Zástěrky Forester 2010

Uživatelský avatar
martas
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2713
Registrován: sob lis 06, 2010 9:22 am
Jméno a příjmení: Martin Staněk
Bydliště: Most,Jílové u Děčína,

Zástěrky Forester 2010

Příspěvek od martas »

Nazdar chlapi,
chtel jsem se zeptat.Mam forestra MR 2010 a chtel bych si tam dat zasterky na predek i zadek.Jestli je tam nekdo ma a jaky ma s nima zkusenosti a jestli to vubec neco prinese nebo ne?Taky,jestli tam pak jsou,neni horsi prujezdnost terenem,abych je pak treba neurazil?
Diky za info
Martas
Subaru Outback 2.5 - MY 2002 - ex
Subaru Forestr 2.0D - MY 2010 - ex
Subaru Impreza Sport 2.0 - MY 2008 - ex
Subaru Impreza WRX STI 2.5 - MY 2011 - 12,8l
Subaru Forestr 2.0 XT - MY 2016 - 11,4l
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: Dotaz

Příspěvek od romik »

Zástěrky jsem první zimu neměl a zničil jsem si lak na předních dveřích od odletující šotoliny. Lak není nic moc, tak jsou tam malé tečky. Mám 17"-ky (225 šířka), na 16" nevím (215 šířka) jestli to dělá taky. Drží to velice dobře, v zimě problémy nejsou, akorát tam drží zmrazky, tak jako na jiných autech. Vzhledem ke kapse v zástěrce nedoporučuji nijak "vykopávat" nohou, odpadne samo. Pokud je to již hodně zmrzlé v celém podběhu i v zástěrkách, tak při zatáčení mohou drhnout přední kola o zmrazky při zatočení. Po čase se to ale odře, ale je to nepříjemný zvuk. Rozhodně tu investici doporučuji, i když budou v servise říkat, že je to nepotřebné. Na nové auto bych nalepil průhledné fólie na přední dveře od prolisu směrem ke prahu, ale něco to spojí. Někde to tady popisuji v jiném příspěvku.
Naposledy upravil(a) romik dne pon led 16, 2012 5:45 pm, celkem upraveno 1 x.
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1956
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Re: Dotaz

Příspěvek od Rudolfo »

Já jen doplním Romika. Zástěrky jsou dobrá věc mám je hned od počátku a auto se i méně špiní.

U předních zástěrek Ti dají na přední část takové malé pružné zástěrečky. Tak o ty jsem přišel v hlubokém tvrdším sněhu už první zimu. Jedna se urvala úplně a druhá je prasklá.

Ale pokud nebudeš prorážet ztvrdlé sněhokupy, tak Ti ty přední chvíli vydrží. :845:
Mějte se Subarově

Ruda

__________________________________________________________
Subaru Forester 2.0 Atm., 5MT+redukce, BA95+LPG, oplechovaný spodek, Zvýšený 3 cm, Vyrobeno 2008 - model MY2009
Uživatelský avatar
martas
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2713
Registrován: sob lis 06, 2010 9:22 am
Jméno a příjmení: Martin Staněk
Bydliště: Most,Jílové u Děčína,

Re: Dotaz

Příspěvek od martas »

Je pravda,že se mi to taky docela špiní,hlavně už nemám zájem to čistit od svinskýho asfaltu a bahna :839:Já mám taky 17,jak letní,tak zimní. Na servis kácím,atˇ si říkaj co chtěj.Já jsi stejně veškeré doplnky kupuji v německu a pak sám namontuji v garage.U nás to jsou správný zloději a ještě jim platit za montáž,to určitě :713: ještě chci si koupit okolo blatníků tu černou ochranu(samolepka,jenom na ten límec blatníku -konec blatníku).snad to taky trochu pomůže,ale zase to stojí další kakáče,ale co neudělat pro svého miláčka!
Zatím chlapi díky za info
Martas
Subaru Outback 2.5 - MY 2002 - ex
Subaru Forestr 2.0D - MY 2010 - ex
Subaru Impreza Sport 2.0 - MY 2008 - ex
Subaru Impreza WRX STI 2.5 - MY 2011 - 12,8l
Subaru Forestr 2.0 XT - MY 2016 - 11,4l
marek.sm
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 02, 2010 2:35 pm
Jméno a příjmení: marek smrček
Bydliště: praha

Re: Dotaz

Příspěvek od marek.sm »

Mám jen přední, zadní se mi zdály zbytečné (kvůli ceně), protože jsem to blbec koupil v čechách v subaru. Trochu to pomůže, ale jsou realitvně malý takže něco to pochytá, ale stejně toho dost skončí na dveřích.
Příště bych to objednal tady, bohužel už teď je to všechnou asi ještě plus dph:
http://shop.ebay.com/i.html?_nkw=forest ... pos=&gbr=1
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3126
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Dotaz

Příspěvek od Albi »

sice u Legacy, ale po zkušenosti s předchozím, kdy jsem měl totálně ošlehané přední blatníky za kolem a poďobané spodky dveří, jsem zástěrky pořídil, origo použité, a ač taky docela krátké, pomohlo to hodně!
na současné jsem je koupil hned zkraje, všechny 4 origo. nějaké neorigo plácačky by na tom vypadaly blbě.
mně se na tom navíc líbí ...
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
marek.sm
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 02, 2010 2:35 pm
Jméno a příjmení: marek smrček
Bydliště: praha

Re: Dotaz

Příspěvek od marek.sm »

Je fakt, že mi taky auto se zástěrkama přijde hezčí.
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: Dotaz

Příspěvek od romik »

Rudolfo píše:Já jen doplním Romika. Zástěrky jsou dobrá věc mám je hned od počátku a auto se i méně špiní.U předních zástěrek Ti dají na přední část takové malé pružné zástěrečky. Tak o ty jsem přišel v hlubokém tvrdším sněhu už první zimu. Jedna se urvala úplně a druhá je prasklá. Ale pokud nebudeš prorážet ztvrdlé sněhokupy, tak Ti ty přední chvíli vydrží. :845:
Ty přední deflektory jsou tam hned od koupi, po první zimě jsem je odřezal pilovým listem a plastový úchyt s plastovými nacvakávacími šrouby jsem tam nechal kvůli zpevnění nárazníku. Prasklo to při prvním průjezdu ztvrdlým sněhem. Zadní deflektory mi vydržely dvě zimy, ale teď se mi jeden vytrhnul při couvání, dají se vysunout kolmo na osu auta z takové lyžinky. Ochrany blatníků jsou super, drží to lépe jak plastové lišty kolegovi na outbacku, problém je ale trošku v materiálu. Zástěrky, prahy i ochrana blatníků, vše je jiný plast s jinou strukturou. Když se na to člověk podívá blíže, i odstín je jiný. Pokud se to ale přetře sprayem na plasty, ne slikonem (ten to rozežírá), tak to není skoro poznat. Na ten asfalt perfektně funguje "odstraňovač asfaltu" od Sonaxu.
Na obrázku je přesně vidět, kam to bahýnko na 17"-kách stříká bez zástěrek.
IMAG0771a.jpg
Naposledy upravil(a) romik dne stř čer 29, 2011 4:08 pm, celkem upraveno 1 x.
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
Uživatelský avatar
martas
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2713
Registrován: sob lis 06, 2010 9:22 am
Jméno a příjmení: Martin Staněk
Bydliště: Most,Jílové u Děčína,

Re: Dotaz

Příspěvek od martas »

roniku,to je presne ono,to znam.Mam uplne stejny auto,doplnky a snad i barvu.Mas dobry napady,udelam to jak rikas - diky.Zjistim ceny u nas a v nemecku a pak dam vedet.marek sm. pise nakoupit na tom ebay.Tam tech druhu,ale je.Ja kecal se znamim a tem rikal bacha na to,ze amici maji trosku jine typy!Aby to pak pasovalo - z toho bych mel asi trosku strach. :655: Nemam s doplnkami ze zamori zadne zkusenosti a ta doba nez to sem prijede parnikem ::-DD:Z nemecka to mam max. do tydne a vse super pasovalo a objednavam to pres internet a platim vse pri prevzeti a nechtej zadnou zalohu - jako u nas.V Nemecku proste super a vse funguje na 1*
Martas
Subaru Outback 2.5 - MY 2002 - ex
Subaru Forestr 2.0D - MY 2010 - ex
Subaru Impreza Sport 2.0 - MY 2008 - ex
Subaru Impreza WRX STI 2.5 - MY 2011 - 12,8l
Subaru Forestr 2.0 XT - MY 2016 - 11,4l
Uživatelský avatar
martas
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2713
Registrován: sob lis 06, 2010 9:22 am
Jméno a příjmení: Martin Staněk
Bydliště: Most,Jílové u Děčína,

Re: Dotaz

Příspěvek od martas »

Už jsem sehnal ceny doplnků a je to i s DPH.Ceny jsou od Emila Freye z Vysočan - Praha 9
Lapače nečistot (přední,zadní) -
CZ -2 x 1794 kč = 2 x 74 eur + práce k tomu-1200kč.
D -2 x 59 eur
Lemy blatníků -
CZ - 7564 kč = 315 eur + práce k tomu - 1200 kč
D - 249 eur
tak to už je trošku rozdíl ::-DD: Do tedˇ už jsem ušetřil min. 500 eur.Jak říkám,u nás jsou to zlatokopové :fuckoff:
Martas
Subaru Outback 2.5 - MY 2002 - ex
Subaru Forestr 2.0D - MY 2010 - ex
Subaru Impreza Sport 2.0 - MY 2008 - ex
Subaru Impreza WRX STI 2.5 - MY 2011 - 12,8l
Subaru Forestr 2.0 XT - MY 2016 - 11,4l
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zástěrky Forester 2010

Příspěvek od VDC »

Upravil jsem název vlákna. "Dotaz" je úplně špatně... :826:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: Dotaz

Příspěvek od romik »

martas píše:Už jsem sehnal ceny doplnků a je to i s DPH.Ceny jsou od Emila Freye z Vysočan - Praha 9
Lapače nečistot (přední,zadní) -
CZ -2 x 1794 kč = 2 x 74 eur + práce k tomu-1200kč.
D -2 x 59 eur
Lemy blatníků -
CZ - 7564 kč = 315 eur + práce k tomu - 1200 kč
D - 249 eur
tak to už je trošku rozdíl ::-DD: Do tedˇ už jsem ušetřil min. 500 eur.Jak říkám,u nás jsou to zlatokopové :fuckoff:
Kouknul jsem na Fa s DPH a za práci = lapače + lemy + boční lišty na 4 dveře cca 1600,-.
Doplňky o 30 % levnější = můj neautorizovaný servis.
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4035
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz

Příspěvek od seatik »

romik píše: Ty přední deflektory jsou tam hned od koupi, po první zimě jsem je odřezal pilovým listem a plastový úchyt s plastovými nacvakávacími šrouby jsem tam nechal kvůli zpevnění nárazníku. Prasklo to při prvním průjezdu ztvrdlým sněhem. Zadní deflektory mi vydržely dvě zimy, ale teď se mi jeden vytrhnul při couvání, dají se vysunout kolmo na osu auta z takové lyžinky. Ochrany blatníků jsou super, drží to lépe jak plastové lišty kolegovi na outbacku, problém je ale trošku v materiálu. Zástěrky, prahy i ochrana blatníků, vše je jiný plast s jinou strukturou. Když se na to člověk podívá blíže, i odstín je jiný. Pokud se to ale přetře sprayem na plasty, ne slikonem (ten to rozežírá), tak to není skoro poznat. Na ten asfalt perfektně funguje "odstraňovač asfaltu" od Sonaxu.
Na obrázku je přesně vidět, kam to bahýnko na 17"-kách stříká bez zástěrek.
IMAG0771a.jpg
Pokud mohu poradit,tak na ty cerne plasty je uplne nejlepsi vyrobek od ceskeho vyrobce TOROZIN. Nikdo nevymyslel nic lepsiho nez lety proverena tato chemie..aplikoval sem to na vybledle listy a jsou jiz pres pl roku ve stavu novych. Stoji pouhych 59.-
K nakoupeni napriklad zde http://www.vseprofirmy.eu/store/goodsde ... oodsID=325
Dam za tento vyrobek ruku do ohne,beru s tim pneumatiky( jsou nadherne leskle a cerne a nenabiraji prach) a cerne listy,zasterky apod.
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz

Příspěvek od VDC »

seatik píše:
Pokud mohu poradit,tak na ty cerne plasty je uplne nejlepsi vyrobek od ceskeho vyrobce TOROZIN.
Vašku tak to někdy vyzkoušim, dík za tip. :826:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
martas
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2713
Registrován: sob lis 06, 2010 9:22 am
Jméno a příjmení: Martin Staněk
Bydliště: Most,Jílové u Děčína,

Re: Zástěrky Forester 2010

Příspěvek od martas »

romiku,prosim tě co to je Fa a kde sídlý ten tvůj servis - díky?
Martas
Subaru Outback 2.5 - MY 2002 - ex
Subaru Forestr 2.0D - MY 2010 - ex
Subaru Impreza Sport 2.0 - MY 2008 - ex
Subaru Impreza WRX STI 2.5 - MY 2011 - 12,8l
Subaru Forestr 2.0 XT - MY 2016 - 11,4l
Odpovědět

Zpět na „III. gen. SH (09-12)“