš na yetiho .. nechápu vůbec jak se to může prodávat za tu cenu taková mini škatulka s haldexem .. ale na druhou stranu proč ne pro holku - na nákupy je Yeti dobrej .. pro chlapy už asi ne .. i stará RAVka je holčičí nákupní taška .. ale to jen tak mimochodem jeden ze sedmi miliard subjektivních názorů :811:

super je že se mi s foresterem couvá do garáže výrazně líp díky skvělým zrcátkům než s předchozíma menšíma autama :826:

jinak teď ty ventilky řešim .. mam v základu plechový ráfky ty necham na zimu a objednávam ráfky viz kola č.64 --> http://www.subaru.de/fileadmin/download ... behoer.pdf + sadu senzorů po 1550,- vč. DPH za 1 ks tzn. 6200,- Kč a máš vystaráno .. pak bude vyřešeno TPMS beze zbytku .. rozhodně bych dvě sady kol a dvě sady senzorů doporučoval ..

pankáčská varianta by byla nepřezouvat a nechat celoročky .. nebo mít druhou sadu kol bez senzorů a přelepit kontrolku na přístrojovce až bude v zimě svítit a pak po záruce by se TPMS odpojil úplně .. podle mně to půjde .. i když ofiko dealer se na to odpojení tvářil všelijak .. ale subaru komunita i nezávislí servismeni jsou velmi kreativní :secret:

PS: když vypínam systém start stop jakože to dělám, tak mam trvale nastavenej volant tak, aby přesně překrýval svítící kontrolku, takže vůbec to nevadí, že svítí :banana:
2015 Subaru Forester 2.0i Entry MT
Uživatelský avatar
vita1kulisek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2296
Registrován: stř dub 13, 2016 9:18 pm
Jméno a příjmení: Víťa Kulíšek
Bydliště: Město Touškov 330 33

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od vita1kulisek »

Díky Ludvajzi za super recenzi,já vím,že SUBARU je trochu někde jinde než ŠKODA,Yeti je takový slušný,spolehlivý a čistý,leč chudý příbuzný.Byť mne teď večer vyděsil Kolben s výčtem Subařích neduhů,valně mi spíše evokující mé první auto Š-100,MY 1969!!!
Jak jsem už psal výše,koupil jsem přímo u dealera sadu zimáčů na origo hliníkách SUBARU v postzimním výprodeji s pneu NOKIAN N3,což jsou dle zákaznických hodnocení na i-pneuobchodech velmi slušné gumy za 34620Kč a tam jsem teprve mrkal na to,že sada ventilků je za osmičku a je nutné při každé výměně upgradovat ŘJ auta.A to ještě nevím,co si za to zazpívají...Kola jsou teď do podzimu v Showroomu v úschově a já mám do října čas bádat,jak by to šlo obelstít a nebýt přikurtován k AS.
Ještě mne mrzí,že Subaru nezná čelní vyhřívané vrstvené sklo,má el.výhřev jen pod stírátky,což byla,spolu s ohřevem trysek ostřikovačů, moje jedna z priorit u Yetiho,neb jezdím do práce na druhou ranní,proto čtyřkolka a už jsem se naškrabal ledu a sněhu za život dost a dost.
Tak dej vědět,až ventilky pořešíš a s úspěchem,snad to pak půjde i mi,dík
Těším se s obavama,co říct víc...
Subaru Outback 2,5i, 124kW, 2022, Field
Subaru Impreza 2,0i, 115kW, 2018 Comfort
Subaru Forester 2.0i, 110kW, 2016 Comfort
Š100-120-Favorit- Lada 1300- Felicia-Fabia Combi-Rapid.
[WINNER]
Uživatelský avatar
nasticka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3540
Registrován: stř říj 12, 2011 8:00 pm
Jméno a příjmení: Stanislava Kopcová
Bydliště: Václavice

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od nasticka »

Z Kolbena si nic nedělej, on je taková veselá kopa.. že mám pravdu, Honzo?
Ber to tak: každý auto má svý plusy a svý mouchy. Šel jsi pro yetiho a koupil jsi forestra. To samo o sobě říká, že tě forýs musel něčím zaujmout na tolik, že jsi změnil názor. Neříkám, že to byla láska na první pohled, ale.. teď se máš těšit a ne pochybovat!

N.
Forester SG 2.0XT - SíGr
Uživatelský avatar
vita1kulisek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2296
Registrován: stř dub 13, 2016 9:18 pm
Jméno a příjmení: Víťa Kulíšek
Bydliště: Město Touškov 330 33

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od vita1kulisek »

Honza Kolben jo a ještě k tomu z Holýšova,to mám k němu kousek...
No to byl kopanec ten nákup,já měl nakonfigurovaného Yettiho,že zajdu do Auto CB a objednám,jen mne ještě zaujal Subaru XV a tak že se tam jako cestou více méně formálně zastavím,aby měla dušička Nastěnka doma pokoj,že hned nevemu tu krabici od bot.A za dvě hoďky jsem vyšuměl s bzučící hlavou a zaplacenou zálohou na Forestera Comfort 2016 v bílé perleti,2.0 benzin,110kW,6MT.Z doplňků jsem si naporoučel lemy blatníků,ochranné lišty kol,fólie pod madla klik proti poškrábání,ochrana nákladové hrany a zatmavení skel od "B" sloupků.Jo a tu sadu zimáčů...
Nafotil jsem ho a doma kupodivu úspěch,to jsem fakt nečekal. No co,řekla,o stovku víc,ale žádná krabice!!! Mj.sama má Chevroleta Aveo.
A už jsem to frčel zakápnout.
A bylo sloveno a do toho ten strašič Kolben s referencema na Š-100,to znám,tu jsem měl jako první.
Subaru Outback 2,5i, 124kW, 2022, Field
Subaru Impreza 2,0i, 115kW, 2018 Comfort
Subaru Forester 2.0i, 110kW, 2016 Comfort
Š100-120-Favorit- Lada 1300- Felicia-Fabia Combi-Rapid.
[WINNER]
Uživatelský avatar
nasticka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3540
Registrován: stř říj 12, 2011 8:00 pm
Jméno a příjmení: Stanislava Kopcová
Bydliště: Václavice

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od nasticka »

Koukám, že tě to dost sebralo. :-D A jestli (až) tě postihne ta spravná subaru diagnóza, tak to bude ještě "horší". ;-)

N.
Forester SG 2.0XT - SíGr
Uživatelský avatar
vita1kulisek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2296
Registrován: stř dub 13, 2016 9:18 pm
Jméno a příjmení: Víťa Kulíšek
Bydliště: Město Touškov 330 33

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od vita1kulisek »

No dát téměř mega za auto, o které již cestou z autosalonu s najetyma 20km budu přemýšlet, jak ho co nejlépe a ihned prodat, je děsivá představa, víš Nastičko?
Subaru Outback 2,5i, 124kW, 2022, Field
Subaru Impreza 2,0i, 115kW, 2018 Comfort
Subaru Forester 2.0i, 110kW, 2016 Comfort
Š100-120-Favorit- Lada 1300- Felicia-Fabia Combi-Rapid.
[WINNER]
Uživatelský avatar
ludvajz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 193
Registrován: ned led 24, 2016 12:35 pm
Bydliště: boží dar

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od ludvajz »

žena bude čučet jakou "náhodou" jsi pořídíl opravdu kvalitní káru .. až jí taky jednou vyvezeš :-)

já laboroval s aurisem, ale lepší auris byl za cenu yetiho 550, pak byl lehce jetej hilux ale nepřesvědčil mně .. a a a
pak sem náhodou objevil na netu Entry za 569 + metaliza a bylo vyřešeno .. dycky sem subaru chtěl ale nikdy ne za 700 - 800 a víc¨..
tedy když už leazovat tak kvalitu a ne koncern ..původně kvůli ceně jsem o něm ani neuvažoval a ejhle .. je doma - krasavec .. a ty ho budeš mít v bílý perleti hohó nádhera ..

5 let záruka je luxus a benzín v subaru je "povinnost" .. ani nevíš jak dobře si koupil .. ale neboj zjistíš to .. Forestera sem kámošovi doporučoval v roce 2009 a on si ho opravdu koupil teď má už 2 foriny MY09 a MY13 v dýzlu na starším přes 200tis na novějším 80tis a zcela bez závad .. :pr:
Naposledy upravil(a) ludvajz dne stř dub 20, 2016 10:49 pm, celkem upraveno 1 x.
2015 Subaru Forester 2.0i Entry MT
Odpovědět

Zpět na „IV. gen. SJ (13-18)“