Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Odpovědět
Uživatelský avatar
nasticka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3540
Registrován: stř říj 12, 2011 8:00 pm
Jméno a příjmení: Stanislava Kopcová
Bydliště: Václavice

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od nasticka »

VDC píše:I nerezový výfuk chytne lišku. Jen určité typy nerezu zůstanou blýskavé. Ale je to povrchová liška.
Tak u mne to asi překryje ten nános bahna ::-DDD:
Forester SG 2.0XT - SíGr
Uživatelský avatar
vita1kulisek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2259
Registrován: stř dub 13, 2016 9:18 pm
Jméno a příjmení: Víťa Kulíšek
Bydliště: Město Touškov 330 33

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od vita1kulisek »

Jojo,na nějaký smysluplný výlet třeba na Šumavu a soft Terraine rád vyrazím plus na jakýkoliv sraz po půli května,až budu mít svého Subárka od Foxů doma,se těším přímo nehorázně.Ten tak pěkně voní novotou... Líp se pokecá,než píše.
Subaru Outback 2,5i, 124kW, 2022, Field
Subaru Impreza 2,0i, 115kW, 2018 Comfort
Subaru Forester 2.0i, 110kW, 2016 Comfort
Š100-120-Favorit- Lada 1300- Felicia-Fabia Combi-Rapid.
[WINNER]
Uživatelský avatar
ludvajz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 193
Registrován: ned led 24, 2016 12:35 pm
Bydliště: boží dar

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od ludvajz »

vita1kulisek píše:...se těším přímo nehorázně.Ten tak pěkně voní novotou...
jj forin je první auto v kterym nekouřim! vůně novoty pak vydrží dlouho :drive:
2015 Subaru Forester 2.0i Entry MT
Uživatelský avatar
vita1kulisek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2259
Registrován: stř dub 13, 2016 9:18 pm
Jméno a příjmení: Víťa Kulíšek
Bydliště: Město Touškov 330 33

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od vita1kulisek »

Copak copak soudruzi Subárci,nějak to tu při pátku utichlo,asi všichni rejdí po kotárech,nebo posedávají po nálevnách a vychvalují Subaru a tak to ma byt,tak je to spravne.
Nu což, na téma nástřik spodku a dutin se nikde s podstatným neozval,zkusíme další téma. :bp:
Co benzín?
Budu mít v e Foresterovi 2.0 atmosféru,teď mám Rapida 1.2TSI(turbo),před tím samý benzíny v atmosféře.
Vždy jsem ale bral jen prémiové benzíny N-95(V-Power u Shellu,Max Motion u OMV atd) a občas jsem dotankoval 100oktan,(V-Power Racing) a obzváště to TSIčko si chrochtalo a tahalo jako vzteké.U Škodů to nezavrhují,jen říkal že si to ŘJ upraví s předvstřikem paliva a pohoda.
Co a jak na to SUBARU? :657:
vita1kulisek
Naposledy upravil(a) vita1kulisek dne pát dub 22, 2016 9:39 pm, celkem upraveno 1 x.
Subaru Outback 2,5i, 124kW, 2022, Field
Subaru Impreza 2,0i, 115kW, 2018 Comfort
Subaru Forester 2.0i, 110kW, 2016 Comfort
Š100-120-Favorit- Lada 1300- Felicia-Fabia Combi-Rapid.
[WINNER]
dvahrnce
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 381
Registrován: úte led 06, 2015 1:00 pm
Jméno a příjmení: Petr

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od dvahrnce »

Ahoj, předně gratulace k Forejsovi, určitě nebudeš litovat :-)
Ochranou spodku ani vyšším oktanem dle mého nic nezkazíš, i když ani jedno není úplně nezbytné.
Já tankuju kde zrovna potřebuji, (Subaru mám teda už nějaký čas v plynu, takže to je mimo), ale do ostatních benzínožroutů prostě jak to vyjde, občas Ono, občas Vervu 100.
S Vervou mám zkušenost takovou, že je znát u nižších objemů, u moto 125ccm i u Clia 1.3 jsem vždy pozoroval o fous nižší spotřebu, nárůst výkonu naopak vůbec (nebo si to aspoň netroufám tvrdit).
U motorky 1100ccm a u Legacy 2.5 jsem nepoznal nikdy nic..
Největší výhodu tohoto benzínu vidím v tom, že neobsahuje tolik těch biosragor, někdo dokonce tvrdí že tam nejsou vůbec a u moto mám vyzkoušeno že po zimě chytá s Vervou na první dobrou, s klasickým N 95 se nechá chvilku přemlouvat a dělá fóry.
Však až budeš mít pár tisíc km najeto a motor si sedne, zkus sám jestli zaznamenas krom dobrého pocitu a většího průvanu v peněžence nějaký rozdíl..
Legacy MY05, 2.5 121kW, 4AT. Outback MY 2020

Trabant 600, Trabant 601, Moto Guzzi Breva 1100, Husqvarna Vitpilen 701
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od VDC »

Víťo je to dělaný na N95. Na tu to bude jezdit dobře. Lejt do toho stovku je podle mě spíš pro pocit.

Ad nástřik, Japonský auta jsou na tom s tou odolností odjakživa hůř, než konzern. Píšu to nerad, páč konzern nemám rád, ale je to prostě fakt. :-) Takže prevence by byla na místě. Ale zeptej se HonzyH, jak se k tomu staví oni z hlediska záruk. Podle mého selského rozumu to nemůže ničemu vadit.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od sima »

Přidávám nějakých pár tisíc km do benzínu VIF.Je to jen pár kaček navíc,jinak tankuju od benziny,teď už bohužel jen obyč N-95.Píšu záměrně obyč N-95,protože není to tak dávno co tomu bylo jinak a jejich N-95 dopadla v testech na výbornou.Test netest,dobře se tomu věřilo:-)
Nevím zda je to díky VIF ale od té doby jede auto lépe,zmizela občasná prodleva při studeném motoru,při akceleraci,taky hlavně otáčky se totálně zklidnili,nedrží už nesmyslně nahoře,jako se dřív někdy stávalo.Teď točky chodí nádherně jak mají.
Tak dávám VIF dál,neublížím tomu a když to mělo zrovna takový efekt,přestávám si pomalu myslet,že to byla jen náhoda.
Nástřik podvozku a dutin chci dělat letos,zatím vypadá podvozek na poměry japonců naštěstí moc dobře,tak by to byl hřích neudělat.Mít nové auto,udělám to tím tuplem,jen samože pořešit předem tu záruku.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16117
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od quickly »

vita1kulisek píše:Vždy jsem ale bral jen prémiové benzíny N-95(V-Power u Shellu,Max Motion u OMV atd) a občas jsem dotankoval 100oktan,(V-Power Racing)
Já tankuji N95 v Tesku HK nebo EuroOil a přidává aditiva od MO. Je potřeba tankovat tam, kde se dost točí.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od Traveller »

Přesně tak. Kde se to dostatečně točí, tam je to nejlepší. Hodně tankuju u Ono, Eurooil, Benzina. Zcela se vyhýbám OMV a obzvlášť Shellce..., prostě mě to na benzín od Shellu jede..., jak to říct slušně?!? Prostě nejede!!! I když jsem jich zkoušel víc, třeba i z donucení, protože bych dál nedojel. ::-DD: Nenenene!!! :1774: :725:
Je to stavěný na N95, takže není rozumný důvod, proč tam lít něco lepšího. Vyhozený prachy a rozdíl podle mě nepoznáš. Jeden čas jsem aditivoval od MO, ale v zimě jsem toho nechal a rozdíl nepozoruju. Mám to namyšlený tak, že teď budu nějaký čas jezdit bez aditivace a po pár desítkách tisíc km koupím půllitr či litr aditiv a najezdím něco s nimi, aby se to jako pročistilo, pokud vůbec má co. A pak dál zase bez aditiv. Musím říct, že mi to nejlíp jelo, když jsem natankoval v Rakousku u JETky..., to pak lítalo jak STI. ::-DD: ::-DD: ::-DD:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16117
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od quickly »

Traveller píše:Jeden čas jsem aditivoval od MO, ale v zimě jsem toho nechal a rozdíl nepozoruju.
U plečky použití aditiv nesnižuje spotřebu (pokud ano, tak neměřitelně - vynechal jsem na 10 tkm aditiva a spotřeba byla stejná), pouze je dávám pro dobrý pocit, že něco dělám pro motor. U dehta šla spotřeba o 0,5l/100 km, u šestihrnku o 0,7 l/100 km.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od Traveller »

Tak tak. Zpočátku jsem měl pocit, že snižuje a hlavně motor že se zklidnil. Ale jen jsem si to vsugeroval a spíš jsem se postupně naučil s autem jezdit. ::-DD: ::-DD:
Jak říkám, vodím to tak, že teď budu tak cca 50.000km jezdit na samotný benzín a pak zase koupím ten litr od MO nebo VIF (ten je řádově levnější), ale čistě jen kvůli pročištění trubek, saní a souvisejícího. Litr mi vystačí tak akorát mezi prohlídkami po 15.000km a na pročištění to bude ideální. :850: :850:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od VDC »

Traveller píše:...pročištění saní a souvisejícího.
Máš recht Jirko, když se saně vyčistí, jedou jako vítr... :-D
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od Traveller »

Čistý saně jsou základ jízdy. ::-DDD: ::-DDD: To by ti mohl vykládat Davídek, jak mu to pěkně svištělo na křivoklátském srazu se saněmi. ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD:
A nedělej si ze mě legraci, šéfe!!! :baseball: :baseball: :845: Mám bolavé klouby, tak se sem tam nějaký překlep dostaví, no. :655: :bp:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od sima »

Jj,spotřebu nesnižuje,ale tohle já ani nečekal a proto taky neaditivuju.Spotřeba mě netrápí.Prostě benzin jen od benziny,moc na výběr tu nemám a do toho pro dobrý pocit jak eliminovat biosračky a skrz dobré zkušenosti VIF.
Jinak do sekaček liju jen nitro 100 či co je to od shellu a to zas musím říct,že jsem letos při prvním sekání poznal drastický rozdíl.Bohužel u nás benzina neprodává nic jiného než N95.
Snad na tom něco je a cenu u těch pár litříků za rok neřeším.Obyč benzin na shellce neberu,přišlo mě že to moc nejede,ze zásady mě shell není sympatický.Jen ten jejich pakt s billou se dá,páč tam člověk koupí kdykoliv nějaké to pečivo,salám atd,hlavně teda i v noci a není to drahé,tak za tohle jsem zas rád.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od u-geen »

Taky davam VIF, subjektivne to fakt funguje :)
Odpovědět

Zpět na „IV. gen. SJ (13-18)“