Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Odpovědět
Uživatelský avatar
nasticka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3540
Registrován: stř říj 12, 2011 8:00 pm
Jméno a příjmení: Stanislava Kopcová
Bydliště: Václavice

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od nasticka »

Nebudeš, věř mi. Já mám forestra předchozí generace, MY 2012, benzín s manuálem. Taky má svoje libůstky. Ale nový forestr je zase o kus dál. Zmiňoval jsi vyhřívání skla - vyhřívání pod stěrači je dostačující. Parkuju venku, i při velkém mrazu stačí nechat nastartováno, zapnuté vyhřívání skla a ofuk s cirkulací vevnitř a za 10 minut sklo jen setřeš stěrači a jedeš.

N.
Forester SG 2.0XT - SíGr
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od sima »

nasticka píše:Nebudeš, věř mi. Já mám forestra předchozí generace, MY 2012, benzín s manuálem. Taky má svoje libůstky. Ale nový forestr je zase o kus dál. Zmiňoval jsi vyhřívání skla - vyhřívání pod stěrači je dostačující. Parkuju venku, i při velkém mrazu stačí nechat nastartováno, zapnuté vyhřívání skla a ofuk s cirkulací vevnitř a za 10 minut sklo jen setřeš stěrači a jedeš.

N.
Jj pokud není zrovna minus dvacet,bohatě to stačí.Já to zapnu,nechám to pracovat a sotva objedu boční skla,tak směrem zespod od vyhřívání už jen škrabkou sundám námrazu,nemusím nic škrábat.Trvá to při mírném,běžném mrazu třeba jen minutku a už to začíná jít dolů.Já vyhřívání pod stěrači hodně používám,myslel jsem,že to není moc účinné,ale velice brzy jsem to začal používat a je to super.Nesnáším totiž škrábání předního skla a s tím spojené možné jeho poškrábání,ono je tam totiž kolikrát nějaký ten prach,pevnější nečistota a sklo se časem poškrábe.
Já už i u předešlého aut raděj kolikrát počkal,topilo to dobře a jen námrazu lehce pak shrnul škrabkou.Takže toto vyhřívání je fakt moc fajn :850:
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od Traveller »

Víťo, Jeníka Kolbenovic si nevšímej..., on má furt něco. ::-DD: ::-DD: Třeba posledně, když mu vypadlo na Forejsovi světlo. ::-DDD: ::-DDD:
Nepřemýšlej nad tím a nepochybuj. Bude se ti s tím fajn jezdit, protože i s těma Geolandarama to sedí (s ohledem na krabicoidní karoserii) jak přilepený..., teda pokud zrovna nebude voda. ::-DD: Ale případné jiné gumy i toto vyřeší. A až příjde zima, neřku-li sníh ( i když pravděpodobnost je blízká nule ::-DDD: ), tak to oceníš ještě daleko víc než na suchu, protože to je jízda úplně o něčem jiném. Nemluvím o tom, že to někde pustíš dveřma napřed do zatáčky, ale mluvím o úplně normální jízdě, kdy se všichni táhnou jak smrad a ty prostě nevíš, proč normálně nejedou přiměřenou rychlostí :845: :845: :845: Třeba předjíždění na sněhu je vyloženě lahůdka, kdy neřešíš vyjeté koleje nebo 10cm sněhu pod jednou stranou auta na krajnici..., šlápneš na plyn a valíš, aniž by tě to táhlo někde ke straně, to je celé. :811: :811: :657: Neptej se mě, jak to ti kluci japonský dělaj, ale funguje jim to skvěle. :subaru:
No a co se týká té kvality, tak to je asi celkem na slušné úrovni. Jak jsem již dříve napsal, tak zrovna já (asi jako jediný tady..., pokud vím?!?) s tou kvalitou trochu bojoval a pár věcí bylo nutné vyměnit, ale vše proběhlo na záruku a od té doby, co mi to bylo opraveno, tak to drží jak má. Takže fakt jenom nějaký páteční kus a zřejmě bylo i 13-tého. ::-DDD: ::-DDD:
Určitě to chce vybrat slušný servis, kde vědí o co jde. Já jsem s tím trochu laboroval, právě vzhledem k nějakým "drobnostem", které bylo nutno vyřešit a nakonec jezdím z České Třebové do Prahy do AWD. :713: :713: ::-DD: Je to autorizák a vědí tam o co jde..., nejsou to jen vyměnkáři dílů. A ceny mají celkem slušné (v subaru měřítkách ::-DDD: ), třeba oproti Emil Frey jsou o pořádný kus níže, ale hlavně budeš mít jistotu, že při prohlídkách auto opravdu prohlédnou, případně vymění co bude potřeba, vyčistí brzdy a udělají geometrii, což je ne všude zvykem.
Tak ať ti to pěkně sviští a někdy brzy na nějakém srazíku ahoj. :3gears: :3gears: :3gears:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od sima »

Já bych se toho taky nebál,tráva ti to popsal výborně,to auto je holt furt vyjímečné,já subaru furt fandím!Kor s tímto motorem :-)
A jsem moc zvědav,jak budeš spokojen,jestli se staneš dalším závislákem :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od quickly »

Já mám stejné auto, navíc s CVT, najeto od 19.11.2013 skoro 105.000 km a v servisu jsem jen na pravidelných kontrolách. Spotřeba taky přiměřená (jezdím stejným stylem jen o 0,5 l/100 více proti dehtu), auto používám i pracovně, včetně tahání vozíků - zahrada a obec (jako starosta 1x za měsíc odvážím z obce tříděný odpad, tak cca 40x zastavit a rozjet se s vozíkem), občas terén - hlavně objíždění obecních luk a lesů
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od sima »

Jo,navíc já mám staršinu Forejse SG a teda spotřebu vůbec neřeším,protože mě jen příjemně překvapila.Na to že je to starý benzín,na tu karoserii spíš ála budku a na jeho spolehlivost,je tam rozdíl oproti novým pro mě osobně zanedbatelný.A to nekecám :1774:
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5404
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od Kolben »

nasticka píše:Z Kolbena si nic nedělej, on je taková veselá kopa.. že mám pravdu, Honzo?
Ber to tak: každý auto má svý plusy a svý mouchy. Šel jsi pro yetiho a koupil jsi forestra. To samo o sobě říká, že tě forýs musel něčím zaujmout na tolik, že jsi změnil názor. Neříkám, že to byla láska na první pohled, ale.. teď se máš těšit a ne pochybovat!

N.
Jasne ze to bylo mineno "trochu" s nadsazkou :-) :-) Víťa je tak pekne vystresovanej, ze neslo ho nechat jen tak v klidu :-) :-) :ironie: ...... jak pise Trava, kdyby z toho samo nevydlo svetlo za 30 litru, tak by to bylo super auto ::-DDD: ::-DDD:
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od Traveller »

Však už jsem ti vynadal, že moc prudce brzdíš, chuligáne!!! ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od VDC »

Vypadá to Víťo, že už jsi se tady zabydlel. To je dobře. ;-)
Věřím, že budeš spokojeným Subaristou. V současnosti je tu mezi lidmi na fóru poměrně vysoké procento nových aut a žádné zásadní problémy nikdo neřeší, jen Tráva furt měl nějaký potíže. :-)
Subaru-Liška je spřátelený dealer, takže věřím, že budeš spokojen i s jejich servisem. Honza Havel se hodně snaží, aby jejich zákazníci byli spokojení a rádi se k nim vraceli. Kolben určitě potvrdí, že se snaží. Viď Honzíku. :-)

Jinak jsme včera s Honzou Havlem domluvili další Subaru kafe&káry, to jest krátký sraz na pokec v garážích Tesco Rokycanská Plzeň. Bude to 11.5. od 18:30. Tak kdybys měl chuť čas a náladu přiřadit si k některým nickům ksichty, tak se zastav.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od Subaru70 »

..stručně řečeno, základní deviza tohoto auta je stálý pohon 4x4 a né nějaká haldexová potvora co se ti za chvilku přehřeje když budeš někde hrabošit...a druhá věc je motor. Ostatní drobnosti budeš přehlížet, že ti občas někde něco zavrže nebo tomu něco chybí...??? Aspoň to nemá žádný ,,kurvítka" který jsou jenom ke zlosti (vyjma ventilků ::-DDD: ::-DDD: ),ale jinak skutečně není co by se kazilo. Zesílený rám karoserie drží auto v bezpečí,uvnitř prostoru jak v pokoji a jak psal Traveller, jakmile napadne sníh a ty zjistíš že to auto prostě jede všude bez ohledu na množství sněhu a pod. tak si ho začneš zamilovávat ještě víc..
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od Traveller »

Jo on to bude mít od Havlovic z Plzně??? To jsem nějak nepochytil. Tak tam by ten servis asi také měl být bez problémů, jak píšeš, Náčelníku. :845:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od VDC »

Nojo, on to Víťa asi nezmínil. Ale tady se nic neutají. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
vita1kulisek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2259
Registrován: stř dub 13, 2016 9:18 pm
Jméno a příjmení: Víťa Kulíšek
Bydliště: Město Touškov 330 33

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od vita1kulisek »

Milí Subárkové,děkuji vám všem za mohutnou podporu mně i značky,ani jsem to nečekal.Ano,Velký náčelník to vyšpionil správně,je to od Havlovic u Foxů.Tento sympatický pán může za mou změnu značky i víry a sem pravidelně chodí a tímto ho i zdravím! Dokonce údajně i Traveller má odtud autíčko.Jak se vám tento AS jeví,máte někdo zkušenost? Myslím stran kvality práce,ceny apod.ost tady chválí AWD v Praze,taky by to bylo pro mne řešení,po D5 hodinka cesty,ale raději bych samozřejmně zůstal zde.
Si pište,že na srazy se dostavím,moje autíčko je moje království a vše nej pro něj.Jen ne ty echt offroad s poškrábáním a odřením,to bych teď fakt nerozdejchal.Ale o autech se bavím rád a pokud tam budou debaty,rád něco pochytím i se nově přiučím.Leč Forestřík stále se doplňkuje a Foxů a bude tak za cca14dnů a abych se tam přihrnul ve svém Rapidu by asi nebylo to pravé... Pokud mi jej mladej půjčí,nějak brzo si uzurpuje právo na klíčky,ale má jej slíbený.
Teď budu rád za vyřešení těch bláznivých výměn sad kol a jejich ventilků do podzimu. Pokud někdo dá reference na tento AS,budu taky moc rád.
Zdravím všechny Subárky a těším se na další písmenka,díky Víťa
Subaru Outback 2,5i, 124kW, 2022, Field
Subaru Impreza 2,0i, 115kW, 2018 Comfort
Subaru Forester 2.0i, 110kW, 2016 Comfort
Š100-120-Favorit- Lada 1300- Felicia-Fabia Combi-Rapid.
[WINNER]
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od Traveller »

Jojo. Má ho odtamtud také. V servisu jsem tam nikdy nebyl, takže nemůžu říct. Do Plzně už by to opravdu bylo moc z ruky, takže já do toho AWD..., ono to je i tak pomalu 200km jedna cesta. :713: ::-DD: Nojóóó, ale když já jsem nikde jinde s tou zárukou nepochodil (naopak se mě snažili přesvědčit, že je vše v největším pořádku..., tak jsem asi byl hluchej nebo co :713: :713: ) a přitom to bylo evidentně špatně, což se nakonec tedy potvrdilo.
Nic to jsem odbočil, proč jezdím do AWD. Ale u Foxů, jak píšeš :845: , to pokud vím bude se servisem taky v pohodě. :811: Třeba Jeník Kolbenovic tam servisuje, tak se ho zeptej. Ach jooo, jenže on už má půl auta novýho, jak mu vždycky něco upadne, tak nevím jestli to bude reálný objektivní recenze servisu. ::-DDD: ::-DDD:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od VDC »

Já myslím, že bude. Jenda tam odsud má už druhé auto, takže bych jeho reference považoval za relevantní. Kromě Kolbena servisuje u Foxů Marzi svoje Lego GT. Důležitý ale je, že HonzaH je přítomen tady na fóru. A rozhodně dělá všechno proto, aby jejich jméno bylo vyslovováno pouze v pozitivním světle.
Nemyslím, že bys měl hned přemýšlet o jiném servisu. Liškojc si to nezaslouží.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „IV. gen. SJ (13-18)“