Náš portálfotogaleriechat [0] KontaktSrazyWiki

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1372 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 92  Další
Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů 
Autor Zpráva
Nováček
Nováček

Já ty nádrže vyjezdil už tři. První jsem měl počítanou spotřebu 7,54 druhou 7,76 a třetí se dozvím dneska ráno - jdu tankovat, ale počítám, že budu někde na 8smi litrech. Stoupající trend spotřeby jde taky na úkor toho, že se s Forestrem sžívám a čím dýl ho mám, tím víc mě baví a tím víc si říkám, že netřeba šetřit. Teď taky jezdím v pěkných kajdách(sníh, led). Jezdím 75km trasy do práce, takže proto mám ten průměr asi níž, ale je mi jasný, že kdybych jezdil jen kousek - do deseti kiláků, tak jsem na deseti, protože studenej Forester má prostě větší chuť.

Včera jsem vyloženě Subaru velebil. Ráno valím do práce. Všichni pade - šede a já kolem nich svištěl kilíčkem a neměl jsem pocit, že riskuji. Má na to asi i vliv, že já na sněhu jezdím vyloženě rád. Dá to docela práci toho Forejse urvat do náznaku driftování... Ježdění mě teď vyloženě baví a užívám si to.

pát led 19, 2018 2:01 am
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel

kilickem? hmm, fyzikalni zakony plati i pro subaru. Mne navigace jednou poslala na nejakou zkratku a silnice byla zledovatela a vyspadovana do udoli a auto jedouci krokem se klouzalo bokem a s brzdenim to bude podobne subaru nesubaru

pát led 19, 2018 7:19 am
Nováček
Nováček

U mně po 13 tkm průměrná spotřeba 9l :-D ,ale do páce to mám 40 km dálnice,10 km obec.Po dálnici jedu max +10 km/h nad limit.

sob led 20, 2018 6:00 am
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel

nejde o rychlost jsou li podminky da se bezpecne prekrocit i o dost, jinak by v Nemecku nemohli mit neomezenou, ale jede li vetsina 50-60, tak je kravina letet dvojnasobkem. Cerstve obouchaneho outbacka o svodidla ze vsech stran jsem uz na dalnici taky mijel

sob led 20, 2018 7:10 am
Nováček
Nováček

No ono to s tou spotřebou půjde trochu opačně než čekáš, protože jak to auto budeš dostávat více do rukou, tak budeš víc šlapat a zkoušet, no a spotřeba půjde nahoru. Taky je fakt, že třeba po rovině nebo klidnou jízdou jde udělat pěkná spotřeba, ale začneš předjíždět nebo pár kopců a koukáš jak to letí nahoru.

sob led 20, 2018 7:36 am
Závislý uživatel
Závislý uživatel

To je pravda. ,,,,| (*_^) |,,,,

sob led 20, 2018 8:06 am
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu

Maxcastle píše:
U mně po 13 tkm průměrná spotřeba 9l ,ale do páce to mám 40 km dálnice,10 km obec.Po dálnici jedu max +10 km/h nad limit.

Pokud jedeš s SJ do 110 km/h, tak je spotřeba nižší, jakmile jedeš víc jak 110 km/h, tak spotřeba jede nahoru dvojnásobně. Já mám dálnice ve své skladbě cesta tak do 20%.

Forester SJ 2.0i CVT MY13 Obrázek Outback BR H6 3.6R AT MY10 Obrázek Legacy BL H6 3.0R SpecB AT MY06 Obrázek
ex Forester 2.0D Active MY09

sob led 20, 2018 1:07 pm
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

Já mám dálnici asi z 60 % a projevuje se to na spotřebě, pokud nechci aby mě předjížděl i koňský potah [ironie], ale jak píše quickly, do 110 to jde.

Odesláno z mého founu pomocí Tapatalk

sob led 20, 2018 5:23 pm
Nováček
Nováček

Jenom upřesním to moje kilíčko... Pohybuju se v oblasti, kde se nám ve zvýšené míře nyní pohybujou Ačkaři a ti z Phy asi nejsou zvyklí na sníh. To, že je na poli vedle silnice bílo neznamená, že musím jet šede - nebo jo? Mám své cesty naježděný a samozřejmě vím, kde se dá, a kde ne. Paradoxně jediný můj smyk byl před pěti lety v Německu v lese, v létě na mokrý silnici, kdy jsem si přibrzdil v zatáčce a najednou jsem byl jak na ledě... tenkrát jsem tam testoval tuhost jejich svodidel.

sob led 20, 2018 6:38 pm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

Ono je to těžký. Když jezděj "Áčkaři" (což mimochodem dnes vypovídá o původu, bydlišti nebo dokonce zkušenostech řidiče ještě míň než kdykoliv dřív) pomalu, tak nadáváte (vy, zkušení horalové), že jezdí pomalu a když pak někdo jede rychle, rozseká se nebo aspoň zapadne do škarpy a omezuje nebo zablokuje provoz, tak zase nadáváte, že jel moc rychle. :-DDD

Ale aby nedošlo k mýlce, já to nekritizuju, já mám zase podobný pocity, když vidím "neÁčka" v Praze, který se chovaj zmateně jak lesní včely a vlečou se nebo naopak někde profrčej zcela nepřiměřeně... a když jedu kolem nehody dvou "neÁčkařů", kvůli kterým vznikne kolona, to je pak něco... :-D

sob led 20, 2018 7:58 pm
Profil ICQ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

By mě zajímalo kolik horalů co maj najetý 4 silnice a nadává na Áčkaře si netroufne jet do Prahy či jiného většího města :-).

ned led 21, 2018 7:40 am
Předseda klubu
Předseda klubu

K tomu se klidně přihlásím. Do hor kdykoliv, do Prahe pokud možno nikdy. :-) Jsem senochrup a nestydím se to přiznat. :-)

Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Subaru-Robin Generator 3 kW

ned led 21, 2018 8:41 am
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel

Proky píše:
Jenom upřesním to moje kilíčko... Pohybuju se v oblasti, kde se nám ve zvýšené míře nyní pohybujou Ačkaři a ti z Phy asi nejsou zvyklí na sníh. To, že je na poli vedle silnice bílo neznamená, že musím jet šede - nebo jo? Mám své cesty naježděný a samozřejmě vím, kde se dá, a kde ne. Paradoxně jediný můj smyk byl před pěti lety v Německu v lese, v létě na mokrý silnici, kdy jsem si přibrzdil v zatáčce a najednou jsem byl jak na ledě... tenkrát jsem tam testoval tuhost jejich svodidel.

Tak teď nevím, vzhledem k tomu, že se vyskytuješ v jihočeském pohraničí, zda těmi "Ačkaři" myslíš pražáky, nebo rakušáky :-/

Co se týče těch pražáků, tak oni to za volantem zase nejsou takoví blbci, jak si o nich myslí křupani... ;-D

Tedy, s jednou výjimkou a to jsou hovada za volanty Octavií :-DDD

ned led 21, 2018 9:37 am
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

VDC píše:
K tomu se klidně přihlásím. Do hor kdykoliv, do Prahe pokud možno nikdy. Jsem senochrup a nestydím se to přiznat.

Tome, co to je senochrup. A ty že by jsi se bál do Prahy nebo do Plzně ? :-).

ned led 21, 2018 9:50 am
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu

námořník píše:
Tome, co to je senochrup?

Něco jako vidlák, vesničan.

Forester SJ 2.0i CVT MY13 Obrázek Outback BR H6 3.6R AT MY10 Obrázek Legacy BL H6 3.0R SpecB AT MY06 Obrázek
ex Forester 2.0D Active MY09

ned led 21, 2018 10:40 am
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 1372 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 92  Další