Lambda sonda - nahrada ?

Odpovědět
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Lambda sonda - nahrada ?

Příspěvek od Bodyšek »

arai píše:Bodyšek, rožíná se ti to i na benzin nebo jen LPG? Pokud se ti kuře rožíná jen na LPG tak nejrozumnější řešení je nechat to správně seřídit a ne se snažit s tím nějak vydrbat.
Ano i na benzin.Ale mozna se uz nasla chybicka ktera tohle zpusobila.V krabici od te Denso Lambdy byla jina v sacku jiny model zrejmne tenhle :

Obrázek

Tak ze ji zkusim vratit a vymenit za tu spravnou ktera tam asi ma byt,tahle :

Obrázek

Akorad si rikam ci to byla chyba,jestli moje ze jsem se hned v mototechne nepodival na cisla a nebo jejich ze tam byla omylem dana jina a nebo to maji v Densu pod takovym cislem a je to ona Obrázek.Ujedes par km a blik a je to tam.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Lambda sonda - nahrada ?

Příspěvek od Bodyšek »

Taaaak a nakonec to vsecko dobre dopadlo jak to byva v pohadkach .Obe dve lambda sondy ktere ksem tam dal jsou v poradku a maji tam byt a funguji akorat ty cisla na te Denso jsou jine s toho duvodu ze se to tak uklada v databasi kde se to chysta do krabicek v nejakem centralnim skladu-databasi.Tak jsem mozna zbytecne plasil .Ale co dodat:Aby to teda fungovalo na lpg a i na benzin tak jsem musel udelat mensi upravy.U te Bosch jsem musel nacinovat-naletovat na sedy drat jeste jeden a ukostrit to na ram auta.U obou dvou Lambda Sond jsem pridal pod kazdou jednu medenou 3 milimetrovou podlouzku.V tomto pripade to pomohlo a vse zhaslo a funguje.Je to zajimave ze takova kravina a pomohla.Furt jsem nad tim premyslel a rikal jsem si ze ted uz budu jenom expermintovat a zkouset.Bud pridam podlozku nebo vytahnu podlozku a tak dokola.Vysledek se dostavil a uspesne!Tak ze jsem se chtel podelit jak se mi to podarilo odctranit a vse funguje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Lambda sonda - nahrada ?

Příspěvek od VDC »

No tak hurá, gratuluju. ,,,,| (*_^) |,,,,
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Lambda sonda - nahrada ?

Příspěvek od sima »

Šikovný,tak konečně ;)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Lambda sonda - nahrada ?

Příspěvek od Bodyšek »

Byl to boj.Ale uspesny a to se ceni a rikam si ze zas tak hloupy nejsem .Necekal jsem ze to semnou takhle vybehne.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Lambda sonda - nahrada ?

Příspěvek od Bodyšek »

Ahoj,chtel bych se zeptat na hodnoty na Grafu. To asi moc neni v poradku ne? A je to asi první lambda sonda-vyhrevova ze? Auto provoz na LPG+benzin. Diky

Obrázek


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7815
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Lambda sonda - nahrada ?

Příspěvek od mnov »

Bohouši, ten test co jsi tam spustil, na Subaru evidentně nefunguje. Ty hodnoty v červeném poli jsou nesmyslné.
Jestli jsou přes OBD v pořádku readiness kódy, tak nic neřeš a nepouštěj tam tyhle testy.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Lambda sonda - nahrada ?

Příspěvek od Bodyšek »

No a je to tu zase,auto jede na LPG bez jedineho problemu na benzin je to strasne bohate a uchlastava se to a strili do vyfuku :-/ . Auto hlasi KO lambda sonda prvni vyhrevova. Ujedu 2 km na benzin a uz Kure na mne houka. Takze zahrat na benzin jak prepne na LPG tak je vsecko v klidu. Tak ze vybiram lambdu a zajimal by mne rozdil mezi temahle dvema . Obe jsou vyhrevove prvni a i cisla sedi,ale jedna je levnejsi a druha draha. Nevim rozdil,jestli ta draha je uz upravena pro LPG. Je to mozne? Podle meho VIN tam ma byt ta Denso. Diky

https://pegasdily.cz/lambda-sonda-blue-print-ads77009


https://pegasdily.cz/lambda-sonda-denso-dox0361
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Lambda sonda - nahrada ?

Příspěvek od yeti »

Proc uvazujes o 2x drazsim blueprintu, kdyz sam rikas, ze tam patri Denso za 2? Ale lambdu jsi resil nedavno, ne? Nebo to je na jinym aute?
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Lambda sonda - nahrada ?

Příspěvek od Bodyšek »

yeti píše:Proc uvazujes o 2x drazsim blueprintu, kdyz sam rikas, ze tam patri Denso za 2? Ale lambdu jsi resil nedavno, ne? Nebo to je na jinym aute?
Uvazoval jsem nad tim BluePrintem protoze jsem si myslel ze je uz od vyroby upraven pro LPG a bude lepe snaset teploty a prechody prepinani plynu a benzinu a naopak a ze ma nejake tolerance. No lambdu jsem vcera vymenil a potvrdilo se ze to tim neni a ze jsem vyhodil do vzduchu jen tak 2400kc. Ted uz ji vracet nebudu. Lambdu jsem tam daval asi pred dvouma rokama. No nejspis to bude benzinovyma vstrikama. Ze je budu muset vytahnout ven a poslat-odvezt na vycisteni ultrazvukem. Protoze jak rikam na lpg jede bez jedineho problemu. Na OTB jsem delal komplet rizeni spodek i vrch-repas.

Odesláno z mého AGS-W09 pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Lambda sonda - nahrada ?

Příspěvek od VDC »

Jak jsi Bohouši vymyslel, že je lambda upravená pro LPG ? To jsi někde vyčetl ?
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Lambda sonda - nahrada ?

Příspěvek od námořník »

Zkus vyjet nádrž a dej tam s novým benzínem nějakej průplach na trysky. Možná to pomůže. A bude to nejlevnější varianta.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Lambda sonda - nahrada ?

Příspěvek od Bodyšek »

VDC píše:Jak jsi Bohouši vymyslel, že je lambda upravená pro LPG ? To jsi někde vyčetl ?

No kdyz se podíváš na BluePrint a na Denso tak ceny jsou velmi odlišné a i kvalita bude taky. Tak nevim jak to chápat. A taky kdyz jsem porovnával 4x e-shopy nebo firmy které prodávají náhradní díly tak vsichni to maji zařazené stejne. Jako auto-model-rok-objem-kw je tam na výběr bud bez LPG nebo s BiFuel ale od roku 2009 a ja mam 2007 ale čísla tech lambda sond jsou stejne tohozne. I podle VIN. Tak pak nevim. Klikni na odkazy a podívej se jak začínají. Nebo dej : Subaru-Forester SH-2.0-11kw od 2007.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Lambda sonda - nahrada ?

Příspěvek od VDC »

Já netvrdím, že je to kravina, jen mě překvapuje, že by někdo dělal lambdu na plyn.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Lambda sonda - nahrada ?

Příspěvek od yeti »

Podle mě je "lambda upravená na LPG" blbost. Když jsem hledal náhradu na SF, tak jsem v katalogu Densa viděl, že stejný lambdy mají na různý motory, ale nikdy tam nebyla varianta BA/LPG.
Jinak co se týče té ceny tak to podle mě dělají různí překupníci. Totiž Denso je značka, která dodává originálně, Blueprint je "značka" přebalovačů.
Já bych šel jednoznačně do Densa.
Nicméně, Bohouši, nechci ti do toho kecat, nečetl jsem co máš za problém, ale nechceš to někomu svěřit, než se to snažit vyřešit metodou pokus-omyl?
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Odpovědět

Zpět na „III. gen. SH (09-12)“