Porovnání Forestra MY 2006 a MY 2009

Odpovědět
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1956
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Porovnání Forestra MY 2006 a MY 2009

Příspěvek od Rudolfo »

Vzhledem k tomu, že jsem měl možnost delší dobu jezdit s Forestrem MY2006 - jakožto náhradním vozidlem (viz. Technická sekce LPG) tak bych si dovolil shrnout několik subjektivních postřehů:

1. 2006 měla tvrdší podvozek (pneumatiky?) a tak byla jízda trochu "neposedná". Dá se říci tedy že 2009 má jízdní vlastnosti a pohodlnost jízdy na delší vzdálenosti podstatně lepší.

2. Motoricky se mi zdála 2006 o dost živější a líp akcelerovala. Motor sice má 116 kW (proti MY2009 110 kW), ale spíše jsem měl dojem, že je to způsobeno převodovkou. U MY 2010 jsou všechny převody dosti "do pomala", takže je tam síla a krouťák. Kolikrát bych tam na dálnici rád házel 6, která tam ale není. Možná je to taky způsobeno částečně i větší váhou 2009 - cca o 250 kg. Je otázka, jak by MY 2006 jela naložená v kopcích.

3. Umístění sedadel - zejména spolujezdce je výše, takže je lepší přehled z vozu. Taky vybavení interiéru MY 2006 na různé odkládací prostory je "vychytanější".

4. Spotřeba benzínu 2006 byla nižší, ale možná to bylo způsobeno tím, že jsem si byl vědom toho, že jedu na benzín a "cizím" autem, a to mne drželo při nižších rychlostech na dálnicích.

V okamžiku nákupu jsem se rozhodoval mezi starým osvěčeným modelem (se slevou) a novou řadou - jiné generace Forestrů. Přestože jsem věděl, že nové modely mají tak 1 - 2 roky na vychytání "mušek", tak jsem do toho rizika šel.

No a zatím nelituji. :811: Holt, že se sem tam něco pokazí při tom nájezdu km se zkrátka musí počítat.

Vždyť i to auto je dnes "spotřebák" - bohužel... :655:
Mějte se Subarově

Ruda

__________________________________________________________
Subaru Forester 2.0 Atm., 5MT+redukce, BA95+LPG, oplechovaný spodek, Zvýšený 3 cm, Vyrobeno 2008 - model MY2009
Odpovědět

Zpět na „III. gen. SH (09-12)“